Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 05. 09. 10:01
#360
A Zalából kiáramló pénzek gazdit keresnek!
Látod, láma, ezek az érdekes dolgok!
elgreco55 2003. 05. 08. 14:08
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Köszi értem !És lé nálam is lé !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 13:56
Előzmény: #357  elgreco55
#358
Mint írtam vala egy előző szösszenetemben, a Portfolió, egy korrekt elfogulatlan tájékoztatást végző oldal.
Nem kell minden mögött valami hátsó szándékot keresni.
Lehet, hogy egyszerűen a Rába vezért nyilatkozatának kommentálását kívánták kompenzálniJ)))))))
Elmegy az SMS portfolió, csak meg kell várnom, hogy a főnököm a telefonját szem elöl tévessze.
Mert a lé az lé, kérem szépen )))
P.lama
elgreco55 2003. 05. 08. 13:46
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Nem volt újdonság,csak nem értem mért most jött a pozitiv hír, tesztelés ?
elgreco55 2003. 05. 08. 13:46
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
Nem volt újdonság,csak nem értem mért most jött a pozitiv hír, tesztelés ?
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 13:30
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#355
Meg kérdem: Neked mi volt, ami újdonság vagy érdekes volt benne? ))))
Kérdés komoly.
P.lama
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 13:28
Előzmény: #353  elgreco55
#354
Nem volt újdonság és sörözik.
De azért nem baj, ha szélesebb körben is tudják a szekér halad…………….
elgreco55 2003. 05. 08. 13:22
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#353
Szia Láma ! a Portfolio, cikkhez, Béla mit szól,gondolom nem volt újdonság és,inkább sörözik tovább !
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 12:55
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Ui.:
Ok. Portfolió de van arra biztosíték, hogy holnap a Forum nem lesz SMS-es?!
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 12:53
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#351
Nagy gondban vagyok.
Keményen hezitálok azon a k* ESN en.
Megjelent egy kreatív cikk a RÁBÁról.
No ez viszont nekem lét ér.
Tehát a nagy kérdés, fizetni vagy nem fizetni?
Döntöttem, bevitt a csőbe a portfolió, küldöm az SMS-t.
Kell a jó hír pancsernak, kell, hogy rózsaszínben lássa a jövőjét és a déltengeri álmai, megmaradjanak.
p.lam a
Törölt felhasználó 2003. 05. 08. 00:16
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#350
Hoppá ez tecik.
Nagyon ügyes vagy barátom, köszönöm.
Remélem nem mentem át mostan orgazdaság bűntettébe.
Mert kérem szépen, esik a Rába és csappan láma virtuális vagyonkája, de törvénytelen attrakció az azért nem kóser.
Mert kérem szépem a tisztesség az tisztesség.
Arról ne is beszélve, hogy egy korrekt hírközlést fojtató médiummal van dolgunk.
(Azért megjegyzem a Rába igazgató rózsás jövőt vázoló nyilatkozatának köz elé vitele sugallt valami negatív hullámot, privát véleményt….no meg hasonlókat)
De eme kiegészítés nem lökte a hír, esemény, közvetítését a bulvárlapok ocsmány színvonaltalan ingoványára.
Maximum megfordult a láma fejében „no mi van? A riporter is veszi a Rábát?”
Béla szerint ez a bennem lévő, gyárilag belém épített, bizalmatlanságból fakadó kisördög.
Szívesen megfizetném én azt a pénzt, korpát,lét………..
DE KÉREM NEKEM ELVEIM, VANNAK!!!
Mégpedig: Határozottan kellemetlen érzést okoz, ha csökkentenem kell a nehéz verejtékes úton megszerzett fizető eszközöm nagyságát.
No már most, mivel anyatejjel magamba szívott, vénámban csörgedező felállás, hogy ami nekem kellemetlen, az az elveimmel össze nem egyeztethető.
Termés zetesen ez most olyan sóherul tűnik, de ha üzletpolitikailag megvizsgáljuk a fenti témakört, akkor rájövünk, hogy az életben ez így működik sokunknál.
Nem akarom untatni kedvenc oldalam üzleti életben megkérgesedett szívét.
De mi fog történni:
Fenti okfejtésből átmenetileg nő a korpa a csekkszámlán (Ez eddig ok. mivel ez szívet melegtető attrakció ) de, vélhetően csökken a „nézetség”, ajaj, no ez már cikis.
Miért is?
Mert a nézetség az egy nagydolog, egy mérce, egy köz által adott minősítés.
Amit keményen honorálnak az esetlegesen lévő szponzorok, reklámozok………stb
De kérdem én:
Meddig?
Addig, míg van „nézetség”.
Jó jó tudom én, színvonalat kell növelni, fejleszteni kell……stb
De hát ezért lopom én pénzt? (Mondaná Ica, (Ö a csapos) mikor nem kap jattot)
p.lama
ui.: Amúgy meg, mi az az SMS ?

Törölt felhasználó 2003. 05. 07. 21:21
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#349
Szia Láma!
Meg fogsz lepődni, hogy milyen grafikon rajzolót találtam Neked. :))
Hát teljesen ugyanazt, amit eddig a portfolion is használtunk. És egy kanyi vasat sem kell fizetni érte. :)
Itt a cím:
http://grafikonok.f reeweb.hu/index.html
üdv, és hajrá Rába :)
Törölt felhasználó 2003. 05. 07. 19:13
Előzmény: #347  brand
#348
Tud valaki egy nem fizetős grafikonrajzolót?
Bo cs portfolió az üzlet az üzlet ((
No meg a Rába is esik.
p.lama
brand 2003. 05. 07. 16:20
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Láma!
Politikusokban bízni, vagy szakértőkben?
Hát már itt tartunk?
:)
Törölt felhasználó 2003. 05. 07. 16:15
Előzmény: #345  brand
#346
Béla rendszeresen indul közbeszerzési pályázatokon.
Ö azt mondja egy veszet fejsze cég nem lehet nyerő, sőt ki is kell zárni.
Én bízom a HM józanlátásában.
Ha már Béla józanságában nem is lehet, a kormány és a HM nem menne bele ilyen cikis buliba.
P.lama
Ui.: Lassan kilehet a buxát nyitni ))))
brand 2003. 05. 07. 16:04
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#345
Hát ha csak ennyi az össz fundamentum nem túl sok. Lehet valaki a világ első önálló futóműgyártója akár, ha elavult gépparkkal, döcögő értékesítéssel, nem éppen a legmodernebb termékválasztékkal, rendkívül alacsony fedezeti hányaddal és tetemes vesztteséggel rendelkezik...
És az ingatlan... zöme ipari terület...nem egy egyszerű mutatvány az a 3M m2...
És ami még engem nyugtalanit az új menedzsment mennyire képes jó irányba terelni a céget, azaz nyereségessé tenni a működést?
;)
elgreco55 2003. 05. 07. 14:56
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
Szia Láma !Béla ma várja be az 1000-et,vagy még elhuzza héten !elgreco
Törölt felhasználó 2003. 05. 07. 13:36
Előzmény: #342  brand
#343
Ingatlan vagyon: hajol emlékszem cca 3 000 000 m2!!
Továbbá: A Rába a világ negyedik legnagyobb önálló futómûgyártója...... ....
Van itt fundamentum is!!!:))))
P.lama
brand 2003. 05. 07. 11:01
#342
Üdv Mindenkinek!
Egy jó ideje hallgattam, s olvastam az itt folyó rendkívül színes hozzászolásokat. Én s ezt Láma jól tudja, abba a táborba tartozom (hogy ez a kisebb, vagy a nagyobb az jó kérdés) amelyik kissé szkeptikusan áll egy olyan társasághoz, mely kevés pozitívummal dicsekedhet, ezeket már bővebben kifejtettem korábbi hozzászólásaimban. De úgy vélem a 15-i gyorsjelentés is engem igazol majd, bár ne így legyen. Az újdonsült vezér által kinyílvánított módosított stratégia gondolom nem sokakat hozzott lázba, engem személy szerint elkeserített, de intő jel lehet mindannyiunk számára, hogy korábban a dezinvesztíciókkal foglalakozott...
Ezt a kis kijózanító, árfolyamtól elvonatkoztatott gondolatébresztőt nem céllal írtam, csak egy kicsit kezdtem csömört kapni a pusztán árfolyamszintekről szóló hozzászólásoktól, remélem ezzel nem gázolok senki lelki világába, de érdemes néha a fundamentumokra is figyelni. Pl.: Rendben, hogy van ingatlan vagyon, lehet 10 Mrd Ft, vagy több, de az ha el is adják egyszeri bevétel, és a súlyosabb kérdés, hogy mire fordítják, s milyen hatékonysággal. A hatékonyág pedig, a leköszönő vezér véleményével ellnetétben szerintem nem a Rába erőssége.
Azért bízom benne, hogy ez a patináns vállalat még ki tud kecmeregni a nem kis gödörből.
elgreco55 2003. 05. 06. 13:37
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#341
Akkor, Béla még sörözhet,, 16-ig akorra meg lesz az 1000 !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek