Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 11. 18. 14:22
Előzmény: #168060  Tiborcfiam
#168080
"A gyerekek végre példaképeket látnak maguk előtt, lemennek sportolni és nem otthon döglenek a számítógép előtt. A magyar társadalom legnagyobb tragédiája a népesség általános egészségi állapota, ami felfoghatatlan költségeket emészt fel és konkrétan ledarálja a GDP-t. Ennek a negatív közegészségügyi folyamatnak a megváltoztatásánál fontosabbat én elképzelni nem tudok. "
.
Ez csak megideologizálása egy 1000 millirádos méretű pénzrablásnak. Ha a közegészségügy lett volna a fontos tömegsportra lett volna költve nem stadionokra ahol elvileg Profi focisták játszanak csak. Te kevered azt hogy szereted a sportot meg a magyar válogatottat és az elleni támadásnak veszed ha 1000 millirádos szintű pazarlást/lopást felszámítanak az emberek a kománynak. És ezek után temondod hogy mi vagyunk elvakultak, de egyetlen érved 1000 milliárd elkötésée hogy a gyerekek akik nézik a mecseket azok majd egészségesebben fognak élni. mennek bármi köze lenne a Kisvárdai és Felcsúti 10 milliárdok elköltéséhez amiről a vita szól.
.
Ha majd a Foci betiltását követeljük akkor jöhetnél ilyen érvekkel.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 14:19
Előzmény: #168077  Peterbond
#168079
Nem kötelessége persze! Színházakra sem kötelessége költeni. De azért kell, erre is meg arra is.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 14:18
Előzmény: #168074  Peterbond
#168078
Na most még keverd ide a TAO programot is és garantáltan semmi nem marad a topikból. Ha fradista vagy pontosan tudod honnan indultak 10 éve és hova jutottak. 
Peterbond 2022. 11. 18. 14:16
Előzmény: #168051  Tiborcfiam
#168077
"Stadionra" azért kellett költeni mert előtte 60 évig semmit nem költött rá az ország és teljesen lerohasztotta. A sportba pénzt tenni pedig egy hosszú távú folyamat, évtizedekre előre tervezett hatásokkal."
.
Kár hogy valós (tömeg)sportba töredék pénz ment és ez meg is látszik sajna az ország egészségügyi állapotán is. A Stadionok meg nem állami feladat. 1 stadion a nemzeti fenntartása az állami feladat de még ez sincs minden államnál így, de erre még rá lehetne fogni. De a Kisvárda stadionjára vagy Felcsútra de még Újpestre, Ferenvárosba vagy Szegedre felhúzni stadionokat állami pénzből nem kötelessége az állanak. 
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 14:12
Előzmény: #168073  signal2
#168076
Ezt írtam, ezek legitim viták. Ott ment félre a történet, hogy Fidesz erős emberek székhelye szerint épültek sokszor stadionok mint pl Mezőkövesd, Kisvárda, Pécsett meg pl soha nem lesz. A Fradi meg minden szempontból a pozitív példa, 10 éves szisztematikus építkezés.
Peterbond 2022. 11. 18. 14:11
Előzmény: #168048  Tiborcfiam
#168075
"Ha akarod pontokba szedem neked, de a politikai meggyőződésed miatt úgysem fog tetszeni és ma az ország egyik tragédiája, hogy mindkét oldalon vallásos áhítat illetve gyűlölet jellemzi a szekértáborokat, ahol teljesen reménytelen észérvekkel győzködni egymást. Én középen állónak tartom magam, elismerem a rendszer sikereit és látom a hibáit is. De ha minden áron szeretnél erről a témáról itt vitázni, akkor itt egy adalék, hogy árnyalja a véleményed:"
.
Ez pont olyan érvelés mint amikor a Fradi bejutott a BL-be és mindenki jött hogy tessék megérte a befektetés 3 milliárd forint jött BL pénzből. Csak azt felejtették el hozzátenni hogy CSAK ABBAN az évben felélték a költségek ezt a pénzt. A költségvetése 10 milliárdos a klubnak és jó része állami pénz. ÉS ez a legjobb piaci feltételkekkel működő legpiacképesebb és legtöbb piaci bevétellel rendelkező klubbunk. A többiettől mérföldekre van nyereségesség szempontjából. mondom ezt Fradistaként. Attól hogy én kint vagyok mecseken és drukkolok a csapatnak nem kell vaknak lenni.
Peterbond 2022. 11. 18. 14:07
Előzmény: #168039  Tiborcfiam
#168074
"A legnagyobb faszság ma már stadionok ellen hergelni, ha van valami ami az elmúlt 12 évben sikeres projekt volt, akkor az a stadion építés. "
.
Bocs de ebben is megint nagy tévedésben vagy. A tao programokra 1000-1100 milliárd forint ment el. Csak a 3 legutolsó stadion 500+ milliárd volt ( ezt TAO programon felüli pénz ). Puskás 180 milliárd, MVM 120 milliárd, Atlétikai 220 mlliárd forint.
.
Ezt lefordítva geotermiára vagy 50-60 kút fúrása és rendszer kiépítése lett volna csak a 3 stadion árából a Tao programból kétszer ennyi még.. Ha csak egyesével 10.000 embert látnának ezek el 5-600 ezer ember ( Tao program-i pénzből 1,5 milliót ) gázfogyasztását lehetne kiváltani. Na AZ sikersztory lehetet volna ha megcsinálták volna. Ha egyáltalán ennyi ember egyáltalán megvalósítható lett volna. 
.
A stadionok egyenlőre bazi nagy pénznyelők ami közül gyakorlatilag egy Puskás építése ami az állam "feladata" lett volna és az is bővített verzióban 130 milliárdból kijött volna ha nem a lopás lett volna ott is a legfontosabb.
.
Félek a gond hogy TE nem érted hogy a TAO programjaink miért voltak az egyik legkárosabbak és miért tette gyakorlatilag teljes állami lélegeztetőgépre a teljes magyar sportot és ehhez képest töredék eredményeket ért el vele ( mert hát a teljes pénz java nem is a sport fejlesztésére ment hanem magánvagyonok építésére )
signal2
signal2 2022. 11. 18. 14:06
Előzmény: #168071  Tiborcfiam
#168073
A fradi nem a pályája, hanema belölt milliárdok miatt tudot felkapaszkodni, túlnyomórészt külföldről vásárolt játékosokkal és edzőkkel, míg a válogatottat egyértelműen a külföldön játszó játékosaink húzzák.
Amikor persze azt mondjuk, hogy felsleges stadion, akkor nem a Groupamára kell gondolni, hanem a párezer fős településekre épített töbebzer fős létesítményekre, fűtött gyeppel. Most hadd ne soroljam! 
Ellenben szerintem sokkal több pénzt kellen za utánpótlába tenni, ink
bb oda kellenének a külföldi edzők, innovatív segédeszközök, stb. Onnan még többen kerülnének küldöldre és erősödne a hazai játékosállomány is. Ezek automatikusan magukkal vonját a válogatottak jobb teljesítményét is. Tehát szerintem rossz végéről fogták meg a dolgot. 
A kézilabdában is van valami bénító helyzet, pedig ott aztán a világ Nr.1 a magyar bajnokság és a csapatok finanszírozása, főleg a női mezőnyben, mégsem működik valami. Ott látszik, hogy nem a pénz a kulcskérdés, az csak egy közepes jelentőségű összetevő.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 14:02
Előzmény: #168070  szikbal
#168072
Fontos bizony! A 30, 40, 50 felettieket ugyanúgy rá kell venni, hogy újra mozogjanak mint a gyerekeket! 
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 13:59
Előzmény: #168069  PappLaszlo
#168071
Ezért írtam, hogy nem jó ilyen politikai témát bedobni, mert tényleg teljesen szétoffolodik a topik. Bocsánat de az a baj hogy többen úgy fogalmaztok meg véleményt, hogy nem nagyon ismeritek a folyamatokat. Nem lehetett egy stadiont építeni.  60 évig erre nem költöttek és /részben szándékosan - ez is politika volt/ lerohasztották a sport infrastruktúrát. Ezzel csak az baj, hogy ma már olyan szigorú nemzetközi előírások vannak, hogy azokon a lerohadt pályákon már nem lehetett volna nemzetközi mérkőzéseket rendezni. Ergo ezért (is) kellett stadionokat építeni. Ha nem lett volna pályaépítés, akkor nem lettek volna olyan sikerek mint az ide évi fradi vagy válogatott eredmények. Azon már lehet vitatkozni, hogy miért ott épültek stadionok ahol. Talán nem Felcsúton kellett volna először, meg nem Mezőkövesden azért mert ott egy fideszes góré Tálai. És nyilván az is egy külön téma, hogy ki és mennyiért építhetett. De itt elengedném én is ezt a témát.
szikbal 2022. 11. 18. 13:49
Előzmény: #168069  PappLaszlo
#168070
Akik meg gyerekként velem együtt rugták a focit, meg rajongtak 1-1 csapatért, mindegyik 30+ után teljesen leeresztettek, eltunyultak.
Ezen a problémán töménytelen mennyiségő stadionnal nem lehet segíteni. Az én szememben is csak pénzlenyúlásról szól az egész stadionosdi.
Oktatásra kellett volna költeni, mindenki jobban járt volna a jövőben.
PappLaszlo 2022. 11. 18. 13:40
Előzmény: #168060  Tiborcfiam
#168069
Mondjuk ha ezt a töménytelen pénzt infrastruktúrába és az oktatásba fektetnék. Az infra építés ugyanúgy pörgette volna a gdpt. Attól, hogy valaki focimeccsre jár, még lehet rohadt szar az egészségügyi állapota. Lemegy a meccsre, jól bevedel sörből meg elszív 2 doboz cigit utána ha veszített a csapat. Ez aztán majd megoldja az átlagmagyar eü problémáit... Inkább a tömegsportra kellene már akkor költeni, bicikliutak például.
Egyébként az, hogy legyen 1 normális stadion Magyarországon abban egyetértünk, az jó, hogy a puskást megcsinálták. Viszont a többi ürességtől kongó stadionra semmi szükség nincs és nem is volt. 
mutyi 2022. 11. 18. 13:39
Előzmény: #168064  Törölt felhasználó
#168068
Ez egy életveszélyes speki részvény kezdőknek. Jobb ha visszamész az OTP-be, ott próbálkozz. Az jobban pörög, likvidebb, stabilabb. 
zpatriot
zpatriot 2022. 11. 18. 13:25
Előzmény: #168064  Törölt felhasználó
#168067

A gyors emelkedéseket korrekció szokta követni.
A csúcson gyors lefelé fordulás szokott lenni. Itt, most nincs gyors lefelé fordulás...
dexter 2022. 11. 18. 13:24
Előzmény: #168064  Törölt felhasználó
#168066
Senki nem fogja neked megmondani, mert senki nem látja jövőt. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy lát-e benne fantáziát. És ha igen mekkorát. Mi itt látunk benne fantáziát (különben pl. én nem lennék itt), de tuti tippet senki nem fog neked tudni monsani. ;)
salaxx
salaxx 2022. 11. 18. 13:21
Előzmény: #168064  Törölt felhasználó
#168065
szerintem lesz 4 utan egy realizalo kör...akkor esetleg sztem megnezhet egy 1250-et....de ez csak tipp. A trend egyertelmüen felfele
Törölt felhasználó 2022. 11. 18. 13:16
#168064
Hová érdemes most beállni kb. 2.100 darabot tudnék venni?! Érdemes lenne picit várni vagy mit tegyek?
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 18. 13:13
Előzmény: #168058  dexter
#168063
Így van! Nem veszekszünk, hanem beszélgetünk!
dexter 2022. 11. 18. 13:12
Előzmény: #168057  zpatriot
#168062
Reméljük így lesz és a panny lesz a geotermia zászlóshajója. Az elég jó kezdő jel szerintem, hogy a 6Mrd Ft-os pályázati keretnek majdnem fele a panny-nál landolt.
signal2
signal2 2022. 11. 18. 13:12
Előzmény: #168039  Tiborcfiam
#168061
Persze sikeres volt, hisz megépültek!

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek