Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 04. 07. 15:54
Törölt hozzászólás
#9920
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:51
Előzmény: #9918  Törölt felhasználó
#9919
Mit legyen a lakósság, ha az összes befizetett SZJA-nk adósságtörlesztésre megy el?
Ezt sikerült elérnie a kormányunknak 6 év alatt...

Elég volt már ebből a végletekig elfogult Orbán gyűlölő médiából. Ők is elhúzhatnának!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:47
Előzmény: #9915  Törölt felhasználó
#9918
Sz.r és elfogult írás a javából.

"A szomorú igazság az, hogy előremutató gazdaságpolitikához előremutató lakosság is kell..."
Pontosabban a választások előtt, után és közben nem kellett volna hazudni a választóknak, akkor lett volna tényleges választásuk.

"Bár mi magyarok mindenért sírunk, de tenni nem sokat vagyunk hajlandók a magunk javára akkor, ha ez munkával vagy egyéb áldozatvállalással jár. A lemaradás langymeleg dagonyájában szívesebben hentergünk, mint hogy megfogjuk a munka végét, és csináljunk valamit magunkért, gyerekeink és unokáink jövőjéért, vagy legalább hagyjunk másokat tenni ugyanezért. "
Máskor egyes szám első személyben fogalmazzon meg ilyen véleményt a kedves szerző. Dolgozom, dolgoztam eleget sok társammal együtt.
Sajnos 6 éve a kormány semmissé teszi a munkánkat a korrupcióval és az eszement országeladósítással.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:47
Előzmény: #9916  TrendMan
#9917
Bemásoltam, ha érdekel olvasd el. Nem olyan hosszú :o)
TrendMan 2008. 04. 07. 15:44
Előzmény: #9915  Törölt felhasználó
#9916
Összefoglalnád ?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 15:19
#9915
Egy másik netes médiában megjelent egy elgondolkodtató írás, íme.

A magyaroknak válság kell

Duronelly Péter - A szerző a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója

Gyurcsány Ferenc politikája láthatóan megbukott. Sokan, közük maga a miniszterelnök is „reformpolitikának” nevezik mindazt, amit 2006-ban azért hirdetett meg, hogy megállítsa az állam és az egész nemzetgazdaság elképesztő túlköltekezését.
A 2006-os intézkedéssorozat mögött ugyan volt egy elvont, a gazdasági növekedés hosszú távú felzárkózását és az egyensúly megteremtését célzó modernizációs stratégia, de a miniszterelnök menedzserként rendkívül gyenge teljesítményt nyújtott, és azon túl, hogy a már meglévő rendszer paraméterein még egyet csavart (lásd a szolidaritási adónak csúfolt második, ill. harmadik adókulcs bevezetését), nem volt képes számottevő és előremutató változásokat végrehajtani.
A költségvetési hiány ugyan két év alatt kevesebb mint felére olvadt le, de a rosszul menedzselt és igazából koncepciótlan stabilizációs technika miatt a gazdasági növekedés gyakorlatilag leállt, az adózási fegyelem csak minimális mértékben javult, az infláció pedig magas szinten ragadt be. Azt persze a kívülállók nem tudják pontosan, hogy a szereplők milyen stratégiája áll a koalíció felbomlása mögött, de tény, hogy a miniszterelnök mögött felsorakozott koalíció eddigi formájában nem tud megfelelően működni.
A csehek sokkal jobban szeretnek dolgozni, mint mi.
Már a koalíció szétszakadása nélkül is általános volt az a vélemény, hogy a választási ciklus második felében a kormánytól semmi előre mutatót nem várhatunk. Ez a korábbi parlamenti ciklusokban is így volt, és semmi okunk sem volt azt gondolni, hogy a 2008-2010-es periódus nem ilyen lesz. A koalíció szétszakadása után viszont tényleg borítékolni lehet, hogy nekünk, állampolgároknak nem válik hasznunkra az elkövetkező két év, feltéve persze, hogy az egész hercehurca nem torkoll előrehozott választásokba.
Van azért olyan optimista vélemény, amely szerint kisebbségi kormányzással is volt példa pozitív gazdaságpolitikai gyakorlatra, hiszen Csehországban 2002 előtt a kisebbségi kormány egy ún. ellenzéki megállapodásra támaszkodva hosszú időn keresztül intézte az ország ügyeit, miközben a gazdasági növekedés az 1997-es devizaválság és az általa kiváltott recesszió után ismét 4 százalékra emelkedett, a kétszámjegyű infláció pedig 2-4 százalék közé mérséklődött.
Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy a cseh politika nem a két oldal kibékíthetetlen szembenállásán alapszik, az országot a politikai hovatartozás nem osztja meg, és nem utolsó sorban, a csehek sokkal jobban szeretnek dolgozni, mint mi. Márpedig gazdasági növekedés csak munkából lesz, nem óbégatásból, csodavárásból és nyolcvan évvel ezelőtti békeszerződések feletti kesergésből.
Mielőtt tehát bármilyen álomba ringatnánk magunkat arról, hogy mi vár ránk a következő két évben, nem árt a választói preferenciákat sem áttekinteni! A szocialisták 2008 márciusában a biztos szavazók kevesebb mint egynegyedének támogatottságát bírták, miközben a teljes népesség egyhatoda rokonszenvezett velük. Ez annyit jelent, hogy ha most lennének a választások, a szocialisták jó eséllyel nem szereznék meg a képviselői helyek egyharmadát, viszont a Fidesz kétharmados többséghez jutna, és persze a két kispárt nem kerülne be a parlamentbe.
Közpénzt költeni parlamenti többség nélkül is lehet.
Ezt, ugye, itt nem részletezendő okok miatt egyetlen kormánypárti képviselő sem szeretné, és bár Orbán Viktor eddig kétszer is elszúrta a biztos választást, és a szocialisták kezébe adta a győzelmet, a kormányon maradók minden bizonnyal mindent megtesznek, hogy ne az ellenzék vezérének bénaságán múljon a sorsuk két év múlva.
Közpénzt költeni parlamenti többség nélkül, egyszerű rendeleti úton is lehet, és biztosak lehetünk benne, hogy erre, ha szükséges, kellő mértékben sor is kerül. Ne felejtsük el: a szocialisták közül sokan nem a győzelemért, hanem a puszta fennmaradásért küzdenek, a megsemmisülés elleni küzdelem pedig durvább harcot hoz, mint a szimpla győzni akarás.
Ilyen feltételek mellett a konvergenciaprogram meg a költségvetés fenntarthatósága vajmi kevéssé számítanak, mint ahogy az sem, hogy a tőkepiaci környezet egy ilyen ámokfutást éppen hajlandó-e megfinanszírozni, vagy sem.
Ilyen körülmények között a többségnek elvileg jobb lenne egy előre hozott választás határozott Fidesz-győzelemmel. Ugyanakkor az ellenzék marhamód bajban lenne, ha a nyakába szakadna a kormányzás terhe, mivel évek óta semmilyen koncepciója sincs arról, hogy mit kellene az országgal tenni.
Az ellenzék marhamód bajban lenne, ha a nyakába szakadna a kormányzás terhe.
Ráadásul a hatalomért, valamint a szocialisták megsemmisítésért folytatott totális háborúban a Fidesz olyan lövészárkokba ásta be magát, amelyekből nehéz lenne egy előremutató gazdaságpolitikai programot összeállítani és véghezvinni anélkül, hogy ne lehessen rájuk sütni a hazugság bélyegét.
Néhány Fidesz-szavazónak ugyan nem tetszett a népszavazás három igenjének kádári jellege, de a párt támogatóinak többsége, ha Trianon újrarajzolását nem is, de csodát mindenképpen elvár Orbán Viktortól: legyen rend és prosperitás anélkül, hogy ezért bárkinek, legyen az nyugdíjas vagy aktív, képzett vagy képzetlen, bármilyen áldozatott kelljen hoznia. Ezt így akkor is komplikált hitelesen levezényelni, ha valakinek van ötlete, hogy mit csinálna, ha kormányon lenne, ha viszont erről segédfogalma sincs, akkor a küldetés végrehajtása egyszerűen lehetetlen.
A szomorú igazság az, hogy előremutató gazdaságpolitikához előremutató lakosság is kell. Nem lehet egy kormány elég felkészült, eltökélt és határozott ahhoz, hogy úgy hozza meg reformlépéseket sorozatát, hogy ahhoz legalább minimális társadalmi, illetve választói támogatottsága ne legyen.
Bár mi magyarok mindenért sírunk, de tenni nem sokat vagyunk hajlandók a magunk javára akkor, ha ez munkával vagy egyéb áldozatvállalással jár. A lemaradás langymeleg dagonyájában szívesebben hentergünk, mint hogy megfogjuk a munka végét, és csináljunk valamit magunkért, gyerekeink és unokáink jövőjéért, vagy legalább hagyjunk másokat tenni ugyanezért.
A költségvetési hiány csökkentéséhez, mint láttuk, nem kell sem sok ész.
Ha most hirtelen egy Fidesz-kormány menedzselné az országot, nemcsak azért lenne nehéz helyzetben, mert amúgy sincs koncepciója arról, hogy mit is kéne csinálni, nem is csak azért, mert a „vesszen Gyurcsány!”-stratégia rabjaként a piacgazdaság, öngondoskodás és a társadalomért, nemzetért viselt egyéni felelősség konzervatív értékeit is elutasította, ami miatt saját stabilizációs csomagja is könnyen lehet hazugságvadászat célpontja, hanem azért is, mert nem lenne társadalmi támogatottsága a mélyreható változások elindításához.
A költségvetési hiány csökkentéséhez, mint láttuk, nem kell sem sok ész, sem kifinomult makromenedzsment: ha nem fontos, hogy a stabilizációs csomag implementációjánál se az infláció ne szaladjon el, se a gazdasági növekedés ne omoljon össze, akkor viszonylag magas állami túlköltekezést is rövid idő alatt lehet a töredékére csökkenteni.
Ennél többet, mélyrehatóbbat, több éven át elhúzódó reformpolitikát csak a társadalom, de legalább a saját szavazók többségének támogatása mellet lehet véghez vinni. Ez a támogatás ma Magyarországon egyetlen párt növekedés- és stabilitásorientált gazdaságpolitikai programjának sincs meg.
Ez persze nem feltétlenül marad így örökre, a választói preferenciákat például egy komoly és mély válság jelentősen átrendezheti. Egy kisebb forintgyengülés, ami mellett 200 forintra szaladna el a svájci frank, talán több magyar lakost gondolkoztatna el, hogy vajon mit kéne tennie a kormánynak az árfolyam visszaerősítésért és hosszú távú stabilizációjáért. Talán. De az is lehet, hogy néhányan elmennének trombitálni a pénzügyminisztérium elé a miniszter fejét követelve. A többség még mindig nem venné észre, hogy valamit csinálni kell.
Lehet, hogy néhányan elmennének trombitálni a pénzügyminisztérium elé.
Az elmúlt években két, évtizedeken át kudarcra ítélt ország hajtott végre jelentős stabilizációt, Brazília és Törökország, mindkettő egy komolyabb devizaválság után. Brazíliában akkor történt valami, amikor a deviza a válság előtti értékének kétharmadát elvesztette, aminek nálunk kábé az felelne meg, ha 750 forint lenne egy euró, vagy 470 forint egy svájci frank.
A török stabilizáció előtt a líra értékének 60 százaléka tűnt el (ez forint/euróban 620-as árfolyamot jelentene), a kamatok pedig, igaz rövid időre, de négyszámjegyűre emelkedtek. (Egy napon 6200 százalékig ment fel a bankközi kamat!). Ekkor történt csak meg, hogy a választóknak elegük lett a szarakodásból, és nemcsak megszavaztak egy olyan politikát, ami nem a múltat, hanem a jövőt ígérte, de négy év múlva a reformert, a dél-amerikai országban a baloldali Luiz Inacio Lula da Silvát, Törökországban Recep Tayyip Erdogant nagy többséggel újraválasztották.
Valószínűleg tehát nálunk sem lesz semmi, amíg komolyan meg nem borulunk, ehhez azonban még gazdaságilag túl jól állunk, túl alacsony az adósságunk, túl szervezett az államadósság-kezelésünk, túl alacsony az inflációnk, túl kicsi a munkanélküliségünk, és túl stabil az árfolyamunk. Nem lesz jobb, amíg nem lesz sokkal rosszabb, egyszerűen azért, mert még nem vettük észre, hogy merre tartunk.
Természetesen a válság sem igazán jó megoldás, hiszen azon túl, hogy a gazdaságnak és a társadalomnak rendkívüli és felesleges fájdalmat okoz, magában hordozza egy diktatórikus megoldás kockázatát is. Nem biztos, hogy a csodaváró magyar társadalom az áhított stabilitást a jelenlegi keretek között látja megvalósíthatónak, és lehet, hogy amikor igazán gáz lesz, egy „megváltóra” szavaz majd, aki a magabiztosság, a hozzáértés és az elhivatottság ígéretével, kívülről érkezve kap bizalmat a rendcsinálásra. Oroszország és Vlagyimir Putyin példáján láthatjuk, hogy a megváltó, még ha sikeres is, nem olyan országot hoz létre, amiről sokan álmodunk.
Ugyanakkor az is igaz, hogy amit meg lehetett csinálni Oroszországgal, nem lehetett megcsinálni Törökországgal vagy Brazíliával. Az idő dönti el, hogy mi milyenek is vagyunk: olyanok, mint az oroszok, vagy olyanok, mint a törökök vagy a brazilok.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:52
Előzmény: #9911  Törölt felhasználó
#9914
Hogy kész programja nincs az ellenzéknek érthető, hiszen napról napra változik a helyzet, minek erre mindennap új programot kidolgozni.
Elképzelésem meg még nkem is van... ;-)

Az, hogy a következő választásokkor mi lesz a helyzet meg nem lehet még ma tudni, hizen azt sem tudni mi lesz holnap, nemhogy azt, hogy mi lesz ősszel...

---

De sokkal nagyobb baj, hogy a kormánynak sincs programja, elképzelése arra, hogy mi legyen!!!
Egy kicsit olyan a helyzet, mint 2004 őszén volt.
Attól tartok, hogy a következő két évben sem lesz más csak kivárás, újabb elvesztegetett két év...
pampa 2008. 04. 07. 13:49
Előzmény: #9911  Törölt felhasználó
#9913
Conqui

Szállj már le közénk a földre.
A kormány kormányoz,az ellenzék kritizál.
Ezt a mondatot talán nem szószerint Horn mondta még az Orbán kormány idején.

Az ellenzék egy javaslatát sem fogadta be a koalíció.És rájuk verni a felelősséget?

Neked is csak ennyire futja?

Cseréljenek helyet és akkor majd lehet őket kritizálni.

Dübörög a gazdaság,nagy a jólét....

Ugye milyen jól hangzott a kampányban,nyertek is vele,igaz nem vastagon de az nem számít.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:48
Előzmény: #9910  pampa
#9912
ha gyurcsány mellől kiáll mindenki akkor fogjuk tudni persze ha továbbra is eltökélt mellete hogy csakis rokonja lehet! :D

lehet hogy klárika írogat ide! :D
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:42
Előzmény: #9910  pampa
#9911
"Mert annak a mondatnak,hogy a jelenlegi ellenzéknek nincs programja a kialakult helyzet megoldására, nincs értelme. "

Ez a legjobb védekezés akkor, ha az ellenzéknek valóban nincs programja a kialakult helyzet megoldására.
Mert lehet sztereotip dumákat lökni arról, hogy a legjobb megoldás, ha a kormány távozik, de ez még nem látszik kilábalásnak a válságból.
Az ördög a részletekben lakozik...
pampa 2008. 04. 07. 13:26
Előzmény: #9908  Törölt felhasználó
#9910
Conqui

Eleve Orbán nincs abban a helyzetben,hogy bizonyítsa mire képes.
Bezzeg Gyurcsánynak van és ő bizonyított.
Ezekután megint elkezdeni az "Orbánozást" nevettséges.

Ebbe a slamasztikába amibe kerültünk, a volt koalíció jutatta az országot.
Két lehetőségük maradt,vagy kiviszik az embereket a gödörből,vagy lemondanak és egy előrehozott választásokon nyertes kormány próbálja meg helyrehozni amit ők elszúrtak.

Mert annak a mondatnak,hogy a jelenlegi ellenzéknek nincs programja a kialakult helyzet megoldására, nincs értelme.

Ellenzéktől kér tanácsot a kormány,hogy mit kellene csinálni?

Komolyan gondolod?

Mondjanak le,én ezt tanácsolom nekik,és gondolom a jelenlegi jobboldali többség is.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:24
Előzmény: #9908  Törölt felhasználó
#9909
Nem tudom ki a forrás, de az biztos, hogy nagyon közelinek tartja az új választásokat...
Legyen igaza!

Egyébként meg az eü-reform lövészárka akármilyen mély is, van kiút csak állami (közösségi tulajdonban levő) rendszerből azáltal, ha megteremtik szabad választás lehetőségét (azaz zsabályozott utat nyitnak a pici szereplő részére).
Ha egyáltalán akarnak... Hiszen a GDP nem túl nagy része az eü-költségvetése és sokkal többet lehetne megspórolni, ha hatékonyabbá tennék az állam működését (és nincs kiválóbb alkalom az elbocsátásokra, mint egy kormányváltás... ;-) ), illetve felülvizsgálnák a kiadási oldal résit, ahol százmilliárdok folynak el, nyom nélkül...

Szóval ez a vélemény inkább a választóknak szól ("ne legyen előrehozott választás"), azaz propaganda, mintsem valós gondolat...
De jó, ha már itt tartunk, mert ebből az látszik, hogy készítik az embereket arra, hogy gyurcsányt kidobják...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:07
Előzmény: #9903  Törölt felhasználó
#9908
"..a hatalomért, valamint a szocialisták megsemmisítésért folytatott totális háborúban a Fidesz olyan lövészárkokba ásta be magát, amelyekből nehéz lenne egy előremutató gazdaságpolitikai programot összeállítani és véghezvinni anélkül, hogy ne lehessen rájuk sütni a hazugság bélyegét."

"Ha most hirtelen egy Fidesz-kormány menedzselné az országot, nemcsak azért lenne nehéz helyzetben, mert amúgy sincs koncepciója arról, hogy mit is kéne csinálni, nem is csak azért, mert a „vesszen Gyurcsány!”-stratégia rabjaként a piacgazdaság, öngondoskodás és a társadalomért, nemzetért viselt egyéni felelősség konzervatív értékeit is elutasította, ami miatt saját stabilizációs csomagja is könnyen lehet hazugságvadászat célpontja, hanem azért is, mert nem lenne társadalmi támogatottsága a mélyreható változások elindításához."
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:49
Előzmény: #9906  Törölt felhasználó
#9907
én nem unatkoztam! :D

egy szoftver van ami mindig belinkeli ,csak be kell írni ,hogy mit ,és meddig!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:48
Előzmény: #9892  Törölt felhasználó
#9906
"Amit meg lehetett csinálni az elmúlt egy hónapban, azt megtettük. Amit az azt megelőző hónapokban titokban meg lehetett csinálni úgy, hogy nehogy a választási kampány utolsó heteiben előkerüljenek olyan papírok, hogy mire készülünk, azt megtettük. Úgy őriztük a titkot, hogy miközben tudtuk és ti is tudtátok, hogyha el fog jönni a választási győzelem, utána nagyon neki kell állni, hogy soha ilyen problémánk nem volt. Úgy őriztük a politikai egységet tavaly nyár óta, és mögötte mondjuk a szakmai politikai egységet, mint soha ebben az elmúlt években. Vagy talán sose. Természetesen mindaz, amit tudunk, az anyagaink kidolgozottsági foka hagy maga után kívánnivalót. Igen. Igazatok van. Pontosan tudjuk mi azt, hogy rengeteg kockázattal nézünk szembe. "
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:47
Előzmény: #9897  Törölt felhasználó
#9905
"Nézzétek. A dolog az úgy áll, hogy a legrövidebb távon nincsen választás. Veres Janinak igaza van. Lehet még egy picikét itt teszetoszáskodni, de nem sokat. Gyorsan eljött az igazság pillanata. Az isteni gondviselés, a világgazdaság pénzbősége, meg trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük. Nincsen tovább. Nincsen. És persze még gondolkodhatunk nagyon sokáig, meg kib….ott sok elemzést el lehet végezni, hogy melyik társadalmi csoportot hogy fogja végezni(?), azt tudom nektek mondani. Nem tudunk még hetekig elemezni gyerekek, nem tudunk.

Az első nap meg kell mondani, hogy mit kell csinálni azért, hogy ebből még idén kiigazítás legyen, hogy szeptember elsejétől bizonyos adójogszabályok életbe léphessenek. Elemezgethetek még egy pár hétig, aztán majd jönnek, akiknek az a szakmájuk és azt mondják, hogy ők már elemezték. Magyarország le van írva. Ezért annak az előrebocsátásával, hogy amit csinálunk, az messze nem tökéletes, nem tudok nektek B verziót mondani. "
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:46
Előzmény: #9903  Törölt felhasználó
#9904
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:40
Előzmény: #9902  Törölt felhasználó
#9903
"...gazdasági növekedés csak munkából lesz, nem óbégatásból, csodavárásból és nyolcvan évvel ezelőtti békeszerződések feletti kesergésből."

"az ellenzék marhamód bajban lenne, ha a nyakába szakadna a kormányzás terhe, mivel évek óta semmilyen koncepciója sincs arról, hogy mit kellene az országgal tenni."

"..a hatalomért, valamint a szocialisták megsemmisítésért folytatott totális háborúban a Fidesz olyan lövészárkokba ásta be magát, amelyekből nehéz lenne egy előremutató gazdaságpolitikai programot összeállítani és véghezvinni anélkül, hogy ne lehessen rájuk sütni a hazugság bélyegét."

"Néhány Fidesz-szavazónak ugyan nem tetszett a népszavazás három igenjének kádári jellege, de a párt támogatóinak többsége, ha Trianon újrarajzolását nem is, de csodát mindenképpen elvár Orbán Viktortól: legyen rend és prosperitás anélkül, hogy ezért bárkinek, legyen az nyugdíjas vagy aktív, képzett vagy képzetlen, bármilyen áldozatott kelljen hoznia. Ezt így akkor is komplikált hitelesen levezényelni, ha valakinek van ötlete, hogy mit csinálna, ha kormányon lenne, ha viszont erről segédfogalma sincs, akkor a küldetés végrehajtása egyszerűen lehetetlen."

"Bár mi magyarok mindenért sírunk, de tenni nem sokat vagyunk hajlandók a magunk javára akkor, ha ez munkával vagy egyéb áldozatvállalással jár. A lemaradás langymeleg dagonyájában szívesebben hentergünk, mint hogy megfogjuk a munka végét, és csináljunk valamit magunkért, gyerekeink és unokáink jövőjéért, vagy legalább hagyjunk másokat tenni ugyanezért."

"Ha most hirtelen egy Fidesz-kormány menedzselné az országot, nemcsak azért lenne nehéz helyzetben, mert amúgy sincs koncepciója arról, hogy mit is kéne csinálni, nem is csak azért, mert a „vesszen Gyurcsány!”-stratégia rabjaként a piacgazdaság, öngondoskodás és a társadalomért, nemzetért viselt egyéni felelősség konzervatív értékeit is elutasította, ami miatt saját stabilizációs csomagja is könnyen lehet hazugságvadászat célpontja, hanem azért is, mert nem lenne társadalmi támogatottsága a mélyreható változások elindításához."

Úgy egyébként pedig az egész cikk.
"link
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:24
Előzmény: #9901  TrendMan
#9902
koi

Látom nagyon unatkoztál délelőtt...
TrendMan 2008. 04. 07. 12:03
Előzmény: #9899  Törölt felhasználó
#9901
Ez nagyon érdekes, hogy mindig a zsidó kérdésnél jukadtok ki.
Egy helyben jártok !?

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek