Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:19
Előzmény: #3515  Törölt felhasználó
#3520
Látszik, hogy új vagy a fórumon. Az elmúlt 10 évben hidd el, szóltam neki is. (pl. az arabos kirohanásáért). Természetesen mindenkinek és mindenért képtelenség.
matgab 2009. 08. 26. 16:18
Előzmény: #3517  Törölt felhasználó
#3519
kinek meg a paplan...
matgab 2009. 08. 26. 16:17
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3518
az előbb a Csabesz figyelmébe ajánlottad a mondatvégi írásjelek figyelembevételét...

Az én mondatomban azt a pici kérdőjelet vajh, te iért nem vetted észre?

""A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?""
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:17
Előzmény: #3512  Törölt felhasználó
#3517
Csak annyi kiegészítés pénznyelő megjegyzéséhez, hogy a "libsi fartúrók" összefüggést nem igazán értem: ui nem minden libsi fartúró, de nem is minden fartúró libsi.

Az a tény, hogy - a te szavaiddal élve - a fartúrók nemi beállítottságát én elviselem, őket is az emberiség részének tartom, akár az utcakővel kirakatokat betörő bunkómagyarokat (bár ez utóbbiak szerintem nagyobb kárt okoznak a társadalomnak, mint a homokosok), te ellenben - számomra legalább is úgy tűnik -, míg az előbbieket legszívesebben a Gulágra küldenéd, az utóbbiak Magyarországért érdemérem viselésére lennének jogosultak.

Kinek a pap, kinek a papné, nem igaz?
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:15
Előzmény: #3515  Törölt felhasználó
#3516
kettősmérce, cigánybűnözés, antiszemitizmus... ezeket a szavakat mostantól száműzzük légyszi a fórumról...

máris talán kicsit emelkedik a társalgás színvonala :)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:13
Előzmény: #3513  Törölt felhasználó
#3515
Tudom-tudom kedves "barátom", engem mindig (meg)próbálsz jó útra téríteni. De mivel köztudottan Te vagy a kettős mérce elleni harc 9 danos nagymestere, ezért kissé furcsa, hogy a cimbid fröcsögése nem szúrja az érzékeny szemed...
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:10
Előzmény: #3511  Törölt felhasználó
#3514
Kedves "barátom", válaszod számos kérdést megválaszolatlanul hagyott, fátylat reájuk. De a kettős mérce elleni interkontinentális harc nemes bajnokaként miért nem hívtad fel a másik tolerancia-bajnok (conqui) figyelmét a kultúrált hangnem megkerülhetetlen használatára?
"... Lehet ezen élcelődni, de egyszer valóban szeretném már valakivel megvitatni mijafaszt jelent az a "nemzeti elkötelezett".

Szeretném hangsúlyozni, hogy én magam is nemzeti elkötelezettnek érzem magam. Akkor is ha egyébként nem utálom ki az országból a multikat, nem dobom hasra magam az anyaföldön, hogy márpedig ebből egy késhegynyit sem és nem járok mentébe a mellemet döngetve, hogy mekkora k....tt magyar vagyok.... "
Remélem segítség nélkül is sejted, hogy mely kijelentéseit érzem kissé trágárnak illetve egy gazdasági portálhoz méltatlannak... ;-)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:08
Előzmény: #3509  Törölt felhasználó
#3513
Csabesz, vele nem beszélgettem éppen ma arról, hogy kultúráltan ír. Matgabbal igen, ezért emeltem ki ezt a legutóbbi hozzászólását. De nem tartozom magyarázattal neked minden tettemért. Először olvasd végig az összes saját hozzászólásodat és nézd meg, hogy vajon azok megfelelnek-e a kultúrált vita definíciójának. Idézek egyet pl. tőled:

"Ez a sz@r alkotmány a hiba gyökere. Fos sztálinista/rákosista toldozott-foldozott ganéj. Hogy fogadkozott a sok "demokrata" véglény a módszerváltás hajnalán, hogy majd új alkotmányt kap a birka nép... Vicc. Rossz vicc. És aug. 20-án van, aki az "Alkotmány Ünnepét" (sic!) üli, nem nonszensz ez az egész?!"
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:04
Előzmény: #3510  matgab
#3512
Ha egy ideológiáról, mint eszméről annyi a véleményed, hogy "fartúrók", az önmagában hihetetlen ostobaságról és szélsőségességről árulkodik.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 16:00
Előzmény: #3507  Törölt felhasználó
#3511
Csabesz:
1. Ez egy kérdés volt (ha a szövegkörnyezetből és tartalmából esetleg nem sikerül eldöntened, sokat segít az írásjel a végén).
2. Egyébként meg: a véleményemet miért ne mondhatnám el? Nincs jogom azt mondani valamire, hogy márpedig én tudom az igazságot (figyelem, ezt itt nagyon sokan megteszik), de van jogom elmondani, hogy én mit gondolok az adott kérdésről, és hogy szerintem nem jó és miért nem jó, amit a másik mond. Én ennek szellemében szoktam írni. Sok hozzászólásodról ez egyébként nem mondható el.
matgab 2009. 08. 26. 15:58
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3510
miért, hogyan fogalmazhatnék a liberálisokról ennél kultúráltabban?
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:56
Előzmény: #3507  Törölt felhasználó
#3509
Mert bár előfordulhat, hogy elkerülte a figyelmem, de liberális-conquit nem intetted kultúrált hangnemre az alább található egyik hozzászólása miatt. (Nyilván a kettős mérce elleni harc jegyében...)
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:50
Előzmény: #3505  matgab
#3508
Tudod mi a legfőbb különbség köztünk?
Én sohasem gyűlöltem úgy a más véleményen lévőket, mint ahogy az a te szavaidból kiérződik.

A tolerancia mint olyan elsősorban a liberálisok erénye, de azzal kevés szélsőséges nézetű rendelkezik. Pedig az az emberi kapcsolatok legfontosabb pillére.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:49
Előzmény: #3506  Törölt felhasználó
#3507
Milyen jog(od) által érzed magad felhatalmazva arra, hogy bárkinek a hozzázólását a Te (nyilvánvalóan szubjektív) szemszögedből minősítsd? Figyelmesen várom kimerítő válaszod.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:45
Előzmény: #3504  matgab
#3506
Gondolom, ezeket te sem sorolod a kultúrált hozzászólásaid közé, vagy igen?
"A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?"
matgab 2009. 08. 26. 15:37
Előzmény: #3504  matgab
#3505
na jó, mivel mára már nincs több gondolatom, ezért nem is írok többet, bármit is válaszolsz. Mert én ÁLTALÁBAN akkor szoktam írni, ha van valami amit el akarok mesélni, vagy van egy gondolat, amit meg akarok osztani másokkal.
(Nem akkor, ha a főnök parancsba adja...)

Volt már olyan élményed, hogy magadtól gondoltál, találtál ki valamit a logikádat alkalmazva, vagy mindig csak mások gondolatain parazitáskodsz, kötözködsz, kötkekedsz?
Egyszer ülj le és írj valamit úgy a gondolatod legeléjéről, ne csak másoknak a gondolataira reagálj, meglátod tök jó lesz!
pl. írd meg, hogy miért jó a liberalizmus!
matgab 2009. 08. 26. 15:32
Előzmény: #3503  matgab
#3504
melyik szót nem érted amúgy, az elkötelezettet, vagy a nemzetit?

A liberális az attól liberális, hogy egymás fenekében kúrkásznak, mert azt is szabad?
matgab 2009. 08. 26. 15:31
Előzmény: #3498  Törölt felhasználó
#3503
tehát, te úgy érzed magadat nemzeti elkötelezettnek, hogy azt sem tudod, hogy mit jelent ez a fogalom?

Egyre jobb vagy libsikém...

Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:22
Előzmény: #3501  Törölt felhasználó
#3502
sünikéket nem bántunk.
Törölt felhasználó 2009. 08. 26. 15:09
Előzmény: #3500  Törölt felhasználó
#3501
Jöttödben-mentédben dobtál-e már macskanővel páncélon egy sünt? Mert amíg ezt a heted-hét próbát ki nem álltad, addig nemzeti vágtán részt nem vehetsz, hiába vagy elkötelezett...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek