Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2009. 02. 09. 14:16
#1520
A parlament ülésezik és fogalmi sincs arról mi történik ,házon kívül. Sztem alegfontosabb a saját fizetésemelésük megszavazáasa. Válság ide válság oda.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:14
Előzmény: #1516  Törölt felhasználó
#1519
...vannak olyan dolgok az életben, amit csak pénzzel nem lehet megoldani....ilyen a felnevelés, értékrend mutatás, példa mutatás, pénzkeresés, tanulás, fejlődés.

Sajnos hiába vannak esetleg roma felzárkósát támogató alapítványok, minisztériumi pénzek....egy cigány, aki már 2-szer ült a börtönben rablásért, gyilkosságért, annak már nehéz olyan fejlődési pályát mutatni, mint a tanulás éveken át, vagy munkába menetel egy életen át....egyrészt mert már nincs mit veszteni, hiszen már priusza van, másrészt rákapott a könnyen szerezhető pénz ízére...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:09
Előzmény: #1513  mondoka
#1518
..de tud(na) értéket teremteni egy cigány is, csak senki nem mutatta meg neki gyerekkorában, hogy azt hogy kell...te sem, én sem tudnám, ha nem úgy neveltek volna a szüleink...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:09
Előzmény: #1515  Törölt felhasználó
#1517
Tudom !
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:08
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1516
Na meg a felzárkóztatásukra költött pénzekkel is ki tudja mi lett. Nyoma, látszata nem sok van.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:07
Előzmény: #1514  Törölt felhasználó
#1515
Ezért ne félj, már réges rég sorron vagytok!
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:05
Előzmény: #1510  Törölt felhasználó
#1514
Tudom ! Csak attól félek utána mi is sorra kerülünk !Erről kétségem sincs ! Remélem erre nem fajul el a dolog ! Most óriási a politikai felelőssége a parlamentnek !
mondoka 2009. 02. 09. 14:02
Előzmény: #1503  matgab
#1513
Ő maga nem tud értéket teremteni, a szellemi értékek nemlétezőek a számukra -az ilyen emberek valószínűleg ezt az állapotot azzel kompenzálják hogy túlzottan és mások számára elképesztően ragagszkodnak a státuszszimbólumokhoz, ezek adják meg az önérzetük alfáját omegáját. Az nem számít hogy milyen úton , vagy módon jutnak hozzá, sőtt ha csibészséggel és zsiványsággal -arra mág büszkék is!
Dolgozni? Alkotni valamit, bármilyen egyszerű dolgot is? -Az mekkora szégyen volna... Lelki szegények ezek.
És olyanok mint a rák! Virulnak a társadalom rothadó testén.
De hosszútávon a maguk sírját is megássák, mint a rák is a gazdatestével önmagáét is.
Alkotni kellene ugyan is valamit, valamit letenni az asztalra, valamit teremteni! Ennélkül ugyanis nincs élet és jóvő a számukra sem!
Én az ilyen pénzzel fuxokkal fényképezőket még sajnálni is tudom annyira lelki szegények lehetnek. De még ez sem jogosítja fel őket a törvénytelenségekre, -illetve nem szabad hogy elvegye a társadalom figyelmét arról, hogy az ilyen jelenségeknek már a megelőzése érdekében minden körülmények ellenére hatékony intézkedni szükséges!
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 14:00
Előzmény: #1508  Törölt felhasználó
#1512
A rózsadombon nincsen cigány putri.
Meg az előkelő házaik közelében sincs. Fogalmuk sincsen.
Nekik csak egy szavazóbázis, egyre többen vannak. Minden pártban van egy-egy "díszcigány", hogy lám nálunk nincs diszkrimináció.
Agyonhallgatás megy, feszültség meg nő.:(
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:58
Előzmény: #1508  Törölt felhasználó
#1511
"a politika impotenciája miatt"

A nem tudást, a nem akarással ne keverd össze...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:55
Előzmény: #1508  Törölt felhasználó
#1510
És csak roszabb lesz !
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:53
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1509
Nagev, kérdésedre a válasz egyszerű;
...a történelem során soa nem létezett olyan ország, ahol mindig mindenki számára volt hely pontosabban munkahely (ez egy rózsaníszű álom)..természetesen egy képzeletbeli sorrend ilyenkor is van...a legiskolázattabbaktól a legkevésbé iskolázottakig..magyarán annak nem jut, aki a leghülyébb.

másrészt; sajnos a törvényhozók is elköveti azt a hibát, hogy a szegényeknek csak halat ad, de azt nem mutatja meg nekik, hogy hogyan kell halat fogni!! ...az ilyen politikai döntés sajnos hosszú távon mindig elhibázott lesz...

harmadrészt valóban rendkívül erős, drákói szigor és a pozitív diszkriminációk elvétele kell...a szigor nem csupán az elkövetett kis értékű büntetések esetén kell, hanem a szülők ellen is, akik nem törődnek, nem nevelik, nem foglalkoznak a gyerekükkel..az ilyen szülőket be kell zárni a börtönbe pl.kiskorú veszélyeztetése miatt...nagy a fontossága ennek,mert egy szülő képes a gyerekei életét, jövőjét egy az egyben elbaszni, lehetetlenné tenni már a kezdéssel is.

nincs az a csimpánz (főemlős), amit ne lehetne megtanítani a szorzótábla értelmezésére, használatára.
Igaz, hogy 2 dologtól függ egy élőlény; a génjeitől és szocializálódásától.

Ha bármelyikőnket pár éves korunkban kiraktak volna a brazil őserdőben, akkor Mauglik lennénk mostanra..akár fehét, akár barna, akár sárga bőrrel rendelkeznénk.

Sajnos a romák a génjeikben hordozzák a vándor, nem törődöm életfelfogást ill. az aki kapja marja felfogást vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy ami másé, az az enyém is.

De...de ezen lehetne változtatni a szocializálódással. A korábban írt csorda dolog esetén a csordához tartozás alap feltétele, hogy akarj a csordához tartozni, a második feltétele, hogy tudd mi a csorda elvárása veled szemben.
Ez az elvárás nem más, mint a csorda által kreált törvények betartása.

A gond ott van, hogy a problémás cigányok nem szocializálódtak. A szocializálódás alap pillére az intelligencia. Amit a családodtól, társadalomtól, iskoládtól kaptál gyerekkorodban.
Kérdem én, hogy a problémás cigányok gyerekkorát vajon ki ismeri? Szerintem senki. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy, ha iskolába járatták volna, ne adj Isten még érettségit, vagy diplomát is szerezne ugyanaz a problémás cigány, akkor akarna és képes is lenne beilleszkedni a csordába.
Egy olyan ember számára, akinek még a 8 általános sincs, se írni, se olvasni szinte nem is tud, az ,ha egy gyönyörű napsütéses nyári vasárnapi ebéd után elgondolkodik, hogy milyen jövőt lát reálisnak, milyen esélyét látja az egzisztencia megteremtésére...az vajh mire jut ilyenkor???
Arra jut, hogy tudja, az 5 általán, amit kijárt, abból nem megy majd messzire....így nem marad más lehetőség számára, mint a vandalizmus, lopás, gyilkosság...a társadalomból való kirekesztettség.
Hogy ki ezért a felelős?
....elsősorban a szülei, másodsorban felnőttként ő maga, harmadsorban a mindenkori kormány, negyedsorban a saját génjei....

...szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:53
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1508
Sajnos nagyon dominál az értékrendszerükben az erősebb kutya b@szik elv, valamint a sok lúd effektus! Ahogy látom a politika impotenciája miatt, a társadalom a megfélemlítés fegyveréhez fog nyúlni. Pusztán önvédelemből! Miért van olyan érzésem, hogy ez az ügy már kicsúszott a politikusok kezéből! Beteg világ ez!
exley 2009. 02. 09. 13:48
#1507
A Kádár érából kinött "ifjú titánok" nem tudnak megbírkózni a rájuk nehező nyomással, természetesen a társadalom öntörvénykezése alakul ki, egy gyenge és puha langyos kormányzás alatt. Átfogó társadalmi reformokra és nem szólamokra van szükség. Változatlanúl a jómódú rétegeket finanszírozza a kormány. A felvett hitel milliárdok nem csak egy kisebbség jómódját hivatottak szolgálni, hanem az egész Magyar nép felemelkedését kell, hogy elő segítsék. Amíg ez nem valósul meg, addig minden héten lesz valami "balhé". A történelem során mindig kialakultak az osztály harcok. A mai Magyarországon Frontot nyitott a végső kétségbesésbe került réteg. Sarokba szorított "oroszlánok" jó lesz vigyázni. A közép osztály keservesen megszerzett jóléte egy szempillantás alatt köddé válhat. Már 20 éve tudjuk, hogy a társadalmi ujra elosztás dugába dölt. Egy kiváltságos réteg, /oligarchák/ kezébe került. Most fogják megvívni harcukat a kisemmizettek.
zotya32 2009. 02. 09. 13:45
Előzmény: #1500  Törölt felhasználó
#1506
Gusztos nagyon hallgat, ha akar neki vki írni.... :)

link
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:45
Előzmény: #1503  matgab
#1505
Ismét teszt
zeppelin 2009. 02. 09. 13:35
Előzmény: #1475  watson
#1504
ebben a cikkben feltűnik nekem,hogy van egy szórakozóhely,ahová ezek a személyek nem mehetnek be,mert csak klubtagságuival lehet.Ezt hogy oldja meg a tulaj?Érdekes mindenesetre.
matgab 2009. 02. 09. 13:33
Előzmény: #1498  zotya32
#1503
ne gondold, hogy ennél nem lesz rosszabb...
Én utoljára ilyet 1986-ban gondoltam a magyar fociról, amikor kikaptunk a mexikói VB-n 6:0-ra...
Pedig azóta tudjuk, hogy akkor még jók voltunk.

Ugyanez lehet az országgal is.
Minden ország olyan, mint a focija.
Ez is lesz még rosszabb is. Vagy legalábbis lehet még rosszabb is...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 13:32
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1502
Az a baj, lehúzza a környezete.
Nincs értékrendszere.
Neki az aranynyaklánc, a sok pénz, meg a merci, az számít.
Ezt látta, ezt mondták neki.
Senki se mondja neki, ne verekedj, tanulj inkább...
Szüleik felelőssége is.
matgab 2009. 02. 09. 13:31
Előzmény: #1498  zotya32
#1501
ne gondold, hogy ennél nem lesz rosszabb...
Én utoljára ilyet 1986-ban gondoltam a magyar fociról, amikor kikaptunk a mexikói VB-n 6:0-ra...
Pedig azóta tudjuk, hogy akkor még jók voltunk.

Ugyanez lehet az országgal is.
Minden ország olyan, mint a focija.
Ez is lesz még rosszabb is. Vagy legalábbis lehet még rosszabb is...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók