Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 00:27
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#640
én mentem, hnap dax nyitásra itt leszek :)

jó éjt....
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 00:26
Előzmény: #638  Törölt felhasználó
#639
múltkor vittem át dax longot, szarul jött ki mert lejjebb nyitott mint az előző záró, kellet neki 15 pont mire elérte a szintemet. azóta nem viszek át, nincs értelme. usával, európával reggel 9től este 10ig lehet keresni, ha addig nem tudok, akkor béna vok :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 00:12
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#638
kozben nyit ausztralia
most megprobalok megint keresni rajta bar multkor buktam
magasabban nyitott mint a zaro
azonnal megshortoltam 40 db-bal
ugy vettem eszre mindig betoltik a kulfoldi indexek a nyitaskor hagyott reseket...
Törölt felhasználó 2009. 01. 22. 00:11
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#637
a webes felület ugyanaz mint a másik, sőt, sztem sokkal átláthatóbb ! Sztem nem éri meg a másik mert van minimum díj, nem is kevés....miniben csinálhatok egy nap 100 tradet 1 db kontraktussal, és nem kerül semmibe !
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 23:59
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
hmmm jo hogy mondtad akkor lehet hogy megsem jo mini szamlat nyitni
nekem bejon a trader program nem akarok valami vacak webes feluleten kereskedni...
nah ha elesben megy majd felhivatom en is magam a saxoval es megkerdezem pontosan mi hogy van ez is fontos dolog
mi a fenenek teszik ki a demot ha kulonbozik tole a valosag...
vagy legalabbis akarhogy is van en azt akarom csinalni ami a demoban van mert nyilvan azt szokom meg
mar becsukott szemmel is tudom lassan mi hol van...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 23:39
Előzmény: #633  Törölt felhasználó
#635
én úgy érzem jó döntés a mini trader, tök egyszerű a kezelése, érthető az elszámolás. cfd-nél a marginnál nem engedi hogy lenullázd magad, mert csak bizonyos százalékot használhatsz marginnak. indexeket nehezebb manipulálni, dax, dow, nasdaq, snp esetében minimális a spread. egyszerű a kezelés. nincs minimum díj. annyit tradelek amennyit akarok. én úgy gondolom h 6 hónap után bőven nyereséges leszek havi szinten. még ilyen vérzivataros időkben is tudok keresni, ha megnyugszik a piac még jobb lessz. egy dolog, mini trader csak weben van, tehát böngésző kell hozzá, ott lépsz be. nekem vmiért néha megfogja a gépem, főleg ha sok chartot nyitok meg egyszerre, de lehet h a gépem szar. persze ez is csak explorer alatt fut. szar benne h nem kér megerősítést. párszor már véletlenül rossz gombra klikkeltem, buktam rajta 20-30 eurót párszor. devizát is tudsz, én azzal nem foglalkozom. mostanában a dax jön be, de ma a nasdaq-kal kerestem a legtöbbet. de úgy a négy közül nem nagy különbség van. tudd nikkeit is a mini, de ott vmiért hatalmas a spread, meg persze rossz időben van. hamarosan kipróbálom ftset is, lehet hnap. utóbbi napokban nagyot estek, talán a bankpapírok felturbózzák az indexet hnap :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 23:10
Előzmény: #633  Törölt felhasználó
#634
beszelni meg szerintem azert nem beszelnek rola mert egyik sem fizet adot
es ez ertheto is...
felnek
az egesz orszag fel valamitol
mindenki mastol...ilyenne tettek a hazankat...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 23:09
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#633
jo leszz a minitrader amit javasoltal
egyedi reszveny most nem erdekel
ez az 5000 dollar is eleg lesz kezdetben

igen
de hidd el van tapasztalatom az elesben gondolkodasban mivel minden nap eloben tozsdezek a magyar tozsden es tobb mint 1millioval, tehat az osszeg sem fog megremiteni

ez a demo azoknak lehet esetleg felrevezeto akiknek ez az elso talalkozasa a tozsdevel es tenyleg nem ertik megmit jelent a szoritas mikor mar 300e ft a veszteseg es csak nezed ahogy no tovabb... vagy..
teszel is ellene valamit, hat emlekezetes nap volt a tegnapi nekem mikor ebbol a 300 minuszbol kellett kijonnom :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 22:35
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
érdekes h mennyire máshogy gondolkodik az ember ha nem játékpénzről van szó. várom már h te is beszáljál. sztem sokan tradelnek kint, de vmiért egyik sem beszél. nem osztanak meg semmit. pedig biztos tudnának segíteni. szomorú. egyébként saxo minitradert vagy saxo trader számlát nyitsz ?
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 22:01
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#631
4041 dollart kerestem ma a dow-n :)
nem erte el a 8250-et kicsivel a visszafordulo elott lezartam
jobb a biztos profit mint holnapra atvinni ilyen idokben
persze probaszamla :) de azert ovatos vagyok...
tegnap buktam az ausztralokkal es az 5000 dolcsim lement 4000-re vagyis ma duplaztam ugymond :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 21:55
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#630
dow nyerore fordult a masodik trade is
8250-re tettem a profit stopot meglatjuk eleri e...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 19:39
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#629
nem igy megy
a penz amit kintrol hazautalsz azt csak a sajat bankszamladra utalhatod
igy az oda beerkezo penzek a kulfoldi banktol ha rendszeresse valnak gyanut kelthetnek
persze nem a te bankodban hiszen a magyar jogszabalyok szerint o sem minosul kifizetonek tehat nem erdekli
de ha valaki egyszer feljelent es vagyonosodasi vizsgalatot rendelnek el ellened akkor megnezhetik a bankszamla kivonatodat es akkor megkerdezik mik ezek a beutalasok
es legfelejbb az mondod egy kulfoldi nagybacsitol kapod ajandekba
de azt hiszem az ajandek is csak egy bizonyos mertekig adomentes

tehat ahogy en mondtam es hogy te is jol latod
igen kicsi az eselye annak hogy ha valaki nem vallja be akkor lebukik hacsak valamivel nem hivja fel magara az adohivatal figyelmet
erre pedig a legjobb modszer az ha egyaltalan ilyen bevallast adsz be
mondjuk kerestel 1 milliot es bevallasz 100e-et azt gondolvan hogy na ha fizetsz akkor majd nem cseszegetnek
a nagy francokat ahogy kitoltod az urlapon hogy egyeb jovedelem azonnal erdekelni fogja majd oket hogy mi is az
plane ha tozsdes koltsegket allitasz vele szemben akkor mar tudjak is hogy kinek a bankszamlajat kell ellenorizni :)
sajnos
nagyon nagyon elszomorito hogy ilyen orszagban elunk de ami meg ennel is elszomoritobb hogy SOHA NEM TORTENIK SEMM!!!!!
itt akarmit meg lehet csinalni, mindegy ha milliardok folynak el mert mondjuk egy ilyen tetelben senki nem adozik hiszen hulye lenne vagy eppen az emberek koze lovetnek
itt semminek sincsenek kovetkezmenyei...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 19:31
Előzmény: #622  On-Line
#628
szerintem meg egyaltalan nem igy kene csinalni!!adobevallas meg ilyenek micsoda ostoba barmok ulnek az apehban
gondold el egyreszt ugyis mindenki elcsalja az adot azzal hogy par atkotesel vesztesegetmutat k i a masik meg adot egy evben csak egyszer kell fizetni addig az ugyfelnel kamatozik a penz
es beszedni is nehez meg rajonni is nehez ha valaki nem vallja be szoval maceras sok apehest lefoglal
hulye kocsogoknek nincs annyi eszuk hogy egyszeruen azt mondanak
uraim nem erdekel minket mennyit keresnek vagy mit csinalnak miden trade utan kerunk 0.01%-ot es azt azonnal le is vonja es at is utalja a brokerceg
pont olyan lenne mint egyfajta spread a deivzan
senkinek nem kellene adobevallast keszitenie mindenki nyugodtan kalkulalhatna ezzel a fix osszeggel az allam is jol jarna mert ehhez aztan egy fikarcnyi apehes ellenort meg minden hulyet nem kene megfizetnie es valojaban sokkal de sokkal tobb bevetel jonne be utana mert
1. nem lehetne elkerulni hiszen az ugylet utan jarna mint egyfajta illetek nem a nyeresegbol
2. sajnos ez rossz hir de igazsagos mint illetek a vesztes ugyletek utan is termeszetesen meglenne ez a koltseg
3. az embereknek ez egy egy ugyletre vetitve nem nagy teher sokkal nagyobb orommel fogadnek el ezt mint ev vegen mondjuk 1millat egybe becsengetni ha ppen jol kerestel

csak eppen a magyar kormany nem arrol hires hogy egyszeru es eszerru otleteket bevezetne
egy egyszeru falusi bacsit odatennenk miniszternek allitom jobban csinalna meg egyszeri parszti esszel is mint ezek...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 19:26
Előzmény: #625  Törölt felhasználó
#627
nem
nem is szeretem az indexeket
ma is kerestem 1200-at a dow-val aztan ujabb pozicio es most mar ennyi ha nem tobb bukoban vagyok
devizat azert nem kellet mar 5 perc utan elkezdeni kiulni meg sosem
bar most minden nagyon instabi lehet azert van itt is igy
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 19:25
Előzmény: #624  Törölt felhasználó
#626
be lehet allitani hogy kerjen
pont az a lenyege hogy ne kerjen hogy villamgyorsan tudj reagalni
tudod milyen gyorsan mennek a dolgok
en pont azt szertem benne hogy nem ker ha nem akarom es en meg sosem nyomtam felre :)
bar most nem demozok
nincs kedvem
olyan messze van a kiszallo most a tozsderol hogy addig minek
meg ez az adozasi rend is elvette a kedvem
az allamnak minek keressek
azon gondolozom addig is mig ki tudok szabadulni a beragadasbol hogy hogyan lehetne jol csinalni az adozast...
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 16:09
Előzmény: #624  Törölt felhasználó
#625
2 mike: nasdaq-kal szoktál tradelni ? nagyon kicsi a spread-je, és komolyakat tud menni ! az egyik legjobb index sztem, talán veri az snp-t is !
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 15:45
Előzmény: #605  Törölt felhasználó
#624
Van egy komoly hiányossága a saxo-s programnak. Nem kér megerősítést. Már többször buktam azért, mert sell helyett buy-ra kattintottam :) Ilyenkor nem kér megerősítést hanem egyből vesz vagy ad :(
Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 12:37
Előzmény: #619  On-Line
#623
Nyilván minél alacsonyabb lenne az adókulcs, annál elfogadhatóbb számomra. De én a 25 százaléknak is örülnék már. Akkor nem fizetném a teljes nyereség után, hanem mondjuk a felét csinálnám láthatóan, a felét láthatatlanul. Az állam mindenképp jobban járna velem.
On-Line 2009. 01. 21. 11:18
Előzmény: #621  Törölt felhasználó
#622
így igaz NBM...

....sajnos

az helyett, hogy mondjuk bevezetnének egy 10%-os adót a tőkejövedelemre és valami csorogna is.....

.....teszem hozzá minden gondolkozás nélkül be is fizetném.....

.....helyette nem kapnak semmi

Törölt felhasználó 2009. 01. 21. 11:11
Előzmény: #619  On-Line
#621
egységes 18 %-os adókulcs.

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek