Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 16:43
Előzmény: #639  Törölt felhasználó
#640
Ja és itt egy másik példa a gyakorlatból. Jószomszédom egy cigány származású szabolcsi festő-mázoló, kőműves, négy embert tart el a kétkezi munkájával. A felesége zsidó, aki neveli a kétéves kisgyereküket. Éjt nappallá téve dolgozik, úgy kell kikapni a kezéből a vakolókanalat.
Az ő falujukban a dologtalan cigányokat egyszerűen kiközösítik ők maguk.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 16:36
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#639
Az egyik legjobb haverom születésnapján az átmulatott éjszaka után hajnalban beszélgettünk a szokásos dolgokról, majd nekem szegezte a kérdést: "hogy lehetne megoldani a cigánykérdést? Egyáltalán mi az alapprobléma?"
Azt mondtam neki, hogy képtelenek vagytok többségben asszimilálódni, genetikailag kódolt népcsoport vagytok. Bárhol megjelentek a világon a nomád életmód jegyeit hordozzátok gyakorlatilag sehol sem kívánatosként. A te és hozzád hasonló kivételek pedig szívnak és szégyellik a hovatatartozásukat. Márpedig a világ hajlamos előítéletesen gondolkodni és ez alól én sem vagyok felmentve. Mert amíg egy normális arcra jut 10 tufa, addig ez így is marad. Sorry.
Spade,
a komcsik, most a posztkomcsik mindig is alkalmazták a cigányfegyvert. Lásd a kádári rezsim polgári negyedekbe való beköltöztetését. Tudták, hogy kell rombolni. A liberális szeméttel együtt kell eltakarítani az útból ezeket míg ki nem látunk a guanóból. Ami már az orrunkig ér.
banyaiz 2008. 09. 06. 16:12
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
A probléma szerintem nagyon bonyolult, mert könnyű azt mondani, hogy nem kell nekik segélyt adni, majd akkor elmennek dolgozni. Csak egyrészt nincs munkahely, ami van oda sem ilyen szerencsétleneket akarnak felvenni, ha pedig még a segély sem kapják meg mit csinálnak majd szerintetek, éhenhalnak? Nem majd 2000 Ft-ért elvágják a torkodat.

Nem tudom mi lenne egy demokráciában erre a problémára a megoldás. Lehet radikális lépés, meg rasszista de néhány év egy munkatáborban ahol vmi hasznos dolgot végeznek nem ártana nekik. Még esetleg dolgozni is megtanulnának. Mondjuk építhetnének autópályát, vagy a fax tudja mit, de ez nem megoldás, hogy a probléma egyre nő és semmi nem történik a megoldására.

Tanítani kellene őket, de ez is reménytelen mert aki beleszületik egy ilyen világba annak hiába magyarázza a tanára, hogy kellene élni. Van kivétel de elenyésző.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 15:53
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#637
Józsi én nem mindenkit pufantanék le ,csak a bantukat,az az a prímitiveket ,bűnözöket feketétől ,a fehér át a rózsaszinűig.
pampa 2008. 09. 06. 15:52
Előzmény: #635  Törölt felhasználó
#636
Ez nem igaz! Nekem és gondolom másoknak is itt a fórumon van cigány származású ismerőse,barátja.
Csak nagyon sokan azt nem tolerálják,hogy van egy társadalmi réteg aki arra rendezkedett be,hogy az állam által biztosított segélyekből éljen meg.És ennek a rétegnek a tagja lehetnek bámilyen etnikumhoz tartozóak,akár magyarok is.
És ezzel a réteggel szemben alkult ki egy társadalmi elégedettlenség.
A kormány a rossz segélyezési politikájának a következménye ez az állapot.
Gyakorlatilag jobban megéri segélyből élni mint dolgozni,és ez a réteg kihasználja ezeket a hiányosságokat.

Visszaél a törvény adta lehetőségekkel.

És az iskoláztatás már nem megoldás. A rendszerválltás óta eltelt több mint 18 év és még mindíg ezt hajtogatják a politikusok.
Aki akart iskolába járni az megtehette,aki szakmát akart tanulni szintén megtehette.
Akkor kit akarnak iskoláztatni?
A 32 év feletti réteget?
A Kádár rendszer alatt szintén tanulhattak szakmát,nem lettek megkülönböztetve származásuk alapján.

Csakl annak nincs iskolája,végzettsége aki ezt nem is akarta megszerezni.

És most is rengeteg olyan munkalehetőség van amit el tudnának látni,csak nem fele meg a számukra.
Az egyik poros,a másik nehéz,a harmadik messze van és sokat kell utazni...
Keveset fizetnek,korán kell kelni,folyamatos 3 műszak a munkarend....

Soroljam még a kifogásokat?

Ez van és ezen már szinte lehetetlen válltoztatni.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 15:14
Előzmény: #634  Törölt felhasználó
#635
Ennyi rasszístát.................
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 14:19
Előzmény: #633  spade
#634
Obamát is lefogják lőni tuti.
spade 2008. 09. 06. 13:51
Előzmény: #632  pampa
#633
Gyerekek ne őrüljetek meg teljesen, ezt mindannyian tudjátok ,a cigányok kiirtása vagy gettóba zárása, nem lehet megoldás a cigány problémára.
Már a tözsdeforumon leirta,m hogy kéne az oktatással kezelni a problémát aki akarja utána olvashat. És persze a segélyeket azonnal közmunkához kellene kötni, viszont aki jelentkezik dolgozni azt kötelező is lenne ellátni munkával az önkormányzatoknak, erre kéne az uniós támogatások egy részét elhasználni.
De ne tévedjetek, igazán a cigány kérdés az utóbbi időben durvult el akkor amikor a szocik csak az ö megvett szavazataival tudtak és tudnak választást nyerni
ezért nincs a falvakban kemény rendőri fellépés ezért nem nyulnak a szociális segélyek rendszeréhez.
A falvakban a rendőröknek akár úgy hogy csupa cigány is, rendet kell rakni, de amig nem az a jó rendőr aki nyugalmat tart a falvakban, hanem az aki le tudja kamerázni a gyurcit tojással dobálókat, meg sz@rrá tudja verni úgy országgyülési képviselőt úgy hogy nem látja a kamera, addig semmit az égvilágon nem lehet tenni. Nem elég tehát hog gyurci szétqrta a gazdaságot a programjaival, szétzüllesztette a társadalmat a cigány szavazatok megvételével és cserében nyugodtan bünözhetnek, hanem még hatalmas erőkket kell bevetni a védelmére hogy ne kelljen elszámolnia a népharaggal.
Gyurci büneiért politikájáért ne a cigányokon akarjátok elverni a port az első lépés a rend teremtés felé hogy gyurci lemond és eltakarodik. ezeket kéne támogatni Igen is a cigányok sok mindenben tehetségesek sokkal tehetségesebbek mint pl. az amcsi négerek, és 68 után amikor óriási zavargások voltak és lelőttél Martin Luther Kinget, ma már lehet néger elnökük lesz, lehet és kell forditani Mo-n is mert a 21. században európában NINCS más megoldás...minél hamarabb hozzákezdünk annál hamarabb jön az eredmény.
pampa 2008. 09. 06. 13:18
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
Már késő.oktatással vagy neveléssel már nem kezelhető a helyzet.
Átbillentünk a másik oldalra. Arra ahonnét már nincsen visszaút.
Csak a segélyek csökkentése lenne megoldás,de arra akkora felháborodás,lázadás lenne a válasz amit a magyar rendőrség,katonaság nem tudna megfékezni.
A teljesen kívülálló dolgozó állampolgárok szenvednék meg a kialakult helyzetet.

Ez a betegség már gyógyszerrel nem kezelhető. szvsz.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 13:05
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#631
így is van, ez a kulcs
nem lehet észérvekkel hatni rájuk, nem látják át, hogy mennyire primitívek, számukra az számít, hogy meglegyen a merci, a nyaklánc, meg, hogy "menők" legyenek
nincs értékrendjük, a munka, becsület, kitartás, ész szavakat hírből sem ismerik
mint primitív lányek, csak abból értenek, ha jól odacsapnak nekik
néhány ponton kéne csak drasztikusan változtatni:
- segélyek befagyasztása
-családi pótlék iskolába járatás és gyerekről való tényleges gondoskodás függvénye, amennyiben erre nem képesek, akkor gyámügyesek mennének a gyerekért, kommandósok, s ha kell katonai erősítéssel
az ilyen gyerekeket állami intézményekben munkára, s a cigány primivizmus gyűlöletére nevelni...
- halálbüntetés visszaállítása
- börtönbeli élet drasztikus szigorítása

ez nem rasszizmus, csak én így látom
bármelyik cigánymegmozdulás/ mint például az évekkel ezelőtti szlovákiai/ drasztikus leverése, ha kell, katonaság tűzparanccsal
és még valami: OKTATÁS- az alapoktól, késsel-villával evés, tisztálkodás stb
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 12:57
Előzmény: #629  Törölt felhasználó
#630
Csak egy helyre kéne terelni a bantukat és hívni ezt link pár másodperc alatt megoldodna a probléma.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 12:35
Előzmény: #628  Törölt felhasználó
#629
én csak egyet javasolnék az ilyen ún. "humanistáknak". Költözzenek olyan helyre, ahol az egyre szaporodó cigányok között kelljen élniük, járassák olyan iskolába a gyermeküket, ahol egy húsz fős osztály fele cigány, satöbbi. És ha egy 15-16 éves kölykökből álló csapat cigarettát kér(?) tőle, akkor kezdje el a hegyibeszédet, hogy a dohányzás ártalmas az egészségre...
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 12:19
Előzmény: #627  Törölt felhasználó
#628
hajrá !

TE vagy az én emberem !...mintha én írtam volna....de nemsokára jon tözsdenyuszi az ő jó lelkével...aki nem érti ,meg , hogy annak , akinek nincs agya , nem lehet érvekkel operálni...odaraknám őket a nagy humanizmusával közéjük !
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 12:15
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#627
Majd a liberális szaktársak szépen odamennek a cigányterror által sújott falvakba és mondanak egy két ejnye-bejnyét, papolnak majd a békés egymás mellett, kiosztanak egy pár kiló alamizsnát és szépen lefasiztázzák a madzsarokat, akik egyáltalán fel mernek háborodni.
Vascső, cián és napalm. Ez a helyes megoldás.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 11:41
Előzmény: #624  BudFox
#626
nem , nem, és nem, nem járt el helyesen a rendőr. ilyet hogy lehet tenni. lövöldözni a tisztességesen szolidan élő kitagadott üldözött félszeg sötétebb emberek fölé. lecsuknám 10 évre. miért tanult a mi adónkból lövészetet. szemeközé mindegyiknek amennyi van a tárban. ha nem talál akkor meg őt csuknám le. hol élünk. ezeknek mindent szabad? ha előveszik őket sírnak, hogy csak azért mert romák vagyunk ugye? nem, dögöljetek meg azért mert mocsok tolvaj, gyilkos, erőszakos. tetvek vagytok, és a börtönök 90% veletek van tele. akkor ki a szemete az országnak.????
bátrak mert egy idősebb embert, vagy egy nőt 10-15-en tudnak verni úgy hogy még biztosításnak ott vannak mögöttük még 2-szer annyian.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 11:33
Előzmény: #624  BudFox
#625
köszi-nézem.
BudFox
BudFox 2008. 09. 06. 11:22
Előzmény: #623  BudFox
#624
most elment..:-))
BudFox
BudFox 2008. 09. 06. 11:18
Előzmény: #622  Törölt felhasználó
#623
küldtem pedig levelet múlt hétvégén....nem ment át ?
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 11:01
Előzmény: #621  BudFox
#622
szia budfox !

Nem válaszoltál még !

Az én terveim nem írom le ,de a szabadlábon védekező bácsika jó helyen tapogatozik.
BudFox
BudFox 2008. 09. 06. 10:52
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#621
támogatom az ötletet.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek