Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bagi 2016. 06. 09. 13:37
Előzmény: #79619  pancserlama.
#79620
Sajnos ez Kuka Lassan !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 09. 13:01
Előzmény: #79606  tigus7313
#79619
Működik a menedzsment célára ?
1200
Bagi 2016. 06. 09. 10:15
Előzmény: #79617  Törölt felhasználó
#79618
Hát igen ,ennek a cégnek a részvényeiből én is vennék !
Törölt felhasználó 2016. 06. 09. 08:56
Előzmény: #79616  pancserlama.
#79617
...hmm...!

...link
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 08. 09:24
Előzmény: #79614  qqtyin
#79616
+3-5 Mrd
qqtyin 2016. 06. 08. 07:57
Előzmény: #79614  qqtyin
#79615
Sajnos mindig ennyire lemegy, akkor nem tud az árfolyam az eddigi közeli max fölé menni soha. Mindig túl mélyen nézi meg a gödör alját, sajna.
qqtyin 2016. 06. 08. 07:55
Előzmény: #79613  pancserlama.
#79614
Több mint 50 milliárddal jut több honvédelemre - tán jelent RÁBA táján is valamit majd
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 08. 07:21
Előzmény: #79612  pancserlama.
#79613
Pálfordulás ?

Nem
Inkább racionalitás

Hoz hasznot vagy sem .

Másik az "opciós program nagy sikerre való tekintettel" kivágta a biztosítékot
Ripacs,manipulatív és rosz irányba mutató kommunikáció !
1200 csetlés-botlás mutyi rátett egy lapáttal

Drága uraim legalább ha mutyi akkor legyen színvonalas olyan uriemberes !

Túllépte a cég ezt a stílust !
Cég növekedés elhagyta a menedzsmentet !

Pintér a Rába eddigi sejtelmeskedő hírt lebegtető kommunikációja lemaradt növekedéshez és a célokhoz képest, nem ripacs hülyeségek felé kéne haladnia a cégnek!

Opciós program sikertelen és bukás volt .
3. megbukott 2. halasztva volt
Ez minden de nem nagy siker .

pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 08. 06:05
Előzmény: #79611  Törölt felhasználó
#79612
Csöpögős ?
Nem akartam.

Osztalék
Nem az osztalék a sok !
A növekedés a nyereség kevés az osztalékhoz legalább is a stabil lényeges osztalékhoz

Osztalékpártiakat szerintem mint árfolyam felhajtó lehetőség motivál én igazán nem hiszek abban

Egy sikeres növekedés (kalapács üzem ,akvizíció .) után mér igen
A sorrendiségnek volna "billentő hatása"
Lélektanilag szerintem most még a prioritás a növekedés

Osztalék is cél
De üzenet értékű ha sorrendiséget kommunikálnának és nem a gyarapodást az osztalékpolitikában

Jobban örülnék a 0 kezdetünek mint a jelképesnek

Törölt felhasználó 2016. 06. 08. 00:31
Előzmény: #79609  pancserlama.
#79611
...hmm...!

...hááááát, csak csóválni tudom a fejemet, a hozzászólásodért...!
...ennyire "csöpögősre" venni, csak nem gondoltam...!
...ilyenkor mindig elgondolkodom azon, vajon én hogyan érezném magam, ha azt a pozíciót tölteném be...?
...oszt, - ha ilyet olvasnék -, szem lesütve, égő pírral közlekednék, hogy ki ne röhögjenek...!

...mert az igazi siker az, ha "kitudom csavarni" a környezetemből, az építő kritikákat...!
...ha nem, akkor csak hátrányára tudnék lenni, a feladataimnak...!

...másrészt, kitárgyaltuk elég részletesen az osztalék politika jóravalóságát, - amit kár lenne az ésszerű mérték alatt érvényesíteni -, mert nagyobb károkra vezet, a jelenlegi kamat körülményekre tekintettel...!

...azt gondolom, - hogy tigus és watson, meg 1702, helyesebben látják és bizonyítják is -, ezt a mértéket...!
...persze, nekik is "maguk felé hajlik a kezük", ezért az építő kritikákat, ők sem nélkülözhetik...!

...bocsi...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 07. 21:56
Előzmény: #79606  tigus7313
#79610
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 07. 21:38
Előzmény: #79608  pancserlama.
#79609
Durva leszek
Ha menedzsment válság után lelkileg hamarabb tudott volna talpra (ha a jelen már az) állni már itt tartana a cég !

Nagy bukó után elszállt a nagyvonalúság a bátorság .
Igazából még ütőssem igerni sem mertek azóta .

Lassú óvatos kockázatmentes regenerációt láttunk !
Tesztoszteron hiányos lassú araszolgatást .

Talán most az új IT
Jogász államtitkár pasi kimondottan határozott akaraterős celtudatos harcosnak tűnik
Szívek kicsit szemlesütös fineszes benyomást keltő de egyenes tartású kreatívnak tűnik !
Müszaki pasi szerintem a munkás dolgos aprólékos, sugárzik róla hogy műszaki

Lényeg a lényeg mind egyéniség mitőbb most ide illő egyéniségek
Meglátjuk mi jut az eszükbe .

pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 07. 21:20
Előzmény: #79607  lukskypoker
#79608
Nem azonosak az elveink

30 % nál többet alapból nem tartok korrektnek
Persze ez igy meg túl egyszerű

Növekedési lehetőségek,infláció,eladósodottság stb
Ez mind befolyásolja

De 30% nál többet nem

Persze egyszeri például telek elmegy vagy lottó 5 az megint más

Jelen ismeretek alapján 200-250 EPS Ig nem osztanék majd 250-300 nál indítani 1-3 évig max 20% (jelkép) majd tartós +300 nál beállna a 30 % rend.

Ez felett már osztogatás-fosztogatás-rablás ...kategóriák

lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 07. 20:52
Előzmény: #79602  pancserlama.
#79607
Viccelsz?

100 HUF alatt jelképes az oszti?

Nekem 60-80 HUF is elég lenne évente, akár úgyis, hogy az eredmény 70-80%-át kifizetik folyamatosan.

Bárcsak itt tartanánk....

Látom megint volt cca 2k-s opció-akció.

Lassan képbe kerül egy 1200 körüli vétel.

tigus7313 2016. 06. 07. 20:41
Előzmény: #79605  pancserlama.
#79606
Már csak 5.300 db opciós részvény nem került lehívásra.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 07. 20:13
Előzmény: #79603  Törölt felhasználó
#79605
Mire kipakolják a 125.981 db-ot lemegy a nap )
Törölt felhasználó 2016. 06. 07. 20:02
Előzmény: #79586  Törölt felhasználó
#79604
...hmm...!

...kicsit megkésve jutott a szemem elé, egy PONTOS HASONLAT, a

"...(nantallal a MNVs kishölgyel kapcs nem értek egyet kimondottan ügyesen nyomkodja a gombokat)..."

...a gombnyomkodására: link

...na, - én -, pont úgy éreztem magam, - a "se szó, se beszéd" -, gombnyomkodás okán a közgyülin, mint a cikkbeli hölgy...!
Törölt felhasználó 2016. 06. 07. 17:38
Előzmény: #79602  pancserlama.
#79603
ica küldi link
)
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 20:32
Előzmény: #79587  lukskypoker
#79602
link

Másik
3 évig nem hiszem h lesz érdemi osztalék .
100 Ft alatt jelképes.

Osztalék képes a cég de jobban örülnék a növekedésnek
Igaza van tigusnak a kalapácsüzem többlet kapacitásában igaz én nem úgy fogalmazok hogy jelenlegi 150 %át fogja tudni hanem +50% ot jelent a rekonstrukció
Lelkesedésben nem ugyan az !
Gondolom részben mert elavult és részben a jármű ellentételezést is kalkulálják .

Q1 USA összeomlás viszont aggasztó
Nem "nagysikerű" propaganda kéne hanem kemény ütős leltár a mérlegben !
Lehetőségek felső határát súrolni feszegetni a határokat !
Ezt várja a politika a tulajdonosok....

Igen,igazad van
Nem "ezerkétcca" mutyik
1800 ért átkelett volna pakolni a nyugdíjpénztárba bízni a jövőben ...
Kalapot is emeltem volna stílusos és fajsúlyos lépés lett volna.

Adjuk meg a "tiszteletet" magunknak !
Ne legyünk ocsójánosok

Merni álmodni ,hinni
Elkéne a Rnyugdíj alap hozamon is gondolkodni h jókezekben van e ilyen siralmas hozamokkal

Tesztoszteron hiányos a rendszer !
Ez az igazi gond !

Esik kell botladozik maszatol hol telekkel hol hangszóróval parkolóval
Hol IT vel hol MNV vel....persze részvényesek sem maradhatnak ki

Kiesnek kerekek,típus bizonyítványokat nem találnak,telekkel maszatolnak és hogy nantalnak is igaza legyen a hangosítás is rosz

DE
azt mondom várjuk meg mit hoz az új IT

pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 06. 10:49
Előzmény: #79600  Törölt felhasználó
#79601

Részleteket kéne ahhoz ismerni ahhoz h. eldöntsük megáll e a bennfentes kereskedés.
Nem jó fényt vett a cégre, de hát ez van.
Szerintem az fix h átgondolatlan volt ez a történet.
Sérült e a tisztesség ? Talán ép az vezérelte őket hogy a nyerészkedés vádja ne érje őket.
Csak hát rosszul sült el.

Tudjuk be annak, hogy mindent alul értékelnek.
A céget,telket, a részvényt ……képességeiket (?)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók