Tycoon

Regisztráció: 2019-12-08 21:38:11

Hozzászólások száma: 320

Utolsó hozzászólás: 2023-07-31 21:06


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 3
Népszerűség: 4


utolsó 20 hozzászólás

Interactive Brokers 2023. 07. 31. 21:06
"Köszönjük, hogy az Interactive Brokers Ügyfélszolgálatához fordult.
A TBSZ számla bázisdevizájának módosítására nincs lehetőség, csak és kizárólag HUF lehet."
Nah, közben az IB is megválaszolta. A TBSZ mindenképpen HUF bázis devizával fut. 
Interactive Brokers 2023. 07. 31. 10:33
ott ez van, de csak a fő számlára vonatkozóan állítja be :( Eddig USD volt minden, most a TBSZ az HUF akárhogy nézem. 
Interactive Brokers 2023. 07. 31. 07:31
Sziasztok!
Az IB TBSZ-en nem tudjátok, hogy a deviza kijelzését hogyan lehet átállítani? Mindenképpen HUF-ban jeleníti meg. 
Beutaltam 100$-t, most azt mondja, hogy van 34k HUF-om. 
Ha megnézem a portfolio/cash report-ot, akkor látom, hogy valójában 100$-om van, de a főoldalon, és a statisztikákban mindent átszámol HUF-ra. 
Köszi! 
OTP részvényesek ide! 2022. 02. 15. 11:30
"ráadásul úgy nem sikerült hozni az inflációs célokat éveken keresztűl egyszer sem, hogy az azt generáló rezsi be volt/van fagyasztva."
A befagyasztás semmit nem számít, mert a piaci ár a rezsicsökkentett ár alatt volt. 
https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/r/e/z/rezsigazar-512221.png
''21 év közepén változik, de addig a rezsicsökkentést nyugodtan lehet rezsinövelésnek hívni. 
OTP részvényesek ide! 2022. 01. 31. 10:26
Nyilván ha győz, akkor mennybe megy az OTP, hiszem távol áll tőle minden olyan döntés, hogy az elszabaduló kamatokat, inflációt, deviza árfolyamot, államháztartási hiányt a bankokkal fizettessen meg. 
Az ellenzék viszont bizonyíthatóan hozná a különadókat, múltbéli árfolyamon történő eladást, THM stoppot, múltbeli kamatokon rögzítést, egész termék 2 nap alatt történő felszámolását. 
Csak remélhetjük, hogy marad a piacbarát kormány, és máris jön a 25 ezres otika
OTP részvényesek ide! 2022. 01. 21. 13:06
Atya ég! ez az új propaganda szöveg, hogy szavazz Gattyánra, mert ___hiteles___? :)
OTP részvényesek ide! 2022. 01. 20. 13:12
wow! szóval csak át kellene önként adni azokat a területeket, amiken más nemzetiség lakik, más a nyelv?
Soha nem gondoltam volna, hogy Trianont is meg lehet védeni simán...
Ebroker 2019. 12. 08. 21:43
Sziasztok,
ebrokeren nézem a Xetra-n elérhető ETF-ek árfolyamát, és finoman szólva is kaotikus a dolog. Addig rendben, hogy nincs realtime árfolyam, csak nap végi záró, de több esetben is elég komoly eltérés (3-4€) van a xetra és az ebroker között. 
Ez egyszerűen bug, ez egyszerűen ilyen, vagy én hibázok valahol?
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 13:41
#58
ez így van, én csak azt kérdeztem, hogy ezek után a történelmi tények után hogy lehet két kézzel mutogatni, hogy ilyen pocsék feltételekkel csaltakoztunk, meg az EU rabszolgái lettünk, és a többi.
Ez nem működik, hogy egyrészt szeretné mindkét oldal bezsebelni a csatlakozásért járó jutalom pontokat, másrészt ha szóbakerül a téma, akkor rögtön előjön, hogy micsoda borzasztó, gyarmati létet hozó szerződésbe léptünk be.

Ez nem egyik-másik oldal kérdése, ez kommunikáció és matematika kérdése, ezért kérdeztem, hogy akkor most kit kell dícsérni a csatlakozásért, és ki a felelős az esetleges rossz feltételekért, mert ugye a kettő az egy és ugyanaz :)
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 13:31
#54
mondjuk azt jó lenne már eldönteni, hogy most akkor ki a hős a csatlakozásért, és ki a felelős azért, hogy állítólag rossz feltételekkel csatlakoztunk ;)

Ugye egyik oldalt azt hallani, hogy 80%-ot ki vezényelt le, és mekkora hős a másik oldalt meg, hogy milyen pocsék feltételekkel, de azt persze 100%-ban a másik fél követte el. Nos ez a kettős mérce, kettős beszéd többek között az amiért itt tart az ország ahol tart, mert az EU csalakozás is kicsinyes belpolitikai csatározások terepe volt, ott sem sikerült az általam korábban említett nemzeti minimumban megállapodni a parlamenti pártoknak
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 13:01
#42
Ugye számos statisztika készült arra nézve, hogy mennyi a teljesen életképtelen önkormányzat hazánkban, és, hogy a hasonló fejlettségű/méretű/berendezkedésű országokhoz képest mennyivel többen vannak.
A társadalmi munkában végzett önkormányzati képviselőség valóban jó elgodnolás, kellemes kis utópia ;)

Az államaparátus átfésülését valóban meg tudják tenni, mert nem az ő embereik ülnek az élvonalban. Egy probléma van. Államigazgatási intézményeknél egész osztályok vannak most is, ahol azok az emberek ücsörögnek (jellemzően teljesen feleslegesen), akik a jelenlegi kormányzat számára nem megfelelőek, de pár éve még ők voltak a döntéshozók. Nos, a kormányváltás után sajnos ezek az osztályok nem megszűnni fognak, csak átrendezik őket, a most vezető tisztségviselőket áthelyezik a feladat, és beleszólás nélküli osztályokhoz, onnan meg felhozzák a saját garnitúrát a frontvonalba. Sajnos ezt a módszert már több alkalommal volt "szerencsém" végignézni, ha valaki befolgja a száját, akkor nem kirúgják, csak parkoló pályára helyezik, aztán 4 év múlva lehet reménykedni, hogy nyernek megint a "sajátjai", akkor visszakerül a zsírosfazék mellé, ha peche van, akkor meg csak felveszi a semmiért a fizetését.

A gázár támogatás, közlekedés, segélyezettek, nyugdíjasok rendszereinek átfésülésében tökéletesen igazad van. Csakhogy, amíg nálunk választást lehet nyerni a "nem lesz gázáremelés", meg a "gázár emelésért a kormány a felelős" szlogenekkel, addig inkább tömjük a ruszkik zsebét, és fűtjük az utcát szigetelés nélkül. A nyugdíjasokhoz egyetlen kormány sem mer hozzáérni, de még csak csúnyán nézni sem rájuk, ezt a Fidesz nagyon jól megtanulta, amikor megégette magát a témában, ugye az utóbbi időben már nem lehet Orbántól sem hallani az amúgy tökéletes igazságtartalmat hordozó kijelentést, hogy nem etetjük meg a nyugdíjjasokkal az ország jövőjét.

Amit leírsz pampa, az egy nagyon szép, és optimális forgatókönyv, félek, hogy csak utópia...
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 12:23
#40
nem csak a vezérigazgató, de a teljes igazgató tanács, sőt valószínűleg már régen átszervezték volna az egész céget, kirúgva minden döntéshozót. Sajnos nem a vezérigazgató ott az egyetlen alkalmatlan, inkompetens, sőt, még csak nem is a csak a bagázs 50%-a.

(persze pártkatonák, és zombik számára mindig van egy tévedhetetlen, sérthetetlen, mindig tökéletesen cselekvő oldal, és egy folyton hibázó, mindenért felelőssé tehető, direkt az ártásra törekvő oldal, és a legnagyobb vicc az egészben, hogy mind a Fidesz, mind az MSZP törzsgárdája 100%-osan így gondolkozik, és ha valaki azt mondja, hogy valójában a két oldal teljesen egyforma, akkor akár egy percen belül meg lehet kapni, ugyanarra a hozzászólásra reagálásként, hogy mocskos MSZP-s és aljas Fideszes ;))

A Fidesznek meg csak akkor nem fog problémát okozni, a saját programjának a követése, ha meglesz a kétharmada, különben pont a legnagyobb struktúrális problémákat képtelenek lesznek orvosolni, és ne feledd, hogy még akkor is ottmarad a jolly-joker népszavazás, amivel szinte bármit lehet negálni. Ezen kívül felmerül a kérdés, hogy amennyiben meglesz a kétharmad, akkor vajon azt ténylegesen az ország előremozdítására fogják e felhasználni, vagy maradnak a mostani szempontok ott is.

A pocsolyában dagonyázás folytatódására sokkal nagyobb esély van, és amíg nem kevés embernek ez nem is olyan rossz állapot, addig semmi nem változik, hiába lenne az optimális egy erős kétharmados kormánytöbbség, és végre véghezvitt struktúrális reformok, én nem látom azt a politikai erőt, aki ez irányába lenne elkötelezett, és nem dedós kis játszmák, meg a saját hatalmának (örökös) bebetonozása mozgatná.
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 11:58
#37
én is mondtam a főnökömnek, hogy XY partnercéggel nem vagyok hajlandó együttműködni. Megkérdezte, hogy akarok e itt dolgozni még holnap is?! Engem nem azért fizetnek a főnökeim, hogy eldöntsem, hogy kivel dolgozom együtt, és kivel nem, hanem ezért, hogy megtaláljam a közös hangot, és a problémákra a megoldást. Pedig még csak politikus sem vagyok, akinek ez lenne az első számú feladata.
Szerinted hány vállalat, hány munkavállaló van a világon, amelyik megengedheti magának azt, hogy egyszerűen azt mondja, én ővele nem vagyok hajlandó együttműködni (jelzem, mintha D-209-el sem nagyon lettek volna hajlandóak, ott is volt valami bibi). Ilyen XY-al nem játszom hozzáállás maximum az oviban divat, később muszáj kinőni, mert a való életben nem lehet így működni, vagy nagyon irigylem azokat, akik kijelenthetik a munkahelyükön, hogy ők márpedig nem állnak le ezzel vagy azzal dolgozni.

Persze, az egyik kutya a másik meg eb. Választások után az MSZP meg majd azt mondja, hogy az Orbánnal nem hajlandóak együttműködni, kivonulnak, mindenre NEM-et mondanak, egyetlen alternatív ötletük az lesz, hogy a kormány adjon több pénzt _minden_ területnek, akkor jön újabb 4-8-12 ilyen év, amikor gyakorlatilag semmi sem történik, amikor az összes struktúrális problémát a szőnyeg alá söprik, amikor kizárólag indulat politizálás folyik olyan vonalak mentén, amiknek valójában az égvilágon semmi szerepük nincs, amiből nem lesz GDP vagy kenyér.

Akkor az MSZP-nek is lesz egy egyszerű indoka, hogy miért nem hajlandóak semmi változásban résztvenni, cserélje le a Fidesz Orbánt, akkor majd minden rendben lesz. Te ilyen országra vágysz? Mert ha az egyik oldal ezt teszi, akkor a másik miért ne tenné/tehetné?
Orbán szerint a kiszáradás fenyegeti a piacokat 2009. 02. 21. 11:44
#34
senki nem azt várja a nagy pártoktól, hogy egy új állampártot alapítsanak, de egyfajta nemzeti minimumban a világon mindenhol megegyeztek. Úgy nem lehet egy országot semerre sem vinni, hogy A párt mond valamint, B-nek meg egyetlen válasza van rá: NEM.

(és itt most tök mindegy, hogy ki A és B, most épp az egyik van hatalmon a másik mond nemet, majd lesz fordítva, akkor majd fordulnak a szerepek is).
Gyurcsány: stabil forintot szeretnénk, holnap tárgyal a devizahitelesek megsegítéséről a kormány 2009. 02. 04. 16:35
#11
link

olvasom az indexen ezt a cikket. Ez a probléma nem csak miskolcon létezett. Az országban nagyon sok helyen ment (nem feltétlen teljesen törvénytelenül mint itt), hogy megoldották, hogy nagyobb értékű legyen az ingatlan, esetleg végül sosem készült el a bővítés, a felújítás, a jelzálogra felvett pénzt pedig felélték, elszórták.
Vajon akik ilyen üzletekbe vágtak, azok közül most mennyien fognak gyorsan az állami segítség védelmébe menekülni, újabb évekre elódázva azt, hogy ténylegesen kiderüljön, pénzük nincs, a hitel fedezete pedig nem ér annyit (esetleg semmit sem ér), mint a rá felvett jelzálog.
Gyurcsány: stabil forintot szeretnénk, holnap tárgyal a devizahitelesek megsegítéséről a kormány 2009. 02. 04. 16:02
#9
lakni mindenkinek kell valahol.

De biztos, hogy
- mindenkinek új építésűben kellett ehhez lakni?
- biztos, hogy mindenkinek zöldövezti kellett ehhez?
- biztos, hogy mindenkinek sorház, meg 100+ nm lakás kellett ehhez?

Nagyon sok olyan kérdés vetődik fel a "lakni mindenkinek kell" témával kapcsolatban, amire nem lehet általános, felülről jövő választ adni. Például 40-50nm-et Budapesten körülbelül 8-20 millió forint között lehet megvenni (biztos van olcsóbb, és drágább is, de itt most ilyen szuterén lakások, meg portaszolgálatos villaházak nem játszanak). 40-50nm-en el lehet élni. Ehhez képest gondolom a hitelüket bebukók nem csak a 8-10 milliós sávban vásárlók közül fognak kikerülni (ahol igaz lenne a lakni muszáj), hanem bizony lesznek a dupláján is. Akkor hol húzzuk meg a társadalmi szolidaritást, hogy "lakni mindenkinek kell valahol"? Például ha valaki egy felkapottabb kerületet választ, akkor az önmagában jelenthet ebben a méret kategóriában 2-3 millió forintot. Akkor most nem hülye, amiért túlvállalta magát, és olyan környezetbe vágyott, amit alapjában véve nem engedhetett meg magának?
Orbán Viktor a strukturális reformokat hiányolja a kormánytól 2009. 02. 04. 15:43
az állami pénztár hozama sem azért kiugró a magánpénztárhoz képest, mert az állam olyan baromi jól gazdálkodik a pénzeddel, és jól elcsípte az OTP-t emelkedő trendben, amíg a magánpénztárak csak a saját hasznukkal voltak elfoglalva, és mutyiztak...
az állami pénztár azért fizet olyan szép hasznot (és ezzel teszi látszólag teljesen értelmetlenné a magán pénztárakat), mert közvetlen, egyenes úton folytatott szavazatvásárlásra használják. Márpedig az állam ha meg akar venni pár százezer nyugdíjas szavazatot, akkor a legegyszerűbben a nyugdíj kasszán keresztül képes erre, így aztán az állami rendszerben egyszerűen az adó forintok jelentik a hozamot, nem pedig az, amit a piacon el lehetett (volna) érni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a magán nyugdíj pénztárak tökéletesek, csak azt, hogy ha mindketten kapunk 1000 forintot, hogy fektessük be, és Te csinálsz a tőzsdén 15% profitot, akkor tök jó vagy, ha viszont én zsebből, vagy kölcsönből (még akkor is ha a zseb tartalma nem az enyém) hozzádobok az ezreshez egy ötszázast, akkor megnézem, hogy Te piaci körülmények között mikor érsz a nyomomba...
OTP részvényesek ide! 2009. 02. 01. 15:19
persze, tisztában vagyok vele, pont azért mondtam, hogy kíváncsi lennék rá :) Az MNB valószínűleg tudna csinálni ilyen grafikont, mert ehhez nem ártana az adatbázissal rendelkezni, nem pedig kézzel összeirogatni :)

ypn állítólag elég marginális volt, és többségében olyanok vettek fel abban hitelt, akik számára mondott is valamit az a szó, hogy árfolyam kockázat, tehát feltehetően nem a lakosság védtelenebbik része van jenben eladósodva.
OTP részvényesek ide! 2009. 02. 01. 15:12
"aki meg devizahitelt vett fel, az bele kellett ezt kalkulálja. 250 ft/ 1 Euro mellé +/-20% tök normális, ezt tudnia kellett minden devizahitelesnek. A magyar gazdaság jelenlegi helyzetében 330 Ft/Euro se extra."

kíváncsi lennék egyébként egy olyan országos adatra, hogy a devizahitelesek hol vettek fel hitelt (valami féle sávos bontásban persze). Ez ugye abból a szempontból is érdekes lenne, hogy mondjuk aki 270nél vette fel, annak volt egy hosszabb jó periódusa, és most messze nem olyan katasztrófa a helyzete, mint aminek beállítják.

Némely hatásvadász hiradás (és ezzel együtt maguk az emberek is) ugyanis egy kicsit úgy állítják be a dolgot, mintha mindenki a forint csúcson vett volna fel hitelt, és azóta folyamatosan csak romlik-romlik-romlik a poziciója, pedig tömegesen nem hiszem, hogy ez lenne a helyzet.
OTP részvényesek ide! 2009. 02. 01. 14:53
"a kamatvaltozas nem lekovetese meg eppen a banknak rossz latszik mennyire szukseguk volt a forrasra az mnb mar reg csokkentette az alapkamatot mikor meg december vegen a ker.bankok mindig 13% beteti kamatot igertek "

Ne keverd a két dolgot. Ha egy banknak forrásra van szüksége, akkor értelemszerűen elkezd akciózni, ez nem rossz neki, egyszerűen minden annyit ér, amennyit adnak érte, a banknak pedig a mostani válságban sokat ér a betét.

Az egy másik dolog, hogy mondjuk az MNB kamatot növel 1%-al, akkor a bankok ezt azonnal lereagálják a hitel kamatoknál (ez persze leginkább az új hiteleknél látszik, hiszen a már futó szerződéseket nem lehet ilyen gyorsan módosítani), míg a betéti kamat hirdetmény jó ha hetekkel később követi a történetet, rövid távon a banknak mindig az az álláspontja a betéti kamatoknál, hogy vizsgálják, hogy a jegybanki kamat döntés milyen mértékű emelést tesz lehetővé (csökkentésnél meg pont fordítva, ha csökken a jegybanki kamat, akkor már másnap új kamat hirdetmény van, de mondjuk új egy áruvásárlási hitelnél még hetek kellenek hozzá, hogy ez meglátszódjon).

friss hírek További hírek