Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:24
Előzmény: #7497  Törölt felhasználó
#7500
na csak Te hiányoztál a pódiumról-
Betoltak mindenkit a KÁRTALANÍTÁSBA-
INNENTŐL FOGVA NEM KÉRDÉS, MINDENKI MEG KAPJA TALÁN BAJ?????????????????
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:23
Törölt hozzászólás
#7499
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#7498
helló ne hagy magad megvezetni-
Ő nevezzem barátodnak olyan dolgokat állít
na ere nem lennék büszke-
Nézettek már magatokba szerepet kapott
valaha is a BALOLDALON az ügyfelek kártalanítása- ennek megvalósulása- na én nem igen tudok róla- na meg erre lennétek büszke-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:18
Előzmény: #7487  nemoland
#7497
Nem tudom, min lepődsz meg. Hetek óta ezt írom ide, hogy mindent el fognak követni, hogy BEVA-sítsák a kötvényesek kárát. Ezt pedig csak úgy lehet megtenni, ha nem csak a kötvényekkel van gáz...
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:18
Előzmény: #7494  Törölt felhasználó
#7496
Nem eleg ez a lelki vívódás-
Erre Ti a kormány minden lépését negatív
színben tüntetitek fel-

Fellehet mindent cselekményt pluszba mínuszba tüntetni-
Azé dobták oda,mert nélküled tőkepiaci műveletet végeztek- Én először leleplezek
valamit azután mondanék ilyet!!
Semmi sincs,jó helyen- értem én-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:10
Törölt hozzászólás
#7495
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:06
Előzmény: #7487  nemoland
#7494
kosárra kivetítve meglehet még durvább eredményt,végkifejlet eredménynek lettél
volna elszenvedője-
nem is értem hova akartok kilyukadni-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:02
Előzmény: #7492  Törölt felhasználó
#7493
MIKET GONDOLSZ BELE- MINDENKI A MAGÁÉVAL REKLAMÁL Eddig is úgy volt-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 10:00
Előzmény: #7489  nemoland
#7492
hmmmmmmm van némi bizonyítás neked az az NÁLAD IS!! DE HÁT ILYET BEHOZNI-
nemoland 2015. 04. 18. 09:59
Előzmény: #7489  nemoland
#7491
EZ az ÚJ biztos megvonja a vállát...így kaptam...
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 09:59
Előzmény: #7487  nemoland
#7490
hát azé!! -amit beemelnek az lehet úgy venni kipipálva-
nemoland 2015. 04. 18. 09:58
Előzmény: #7487  nemoland
#7489
...és az már csak hab a tortán, hogy ha a felügyeleti biztos hibázott és engedett ügyfélszámla tranzakciókat akkor és amikor átadja MÁS az egyenleg, akkor most ki is a felelős érte ?!
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 09:56
Előzmény: #7485  csendben
#7488
Hogyne kezükbe vagyunk,100féle anomáliát
betudhatunk innen(mi szempontunkból) nézve!
Nevezzem egyszerűség kedvéért megkülönböztetésnek akár,hogy csomagoljuk az ezt ügyet- Nem pénznyelő add itt pontot
a végire- Ő mire vágyik meg a többiek-
hát,hagy ne mondjam Őket minősíti-
kicsit összefüggéstelenre ikeredet
nemoland 2015. 04. 18. 09:56
Előzmény: #7486  nemoland
#7487
Teljes jogunk van pánikolni és aggódni...

ha az egyenleg egyeztetés meg lett volna és utána csinálják ezt CSAK AKKOR nem volna...

..persze a kötvényeseknek Hawai van a törvény miatt , de a többieknek ?!?!
nemoland 2015. 04. 18. 09:54
Előzmény: #7480  mahatma2
#7486
"3) a felszamolo biztosnak egyeztetni kell az erdekeltekkel hisz igy derul ki mennyi a meglevo a befektetok tulajdonat kepezo vagyon, mely kiadasra kerul. Remelheto ennek az egyeztetesnek az eredmenye sem mas mint a korabbi, hisz ennek ellenkezojere semmi jel nem utal. Ha megis ujabb egyeztetes lesz az sajna tovabb tolja a vegkifejlet idopontjat.
Szerintem nincs okunk egymast hergelni."

...nem látod a lényeget...EZ a felügyeleti biztos munkája lett volna amit NEM végzett el 35 nap alatt...ezért nincs'korábbi' amivel egyeztetni lehetne...(tehát MINDENT le lehet nyúlni...pont EZT akadályozta volna meg egy egyenleg egyeztetés...)

eddig van 2 politikusi bemondás, hogy a 'többi rendben van'...ha kiderül, hogy 'még sincs meg semmi', akkor majd a 2 politikus azt mondja bocs tévedtem...

a lényeg : a felügyeleti biztos nem végezte el a feladatát 35 nap alatt...valóüszínűleg őt áldozták be (avagy alkalmatlan volt), nem véletlen, hogy egy MÁSIK biztost jelöltek most ki az ügyhöz, akinek már van több céggel tapasztalata... és most VELE IS egyeztetni kell majd... akkor mit csinált az előző 35 napig ?
(még az is lehet, hogy ha a Q.ért.p.zrt KELER számláján (+ ügyfélen is) pénz/részvénymozgás volt ezalatt a 35 nap alatt majd azt mondják 'a biztos nem tudott róla sajnos'

..és mindemellett a Q Pénzügyi Zrt nincs felszámolás alatt... se más...Q. cég (sztem a Hrurira sem)
csendben 2015. 04. 18. 09:23
Előzmény: #7482  Törölt felhasználó
#7485
"Még mindig nem értem, mi az összefüggés a számlaegyeztetés és a törvény között, amikor ugyanazt a számlaösszesítőt kaptam meg, mint ami ott volt az orrom előtt nap mint nap."

Azért,mert voltak olyan ügyfelek,akiknek a számlái nem egyeztek:azok a kötvények hiányoztak,amiket a Befektetési Tanácsadó zrt.-nél vásároltak.
Tuta
Tuta 2015. 04. 18. 08:56
Előzmény: #7482  Törölt felhasználó
#7484
Teljesen egyetértek!!!
Tuta
Tuta 2015. 04. 18. 08:44
Előzmény: #7480  mahatma2
#7483
" a felszamolas jo hir mert a meglevo papirokat ki kell adni, tehat ez a feltetel teljesül "

Hát igen!
És mi van ha nincs mit kiadni mert a részvényeket is ellopták.
40 nap se volt elég nekik hogy kiderítsék, vagy egyszerűen nem is akarják.
Majd kaptok bevát gondolják aztán jól van ...
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 08:41
Előzmény: #7463  ktamask
#7482
Örüljünk annak, hogy Quaestor az ügyfelek részvényeit, készpénzét nem "használta fel" (azaz nem lopta el, nem veszítette el "saját számlás", tőkeáttételes ügyletekkel, mint ahogy ezt tették a BudaCash-nél.
A híradások ugyanis pusztán a fiktív kötvények szabálytalanságairól szóltak.
Még mindig nem értem, mi az összefüggés a számlaegyeztetés és a törvény között, amikor ugyanazt a számlaösszesítőt kaptam meg, mint ami ott volt az orrom előtt nap mint nap.
Az MNB-nek azonnal azt kellett volna felmérni, hogy az ügyfélszámlák mögött megvan-e a TARTALOM, a KELER-nél, készpénzben vagy kötvények esetén milyen befektetésekben.
A felmért hiány után kellett volna az esetleges hiány alapján meghatározni a kártérítés módját, mértékét, mennyi a BEVA kötelezettsége, mit vállal magára az állam.
Ezzel szemben hebehurgyán hoztak egy igazságtalan, alkotmányellenes törvényt Hűbele Balázs módjára, amely megkülönböztetést jelent a befektetők kártérítésének mértékeiben.
Szétrombolnak egy céget, amelynek bróker részlege aránylag jól működött, ami milliárdos érték.
A Quaestor néhány hónappal ezelőtt bankot (Credigen) vett, megvolt a lehetősége a legális forrásgyűjtésre, csak ennek a formája volt szabálytalan.
A Credigen bank nevében kellett volna begyűjteni a pénzt és akkor az MNB semmibe nem köthetett volna bele, Tarsoly pedig szabadlábon lenne és folytathatná a nagy jövőértékű cég vezetését, babérkoszorúval a fején.
A Fidesz hibát hibára halmoz mostanában... sajnos. Nem akarok itt politizálni, se amit az utóbbi évben művelnek, az minden józan embernél kiveri a biztosítékot, főleg a pökhendi stílussal, mely szerint mi vagyunk a legokosabbak.
mahatma2 2015. 04. 18. 08:20
Előzmény: #7480  mahatma2
#7481
Azt viszont tudja-e valaki hogy a kartalanitasi igenyt (maj 6-tol 30 napig) be kell nyujtani akar az erre letrehozott kormany ablaknal is, nos ez a kotelezettseg vonatkozik-e a rv-esekre is?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek