Írod : "ám nem árt tisztában lenni azzal, hogy részvényeket általában nem a történelmi csúcsok közelében veszünk."
Hát,ha így tettél és nem vettél 2004-ben, amikor a BUX végre elhagyta felfelé a mágikus 10500 pontot, akkor bizony végignézhettél egy 300%-os indexemelkedést részvény nélkül.
- Köszönöm a meghívás, átolvasom a BLOG-ot.
- A könyv címekkel kapcsolatosan lehet, hogy kereslek, ha nem találom meg a honlapon
- Meghívást köszönöm, nem regisztráltam egyik közösségi portálra sem
Ez nyilván igaz. De mikor lesz a következő válság? 6-8 év múlva? Vagy mit értesz válság alatt? Egy kisebb bear piacot vagy valami olyat mint ami itt volt 4-5 éve.
A nyomda alapvetően két dolog miatt volt szerintem olcsó (ami valszeg egyszeri alkalom volt).
1. Az egyik a manyup megszüntetése. Elég durva kereslet esett ki és ezzel egy időben elég jelentős pakkot tett az állam a piacra. 2010-ben a papír olyan számokat produkált mint 2012-ben csak közben a 2010-es 800-ról lejött 400 alá.
2. A másik pedig a bizonytalan politikai helyzet és bazi nagy kv. hiány. Ez is 2011 környékén volt. Azóta legalább a költségvetés rendeződött.
Megjegyzem a papír technikailag teljesen jó állapotban van. Fordulat jele még nem volt.
Ezt csak arra írtam, hogy a következő válságban ennél jóval olcsóbban vásárolhatunk majd nyomdát.
A kétségeket az okozza, hogy nem tudjuk, mikor lesz a következő, milyen mély lesz, és mennyiért vehetünk majd.
Mivel még nem utáltak ki engem a fórumból, hogy néha belinkelgetem a blogom, megteszem neked is link
Ez a stratégia a legalapvetőbb, semmi elvont dolog nincs benne, olcsón veszünk jó cégeket, és ennyi. Van néhány ajánlott könyv is a témában. Könyvtárból vagy netről szinte ingyen megkapod a tartalmukat. Jöhetsz a facebook csoportba is, már 33 -an vagyunk.
Nem mellesleg kiesett a legnagyobb osztalékpapír, a telekom. Az alapkamat marad a béka segge alatt, a nyomda kvázi monopolhelyzetben van régióban, ezért az osztalék szinte biztos. FHB-t figyelve, meg ahogy általában a tőzsde működik nem lehet kizárni a négyjegyű részvényárfolyamot sem. Persze ezt már a spekulatív énem mondja, poziból szintén poziból.
Valaki írta, hogy milyen jó éve lesz a cégnek, mert ott sok munka a választások kapcsán...
DE ez már mind 2014-es évre megy, annak mi köze a mostani eredmény/osztalék elvárásokhoz?
Ezt azért nem értem miért mondod.
Tavaly 43 ft osztalék volt. Jóval 20% felett nőtt a cég tehát idén 50 simán kijöhet. Most 720 az ár. Ez ugye még mindig 7%-os hozam. 10 éves 6% és ez egy növekvő cég. Ha nulla lenne benne a jövőbeni növekedés akkor most lennénk a kockázatokkal együtt kb. az árnál. Viszont ha csak néhány évig tudja tartani a 10-15%-os növekedést akkor simán ezer fölé jön ki az ára.
Az egyéb tőzsdei dolgokról nem is beszéltünk, hogy a sentiment elég lassan fordul meg. Emlékszem 440-nél kijött egy kurva jó gyorsjelentés (amiből már lehetett következtetni az 50 körüli osztalékra) és semmi nem történt (mérges is voltam :) ).
Hozzá kell tennem poziból beszélek elég sokat vásároltam össze 400-440 között még jóval az indulás előtt.
Olvastam én már sokat utána, de nem érzem, hogy okosabb lettem volna tőle. Mivel arra nincs időm, hogy folyamatosan nézzem az adatokat, az elemzésbe nem ástam bele magam annyira, hogy megtanuljak olvasni a diagramokból. Talán érték alapú befektető vagyok, szakkifejezéssel szólva fundamentális alapon veszek néha ezt-azt.
Megbízható legyen és relatíve olcsó, de nagyon kis dolgokba még nem mertem belemászni. Eddig OTP-m, EGIS-em, MOL-om, ANY-em volt, meg most MTEL...
De nincs hozzá nagy TŐKÉm, inkább csak érdeklődő amatőr vagyok.
Igyekszem mindig kicsit érdeklődni, olvasgatni mielőtt bármit megveszek, a MTEL-nél beleültem a hintába én is sajnos...
link
Utolsó bekezdés.
Nem hiszem, hogy nagyobb jelentőséget kéne tulajdonítani ennek a megállapodásnak a megszűnése miatt, hiszen szeptemberben kötötték.
Előtte is megvolt nagyon jól a nyomda.
Lehet, hogy csak azért kötötték mert tudták, hogy a genesis ki akar szállni és nehogy valaki belepiszkítson a fészekbe.
A bét adatai szerint 2013. júliusát 475 forinton nyitotta és 488 forinton zárta, legalacsonyabb érték 455 volt 23-án, legmagasabb pedig 488 a hó utolsó napján.
Az árfolyamok +-1 hét intervallumban 464-476 forinton, a legkisebb forgalom 0.5, a legnagyobb 10M forint volt (a teljes hónapon belül pedig 0 és 11M között változott).
Én megértem, hogy az fhb-t a pletykára elkezdték ezerrel húzni, de azt viszont egy kicsit faramucinak tartom, hogy csak negyed részben lesznek tulajok (feltéve ha ők a nyertesek)Ez így már nem annyira nyerő számomra.
Állami Nyomda