Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 22:28
Előzmény: #579  Törölt felhasználó
#580
kicsit várni kell és ellenpozi a betöltre
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 22:24
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#579
Nos Maci, mit mondanak a gapek? :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 21:41
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#578
Köszi, most már értem!
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 21:30
Előzmény: #576  Törölt felhasználó
#577
Bankközi devizapiac - OTC tőzsdén kívüli
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 21:11
Előzmény: #568  Törölt felhasználó
#576
Tőzsdei deviza ügylet, vagy mi a fene?!
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:47
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#575
ase tuggyák mi az h forex )))
azt hiszik deviza átváltás )))
rossz volt a kérdés
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:46
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#574
ez remek de egyreszt ritkan msn-ezek masreszt most nem erek ra mert most ertem haza es aradt vagyok es meg kicsit mindig izgatott a nagy esemenytol...
es meg utana kell neznem holnapra egy csomo dolognak

azert mar jobban vagyok mint delelott voltam vagy reggel :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:44
Előzmény: #570  Törölt felhasználó
#573
nagyon egyszeru
hazautalni csak arra a szamlara lehet amirol elutaltal
tehat mi van hozzad legkozelebb orszag..
tokmindegy
odamesz, a legkozelebbi varosban mondjuk legyen ez ausztria nyitsz egy bankszamlat barmelyik banknal beteszed a lovet
innen utalod el a SAxo-nak mondjuk
az elert nyereseget ausztriaba utalod vagy akozeli orszagba es mondjuk ha kurva sok penzt keresel akkor havonta egyszer elmesz felvenni
vagy meg azt sem kell ha kapsz az osztrak szamlahoz bankkartyat
akkor kurvara nem kell menni sehova csak a tescoban fizetsz a tozsdei nyereseges osztrak forexes bankkartyadda l:)

en igy fogom csinalni :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:43
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
phxmike!
msn: taqi@freemail.hu
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:41
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#571
most elolvasva nagyon egyszeru
az utolso mondat a lenyeg mi eddig mindig a 65/B paragrafust olvasgattuk de akkor ezek szerint ha te jol tetted fel a kerdest akkor a deviza adasvetel NEM szamit ennek! teljesen szabalyozatlan a terulet ugy tunik
magyarul ok ugy gondoljak hogy onallo tevekenysegkent adozol utana ami azt elenti hogy vagy az egesz bevetel adozik de te bemondasra 10%-ot levonhatsz ebbol es csak 90 utan adozol, vagy pedig az a pont alapjan igazolhato koltsegeidet levonod
vallalkozoi mivoltombol adodoan egy uzleten elert veszteseg koltsegkent elszamolhato
tehat igy nagyon egyszeru
bevetel-veszteseg-koltsegek(internet elofizetes+ brokerdij stb) = adoalap
ja es ha az SZJA ala altalanosan tartozik mint ahogy irjak akkor savosan adozol mint a munkaber szerintem
hihi ezek tok hulyek :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:38
Előzmény: #569  Törölt felhasználó
#570
Ez ok de hazaitalgatni nem biztos hogy szerencsés az itthoni bankszámládra a forexszmláról a lét. Meg pár ezer dollárig még ok, de mit csinálsz ha esetleg több 10000 usd-t akarsz kivenni?
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:34
Előzmény: #566  Törölt felhasználó
#569
figyelj
en mar ezt mondtam
ez a terulet kourvara nincs szabalyozva, agyonmagyarazva, szajbaragva, ellenorizve
magyarul ilyen cimen nem szamitanak sok adora
szerintem ne is fizesd be
max ha rajonnek legfeljebb azt mondtad a brokered nem szolt hogy kulfoldi utan is kell adozni mivel ezt ugy gondoltad kint szerezted
megbuntetnek meg kifizettetik veled az elmaradt adot
azt az adot amugy is kfizetned magadtol igy nem veszitesz vele
a buntetes osszeget megfellebbezed es azt mar birosag donti el kozigazgatasi eljaras kereteben nem az apeh
a birosag meg mindig enyhe
plane ha latja hogy az apeh maga sem tudja hogy a mi a picsat kell ezzel csinalni akkor te honnan tudnad
magyarul egy kicsi buntetes marad meg az ado legrosszabb esetben
en ugy velem 15:1-hez az eselye annak hogy nem jonnek ra
tehat jobb mint egy tozsdei ugylet :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:31
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#568
nem tozsdei ugylet
deviza ugylet :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 19:26
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#567
Egy-két hülye kérdésem lenne.
A Forex az devizatőzsdei ügylet? Ha jól tudom. Tehát az ebből származó jövedelem, tőzsdei ügyletből származó jövedelem. Vagy nem?
Más kérdés hogy melyik tőzsdén történik ez, ebben az esetben lép be a kettős adóztatás, és az ezzel kapcsolatos államközi egyezmények.
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 18:43
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#566
Tudatmódosító szerek használata nélkül próbáltam meg elolvasni vagy 5* az Apeh válaszát és kövezzetek meg de nyomát sem találom annok hogy leírták volna esetleg a megoldást.
Számomra ez a válasz azt jelenti:
"Kedves állampolgár, hülye vagy ha adózni akarsz itthon a forexezés után menj te a francba ezzel. nem kell a pénzed..."

Ha valaki más következtetésre jut ne legyen rest és ossza meg velünk is:DDD
Törölt felhasználó 2009. 01. 18. 18:36
#565
Nem adtam fel hogy kibogozzam a forex adózásának menetét magyar földön.
Egy újabb adalék: Balacy társunk utólagos engedelmével belinkelem azt az anyagot amit szeretve tisztelt adóhatóságunktól kapott arra vonatkozó kérdésére hogy hogy a jó francba is van ez :) Íme

"Tisztelt Hivatal!

A forex ügyletek adózásával kapcsolatban keresem meg Önöket.

Az SZJA százalékra, a veszteséges ügyletek levonhatóságára a nyereségbol és az TB/EHO százalékra lennék kíváncsi.

Az SZJA trv. 65/b pontja szerint 25% és elszámolható a veszteséges ügylet és TB/EHO nem terheli a nyereséget. Kérem, hogy erosítsék meg ezt a gondolatomat!

A trv rendelkezi arról is, hogy forinton, az adott napi MNB árfolyamon kell értékelni az ügyleteket. A kérésem ezzel kapcsolatban, hogy magyar ünnepeken (pld. okt. 23), de külföldön kereskedheto napokon milyen árfolyamot kell használni? Elotte vagy utána napit?

Illetve az idei veszteség átviheto-e, érvényesítheto-e a jövo évi nyereséggel szemben?

Milyen nyilvántartási kötelezettség van az ügyletekkel kapcsolatban? Elegendo-e a rendszer által nyilvántartott adat: dátum, az ügylet típusa, devizanem, eredmény

*****

Tisztelt Ügyfelünk!

Hivatkozással a fenti szám alatt benyújtott beadványára az alábbi tájékoztatást adom:

A személyi jövedelemadóról szóló 1995.évi CXVII.tv. (szja tv.) 1.sz.mellékletének 7.4.pontja alapján adómentes a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszeru tevékenység keretében történik.

Amennyiben a fenti tevékenységet üzletszeruen végzi, úgy az ebbol származó jövedelmet az önálló tevékenységre vonatkozó szabályok szerint kell megállapitania, ill. ha vállalkozóként végzi akkor a vállalkozói jövedelem levezetése során veszi figyelembe.

Az önálló tevékenységbol származó jövedelem megállapitására a személyi jövedelemadó tv. 16. ? 18.§- ai tartalmaznak rendelkezéseket.

Az önálló tevékenység bevételével szemben a jövedelem megállapitásához elszámolható
a) az e törvényben meghatározott kivételekkel, legfeljebb az adott tevékenység bevételének mértékéig az e tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt - a 3. számú melléklet rendelkezései szerint elismert - költség (tételes költségelszámolás), vagy
b) az önálló tevékenység bevételének 10 százaléka (10 százalék költséghányad).

Az szja tv. 5. § (1-4.) bek-e értelmében a jövedelem megállapítása során a bevételt és a költséget forintban kell meghatározni.
(2) A külföldi pénznemben keletkezett bevételt a Magyar Nemzeti Bank (a továbbiakban: MNB) hivatalos, a megszerzés napját megelozo hónap 15. napján érvényes devizaárfolyamának alapulvételével kell forintra átszámítani.
(3) Ha a magánszemély a kiadást külföldi pénznemben fizeti ki, akkor azt a kiadás felmerülését megelozo hónap 15. napján érvényes MNB devizaárfolyamon kell forintra átszámítani.
(4) A (2)-(3) bekezdés rendelkezésének alkalmazása során az olyan külföldi pénznem esetében, amely nem szerepel az MNB hivatalos devizaárfolyam-lapján, az MNB által közzétett, euróban megadott árfolyamot kell a forintra történo átszámításhoz figyelembe venni.

Az szja tv. 65/B.§-a alapján csereügyletbol származó jövedelemnek minosül a számvitelrol szóló törvény szerinti deviza-, toke- és kamatcsere (swap) ügylet alapján a magánszemély által az adóévben megszerzett bevételnek (csereügyleti bevétel) - a kizárólag az adott ügylettel közvetlenül összefüggo - a magánszemélyt az adóévben terhelo igazolt kiadás(oka)t (csereügyleti kiadás) meghaladó része (a továbbiakban: csereügyleti jövedelem). A csereügyleti kiadásnak a csereügyleti bevételt meghaladó összege csereügyleti veszteségnek minosül.
A számvitelrol szóló 2000.évi C.tv. 3.§.(8.7).pontja szerint swap (deviza-, toke- és kamatcsere) ügylet: valamely pénzügyi instrumentum cseréjére vonatkozó olyan összetett megállapodás, amely általában egy azonnali és egy határidos adásvételi ügyletbol, illetve több határidos ügyletbol tevodik össze és általában jövobeni pénzáramlások cseréjét vonja maga után.

Ezen ügyleteknek a lényege az, hogy a magánszemély egy kötelezettségéhez, vagy jogosultságához kapcsolódó jövobeni kiadást vagy bevételt más jövobeni kiadásra vagy bevételre cserél oly módon, hogy az ügylet mindkét szerzodo fél számára kockázatot jelent. Ugyanakkor nem csereügylet, ha maga a jogosultság vagy kötelezettség cserél gazdát. Igy elképzelheto egy fix kiadást (vagy bevételt ) változóra, egy változó kiadást fixre, illetve két változó kiadást egymás között elcserélni. A magánszemélynek ilyen ügyletbol úgy származhat nyeresége, hogy az elcserélt kiadás alacsonyabb vagy az elcserélt bevétel magasabb, mint a magánszemély eredeti kiadása, ill. bevétele.

Fentiekbol adódóan, az ön által leirt ügylet nem minosül az szja tv.65/B.§.-ban szabályozott csereügyletnek."

****

Törölt felhasználó 2009. 01. 17. 19:25
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#564
hasznal a fene :)
persze
siman nyitok masik poziciot
a ketto felenel zarom mindkettot nullan
vagy ha moho vagyok akkor megvarom hogy mindketto nyerjen

deeee nem vagyok moho :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 17. 19:24
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#563
sajnos nincs ra penzem amugy mar regen belevagtam volna :)

kosz a bizalmat :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 17. 18:58
Előzmény: #561  Törölt felhasználó
#562
Minden esetben használtok stop losst vagy inkább ellenpozival fedezitek a rossz irányba felvetteket?
Persze itt az örök dilemma: mikor tér vissza ugyanarra a szintre az árfolyam :)
A MARGIN a mi istenünk :DD
Törölt felhasználó 2009. 01. 17. 18:44
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
"A tett halála a gondolkodás"

Ne tökölj, minél tovább demózol annál rosszabb szokásokhoz vezet. Csapj bele a lecsóba. Magadra hallgass, kövesd amit eddig tettél. Végül is sikeres vagy demóban:)
És ugyanolyan elánnal írogasd be ide a tapasztalataidat az éles kereskedésről. Mindenkinek tanulságul szolgál(hat) majd.
(mondjuk én már most leborítékolom a végeredményt, de ez egy cseppet sem számít, ne is érdekeljen:)
Hajrá, sok sikert, jó szeleket!

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek