Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 07. 25. 10:13

Áfaemelést fontolgat Gyurcsány  

"Az adórendszer átalakításának lehetőségeiről tanácskoznak a kormány érintett miniszterei és az MSZP-frakció, illetve munkacsoport vezetői. Mindezt szigorú titoktartása mellett teszik, ennek ellenére kiderült, hogy a differenciált áfaemelés lehetősége is szóba került, habár végleges forgatókönyvet még nem dolgoztak ki. A 4 százalékos szolidaritási adót viszont biztosan eltörlik - számolt be a Népszabadság."



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 05. 22:47
Előzmény: #137  tokos.
#138
„Olyan a monarchiában, amelyben lázadónak tartják azt a Magyart, aki országa szerinti ősi törvényei szerint él, a hazaárulók viszont királyi kegyben részesülnek, semmi nem virágozhat.”
Gróf Széchenyi István
tokos. 2008. 08. 05. 18:58
Előzmény: #136  tokos.
#137
<b> Én megy csak próbálkoztam </b>
tokos. 2008. 08. 05. 18:54
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#136
[b] Az öreg tudott valamit [/b]
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 20:43
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
nem éppen
rohadtul nem mindegy, mekkora a szarkupac, éppen csak belelépsz, vagy betemet. Jelenleg az utóbbi tipusú rezsimet nyögjük, ahol az ország kifosztása zajlik a nemzeti érdek folyamatos sérelme mellett. Óriási pénzekért idejön a Daimler, miközben az adóbefizetéseik nagyját adó kkv-ket elnyomorítják.

Helyzetbe kell hozni a magyar kisvállalkozásokat, kúrcsányi és bandája másoknak engedelmeskedik.
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 20:05
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
mennyivel királyabb?

Ő sem különb, de ha eltörlik az árfolyamnyereség és kamatadót, rájuk szavazok :-)

egyik kutya másik eb!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 20:00
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
ÉLJEN ORBÁN VIKI A KIRÁLY.
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 19:08
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
az ivan gyenyiszovics valóban figyelemre méltó könyv. Szinte kedélyesen írja le egy embertelen rendszer szerencsétlen áldozatainak egy napját. Sokáig élt az öreg, érdekes élete volt, Isten nyugosztalja.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 14:21
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
"A kommunistánál kártékonyabb és veszélyesebb embertípust még nem produkált a történelem. Cinizmusuk, szemtelenségük, hataloméhségük, gátlástalanságuk, rombolási hajlamuk, kultúra- és szellemellenességük elképzelhetetlen minden más, normális, azaz nem kommunista ember számára. A kommunista nem ismeri a szégyent, az emberi méltóságot, és fogalma sincs arról, amit a keresztény etika így nevez: lelkiismeret. A kommunista eltorzult lélek! Egészséges szellemű európai ember nem lehet kommunista! Nincs olyan vastag bőrt igénylő hazugság, amit egy kommunista szemrebbenés nélkül ki ne mondana, ha azt a mozgalom érdeke, vagy az elvtársak személyes boldogulása így kívánja."
Alekszander Iszajevics Szolzsenyicin
(1918 - 2008)
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 10:20
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
1. nincs termelés, legjobb esetben is összeszerelő bérmunka van, de régiós viszonylatban az is versenyképtelen, mert Romániában, Szlovákiában kisebbek a bérre rakódó költségek és most már a munakerő is képzettebb, hála a "liberális" oktatásnak.
2. Nincs kpluszf, arányaiban töredéke a NyEusnak.
3. Nincs beruházás, legfeljebb horrorisztikus, a mi zsebünkből fizetett támogatások révén (Hankook, Daimler)

Fasza ország, tömegnyi nyugger, cigó, lenyúlós középszerű politikusok várják, hogy a még vegetáló néhány kereskedő- és szolgáltatócég eltartsa őket.

Dobd el a cigarettát, tegyél az egészségedért, mközben rengetef adót takarítasz meg!
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 05:55
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
"Mindenesetre a tehetősek adakozásával kapcsolatban feltétlen elvárásodat fogalmaztad meg,"

Nem fogalmaztam semmilyen feltétlen elvárást ilyen ügyben.

"Miért gondolod, hogy csupán a szegényeknek van meg a joguk az emigrálásra? "

Bárki mehet bárhová, az indoklás nem tetszik, ha egy gazdag ezt a nehéz anyagi körülményekre, a lehetőségek hiányára utalva teszi. (Egy milliárdosnak nem okoz komoly terhet részt venni a közteherviselésben, ha ez elől költözik Monacóba, az törvényes, joga és lehetősége megvan hozzá, de nálam képmutató viselkedés, ennyi a véleményem).

Ha azt mondja, hogy jól élek, de még jobban szeretnék, és minél kevesebbet szeretnék a vagyonomból leadózni, az egyenesebb beszéd.

Szerintem olvasd végig a topikot...
Törölt felhasználó 2008. 08. 04. 00:35
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#128
tozsdenyul,

Lehet, hogy nem írtad konkrétan, hogy a tehetőseknek automatikusan adakozniuk kellene, mint ahogy én sem írtam olyat, hogy a közpénz EGÉSZÉT ellopnák.

Mindenesetre a tehetősek adakozásával kapcsolatban feltétlen elvárásodat fogalmaztad meg, azaz szerinted azok, akiknek nem kenyérre kell, azok adakozzanak is a köz érdekében. nem automatikusan, de ezt várod el tőlük.

Erre írtam azt, hogy mivel az a tapasztalatom, hogy a közpénzeket (nyilván nem az egészet) ellopják, ezért távol tartom magam a közpénzektől, és nem is adakozom. Viszont gyakran adok munkát annak, aki hajlandó is valamit tenni azért, hogy legyen pénze.

Számomra az nem vigasz, hogy a közpénzek egy részét nem lopják el, valamennyi célba ér. Még ez sem biztos, hogy valóban célba ér, vagy csak "kiszórják az ablakon".

"És, akkor mivel vitatkozol? Én annyit mondtam, hogy ne emigráljon tehetős valaki az adókra hivatkozva, illetve azt állítom hogy az képmutatás. "

Ez nem képmutatás! Szabad világban élünk, mindenki szabadon megválaszthatja lakhelyét aszerint, hogy hol érzi magát jobban, hol boldogul még jobban. Miért gondolod, hogy csupán a szegényeknek van meg a joguk az emigrálásra?

A szabad lakhelyválasztásnak vannak érzelmi és piaci szempontjai. Ha valaki itt is, ott is jól érzi magát, miért ne dönthetne piaci információk alapján arról, hogy a munkája hol ér többet, hol mennyi marad a zsebében?

Az államok az adópolitikájukkal is "versenyeznek" - még ha nem tudnak róla... Csak az a kérdés, hogy milyen szabályok alapján. Ha az állam kihasználja, hogy a munkavállalók immobilisak, akkor ő adójukat emeli, a mobilis vállalkozóknak (nagy mulitknak) pedig egyedi adókedvezményeket biztosít. Ez nem tisztességes adóverseny, mindig az itthon maradó kisembernek lesz kedvezőtlenebb.
tokos. 2008. 08. 03. 22:02
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#127
"Azt tettem szóvá, hogy kicsit rosszul veszi ki magát, ha a gazdag emigrálni akar, a sanyarú nehéz sorsa miatt. "

Na ez az, amit szerintem félreértettél (vagy én értettem félre?), de alapvetően nem azért akar emigrálni, mert nem tud megélni, és kopognak a szemei az éhségtől, hanem azért, mert máshol nem vesznek el tőle annyit, ami egyben azt is jelenti, hogy fele munkával tudja megteremteni ugyanazt, mint itthon, vagy más szemszögből nézve ugyanazzal a munkával kétszer annyit keres.

Teljesen egyetértek vele, én is megtenném, ha tehetném.

Az ember nem szeret azért dógozni, hogy a naplopók dőzsöljenek.

És ez az, amin ennek az rettenetesen tehetségtelen kormányzatnak el kellene gondolkodnia, hogy ne menjen el minden valamirevaló ember.

Azt szokták mondani, hogy micsoda bajság, hogy a magyar munkarerő nem mobilis. Hát egy frászt, ez az ország szerencséje, mert amúgy egyetlen egy épkézláb munkavállaló sem maradt volna ebben az országban, Ferkó meg boldogan éljeneztethetné magát a nyugdíjasaival, meg a "rászorulóival".
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 20:19
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
mi már csak ,élő szövet vagyunk a fémvázon.
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 20:08
#125
tozdenyul
nincs itt gond a kedvesen naiv gondolataiddal. Szerintem csak húsz (harminc:) évvel fiatalabb vagy, mint én. Nem csapom be az ügyfeleimet, barátaimat, de elegem van abból, hogy bűnözők fosztogatnak mindennap, a közérdekre hivatkozva. Dolgoztam (nem politikus) bűnözőkkel a kilencvenes években, azokban legalább volt kurázsi. És nem hazudoztak a közjóról, vállalták, amit csináltak.
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 15:12
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#124
"Nem értek egyet azzal, hogy a tehetöseknek automatikusan adakozniuk kellene."

Nem írtam ilyet. Adakozik, amelyik akar.

"a közpénzt mindig ellopják"

Csak egy részét. Sosem egészét. Ha a fele jut a céljához, az is több, mint a semmi. Egyébként nem csak alapítványokról beszéltem, említettem non-profit vagy más piaci lehetőségeket is, a lényeg, hogy társadalmilag hasznos legyen.

"Elvből nem adakozom, csupán azt fizetem meg, amit a törvény megkövetel. Abban a helyzetben vagyok, hogy választhatnék, hova fizetem az adómat, itthonra, vagy külföldre, és csupán annyira vagyok "hazafi", hogy itthon fizetem"

És, akkor mivel vitatkozol? Én annyit mondtam, hogy ne emigráljon tehetős valaki az adókra hivatkozva, illetve azt állítom hogy az képmutatás.
Ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 13:37
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123

Más:
Hungaroringen üres szinte minden látátó..........
Emelni kell mindent............áfát,árat,mindent.

Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 12:13
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
A közpénzekről és a visszaélésekről:

link
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 12:11
Előzmény: #117  tokos.
#121
tokos,

"Nincs teljesen igazad. A rendszer, ez a rendszer, amit kapitalizmusnak hívunk, úgy működik, hogy az egyén boldogulása viszi előrébb. Az, hogy az egyén mindig többet és többet akar. Az emberek többsége nem elégszik meg azzal, hogy futja neki vasárnap kóbászra, ő nap mint nap akar, aztán ha ez megvan, akkor lazacot enne, vagy nagyobb autót venne, vagy nagyobb házat, és így tovább. "

Ez pont így van, és így is van jól. Viszont ha valaki azért küzd, hogy annyit keressen, hogy minden nap lazacot ehessen, akkor az ennek arányában már magasabb adót (pl. ÁFA-t) fizet a közösbe. És ő ezzel - a saját életminőségének a javításával - járulhat hozzá a "közjó"-hoz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 12:05
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#120
szia tozsdenyul,

"Ugyanis ha a megélhetésed biztosítva van, akkor tehetnél igazán az országért. Amíg a kenyérért hajtasz, addig ez nehéz, de részemről nem is elvárás. Az elvárás az, hogy akinek nem okoz gondot a megélhetés, jól megy az üzlet, bármi is az, telik szép házra, autóra, az talán a panaszkodás mellett, vállalhat (anyagi) áldozatot is az országért. Tőle ugyanis nem is oly nagy áldozat lenne, tehát megtehetné. (Széchenyi is könnyen mondott le egy éves jövedelméről, az igazi áldozatot az hozza, aki a kenyérről mond le). "

Elolvastam a gondolataidat, de nem mindennel értek egyek. Nem értek egyet azzal, hogy a tehetöseknek automatikusan adakozniuk kellene. Azért nem, mert eddig még nem láttam olyan szervezetet, ahol az adakozásból (tehát nemcsak a kötelezö adóból) befolyó pénzekkel valóban gondosan, az eredetileg meghatározott célok szerint bántak volna. Egyszerüen, a közpénzt mindig ellopják! Teljesen mindegy, hogy adóból, adakozásból, kommunizmusban, vagy kapitalizmusban, a közpénzt mindig ellopják. Ellopják az egyházaknál, ellopják a kormányzatban (nem csak itthon, mindenütt), ellopják az alapítványoknál, mindenhol ellopják, ahol költségvetési szemlélet uralkodik.

A magánpénzt nehezebb ellopni, ezért semmilyen közösségi dologban nem bízom, amely a pénzröl szól. A közpénz minden esetben megromlik, mert soha nem lehet teljes egyetértés abban, hogy a közpénzt valójában mire is kellene költeni...

Éppen ezért - elvi okokból - távol tartom magamat attól, hogy a közpénzek közelébe kerüljek, elvből soha nem dolgozom államnak, önkormányzatnak, csakis magánszemélyeknek és magánvállalkozásoknak. Elvből nem adakozom, csupán azt fizetem meg, amit a törvény megkövetel. Abban a helyzetben vagyok, hogy választhatnék, hova fizetem az adómat, itthonra, vagy külföldre, és csupán annyira vagyok "hazafi", hogy itthon fizetem - pedig bizonyára lenne olcsóbb megoldás is... :)

A közpénz nem az én dolgom, és nem is akarom, hogy a kötelező adón kívül bármi kapcsolatom is legyen a közpénzekkel...

Remélem érted, és nem félreérted, hogy mit akarok ezzel mondani... :)
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 11:42
Előzmény: #111  tokos.
#119
tokos,

"Egyszerűen az agya nem fogta fel szegénynek, hogy nekem nem ér meg 200 rugót, hogy valakit átqrok. "

Nekem pedig nincs az a pénz, amiért olyat csináljak (értsd olyat adjak el), ami másnak nem hasznos.

Tudom, manapság az a trendi, hogy azt hangoztassuk: "van az a pénz...."

Számomra nincs az a pénz, de én vállalom is, hogy nem vagyok trendi... :)

Már többször megfogalmaztam az aggályomat azon általános vélekedéssel kapcsolatban, miszerint a vállakozások elsődleges célja a profit. Szerintem az elsődleges cél a fogyasztói igények kielégítése, és ha ez valóban megtörténik, akkor a profit sem marad el. Én ebben hiszek, így működöm, és az sem zavar, hogy "mások" gyorsabban haladnak, mint én. lehet, hogy gyorsabban, de koránt sem biztos, hogy messzebbre is... :)

Ha elfogadjuk, hogy a vállakozás célja a profit maga, és háttérbe kerül a valós fogyasztói igény kielégítése, akkor nyilván elszaporodnak azok a vállakozások, amelyek hamis fogyasztói igényeket generálva átverés útján szerez profitot...
Törölt felhasználó 2008. 08. 03. 02:01
Előzmény: #117  tokos.
#118
"Mint írtam, az ember tovább akar lépni, ha a körülmények hátráltatják, akkor a lehetőségek határáig küzd a körülményekkel."

Már többször leírtam, nem azzal nem értek egyet, ha valaki kritizálja a lehetőségek hiányát, vagy adókat vagy bármit. Azt kifogásolom, ha ezt az teszi, aki ebben a rendszerben sikeres, de "kritikailag" már fontolja az emigrációt, vagy politikusoktól tanulja el a "trükköket". A vállalkozó, aki pl. több autót engedhet meg magának, nem hiszem, hogy "lehetősége határáig" küzdött a körülményekkel.

Általánosságban és alapvetően, mint írtam is, nem vonom kétségbe a kritikákat. Lehet kritizálni az adókat, meg bármit, a gazdag ember is kritizálhatja.
Azt tettem szóvá, hogy kicsit rosszul veszi ki magát, ha a gazdag emigrálni akar, a sanyarú nehéz sorsa miatt.
(Én elhiszem hogy a tehetős ember is borzasztó kemény munkával érte el, amit elért. A munkájáért, és annak eredményéért tiszteletet érdemel. De sokan vannak akik borzasztó keményen dolgoznak, és nem értek el ennyit, anyagilag. Ezzel együtt akár arányaiban többet is adóznak. A "lehetőségek határa" azért kissé máshol van)

A nyugdíjas nem azért adakozik, mert már nem tudja mire költeni a pénzét. Azért adakozik, mert empátiája révén meg tudja érteni, hogy vannak nála rosszabb helyzetben élők is. És mert adni jó.
Ahogy a karácsonyfa alá is, úgy egy alapítványnak is. Szimplán ennyi.

A 60 ezer Ft-jából, ad mondjuk 2 ezret. És neki is Gyurcsány a miniszterelnöke, és Veres a pénzügyminisztere. És mondjuk 20 ezer Ft a havi gyógyszerszámlája. Attól még lehet adni, hátha segít az valahol valakin.

tokos. 2008. 08. 03. 00:08
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
Nincs teljesen igazad. A rendszer, ez a rendszer, amit kapitalizmusnak hívunk, úgy működik, hogy az egyén boldogulása viszi előrébb. Az, hogy az egyén mindig többet és többet akar. Az emberek többsége nem elégszik meg azzal, hogy futja neki vasárnap kóbászra, ő nap mint nap akar, aztán ha ez megvan, akkor lazacot enne, vagy nagyobb autót venne, vagy nagyobb házat, és így tovább.

A folyamat akkor áll meg, mikor már nem tudsz mit akarni, mert mindened megvan, vagy akkor mikor nem lesz lehetőséged továbblépni, mert a lehetőségeid, nem engedik. Ezek közé a lehetőségek közé tartozik az is, hogy mindenedet elveszik, és nincs értelme hajtani. Ez volt a baj a szocializmussal (nem feltétlenül az állami tulajdon) és ez a baj a most is. Minek hajts? Hogy elvegyék a 2/3-át?

Mint írtam, az ember tovább akar lépni, ha a körülmények hátráltatják, akkor a lehetőségek határáig küzd a körülményekkel. A baj nem azzal van, aki előrébb akar lépni, a baj azzal van, aki visszahúzza azt, aki többre vágyik, és ezért jobban hajt.
tokos. 2008. 08. 02. 23:55
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
A két dolog nem áll ellentétben, nem feltétlenül csak az nem tud mit kezdeni a pénzével, akinek nagyon sok van.

A nyugdíjasok meg még csak nem is adóznak...

De természetesen sokmindentől függ a dolog, biztosan sokan adakozhatnának, mint ahogy nagyon sokan fizethetnének minden erőlködés nélkül több adót, de az utolsó garasig eltitkolnak mégis mindent.

Ezzel együtt úgy látom, hogy amit ez a kormányzat tesz, az a legrosszabb, minél erősebben szorongatja az emberek torkát, annál nagyobb lesz az ellenállás, annál többen fognak megpróbálni kibújni belőle, annál jobban fognak utálni adózni, főleg, ha látják még emellett a hal fejét is.

A kulcs a kormányzat kezében van, eddig nagy dolgok nem történtek, inkább elrontottak mindent, amit meg vaktyúk is talál szemet alapon véletlenül előre mutatót csináltak, azt az ellenzék fúrta meg..

Amúgy lehet, hogy nem a szocikra szavaztál, de hatalomra juttattad őket, a felelősség a tiéd is...
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 23:19
Előzmény: #113  tokos.
#115
" Ez az adakozás dolog meg igazából akkor jön elő, mikor már nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel"

Szerintem nem. Adakozni mindig tudsz. Érdekes megnézni pl. az Aranyág felajánlásokat. Sok vidéki nagyi ajánl fel 1-2 ezer Ft-ot. Nincs köze az anyagi helyzethez, illetve fordítva van, azok adakoznak gyakrabban, akiknek kevesebb van.
Az USÁ-ban lehet hogy a tehetősebbek adakoznak többet, mindenesetre biztosan gyakrabban, mint itthon.
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 23:16
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
Ha valaki munkanélküli, nem boldogul a szakmájában, nem lát perspektívát, hogy anyagilag családot alapíthasson stb... akkor megértem, hogy azon gondolkozik, hogy elhagyja azt az országot, amelyik nem hagyja őt érvényesülni, nem biztosít erre lehetőséget.

Ha egy sikeres, befutott, anyagilag jó helyzetben lévő ember azt mondja, hogy a bőrt is lenyúzzák róla a sok adóval, nem hagyják őt érvényesülni, nem lát perspektívát, és mindezek (és nem más ok) miatt inkább elhagyná az országot, az képmutató dolog.

tokos. 2008. 08. 02. 23:12
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Szerinte ezt a Széchenyi dolog más, több okból is.

Széchenyi (mint az akkori nemesség) adómentes volt (ha jól emlékszem, de ha kellett is adóznia egészen minimálisan kellett a jövedelméhez viszonyítva). Ha az ő jövedelmének a kétharmadát is lenyúlta volna az állam, aligha virgonckodott volna annyira, talán nem is futotta volna rá szegénynek...

Széchenyi mérhetetlenül gazdag volt az akkori szinten, sokkal-sokkal gazdagabb, mint itt bárki is. Ez az adakozás dolog meg igazából akkor jön elő, mikor már nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel, mert hiába van 5 Rolls, és 3 Bugatti 101-es, ha egyszerre csak egyben tudsz csücsülni...
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 22:49
Előzmény: #109  tokos.
#112
Félreértetted. Nem vettem egy kalap alá az adót és adományt. Azt mondtam, hogy azok akik tehetősebbek, és megtehetnék hogy adakoznak, nem teszik. De kifogásolják az adót (ami kötelező, tehát nem tudják teljesen kivonni magukat, bár úgy tűnik, azt szeretnék).

Az adó nem felajánlás a köznek. Felajánlás az, ami nem kötelező, hanem önszántadból teszed. Itt te vetted egy kalap alá Széchenyi éves jövedelmét, és a te adódat. Pedig valóban nem ugyanaz.

Egyébként a legnagyobb magyar.
Példa lehetne a tehetős fórumozók előtt is.
De ők az önkéntes felajánlás helyett, még az adó miatt is szívják a fogukat. Szegények kénytelenek annyit költeni szlovák rendszámú autóik fenntartására, mint másnak a teljes havi jövedelme. Tényleg szar.
Széchenyi hazajött, és a magyar ugaron, személyes áldozattal is, kívánt változtatni. Minél ugarabb a ugar, annál jobban kívánt változtatni.

A fórumozók többsége pedig, minél nagyobb az ugar, annál kevesebbet kívánnak rá áldozni, és annál jobban el akarnak menni, zöldebb mezőkre legelni. Termő lehetne a magyar ugar is, ha hajlandó lenne áldozatot is hozni az, akinek vannak lehetőségei (vagyonosabb mint az átlag).

Ugyanis ha a megélhetésed biztosítva van, akkor tehetnél igazán az országért. Amíg a kenyérért hajtasz, addig ez nehéz, de részemről nem is elvárás. Az elvárás az, hogy akinek nem okoz gondot a megélhetés, jól megy az üzlet, bármi is az, telik szép házra, autóra, az talán a panaszkodás mellett, vállalhat (anyagi) áldozatot is az országért. Tőle ugyanis nem is oly nagy áldozat lenne, tehát megtehetné. (Széchenyi is könnyen mondott le egy éves jövedelméről, az igazi áldozatot az hozza, aki a kenyérről mond le).
tokos. 2008. 08. 02. 22:49
Előzmény: #107  togyozo
#111
"3) nehogy azt higgyétek, hogy amit a politikusok csinálnak az olyan egyedi. Régen ahol laktam társasház, a gondnok meg közös képviselő kisebb méretben de ugyanazt csinálták, mint a politikusok nagyobban "

Na igen, valahogy a magyar vállakozók jelentős része az átbaltázásból próbál megélni, és nem csak az állam átbaltázásából, a vevőiket is úgy vágja át, ahogy bírja. Bemész egy bótba, és folyamatosan azt kell figyelned, hogy mivel qrnak át.

Vagy más. Nem tudsz olyan használt autót venni, aminek ne lenne visszatekerve az órája. A korábbi toyotát 250 ekm-rel adtam el. A sógorom tök hülyének nézett, hogy miért nem tekertetem vissza 150-re aztán adom el egy, vagy 2 százassal többért. Egyszerűen az agya nem fogta fel szegénynek, hogy nekem nem ér meg 200 rugót, hogy valakit átqrok.
tokos. 2008. 08. 02. 22:14
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
A fórumosok nemigen tudják mások zsebét lenullázni.

Nem tudom még, hogy kire fogok szavazni. Egy párt biztosan ki van zárva, a szocik. Többször leírtam, hogy miért, nem az utálat, az értékrenddel van baj.
tokos. 2008. 08. 02. 22:10
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Van egy alapvető különbség az adó és az adomány között.

Az adót úgy költik el, hogy nincs beleszólásod, mire megy, az adományt meg arra adod, ahol úgy látod, hosznos lesz.

Abszolút nem mindegy.

Kicsit erős lesz, amit írok, de micsoda hatalmas dolog, hogy a legnagyobb magyar felajánlotta egyszer egy éves jövedelmét a köznek. Én ezt másfél évente teszem meg.
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 21:50
Előzmény: #105  tokos.
#108
tokos,
"Az emberre rájön a hányinder az ilyen tetvektól, akik a másik zsebét lenullázzák, a barom szolidaritásra hivatkozva, a saját zsebeiket meg tömögetik, minden legális és illegális lehetpőséget kihasználva, nagy ívben sz@arva mindenféle szolidaritásra."

Itt most nem néhány fórumos hozzászólásra gondolsz ugye?

Egyébként kire fogsz szavazni?

Szavazz másra. Hátha.
togyozo 2008. 08. 02. 21:44
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
Egy másik topikban már kifejtettem azt, hogy egy ország intézményrendszere nem független az ottani emberektől!
Ez az egész adócsalás dolog évszázadok óta megy Mo-on, és mindig volt mire fogni. Hol a törökre, hol a habsburga, hol a komcsikra...
Csak kérdem én, hogy mit várunk az ország vezetőitől, amikor:
1) ők is ugyanebben a társadalomban nőttek fel, itt sajátították el a magatartás mintákat
2) a társadalom valójában szemet huny eföllött és ezt használja fel annak magyarázására, hogy ő miért nem tisztetsséges...
3) nehogy azt higgyétek, hogy amit a politikusok csinálnak az olyan egyedi. Régen ahol laktam társasház, a gondnok meg közös képviselő kisebb méretben de ugyanazt csinálták, mint a politikusok nagyobban
tudjátok van egy olyan mondás, hogy minden nép vezetője olyan amilyet a nép megérdemel. ékes példa vagyunk rá....
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 21:43
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#106
Nem azért kell szégyellni magad (amúgy akinek nem inge nem veszi magára -ugye?), mert befizeted az adót, hanem azért, ha az átlagnál lényegesebb magasabb jövedelemmel rendelkezve szidod az ország kínálta lehetőségeket, és az adórendszerét.
Akinek szép jövedelme van, az sem lehetőségekben, sem adófizetési képességben nem szenved hiányt - főként másokhoz (alkalmazottak) viszonyítva.

Persze, hogy a politikusok, az általam említettek okán, különösen nagy mértékben szégyellhetik magukat. Elvtárs amúgy nem vagyok, sosem szavaztam a szocialistákra. (Mondjuk már megszoktam az elkötelezett jobbos elvtársak ilyen szűklátókörűségét, aki oldalakban gondolkozik, az a másikról is ezt tételezi fel)
Az én lelkiismeretem tiszta, sosem szavaztam ismét, vagy többször olyan pártra, ami kivívta azt, hogy szégyellheti magát a szememben. Nem én tehetek róla, hogy az ország egyik harmada mindig megszavazza az egyik ilyet (ilyeneket), a másik harmada meg a másik ilye(neke)t. A korrupt politikusokat azoknak a szavazóknak a számlájára lehet írni, akik megszavazzák őket. Az Mszp-n kívül, a Fideszre sem szavaztam soha.
(Hozzáteszem, hogy a listás szavazás ezt sajnos megnehezíti)
Vajh, mi lenne, ha mindenki az én példámat követte volna? Sokkal érdekesebb politikai szerkezet, egészen más pártokkal, mint jelenleg. És feltehetően kevesebb korrupcióval. (Ha esetleg nem, az sem baj, folytatnánk tovább a leszavazását az aktuális korrupt pártnak)

Ezenkívül az (itt hozzászólókhoz viszonyítva) összehasonlíthatatlanul kisebb bevételeim jelentős részét (ami nem túl jelentős abszolút értékben ebből kifolyólag) áldoztam arra, hogy a magyar oktatást próbáljam, a lehetőségeimhez mérten javítani, segíteni.
Az országra jellemző apátia, és önálló cselekvésre képtelenség, sült galambra várás miatt ez elég komolyat bukott, sok elvi lehetőség és együttműködés dacára. Van akinek az ingyen segítség (mármint a közösség számára, nem személyesen neki) sem kell, mert csak a gond van azzal is...
Mégsem okozott ez csalódást, mert jó ügy volt, amihez vissza fogok térni később is (ha például megint lesz jelentősebb nélkülözhető bevételem).
Azokat sajnálom, akik velem együtt hittek ebben, és az ország lakosságának borzasztó mentalitását kellett megtapasztalniuk. (Ami nem személyes érdekem, vagy nem jár személyes haszonnal, hanem a tágabb közösséget segíti, az nem érdekel). A mértéke az ilyen hozzáállásnak egyébként komolyan megdöbbentett, de ennek fényében a fórumbeli hozzászólásokon egyre kevésbé csodálkozom.

Panaszkodni lehet, csak ne öncélúan tegyük. A tehetős ember siráma az adókról és hasonlókról pedig nevetséges siránkozás…

Nem állítom, hogy a felvetett problémák nem léteznek, nem valósak.
De ha azt látom, hogy valami nem működik jól, akkor próbálok rajta segíteni. Mindig van min, mit segíteni az országban.
Volt egy ember, aki azt mondta, ne azt kérdezd, mit tehet a hazád érted, kérdezd azt, mit tehetsz te a hazádért. Az ő hazájában ez szimpatikus mondat volt, nyert egy választást.
Ha pedig szerencséje, képességei, jó sorsa okán az átlagnál gazdagabb, akkor "illik" visszajuttatni valamit azokhoz, akiktől ez a jóléte származik.
(A sikeres vállalkozó sem a klotyón tojja az aranytojást, hanem mások fizetnek a szolgáltatásért, vagy termékéért. Az ország lakosai például)
Abban az országban ez is egy népszerűbb szokás.
Ezen a fórumon nem tűnik túl népszerűnek egyik gondolat sem.

Az ország jobbulására elköltött pénzt nem sajnálom, beleértve az adót is. Van a személyes érdeken túl is valami, nevezhetjük hazaszeretetnek is. Aki szereti az országot, a kórházait, a villamosait, az embereket akik mindezt használják, az befizeti neki az adóját. (Adjuk meg, ami az országé…)

Inkább, mint a tőzsdén bukjam el :)
tokos. 2008. 08. 02. 21:38
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Hát dehogy nincs. És miért van? Azért, mert a rendszeren változtatni ott fent tudnának, de marhára nem akarnak, mert nekik ez baromi jó. Az emberre rájön a hányinder az ilyen tetvektól, akik a másik zsebét lenullázzák, a barom szolidaritásra hivatkozva, a saját zsebeiket meg tömögetik, minden legális és illegális lehetpőséget kihasználva, nagy ívben sz@arva mindenféle szolidaritásra.
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 21:25
Előzmény: #102  prfecó
#104
Hát ha te eltanulod tőlük, akkor semmi erkölcsi alapod nincs kritizálni őket. Innentől ugye nem kritizálod a politikusokat? A tanítványnak nem illik.

Ezek szerint nem is kifogásolod a gyakorlatukat, hiszen követed is...

Ugye nem vagy képmutató?

Nem csak a fejétől bűzlik a hal, ha a hal alsóbb része is olyanná válik, mint a feje. És sokkal büdösebb is lesz, mintha csak a fejétől bűzlene.
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 20:35
Előzmény: #102  prfecó
#103
meg ajánlom figyelmetekbe az országgyűlési képviselők költségelszámolását
prfecó 2008. 08. 02. 20:05
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Nagy multiktól és a magyar állam vezető tisztségviselőitől tanulom az adóoptimalizálást teljesen törvényes alkalmazását.

Jelenleg ügyvédem azt tanulmányozza , ha Minisztereknek szabad évi szabadságukat - még 5 évre is -átvinni és készpénzben kifizetni , jogunkban áll -e munkatársaink által ki nem vett szabadságokat ugyanigy kifizetni , ha felmentjük a munkavégzés alól.

Adózás is ugyanugy szeretnénk , azaz a la Miniszterek jótékonysági alapítványhoz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 02. 19:52
Előzmény: #100  tokos.
#101
igen, valami ilyesmi. Ne mi szégyelljük magunkat. Mindig minden adót befizettünk, közben szép sorban hozták az új adónemeket meg emelték a kulcsokat. Nagyon sok ember pedig rájött, hogy így csak éhenhalni lehet, miközben a bűnözők dáridóznak. Úgyhogy szégyelljék magukat azok, akik idejuttattak minket - nem fogják - valamint, akik támogatják őket (akár itt a fórumon is.) Még mindig túl sok adót fizetek, de képezem magam tovább :)

Topik gazda

gazdi-bodri
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek