Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:50
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
"Maga a napelem, elvonatkoztatva a szakszavaktól...tehát a napkollektor(vízmelegítés/fűtés) használható háztartásokban, a fotoelektromos nem. Vagyis használható, de irdatlan költségekbe kerül...."
havi041

tehát akkor épeszű megoldásokat alkalmaznak végre
most örül a kis lelkem,, ahogy nektek szokott
És most egy igazi genezises részlet:
:))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:46
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1099
erre vártam, hogy mikor teszitek már be ide ezt, hogy napkollektorral megy a melegvízelőállítás az egyik társasházban...ERRŐL BESZÉLTEM...napkollektorhoz a genezisnek köze nincsen...nem fotoelektromos dolgot tettek a háztetőre, hanem szimpla napkollektort....végre előre halad a világ!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:23
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1098
A Sanyo ráadásul ezek szerint 2008-ra már 150MW kapacitással fog bírni, ami ugyen majdnem kétszerese a Genesis tervnek (az első 50-et a PF-es cikk alapján 2.7yardbl hozták létre, a mostani +50-es növelés 1-be került egy múltkori cikk szerint). Mindennel együtt kb. 5-6 yardból létrejött annak a kétszerese, amit a Genesis több pénz befektetésével tervez. Furi. És erre a különbségre már ősszel felhívtam a figyelmet. Természetesen érdemi válasz nem érkezett itt rá (mondjuk kitől is jött volna:)).

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 19:03
#1097
Akkor ez nem valaminek a vége, hanem inkább a kezdete.
Még szerencse, hogy a világ előre halad. Nem pedig mint egyes fórumozók...

link
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 12:47
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
BigBroker írhatnál -:( a nap se süt!
Szia,
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 11:10
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
Ja, és még valami, mert többször felmerült ma a Rényi úr neve, és hogy ez még neki is sok. Neki ez jó, mert ez a fórum ÉL, akárhogyis. És a leginkább, még a játéknál is jobban!!! (Oda is szeretnék jutni a héten egy nap -:) Csak az idő?!
Visszatérve, úgy érzem, hogy a Rényinél a labda!!!, és jelentősen ERŐSÍTENÉ a színvonalat, és a BIZALMAT, ha kijönne ÚJ HÍR a beruházás állapotáról...Úgyhogy nem lehet SOK neki, hamár a nevében beszélsz (nem Te vki írta, csak átfutottam). Szerintem, nem látod jól a felállást!!! Mi várunk/VÁRHATUNK EL Tőle infót.......
Sebaj, addig a sok eddig olvasottból csak összeáll vmi kép, legalábbis szeretném, mire komolyabban írok... Addig minek is. Megyek is. Sziasztok!

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:36
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1094
Csipa, örülök, hogy itt jársz, és egy reggel sikerült több száz oldalt elolvasnod/értelmezned mindazt, ami mellékelt anyagokban található, és minősítened a szakértőket, akik ők, nem mi!!! Ha ennyire tudsz mindent, mint A profi, akkor HAJRÁ, légyszi, elemezd PROFI módon a szituációt és ne adj hozzá unprofessional szöveget. Nekem másban kell profinak lennem, nem fórumozásban -:))) Ne vedd olyan komolyan magad, szerintem...
Nekünk nem feladatunk meggyőzni senkit. Figyelünk, olvasunk, tanulunk, ahogy Te. Vagy Te???!!! És nem beugrunk minősítgetni, és kész.
Úgyhogy nézegesd a színvonalas fórumokat, és/vagy tedd ezt is azzá -:)))
Ma egyébként ide-oda kell mennem, úgyhogy nem tudok elmélyedni, fogok írni, ahogy ígértem, de lehet, hogy csak 2 nap múlva.
Addig is köszönöm és várom a profi véleményedet! Mert, ne haragudj, ez nem volt az -:) De itt a lehetőség, rajta.. -:). Komolyan kérlek erre!

szia,
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:06
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1093
áldást
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 10:05
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Régen olvastam ezt a topicot, múltkor ugye bele akartam venni a Genesisbe, de a mostani állapotok itt a fórumon nem győztek meg igazán.
Rényi annakidején 1200nál lelkesen írt, hogy így meg úgy, de azóta semmi. Eltűnt, meghalt, elrabolták, vagy egyszerűen elszégyellte magát, hogy igazgatóként ilyen fórumba írogat. Valami biztos történt.
Igazából eddig 4 ember érvelt a Genesis mellett, Bigbroker24, K-mezon, Closingbell és Bull32 -remélem jól írtam. Én ezeket nem nevezném érvnek, van az üzleti terv, a szekta bibliája, ahogy valaki ezt írta és van az egymás lelkének ápolgatása köztük, hogy ilyen aranyos, olyan okos meg hasonló vagy, menjünk sétálni egyet és a kérdést feltevők hülyék.

Ez elég tré egy team.

Most biztos én is megkapom az álldást részetekről, de tényleg nevetséges, amit ti négyen, mint az apokalipszis képzelt lovasai műveltek.

Sajnálom, de így látom.

Óvodás, laikus a legtöbb megszólalás.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:50
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1091
Az már szerencsétlen Rényinek is sok ami itt megy...

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:40
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1090
Closingbell, te elég tőzsdeőrültnek tűnsz az iwiwen.

Magadról nem is tudtál írni, csak eresztettél valami nagy dumát a tőzsdéről, mert hátha rádizgulnak ezáltal a nők.

Az igazi tőzsdések nem hencegnek mindenkinek azzal, hogy milyen keményen tőzsdézik és ez egy vad világ, hanem csendben, felhajtás nélkül csinálja.

Régebben láttam itt a Rényi urat is írni, amikor 1200 környékén volt a Genesis, azóta, mintha elcsendesedett volt egy kicsit.

Ajánlja Ő a részvényt!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:29
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1089
Tudom, hogy egy Sanyo nem konkurencia egy GENESIS-nek (:-)), de azért érdekes lehet:
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 03:22
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
Édes BigBrokerem, írtam Neked e-mait hajnali 3-kor -:))) Alig várom a válaszod. Aztán meg nagyon elmaradtunk a fórum válaszokkal, sok az érdekes kérdést is olvastam, ami végre felmerült! Érdemes volt .... Biztos, hogy nem alszom ma éjjel... -:)

Puszi, jó éjt!

Kinga
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:12
#1087
bocs a rossz tagolásért vesszőhiányban szenved elöbbi szöveg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 01:08
#1086


Vhol azt halottam, hogy szilicium vmelyik fő alkotó része, annak meg ugye meg föl az ára rendesen, ami rontja a megtérülési idejét
asszem környezetbarátabb gondolkodás kéne a fejekbe, ha drágább ha nem az , szerintem nem annyival lehet drágább M.o. is látni hébe hóba napelemes házakat.
az új energiákkal egy gond van nem tudni melyik megoldás lesz a tuti befutó. Tény 10-15 évig fej fej mellett meglesznek egymás melett, azt án vki megeszi a másikat. Napelemnek jó esélyei vannak.
1 pl jut eszembe most
Szalag > kazetta > cd > mp3 >
másik videokazetta több verzió jött be 80-as években béta(amelyik jobb minőség és ha jól emlékszem volt 2 oldalas kazi jóval hosszabb felvételi idő lehetőséggel de drágább volt és a rosszabb VHS terjedt el szélesebb körben (az más kérdés persze hogy most már DVD, Blueray > ?
Új energiák.
Nap (kazán, elem) ? Szél ? de lehet egymást kiegészülve helyspecifikusan (domborzat, víz, napsütéses órák száma)lesz a dom
A Klímaváltozás elmélete szerint felmelegedés napsütéses órák száma, sivatagosodás x éven belül a napelemeknek kedvez rendesende emlékszem nem régen még ez a klimaelmélet éppen jegesedésről beszélt(holnapután cimű film)

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 00:44
#1085
nem tudom, ezen témák közül melyek lettek már érintve

1. mesterséges klorofill - sokkalta jobb hatásfok a hagyományos "naplopóknál"

2. magas fajlagos E-tárolási költségek az áram esetében: napkollektor OK, de a napelem már kevésbé a haztetőre (plusz az extenzív ill. intenzív fűtenyészet a tetőkre is egy jól bevált alternatíva)

3. a környezettudatos országok jellemzően északiak: skandinávok, németek, osztrákok (OK, 23 utóbbi nem teljesen északi, de a heygvidék meg a párás levegő miatt kedvezőtlen a napelemre)

4. nálunk még relatíve tűrhető a napsütéses órák száma - azt viszont inkább a 2. pontban megjelölt technológiákra kellene hasznosítani, ill. arra kellene költeni

5. a háztartások energia-ellátását leginkább atomerőművel (még egyet kellene építani), hosszabb távon meg persze fúziós erőművel kellene megoldani.

most ezeket nem a G. ellen írtam...
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:40
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1084
JAh es en is letezemlink
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:39
Előzmény: #1082  Törölt felhasználó
#1083
Szia K-Mezon

En szivesen meghallgatom a velemenyedet, mert engem kimondottan nem zavar az, hogy lany , bocsanat No vagy. :)
Havi "baratunkat" visszon azert zavarja ez a helyezet is, mert lehet , hogy zavarban erzi magat a nok kozott.
Nehany nappal ezelott olvasgattam mas topicokban , es talaltam egy erdekes hozzaszolast , amit HAvi "baratunk" irt.
Nem tudom szo szerint idezni, de az olvasottak alapjan azt szurtem ki a szovegebol, hogy apszolut nincs tisztaban egy-ket dologgal a tozsden,. ....de sebaj mindig mi kapjuk a firkat..O a teremtes koronaja, vagyis csak annak akarja feltuntettni magat.

:))))
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 23:26
Előzmény: #1081  Törölt felhasználó
#1082
Szia Closingbell, örülök, hogy "hallak", és csak így tovább! - , a ma kockázata a holnap sikere. Absolutely correct!!! Okos.
És még: a KOCKA MINDIG FORDUL! - ))) A legfontosabb szabály! Avagy az egyetlen -:) Ha el is van vetve. Ne keseregj soha hát. Csakhogy, tudd, milyen kevesen értenék, amiről beszélünk. Úgyhogy figyelj, és maradj ILYEN. Nem dícsérlek, de ILYEN.... Érted, nem jobb, ilyen. (nehogy: az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok) Intelligens vagy, érted. 14 évesen is ugyanígy gondolkodtam! Most, vagyis tegnap pl. a kvantummechanikáról, és a Te általad érintett tér idő kérdésről szerettem volna írni! Persze úgy, hogy senki sem tudja, hogy lány vagyok, mert akkor...
Mondd meg minek?!
Törölt felhasználó 2007. 04. 03. 22:42
Előzmény: #1080  Törölt felhasználó
#1081
Szep volt a mai nap is ;-(

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek