Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Monster 2008. 10. 15. 20:36
Előzmény: #21238  pancserlama.
#21240
Nem :))
Azért egyszer megáll majd az esés, aztán amikor azt látni, hogy normalizálódtak a viszonyok, és már látszik valami pozitív jövőkép a világgazdasággal kapcsolatban, akkor lehet shoppingolni óccsóér' :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 20:28
Előzmény: #21234  watson
#21239
"Azért furcsa számomra hogy nem veszik észre hogy ez a cég dollárt és eurót termel és nem romló forintot."

Hát ebben sajna most nagyon tévedsz, watson. A hedge miatt a cég egy darab EUR-t sem termel, csak FORINTOT, nagyjából addig, míg a hedge kitart. A hedge arra volt jó, hogy Ft-ban kiszámíthatóbbá tegye az redményt, az a devizaárfolyamoktól függetlenül megmaradjon. Ha viszont a forint durván begyengül, akkor a Ft-ban számolt konstans eredmény (extra magas EBITDA, erősen negatív pénzügyi) EUR-ban egyre kevesebbet fog érni, és a külföldiek ezt fogják nézni... Persze ettől függetlenül 2000 Ft-ot szerintem is simán megér a cég, de a küldöld nem forintban gondolkodik...
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 15. 19:17
Előzmény: #21237  Monster
#21238
Nem ?:)))
Monster 2008. 10. 15. 18:21
Előzmény: #21236  watson
#21237
Ezért lesz jó, ha egyszer padlót fogunk, szinte bármit lehet majd venni, bukni nem nagyon lehet majd :)
watson
watson 2008. 10. 15. 18:14
Előzmény: #21235  Monster
#21236
Lassan értelmetlenné válik a határidő is. 340eFt-ot kell letenni 1k mögé ami 800eFt, ez alig kétszeres tőkeáttét.

Amúgy a P/BV jó ha 0,5 már, de az OTP-nél is 0,88 4300-as BV-vel számolva. (Ebbe a Garancia Bizt is benne van)
Monster 2008. 10. 15. 17:44
Előzmény: #21234  watson
#21235
Szerintem most nem igazán mérlegelnek, adnak mindent odakintről, amilyük van, plussz valszeg jöttek újabb likvidálások.
Gyanítottam, hogy nem kell nagyon kapkodnom a vásárlással :)
watson
watson 2008. 10. 15. 17:30
Előzmény: #21233  Törölt felhasználó
#21234
Azért furcsa számomra hogy nem veszik észre hogy ez a cég dollárt és eurót termel és nem romló forintot.
Kezét lábát összetenné bárki még Izlandon is, ha lenne ott ilyen cég, és ebbe menekülhetnének, nem aranyba :))

Ahogy a paraszt bácsi mondta a vicceben, sokmindenre gondoltam, de erre nem számítottam. ;)
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 16:10
Előzmény: #21232  Noir
#21233
én is azt szerettem volna a rábával...
Noir 2008. 10. 15. 15:42
Előzmény: #21231  Törölt felhasználó
#21232
Ahogy vesszük, nem túl régóta, mégis túl régóta, azért nem vészes egyelőre. Inkább nyerni szeretnék vele.
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 13:25
Előzmény: #21230  Törölt felhasználó
#21231
noir, neked is már régóta van otépéd nem? azon is lehetett annyit bukni, mint a rábán:((((
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 12:46
Előzmény: #21228  Törölt felhasználó
#21230
majdnem real

link
Noir 2008. 10. 15. 12:45
Előzmény: #21226  Monster
#21229
Az opciós programnál azt a szarvashibát elkövette a management, hogy nem EBITDA szinteket határozott meg, ezért szerinte mkétséges hogy egyáltalán szükség lesz e az opciókra. Ha a tőzsde nem tér magához akkor elég érdektelen, ezen az áron az első tranchet se lesz érdemes lehívni lassan.
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 12:45
Előzmény: #21226  Monster
#21228
863
Noir 2008. 10. 15. 12:44
Előzmény: #21224  Törölt felhasználó
#21227
Az áram 2009 Q3 környékére vonatkozott:) 1500ér én is adnám ha lenne, de épp OTPben ülök.
Monster 2008. 10. 15. 12:28
Előzmény: #21225  Törölt felhasználó
#21226
Reméljük mostanában megveszik mindet, ami kell az opciós programhoz :)
Inkább most, mint 1000 forinttal feljebb.
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 12:27
Előzmény: #21224  Törölt felhasználó
#21225
Ezek a vételek vajon a Rába vételei? Hány darabot vesznek összesen?
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 12:23
Előzmény: #21223  Noir
#21224
1500-on most adnám:))))
Noir 2008. 10. 15. 12:03
Előzmény: #21216  Törölt felhasználó
#21223
IP, ceteris paribus volt, azért azóta történt egy s más, ráadásul egy cég épp annyit ér amennyit adnak érte. Szerintem ha lecseng a pánik továbbra is reális a 2000 körüli részvényenkénti ár.
tigus7313 2008. 10. 15. 12:03
Előzmény: #21221  Törölt felhasználó
#21222
sok?
Törölt felhasználó 2008. 10. 15. 11:35
Előzmény: #21220  tigus7313
#21221
hogy jön ki a 2mrd tiszta profit?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek