Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 13:08
Törölt hozzászólás
#7700
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 13:07
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7699
Szerintem ezentúl kérjünk kárpótlást állam bácsitól, ha veszteséges poziba kerültünk... Amikor OV bejelentette a bankadót az OTP részvények vagy 1500 forintot zuhantak. Akkor miért nem adtak kárpótlást a "kisembereknek"???
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 13:04
Törölt hozzászólás
#7698
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 13:03
Előzmény: #7695  Törölt felhasználó
#7697
Nyilván ezer más katalizátort felsorolhatott volna a banki alkalmazott, ami bedönti a forintot az eurohoz, vagy a chf-hez, vagy napjainkban a dollárhoz képest, de ez akkor csak fikcióként élt volna. Képzeljünk el egy banki alkalmazottat, aki azzal kezdi, hogy" ha olyan kormányunk lesz az elkövetkezendő 10-20 évben, aki ad-hoch gazdaságpolitikát folytat, vagy mesterségesen gyengíti a forintot, akkor bizony igencsak magas lesz a chf alapu törlesztőjük. Vagy ha jön egy üstökös, ami Magyarországra csapódik be és romba dönti az országot, akkor is elértéktelenedik a forint." Nos, max.mosolyogtam volna ezen a hölgyön, de semmiképp nem vettem volna komolyan!
BudFox
BudFox 2015. 04. 20. 12:59
Előzmény: #7667  Tuta
#7696
Most már ne háborogjunk ezn hogy miért tart ilyen sokáig....sokáig tart az egyeztetés sajnos...
lehet hogy kevesen vannak...vagy az MNB -s ember nekem még olyat mondott hogy a kötvényes részen vissza kell vezetniük egészez az elejéig a folyamatokat..stb...

a részvények, pénzek megvannak csak ki kell várni az a 2 hetet szerintem.

ne gyártsunk újabb összeesküvés elméleteket....

mindenki nyugodjon inkább meg és inkább azon gondolkozzon hogy hova lehet majd transzferálni.

én éppen a KBC -n gondolkozom, minden K&H bankban lehet kötni velük szerződést.

és nekem megvan az Erste -s számlám is még.

először megy minden az Erste -be, aztán lehet hogy megosztom apénzem majd.
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:55
Előzmény: #7690  Törölt felhasználó
#7695
Devizahitelek : igen mélyen benne voltam a 2003-2008 közötti időszakban a lakás hitelezés minden rejtelmében. Rengeteg bankkal és banki alkalmazottal beszélgettem, mert segítettem az ügyfeleinket lakáshitelhez jutni. EGYETLEN olyan bank vagy alkalmazott sem volt , aki rátukmálta volna a CHF hitelt az ügyfélre, de elmondva a forint- , az euro- és a chf alapu hitelek kamatát, törlesztőrészletét és az addig elmúlt x év tapasztalatát az árfolyammozgások terén, nem volt kétséges, hogy aki nem támogatott hitelt akar felvenni, az chf-ben teszi meg. ÖNKÉNT !
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:52
Törölt hozzászólás
#7694
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:45
Előzmény: #7691  Törölt felhasználó
#7693
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nem csak az a kormány " komcsi " amelyik annak mondja magát, hanem az is, amelyikre minden komcsi séma, egy az egyben ráillik!
gummymaci 2015. 04. 20. 12:43
Előzmény: #7690  Törölt felhasználó
#7692
Sajnos vissza térve a hitelekre,az egy ördögi kör!Mivel az emberek sokasága rá volt kényszerítve arra,ha valamit venni akarsz csak hitelből teheted!És valóban a türelem nem erős oldalunk abban spóroljunk,ha terveink vannak!Hányan megvettek mindent pikk-pakkra,kamu kereseti igazolásokkal,felturbózva,nem beszélve a devizás eladósodásról!Az a baj a használt dolog már nem a sikk kategóriába tartozik,hanem a virítás:ami nagyon drága!Főleg ha hitelből történik!
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:38
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7691
De ezt egy "komcsi" kormány nem lépte volna meg. Ezért állítom, hogy a most hatalmon lévők az eddigi legpocsékabbak!
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:33
Előzmény: #7682  pamutt
#7690
Az igazság az, hogy Mo-n nincs pénzügyi kultúra. A "zemberek" 90%-ka teljesen analfabéta ebből a szempontból. Én magam annak idején vagy 20 embert próbáltam lebeszélni a devizahitelről. Nem értették meg, hogy ez olyan amikor valaki a világ legerősebb devizájának gyengülésére játszik, akkor 140-160 volt az árfolyam. Ha a frank gyengül iszonyatos terheket kell elszenvednie. Egy embert sikerült lebeszélnem, ő meg most azon háborog, hogy hosszú éveken át fizette a 10% feletti kamatokat, mert forintban vette fel a hitelt, neki miért nem adnak valamilyen segítséget utólag. Mert józanabbul, kockázat kerülő módon cselekedett. A Quaestor ügy dettó. Mindig sokkal magasabb kamatot fizettek, mint a bankok és az állam. Egy alkalommal személyesen mentem el, hozzájuk, abszolút korrektül elmondták, hogy ezeken a kötvényeken nincs biztosítás, viszont 20 éve mindig pontosan fizetnek. Megköszöntem a lehetőséget és távoztam. Felháborítónak tartom, hogy a felelőtlen ügyfelek kárát másokkal - áttételesen valóban az adófizetőkkel - fizettetik ki ebben az országban. A pénzügyi képzetlenség legjobb bizonyítéka, hogy vezető politikusaink is hatalmas dev. hiteleket vettek fel, sőt kiváló kormányunk és annak még kiválóbb feje engedélyével még állam bácsi is pakolt oda lét. Ebben az országban a butaságot, felelőtlenséget díjazzák /a józanul gondolkodók terhére/, ez rosszabb már mint a Balkán. Nagyon várom már, hogy ennek a korrupt egypártrendszernek vége legyen, mert csak bajt hoznak az országra.
gummymaci 2015. 04. 20. 12:31
Előzmény: #7687  gummymaci
#7689
Tulajdon képen,ezek csak a kezdeti jelek arra,nem árt gyanakvóbbnak lenni.Ez csepp a tengerben,a cunami most kezdődik!
Tuta
Tuta 2015. 04. 20. 12:27
Előzmény: #7683  omnisphermx
#7688
Az értesítőt a quaestor rendszeréből szedték ki, nem pedig a keler-től.
összevetni kellene már az adatokat, de valamiért nem teszik...
gummymaci 2015. 04. 20. 12:23
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7687
Nálad a pont!De minden téren!
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:20
Előzmény: #7682  pamutt
#7686
Maximálisan egyetértek és egyetért vele minden józanul gondolkodó, a pénzügyekhez a legminimálisabban elvárható szinten értő ember ! Nincs még egy ilyen ország, mint a miénk ahol ezt meglépnék, hogy közösből "mentegetik" a sok "áldozatul esett befektetőt", "devizahiteles károsultat". ha ezt vki a rendszerváltáskor megjósolta volna, hát minden értelmes ember kiröhögte volna... szánalmas keresztmetszete a társadalom pénzügyi kultúrájának... 25 év alatt az égviklágon semmit sem tanult, sehova nem nőtt fel... ez egy nemzethalál vazze !
:D
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:15
Törölt hozzászólás
#7685
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 12:13
Törölt hozzászólás
#7684
omnisphermx 2015. 04. 20. 12:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#7683
Azért szerintem,mivel kiküldték az egyenleg értesítőt,méghozzá a BIZTOS!!!!
Amiben stimmelnek a részvényeim adatai!!
TEHÁT!!! A RÉSZVÉNYEK MEGVANNAK!
CSAK LÉPJENEK MÁR,HOGY IS TUDJAK LÉPNI!!!!
VAGY ROSSZUL GONDOLKOZOM???
pamutt 2015. 04. 20. 12:09
Előzmény: #7681  pamutt
#7682
"Kifejtette, hogy amíg a bankok és a magyar állampapír 2-3 százalékos hozamot tudott fizetni, mert ez volt a reális kamathozam, addig volt egy cég, amely 8-10 százalékot fizetett. A magasabb hozamnak nyilván a magasabb kockázat volt az ára. A Quaestoros ügyfelek papírjaira normál betűmérettel rá volt nyomtatva, hogy sem az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), sem a Befektető-védelmi Alap (Beva) garanciája nem vonatkozik rá - tette hozzá.

"Nem is tartom etikusnak, hogy valaki azt kéri, hogy őt kárpótolják, ha nem volt biztosítása" - mondta a főtitkár.

Amikor az elmúlt években jó volt a 10 százalékos hozam, ami mindenféle realitást messzemenően nélkülözött, akkor az jól esett, ugyanakkor pedig, amikor a kockázatnak a mások oldala következik be, akkor őket teljes mértékben kárpótolják, ez olyan szinten etikátlan, hogy a bankszövetség álláspontja szerint nem szabadna ezt a terhet a társadalomra rárakni 32 ezer "meglehetősen jómódú" ember érdekében - mondta Kovács Levente."
pamutt 2015. 04. 20. 12:07
Előzmény: #7680  pamutt
#7681
Vagyis a Questor károsultaknak: link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók