Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsuzsa37 2020. 06. 08. 08:35
#1098700
OTP lehetséges nyitóár  11600 körül, az s&p futures mozgása alapján nem várható gap-es nyitás(rés).
HPeter76
HPeter76 2020. 06. 08. 08:35
Előzmény: #1098698  HPeter76
#1098699
esetleg halasztották..
HPeter76
HPeter76 2020. 06. 08. 08:34
Előzmény: #1098696  zsuzsa37
#1098698
-nagyon, nagyon jó shortot..::))) nem tudjuk még a Szombati Olajtermelő Országok tárgyalását annak eredményeit..
HPeter76
HPeter76 2020. 06. 08. 08:29
Előzmény: #1098695  HPeter76
#1098697
-bírom mikor jót vitatkozunk (semleges napra érkezünk) emelkedünk meg nem is
zsuzsa37 2020. 06. 08. 08:28
Előzmény: #1098694  HPeter76
#1098696

Jó reggelt Péter, elfelejtetted megemlíteni a legfontosabbat,hogy az olaj kacérkodik a 40-es lélektani szint-tel :-) a szombati megállapodás után.
https://www.investing.com/commodities/crude-oil-streaming-chart
HPeter76
HPeter76 2020. 06. 08. 08:26
Előzmény: #1098694  HPeter76
#1098695
"(mintha lepasszolnák a labdát) "Ugorj csak ki Amerika" ..::))) megnyugodtak volna a Piacok..
HPeter76
HPeter76 2020. 06. 08. 08:21
#1098694
Kinti(Ázsia) kereskedés nézve lehűltek kedélyek  Usa pénteki 3% pluszt teljesítését csak a Nikkei 225 +1,25%
 Hang Seng:+0,15%
 Shanghai:+0,24%-ban vették át!! 
ÚGY NÉZ KI LEHŰTÖTTÉK A KEDÉLYEKET..(nem csal mindég emelkedni,dolgozni is kell)
 Jó kereskedést--
 
 
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 07:50
Előzmény: #1098686  kappa2
#1098693
Egyenlőre gyerek cipőben járok és nincs szisztémám. Ismerkedek inkább a dolgokkal.
kappa2 2020. 06. 08. 07:49
#1098692

Sajnos az el múlt 10 év főleg robot kereskedés egyre jobban meg ? jelezi az elemzések, alakzatok és grafikonok nem utolsó sorban ELLIOTT-rendszerének működését. Lásd a 2008-as válságot ahol a robotom átvették a hatalmat és a C hullám el maradt. Ha most is el marad sajnos az elmélet egyre ????? jeles lesz.
Nem beszélve az alakzatok jelenlétéről mivel a robotok ezeket nem igen ismerik. Egyre inkább lottó lesz a tőzsdei kereskedés mint befektetés.
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 07:49
Előzmény: #1098684  Törölt felhasználó
#1098691
Semmi gond :-) Mindnyájan játszunk, és mindenki másként. A tőzsde egy nagy színjáték, miközben a háttérben folyik a valódi dráma, amire mi vajmi kevés hatással vagyunk. Itt mindenki kivétel nélkül pénzt akar keresni. Van, aki erre rágörcsöl van, aki nem. A kilencvenes évek vége óta tőzsdézek. Lehet szenvedélynek is nevezni. Sosem vallottam magam profinak,  azért az amatőrségen már régen túl vagyok. Fogjuk rá, hogy  van egy kevés fogalmam megboldogult Fibonacciról is. Bár, a matek soha nem volt erősségem. Ettől függetlenül jó érzés nyerni, de ha valakinek csak a pénzről szól a dolog, annak előbb utóbb nem fog bejönni ez a játék. Kell ehhez egy kicsi lazaság, különben megette a fene az egészet. A pénz az csak egy eszköz az élethez, semmi több. Nekem volt nagyon sok, de elköltöttem a gyerekekre, mert  annak láttam értelmét. (Nem hülyeségekre) Jól tettem!  Most elköltöm az unokákra mert így látom jónak. Közben  bejártam a fél világot. Építettem magamnak házat és voltak jó autóim is.  A fizetésemből soha nem tehettem volna meg. A tőzsdének köszönhetem. Hülyéskedek?  Persze, hogy hülyéskedek, sosem görcsöltem rá semmire.  Amikor nagy buktában voltam akkor sem. 80 milla mínusz tőkeáttéttel, az nagy bukta. De nem szálltam ki, hanem mosolyogtam, aztán  belevettem. A végén meg vettem belőle kp. egy Volvo S 80-at masnival átkötve, mert ahhoz volt kedvem. Nyuggerként már csak kicsiben játszom megszokásból, kizárólag az adrenalin miatt. Kell a szervezetemnek :-) Újnak látszom itt , mert pár napja regisztráltam másodszor.De kb. 10 éve olvasgatlak benneteket. Helyzeti előnyöm van: én ismerlek benneteket, Ti meg engem nem :-) Szerintem itt páran kamuznak  a portfoliójukról, de ez csak megérzés. Nekik ez a játék, és nincs ezzel semmi baj. Megvan az illúziójuk ami kell. Én meg hülyéskedek, de senkinek nem adok tanácsokat, hogy mit vegyen, mikor adjon el stb. Komoly dolgokról meg nem  kamuzok, mert ahhoz már öreg vagyok, és régen sem volt szokásom. Csak az élet játék, a pénz az nem. Jó itt veletek élvezem ezt a fajta virtualitást is. Na, ez  az enyém.     https://drive.google.com/drive/folders/1u88Mk77awijWd-9jOCdFcC8Z_2LDJOy7?usp=sharing  
   Szép és szerencsés napot mindenkinek, bár én nem lógok egész nap a gépen. Azért néha benézek majd. Remélem ma is menetelünk előre :-)   
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 07:42
#1098690
Jó Reggelt! Sziasztok!
Az a szép a tőzsdei kereskedésben, hogy minden elképzelésnek és annak ellenkezőjének van létjogosultsága! Grafikonok, chartok statisztikai modellezése során viszont egyértelműen kimondhatjuk,hogy ezen elemzések alkalmazása sikeresebb befektetéseket generál felhasználójának! Ez tény! De....  soha semmire nincs garancia, tőzsde nem ez a világ!  Mindenki stratégiáját elfogadom, eldönthetem,hogy egyetértek e vele vagy sem, sok sikert kívánva minden egyes tőzsdéző/befektető társamnak!
kappa2 2020. 06. 08. 07:41
Előzmény: #1098687  pmks
#1098689

Elég érdekes nesze semmi fogd meg jól. Akkor ez nekem csak sima lottónak tűnik ott is van elképzelés meg játszom vagy be jön vagy nem. Talán ami figyelemre méltó hogy ha nem jó az irány dobod az elképzelése.
Végül is a grafikonok és egyéb más alakzatok is elképzelések konkrét célárakkal.
zsuzsa37 2020. 06. 08. 07:37
Előzmény: #1098683  pmks
#1098688
Többen hozzá szóltatok ahhoz,hogy mégis mi a mozgatórugója a tőzsdei befektetésnek-kereskedésnek.A tied állt legközelebb ahhoz az elképzeléshez,ami szerintem is egy értelmes, világos meghatározása ennek a folyamatnak.A nagy pénzeket mozgató befektetőknek kell egy valamelyest mozgató -megbízható"rugó", itt ez alatt a nyugdíjalapokat , bankokat ,pénzintézeteket értem,hiszen valójában az  ő döntéseik mozgatják az árfolyamokat.Grafikonok, elemzések nélkül káosz lenne , őket ezekkel lehet "terelni" és a többek eldönthetik,hogy ebbe az irányba mozognak,akkor ők is részesülnek a "jóból" vagy kimaradnak.Ilyen egyszerű. :-)
pmks 2020. 06. 08. 07:10
Előzmény: #1098686  kappa2
#1098687
Itt egy egyszerű kereskedési stratégia: van egy elképzelésem arról, hogy egy papír árfolyama merre fog mozdulni. Ennek megfelelően vásárolok belőle (long vagy short). Azt mondom, hogy ha egy bizonyos szintet elér az elképzelésemet meghazudtoló mozgás (vagyis tévedtem), inkább eladom bukóban, hogy védjem a tőkém. Eztán, ha van más elképzelésem megjátszom azt. Ha ott is tévedek próbálkozhatok újra. Finomíthatom a stratégiám, leszűrve a tapasztalatokat. Ha túl gyakran tévedek, abbahagyom, ismét csak a tőke védelme miatt. :) Ehhez nem kell grafikon vagy elemzés. 
kappa2 2020. 06. 08. 06:48
Előzmény: #1098684  Törölt felhasználó
#1098686
Akkor szeretném meg tudni hogy te mi alapján kereskedsz? Hol vannak a be és ki szálló pontjaid? Hátha felfedezted a super bomba nyerő kereskedést. Pár szót a kereskedésedről ha lehet írjál? Milyen rendszert alakítottál ki? Mennyire jön be? STB, STB?
Balin2020
Balin2020 2020. 06. 08. 06:37
Előzmény: #1098676  zsuzsa37
#1098685
Már csak 3x2000, 2x2000-et már megcsinált, és gyorsuló emelkefésben folytatja😊
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 06:23
Előzmény: #1098682  Törölt felhasználó
#1098684
Nincs szándékomban senkit megbántani,csak érdekesnek találtam. Nekem aztán beszélhetek bögrékről,gyertyákról,akasztófáról és Fibonacciról. Egyik sem mond semmit. Innen hallom, ahogy az index belever a karterba.))))) De mondjuk nagyon nem is érdekelnek ezek a dolgok. Számomra ezek a dolgok csak lehetőségek és következtetések. Nem sok realitást látok bennük. 
pmks 2020. 06. 08. 05:46
Előzmény: #1098680  Törölt felhasználó
#1098683
A tőzsde virtuális játszótér, ahol nem létező dolgokat vásárolnak a résztvevők abban a reményben, hogy drágábban adják majd tovább. Mozgatórugói közt fontos szerephez jut a tömeghisztéria, és a nagy pénzekkel történő manipuláció, ami végső soron az előbbirepróbál hatni. (Ugyan mi köze van egy cég valódi értékének ahhoz, hogy pl. Soros hatalmas összeggel shortolja.) Az ilyen dolgok mutatják, hogy a tőzsde már nem valódi gazdasági tényező és nem is kéne léteznie egy hisztéria mentes világban. Az elemzések és grafikonok jórészt a tömegpszichológia statisztikai eszközei és amit mutatnak józan ésszel is belátható. A Fibonacci számok, az aranymetszés arány mindenütt megtalálható a természetben, nyilván magunkban hordozzuk az ehhez kapcsolódó érzékenységet is (lásd éppen a művészeteket), és aki elég régen játszadozik a tőzsdén óhatatlanul érteni kezdi, hogy miről regélnek a grafikonok és elemzések, még akkor is, ha "bögréknek és füleknek-farkaknak nevezi őket", és nem meglepő, ha a matematikus és a művész hasonló következtetésre jut egy adott tőzsdei helyzetben. :)   
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 23:28
Előzmény: #1098680  Törölt felhasználó
#1098682
:-) Grafikonokat valóban nem  használom! Híreket,  elemzéseket olvasok, és azokat vagy használom, vagy nem. Mi ebben az érdekes? Aki tőzsdézik, az játszik is,  vagy nem?  Mindenki úgy játszik ahogy gondolja. :-) Én szeretem az irodalmat és a tőzsdét is. Kombinálom a kettőt.  Mit hiszel el belőle, az a Te dolgod :-) Vegyes itt a csapat, de ez nem zavaró. Régóta olvasgatlak benneteket. Szórakoztat (Jó értelemben) Amúgy a halak jegyében születtem:-) Mint, minden halak, művészi hajlamokkal megáldva. Használom is minden területen. Ez nem kicsit, hanem nagyon vicces, ha valaki nem érti. De ezen ne sértődj meg. Soha senkivel nem kötözködöm, max. beszélgetek.  Minden emberben ott lakozik nem egy, hanem akár több személyiség is, csak nem  nem használjátok. A színész eljátssza a gyilkost: ha jól csinálja, Te elhiszed a nézőtéren. Aztán az öltözőben lemossa a sminket az arcáról és onnantól kezdve; mondjuk ismét  Kiss Pista. Ugyan ez van parketten, az online médiában, a politikában, és  az élet számtalan területén, de ezen nem kell megbotránkozni. Mert a komoly dolgok mögött mindig ott van a játék is, ami nélkül semmit nem ér az élet. Örülök a beszélgetésnek :-)   
Törölt felhasználó 2020. 06. 07. 23:00
Előzmény: #1098676  zsuzsa37
#1098681
20.000 augusztus végére? Attól függ, hogy milyen lesz a II. n.év eredmény. Cs.S. azt nyilatkozta legutóbb, hogy szárnyalnak. A Covid veszteséget az I. n.évben leírták. Ha jól zárnak akkor akár benne lehet a pakliban, ha nem is augusztus végére, de talán szeptember októberre előfordulhat. Én még várok a 500 darabos 9250 -es pakkommal. Lehet, kivárom vele szeptembert. Igaz, már most is elég csábító a kiszállás. Nem kapkodok... A korábbi 15700  szerintem reális cél augusztus végére, ha nem eszi ide a fene a Covidot újból.    

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek