Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 11:32

A hitelminősítők lemaradtak - többé nincs szükség az IMF támogatására (Cséfalvay)  

Ugrás a cikkhez
A csütörtöki magyar kötvényaukciókon tapasztalt megugró kereslet is azt támasztja alá, hogy a hitelminősítők "le vannak maradva", amikor arra figyelmeztetnek, hogy leminősíthetik Magyarországot - nyilatkozta a Bloomberg hírügynökségnek Cséfalvay...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=136671
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:39
Előzmény: #158  tokos.
#160
"Szerintem nem. Azt írtam, hogy a közeli jövőben remlhetőleg nem lesz rá szükség, azt is elfogadom, hogy ha nagyon nagy baj van, pl. kivonul a tőke eg ypillanat alatt, akkor akár pár héten belül is nagyon hiányozhat"

= tehát OV szerinted is az ország bedőlését kockáztatja az önkori választások saját szempontjukból való sikeressége érdekében.
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:38
Előzmény: #156  tokos.
#159
Tokos:

"Az IMF hitelt kizárja a bankadó (első nekifutásra)."

Ne Orbán meg Matolcsy választók felé hazudott változatában értelmezd a kérdést. Az IMF nem azt mondta, hogy ne legyen bankadó. A mértékével nem értettek egyet. Nem mindegy. Azt hiszen itt jópáran ugyanezen az állásponton voltunk, ti meg folyamatosan úgy tesztek, mintha azt mondanánk, egyáltalán ne legyen bankadó. Nem, mégegyszer: én nem a bankadó ellen, hanem annak körülményeivel, feltételeivel nem értettem egyet (mértéke, egyeztetés hiánya, kompromisszumképtelenség, kiszámíthatatlanság, stb. - leírtam többször is).
tokos. 2010. 08. 03. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#158
Azt mondtam volna, hogy abszolútt nincs szükség a hitelkeretre?

Szerintem nem. Azt írtam, hogy a közeli jövőben remlhetőleg nem lesz rá szükség, azt is elfogadom, hogy ha nagyon nagy baj van, pl. kivonul a tőke eg ypillanat alatt, akkor akár pár héten belül is nagyon hiányozhat, de jelenleg nem tűnik ilyennek a helyzet. Illetve azt is írtam egy pár helyen, hogy nyilván megpróbálnak másfelé kalapolni, mielőtt lemondanak mindenről, amit elterveztek.

Igazából az az érzésem, hogy ha tényleg nagy a baj, akkor a 10 mrd-s hitelkeret sem oldja meg a helyzetet, de ezt nem számoltam ki (valszeg nem is fogom).
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:21
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#157
Valóban a választáson résztvevő állampolgárok 2/3 többséget adott a jelenlegi kormányoldalnak, és reméljük élni is tudnak az ilyen mértékű hatalommal pozitív értelemben, majd négy év múlva újra ítélkezünk róluk, ha esetleg hamarabb becsődölne az országunk a kormányzásuk alatt, akkor az már az ő felelőtlen gazdaságpolitikájuknak az eredménye és menekülni fognak (az előző kormány tudta mekkora a baj, és hogyan lehet stabilizálva túlélni a jelenlegi válságot!), ha pedig sikeres lesz, akkor pedig az egész ország együtt örülhet, mint egy szép megbékélt család! Ez az egész a világgazdasági folyamatoktól fog függeni, és a pénzpiacoktól, nem OV. csapatától! Aki mást gondol az tévúton jár!
tokos. 2010. 08. 03. 10:16
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#156
"Párt érdek vs. ország érdek, hogyis van ez, miről dumáltak ők 8 évig? "

Amúgy ez is érdekes kérdés.

Mi az ország érdeke? Az IMF hitelt kizárja a bankadó (első nekifutásra).

Ha nincs bankadó, nincs 16%-os szja, és ezek a cégek:

link

Szlovákiában mutatják ki a nyereségüket.

Ez az ország érdeke, vagy az, hogy hazajöjjenek?

Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:13
Törölt hozzászólás
#155
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:09
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Alpári, személyeskedő stílusod miatt veled nem állok szóba. Tartom magam ehhez.
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 10:08
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#153
Ohhh, megértkezett Mr. Hazug is, rendben, szépen, fegyelmezett pártkatona társaival.

Be szép...

Egy dolgot árulj csak el nekem, ez tényleg érdekel: Miért van az, hogy bármit csinál a jelenlegi kormány, az az országérdekkel ellentétes? Kik vagy mik vagytok ti, hogy országérdekről beszéltek, holott az ország szavazóinak többsége most zavart el benneteket a b*d*s p*csába? Most, amikor már annyira sok embernek lett belőletek elege, hogy még a szokásos nyugger+kisebbségi "szavazók" SEM tudott megakadályozni egy KÉTHARMADOS többséget.

Egyszerű kérdések, egyszerű (nem mellébeszélős, visszakérdezős) választ várok. (Őszintén mondjuk nem várok választ, de ki tudja...)

tokos. 2010. 08. 03. 10:00
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
Egyelőre nem tűnik úgy, hogy ez a pár hónap csúszás túlzott kockázatot jelent.

Viszont kíváncsi lennék, hogy te mit tennél, lemondanál a gazdaságpolitikádról 2-3 hónap csúszás miatt?
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 09:53
Előzmény: #150  tokos.
#151
"Amúgy a portfolio megpendíti a 9:06-os cikkben az önkormányzati választásokat.

Lehet, hogy mikor nyílt lapokkal játszhatnak majd, akkor lesz megállapodás az IMF-fel, vagy az EU-val."

És ha ez így van, szerinted ez nem durva? Egy önkoris választás miatt ilyen durva kockázatot felvállaltatni az országgal? Párt érdek vs. ország érdek, hogyis van ez, miről dumáltak ők 8 évig?
tokos. 2010. 08. 03. 09:51
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#150
Két lehetőségük volt.

Lemondanak a saját gazdaságpolitikájukról, vagy lemondanak az IMF hitelről.

Te melyiket választottad volna?

Amúgy a portfolio megpendíti a 9:06-os cikkben az önkormányzati választásokat.

Lehet, hogy mikor nyílt lapokkal játszhatnak majd, akkor lesz megállapodás az IMF-fel, vagy az EU-val. A következő 2-3 hónapban meg nincs túl nagy kockázata a hitel hiányának, ha jól értettem eddig.
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 09:43
Törölt hozzászólás
#149
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 09:42
Törölt hozzászólás
#148
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 09:41
Előzmény: #131  tokos.
#147
Tokos, benned azt szeretem, hogy nem vagy olyan elvakult csőlátású, mint drop:

"A kérdésre vonatkozóan a kommunikációjuk eléggé gyengécskére sikerült az első pár hétben. Nem biztos, hogy átengedtem volna őket, ha én vizsgáztatom, ez kétségtelenül nagy hiba volt. Az is, ahogy az elrontott Kósa nyilatkozatra reagáltak."

Ő ilyet le nem írna. Kapna is a fejére a pártközpontban:)

"Nem beszélek mellé, ez van. Jelenleg úgy tűnik, hogy nincs rá szükség."

Az IMF esetében nem feltétlenül az a kérdés, hogy van vagy nincs szükségük rájuk. A válságnak még nincs vége, a globál helyzet egyik pillanatról a másikra vehet újabb mélyrepülést. És akkor mi lesz? Az IMF egyfajta biztonságot jelent, egy végső mentőkarikát. A Fidesz erről a mentőkarikáról mondott le, miközben bár csillapodott, de még nem múlt el a vihar. Ez szerintem nem egy felelősségteljes gazdaságpolitika. Mert lehet, hogy nem lesz belőle gond (ha már túl vagyunk a válságon - de ezt csak később tudjuk meg).
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 09:37
Előzmény: #128  jumbo2
#146
"Egyetértetek ti, szoci szavazók."

Amit idéztél, azt tokosnak írtam, láttad te is. Azon túl, hogy jópárszor leírtam már, hogy nem vagyok szoci szavazó, csak szeretsz hazudozni, azon túl szerinted tokos szoci szavazó?
tokos. 2010. 08. 03. 09:11
Előzmény: #137  togyozo
#145
A kérdés, hogy minek mi az ára.

A kormányzat elindított egy váltást a gazdaságpolitikába, amit lehet szeretni, vagy nem szeretni. Ők ezt így gondolják jónak, te másképp.

Lehet, hogy te az a fajta vagy, aki, ha kiagyal valamit, de a másiknak nem teccik, és azt mondja Győzőkém, ezt nem így kellene, te felteszed a kezed, és aszondod, értettem és szolgamód végrehajtod a másik utasításait? Függetlenül attól, hogy éppen egetverő szükséged van a pénzére, vagy éppen jó eséllyel évekig megvagy nélküle?

Nem ilyennek gondollak.

És nyilván ezeknek is keményebb a feje annál. Ha nem lesz más esély, akkor majd behódolnak az IMF-nek, és lemondanak a saját maguk által elképzelt gazdaságpolitikáról.

Addig viszont elindítanak valamit, és valszeg megpróbálják ezt biztonsági hátteret megszerezni más forrásból.

Amúgy, csak érdekességképpen a 16%-os lineáris adóhoz:

link
cscsb 2010. 08. 03. 08:34
Előzmény: #130  jumbo2
#144
én még ismerek, szerencsére.....:)
Törölt felhasználó 2010. 08. 03. 07:14
Előzmény: #140  togyozo
#143
Na mi van, elolvastál 3 portfoliós cikket (esetleg a zsindex hatásvadás riogatásait is benyaltad?), meg volt - talán - két nyerő üzleted a tőzsdén azt már bernkék vagy?

Nesze a tényeid: link

Akkor most jön a megmagyarázás (mellébeszélés), hogy nem is 4x-es csak 3,45x-ös volt, ugye?

...

Rosszul vagyok tőletek, de mégjobban rosszul vagyok a "mi lesz majd ha nem a kommunisták kormányoznak és az új kormány más fiskális politikát követ" félelmetektől. Úgy tűnik vége a hangyák további kizsigerelésének, csak hogy a nyuggerek és a kisebbség többet kaphasson fedezet nélkül, eladosítva ezzel a még az unokáinkat is. Ja, hogy a kormány néha megcsinál olyan dolgokat is, amit senki sem mert/akart a világon még eddig: ha a szakadék szélén állsz, azon kis lépésekkel nem tudsz átjutni, oda bizony hatalmas ugrás kell...

Beszari brigád, rosszabb nem lehet, mint amit tettetek az "elkúrt" 8 évben és még ti ugattok? Helyetekben lapítanék...
Törölt felhasználó 2010. 08. 02. 23:20
#142
Na az IMF majd Berni fejére fog koppintani. Méghogy növeli itten a hiányt és pénzt töm az amerikai gazdaságba amíg munkahelyek nem teremtődnek?
Ki hallott már ilyet?
simor is megmondta, hogy ájemef és 8 millió.
Igaz állítólag a Berni kevesebbet keres mint a bandi, ellenben ebből a témából doktorált.
Lehet, hogy mégis a fizetésen múlik?
Törölt felhasználó 2010. 08. 02. 23:19
#141
Na az IMF majd Berni fejére fog koppintani. Méghogy növeli itten a hiányt és pénzt töm az amerikai gazdaságba amíg munkahelyek nem teremtődnek?
Ki hallott már ilyet?
simor is megmondta, hogy ájemef és 8 millió.
Igaz állítólag a Berni kevesebbet keres mint a bandi, ellenben ebből a témából doktorált.
Lehet, hogy mégis a fizetésen múlik?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek