Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#440
éppen erről beszélek: gyerekekkel kell foglalkozni, nem a vajdákkal.

egyébként ez általában is igaz: gyerekekbe érdemes fektetni. nemcsak azért, mert szépen hangzik, hanem mert jó a hozama (concept ipo:)))
kissherceg 2008. 04. 09. 16:21
Törölt hozzászólás
#439
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#438
ebben a kérdésben nem értünk egyet úgy tűnik. én az oktatásban hiszek. sokkal szívesebben fizetnék nekik magántanárt, mint segélyt.
kissherceg 2008. 04. 09. 16:10
Törölt hozzászólás
#437
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#436
értem én, hogy az ő szemléletváltásukra gondoltál. de ha nem minőségi tanárokkal, akkor hogyan? gondolom nem menetoszloppal.
kissherceg 2008. 04. 09. 16:07
Törölt hozzászólás
#435
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#434
herceg, hogyan mondhatod egymást követő mondatokban azt, hogy szemlélesváltás kell és nem "drágább" tanár? szemléletváltás csak gyerekeknél lehet. és azt ilyen szülők esetében a tanár hozhatja. drágább tanár alatt jobb tanárt értettem.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 16:00
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
és természetesen az olaszliszkai esetekben tényleges életfogytiglan mindenkinek, aki ütött és segítségnyújtás elmulasztása miatt 3-5 év annak, aki végignézte tétlenül.

így kerek a véleményem.
kissherceg 2008. 04. 09. 15:59
Törölt hozzászólás
#432
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:56
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#431
nem az elit iskolákban kell a tanárokat megfizetni, hanem ott, ahol hátrányos helyzetűek tanulnak. akár többszörösen is. és ez nemcsak tanárokra, orvosokra is igaz kellene, hogy legyen. ez az az alapállás, ami hosszú távon megoldás lehet.

nem az egyetemi tandíj növeli a szegregációt, hanem a hátrányos helyzetűek elégtelen általános iskolai képzése.
kissherceg 2008. 04. 09. 15:42
Törölt hozzászólás
#430
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#429
Kedves Tözsdenyúl !

Aranyos a Neved , de a félénkséged mellett szerintem naiv is vagy.

Amit TE szeretnél , hogy dolgozzanak , az lehetetlen ,mert ha a szarának nem képes kiásni a szeretett romád a gödröt , akkor majd elmegy dolgozni????
JA!

Én nem vagyok és voltam ijedős valóban , sőt egyetemistaként este , helyesebben éjszaka volt szerencsém lányokat kiszabadítani őket megerőszakolni akaró romák karmai közük , szerencsére nem egyedül voltam ....és velük már gond sincs........utána a körzetijárőr is találkozott velük.

Jó lenne , ha felébrednél , és ha láttad volna a lányok arcát , másként viselkednél és gondolkoznál.........
ű
a nagyszámok alapján 1-2% valóban emberszámba vehető , de a nagytöbbségre sajnos a meghatározásom áll.

Ezek csak a korbácsból értenek , de abból nagyon.........parancsuralmi rendszer lásd vajda............

A gallytörő rács egyébként úgy gondolom , hogy igenis egy jó találmány ....

amint vetsz úgy aratsz...........a romák vetettek és most majd arathatnak.......felőlem valóban mind éhenpusztulhat ...

BIBLIA: aki nem dolgozik ne is egyék!

Előbb vetünk utána aratunk !

Előbb a kötelesség utána a juss!

STB...........nem vagyok vérengző fenevad , bár úgy gondolom , hogy naiv sem .

nincs kellő tapasztalatod és így nem igazán tudsz reális képet festeni önmagadnak róluk.

már egyszer írtam: én nevetek azon , aki naiv sőt buta ember módjára , HUMANITÁRIUS segítséget akar vinni oda , ahol a humanitás , mint megélt létforma ...nem létezik.

Menj el közéjüj , és írd a homlokodra , hogy békével jövök , barátság .........

majd küldök a sírodra virágot , ha megírják a síró szeretteid , hogy hová is fekttették le a koporsódat !
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:39
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#428
Azonkivűl létezik olyan csoprt is Mo-n,akik nem tudnak csak magyarul,ha jól tudom Szabolcs vagy Nyirség területén,ezekre is furcsán néz a többi.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 15:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#427
az oláh a legalja,a muzsikus a teteje szvsz.Vannak beás,teknővájó,vásáros,régen vályogvető csoprtosulások. Tartják az egymás közötti különbségeket is. Volt már rá példa,hogy kivakarózott gazdag cigány szájából hallottam olyan cigányozást lecsúszottab fajtársaira,hogy csak na.Mondjuk ez műbalhé szintű is lehetett,nem igazán értettem.
kissherceg 2008. 04. 09. 15:18
Törölt hozzászólás
#426
kissherceg 2008. 04. 09. 15:14
Törölt hozzászólás
#425
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:52
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Hatalmas társadalmi lehetőség rejlik a cigányságban az egész magyarság szempontjából is.
Lehet választani, hogy börtönbe csukod a zsebest 3 milliós évenkénti költséggel, vagy a munkáját támogatod a munkanélkülisége helyett és megtanítod dolgozni. Amiből adót fizet segély felvétele helyett.

A vadrács kölcsönösen rossz megoldás lesz...
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:48
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#423
Hogy valami érdemit is írjak a topikba (aztán többet nem írok):

Nem védtem az olaszliszkai lincselőket. A többi cigányt védem legfeljebb a "vadrácsoktól". Az országot pedig egy fokozódó kölcsönös aggressziós hullámtól.

A "cigánykérdés" talán M.o. legnagyobb problémája. Mert nem is etnikai, hanem szociális kérdés.
Mi legyen a támogatásból élő szegényekkel, akik igen jelentős részt képviselnek a társadalomban.

Két dolgot biztosan tudok.

1. A "vadrács" és gázolás nem segít, és nem old meg semmit. Csak annyit ér el, hogy majd 620829-et cigányok gázolják el bosszúból. (Ezt még nem nevezném megoldásnak). És majd égnek esténként a szemetesek a gettókban, és minden éjjel rablógyilkosság történik valahol egy benzinkútnál vagy éjjel-nappalinál.

2. Nem a cigányok hibája, ha kihasználják a szociális támogatások nyújtotta lehetőségeket. Az a szociális rendszer hibája és az oktatás hibája.
Nem a cigányokat kell érte okolni. Mindenki próbál valahogy megélni.

A megoldás a rasszizmus csökkenésében, az együtt élés elősegítésében, oktatás, szociális támogatások átrendezésében rejlik.

620829 a perverz erkölcsi hajlamaival csak súlyosbítja azt a problémát, amit (rosszul) szeretne megoldani.
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:47
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#422
nagyon egyoldalas a szemüvegetek,amin keresztül a világot látjátok!
Törölt felhasználó 2008. 04. 09. 14:33
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
Írtad ezt Nagasaki néven ...
Ironikus.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek