Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 11:08
Előzmény: #619  On-Line
#620
adóval nincs gond
de a eho és a veszt nem írható le
az teljesen értelmetlenné teszi az egészet
magyarul aki becsületesen adózik az nem járhat jót
trükk ország
On-Line 2009. 01. 21. 11:00
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#619
in flex

mennyit tartanál elfogadható adónak FX-nél?

a 20% ÁNYA szerintem nem az....sőt már rég el kellett volna törölni a jelenlegi helyzetre való tekintettel
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 10:16
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#618
hallottam
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 10:15
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#617
csak azért, mert ezt a variációt még nem is halottam ))
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 10:11
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#616
hmm érdekes.. szerintük sávosan adóznak most ezek az ügyletek. ))
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 09:53
Előzmény: #599  -bubu-
#615
Bubu, én is hálás vagyok a belinkelt anyagért. Ez az első, ami nem ködösít, hanem a konkrét kérdésre konkrét és szakszerű választ ad.

Sajnos a válasz nem igazán kedvező nekünk, de ez is sokkal jobb, mint a bizonytalanság. Nekem az a véleményem, hogy ha valaki túljutott az első próbálkozásokon, és jelentősebb összegben játszik (még ha nem is nyer), elég kockázatos magánszemélyként üzletelni, és bízni a le nem bukásban. Csak erre céget alapítani biztos nem érdemes, mire abból törvényesen kiveszed a pénzt, és figyelembe veszed a cég fenntartásának egyre nagyobb költségeit, szintén nem sok marad, igaz, legalább ha veszteséges vagy, nem adózol. Az én számomra egyelőre az lesz a megoldás, hogy nem saját, de magánszemély nevében fogok kereskedni (vagyontalan idős ember, hajléktalan, stb.), akin ha le is bukik, nincs mit behajtani, vagy meg sem találják. Fizetek neki egy tisztességes jutalékot, így ő is jól jár.

Így még mindig ott van a vagyonosodás problémája, de azon a hídon majd akkor megyünk át. :-) Addig is bízom benne, hogy a törvényhozók idővel felismerik ezt a lehetetlen helyzetet, és már csak az adóbevételek növelése érdekében is beveszik a forexet a normálisan adózó körbe. Én szívesen kifizetek egy elfogadható mértékű adót a netto nyereség után, ha cserébe tiszta lehet a lelkiismeretem. (Hova jutottunk, pár évvel ezelőtt elég furcsán néztem arra, aki ilyet mondott. :-))
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 08:47
Előzmény: #613  On-Line
#614
szerintem a short a preferált irány, már csak a trend miatt is, tehát én napon belülre nyugodtabb szivvel keresném a short beszállót
On-Line 2009. 01. 21. 08:41
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#613
napon belül

a tegnapi zew nem sokat segített

Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 08:40
Előzmény: #611  On-Line
#612
ez a kérdés feltevés elég laza igy . Pl. milyen időtávra gondolod ?
On-Line 2009. 01. 21. 08:37
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#611
üdv

EUR/USD long vagy short ?
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 08:27
Előzmény: #609  Törölt felhasználó
#610
igen, itt is :o)

-----
amúgy: ha van ember a világon, aki a csodát végbe tudja vinni; az obama !
ilyen kaliberű fejes kéne nekünk is.
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 08:20
Előzmény: #608  Törölt felhasználó
#609
eddig nekem sem ment, de pár perce elindult
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 07:58
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#608
tökéletesen igaz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 07:53
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
fxpro működik másnál ???
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 20:22
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#606
ha kint trédelsz akkor a brókertől nem kapsz semmilyen igazolást
magyarul nyereségedet neked kell bevallani,
na de miután?
nyomtassam ki a trédeket? )))
ok ,de akkor csak a nyereséges pozikat fogom kinyomtatni és csók )))))

adóval + eho azzal semmi gond mert azt befizetem a nyerő után becsületesen
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 20:11
Előzmény: #599  -bubu-
#605
elolvastam
ez pont ugy van ahogy az apeh valaszabol is gondoltam
siman egyeb jovedelemnek minosul tehat savosan adozik
azt meg hozza kell tenni hogy az ehot is nekunk kell magunk utan megfizetni hiszen ebbol az irasbol egyertelmuen kiderul hogy a kulfoldi kifizeto a magyar jogszabalyok szerint nem kfizeto
tehat a saxo nem fog nekunk semmit sem levonni es semmit sem tovabbitani az apeh fele
magyarul ha nem vallod be akkor nagy valoszinuseggel senki nem jon ra mert senki nem foglalkozik vele csak ha tenyleges ellenorzest jkapsz
ha meg bevallod jo hulye vagy mert mondjuk szja felso sav 36% + 11% eho plusz valami 4% kulonado es ami a legrosszabb az egeszben mivel egyeb jovedelem a veszteseg nem allithato szembe a nyereseggel
tehat a magyar adojogszabalyok szerint ha te cfd keeskedessel a saxonal vagy barhol mashol elertel 1.000.000 ft nyereseget meg 800.000 ft veszteseget akkor ugy keestel 200.000 ft-ot
na most ez utan neked be kell fizetni 360.000 ft szja-t, 110.000 ft eho-t es meg 40.000 ft kulonadot
es mivel nem elkulonitetten terhelodik a spread mint koltseg (tehat a szmladon nem jelentkezik tranzakcios dij csak annyi pippel tobbert veszed ami a bank jutaleka) ezert az ugymond brokerdijat sem tudod elszamolni!!
ez rohejes sot mi tobb szerintem alkotmanyserto!
en nyugodtan melloznem ennek az adonak a bevallasat nonszensz hogy 200e ft nyereseg utan torvenyesen 510.000 ft adot kell befizetni
annak meg rosszab aki meg vesztesegbe van mert az meg fizet meg az allamnak is nem eleg hogy bukott!

egyetlen kitero lenne, a torveny azt mondja hogy egyeb jovedelemnel minden olyan a jovedelem megszerzesehez kapcsolod koltseg elszamolhato
amit a maganszemely igazolni tud
en ugy gondolom akkor azt kell nyilatkozni es ezt igazolni is lehet hogy a jovedelem megszerzesehez nekem kereskednem kellett es a kereskedes soran elszenvedett veszteseg nekem koltseget jelent
igy a torveny szoveget helyesen ertelmezve elszamolhato a veszteseg, de meg ebben az esetben is horribilis az ado hiszen 36+11+4%
kiveve ha persze valami munkanelkuli forexezik mert akkor az osszevont jovedelme nyilvan nem eri el az 1.7 millio forintotegy evben es akkor a 36% az csak 18%
de akinek barmilyen mas forrasbol van havi netto 141.600 ft jovedelme az mar tullepi ezt
vagy termeszetesen ha nincs semmilyen jovedelme de 1.7 millional tobbet keres egy evben a forexen akkor is tulepte

nevetseges mar megint ez az orszag...

megoldas, vagy nem adozol, vagy cegkent forexezel, vagy a torveny szerint a kulfoldinek minosulo nem magyarorszagon adozik, tehat ha 180 napot meghaladoan barhol laksz akkor ottani illetosegu adozo leszel ott nyitsz bankszamnlat es mondjuk ottani kedvezobb adozas szerint oda adozol
pl ausztria mint mondtam

ez megint azt eredmenyezi hogy a zsiros keresok akik sulyos milliokat keresnek a forexen jogosan nem hazank adobeveteleit gyrapitjak
a sok szar trafipax kihelyezese helyett egy ilyen torvenyszovegre figyelve szerintem tobb penzt lehetne beszedni....!
On-Line 2009. 01. 20. 11:17
Előzmény: #603  -bubu-
#604
köszönöm -bubu-
-bubu-
-bubu- 2009. 01. 20. 11:16
Előzmény: #602  On-Line
#603
Javult a német gazdasági hangulat



A német ZEW gazdasági hangulat index januárban a várt -44 pont helyett -31 pontra javult a decemberi -45,2 pontról. A jelenlegi gazdasági helyzettel kapcsolatosan azonban sokkal pesszimistábbak a megkérdezettek, a várt -71 pont helyett -77,1 pontra zuhant a részindex a korábbi -64,5 pontról. A ZEW intézet vezető közgazdásza elmondta, hogy a hangulat javulása a német gazdaságélénkítő csomagnak tudható be, s az ECB kamatcsökkentései hosszabb távon segíthetnek a gazdasági helyzet stabilizálásában. A ZEW vezetői szerint az év közepétől már alapvetően javulhatnak a gazdasági kilátások. Az adatközlést követően az EUR/USD árfolyam 1,2970 közelében maradt, egyelőre nincs nyoma kitörő optimizmusnak a piacon.

On-Line 2009. 01. 20. 11:13
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
üdv

mennyi lett a zew index ? tudja valaki ?
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 10:28
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#601
üdv. nikkei cfd-vel mikortól lehet kereskedni ?? van infód ?

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek