Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 06. 19. 13:07
Előzmény: #61552  adooptimalizalo
#61560
Jut eszembe! Unatkozó londoni brókerek most biztosan nem itt dugóznak! Éppen a forintot bizgerálják :-) Holnap a STOP Soros helyett inkább a STOP forintot kellene elfogadni..... Na de majd kuszaszem "megoldja"...... 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 06. 19. 13:03
Előzmény: #61557  HoStrucc
#61559
Oszt még, hogy fogjuk unni egy hónap múlva :-) Elég ráérősen intézkednek mostanában és nem csak Konziban. Igazuk is van! Nyáron minek annyit dolgozni !? Addig is költik a "pénzünk" valami jó kis nyaralásra :-) 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 06. 19. 12:40
Előzmény: #61554  Seismic
#61558
A 70k iceberget mi vettük meg kisbüfik, valaki kiszállt egy nagy pakkal, és adott némi diszkontot, hogy 2 nap alatt fogyjon el. 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 06. 19. 12:38
#61557
Jól érzékelem hogy egyesek meguntak a toporgast és gyűlik a könny a fórumon?  :)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 06. 19. 12:36
Előzmény: #61552  adooptimalizalo
#61556
Azért  arra is volt példa, hogy mikor szakadt az árfolyam akkor hirtelen megtámasztották valami hírrel, stb... Nekem ugyan semmilyen belső infóm sincs  de abban biztos vagyok, hogy a dugózás nem tőlük függetlenül történik. Kissé belassultak mostanában a folyamatok  de az is igaz, hogy ahhoz amire készülnek (feltételezésünk szerint) rengeteg "előkészület" szükséges. Az, hogy nem vesznek tőzsdei céget.... akkor éppen nem tervezték :-) Változik a világ... mostanában például már nem mondták, hogy nem vesznek több tőzsdei céget. Kisbefektetőket mindig, mindenki lesz@rja de néha azért szükség van ránk... nem tehetünk mást mint a "nagyok" farvízen hajózni. 
Metwolf
Metwolf 2018. 06. 19. 12:32
Előzmény: #61554  Seismic
#61555
Bizony, azt szépen megvették akkor. Kíváncsian várom a  folytatást.
Seismic
Seismic 2018. 06. 19. 12:26
Előzmény: #61551  zsoltee77
#61554
A 70ks iceberget ne felejtsd el..lathato hogy amint egy szint ala nyomjak egybol lesz veteli ero..
Leonidas_10
Leonidas_10 2018. 06. 19. 12:25
#61553
Marhára nem érdekli őket a kisbefektető. Csakis a saját zsebük tömése, ezért mindent hajlandóak megtenni. Kamuzni, h nem vesznek tőzsdei céget. Aztán mégis vettek. Pofátlanok, magyarázkodni minek. Lázad a kisbefektető? Na és? Isszák a koktélt tovább. Le-fos-nak téged!!!
adooptimalizalo 2018. 06. 19. 12:24
Előzmény: #61550  NyeretlenKeteves
#61552
Kik? Unatkozó brókerek, Soros, tököm tudja kik...stb.. Amikor év elején folyton öntögették, lementünk 2300-ig, akkor sem tűnt úgy, hogy közbelépnének az árfolyam védelmében. Amikor ezt felvetettem, hogy nem kéne hagyni, hogy valakik nulla forgalommal szórakozzanak a papírral, az a válasz jött itt a fórumon a "nagy nevektől", hogy az a transzparens működés, ha nem avatkoznak be és hagyják a piacot szabadon működni. Akkor, ha lefelé nem csináltak semmit,  akkor felfelé miért egyértelmű, hogy ők dugózzák, amikor mást kommunikálnak? Csak lefelé kell transzparensnek lenni felfelé nem? :)
Ha meg ők csinálják, akkor a kisbefektetők bizalmával szórakoznak, ami a kommunikációjuk szerint, szintén nagyon fontos nekik...Lehet látni itt a fórumon is a közhangulatból, hogy egyre több az elégedetlenkedő a korábbi "hívők" között is...
zsoltee77
zsoltee77 2018. 06. 19. 12:19
Előzmény: #61549  adooptimalizalo
#61551
ja hát itt minden cégre jellemző, hogy a kommunikáció meg a tettek néha találkoznak, ez emberi sajátosság. Most nem akarom én se összemosni a szenny papírokkal, de nálam kiverte a biztosítékot a 4ig megvétele, miközben ment a duma, altatták a piacot, hogy tőzsdei céget nem vesznek többet, ezalatt a bennfentesen felhúzták duplájára és azóta is tömnek, mióta kijött a hír. Aztán decemberben is erőszakosan igyekeztek itt 3000en tartani az árfolyamot, leöntötték, ledugózták, csak akkor a vételi erő elmosta a moderátort. :)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 06. 19. 12:04
Előzmény: #61549  adooptimalizalo
#61550
Természetesen ők csinálják. Ki más csinálná? Az, hogy mit kommunikálnak az más kérdés... én például már magamnak sem hiszek :-) Arról most inkább nem értekeznék hosszabban, hogy milyen tőzsde is az, stb,stb, stb..... 
adooptimalizalo 2018. 06. 19. 11:53
Előzmény: #61535  NyeretlenKeteves
#61549
Érzek itt egy kis ellentmondást, mert Jászaiék folyton azt kommunikálják, hogy szeretnék ha likvid lenne a papír. Ezért lesz a split is, közleményt adtak ki anno azért, hogy a szennypapírok ne szipkázzák el a likviditást a velük való összeboronálással. Ehhez képest nem engedik a papírt, folyton ott a dugó, ha véletlenül elkezdik csipegetni, gyorsan megduplázzák...Akkor, ha nem ők, akkor ki meri ezt megtenni velük? A brokik xopatják a kicsiket?  Ha meg ők csinálják, akkor hülyének nézik a kisbefektetőket, mert mást kommunikálnak, mint, amit tesznek valójában.
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 11:37
Törölt hozzászólás
#61548
ohnetatto 2018. 06. 19. 11:31
Előzmény: #61546  ohnetatto
#61547
most is csipegetem. Beraktam 20 db-ot vételre 3165-re. Remélem nem kapok
ohnetatto 2018. 06. 19. 11:29
Előzmény: #61545  ohnetatto
#61546
ki hogy látja? Trump betyárkodása vagyis a kereskedelmi háború szépen üti a piacokat köztük a magyart is. Ez kihat-e középtávon ide is? Egyelőre tartjuk magunkat de ha marad ez az állapot akár beköszönhet a medve piac is. És azt már mi is megérezzük.
ohnetatto 2018. 06. 19. 11:19
Előzmény: #61544  Seismic
#61545
Én tavaly nyáron szálltam be a konzumba. Azóta folyamatosan csipegetem. Nyereséget még nem realizáltam. Nem mondanám hogy rosszul állok. Az átlagom 2300 körül van. De nem sírok mert jó döntés volt tavaly nyáron kiszállni a Ricsiből 6900-en. Ha most nullán állnék a konzummal akkor is jobban állnék mintha a Ricsibe lennék még mindig. Vagy akár egy telekomba vagy egy molba. Az otp-t azért  nem írom mert azzal még lehetett pénzt fogni idén is de a másik 3 az botrány. Ezért én úgy gondolom jelenleg ML papírban ülni nem rizikósabb mint a 4 nagyban. Sőt ezeket a cégeket most építik, ezek előtt ott van a jövő. Annak ellenére hogy nincs mozgás nem izgulok. Majd lesz. De az viharos lesz lesz. :) Reméljük hogy természetesen felfelé
Seismic
Seismic 2018. 06. 19. 11:05
Előzmény: #61536  Metwolf
#61544
Tavaly 40-50% os kilengések voltak..aki látta a storyt az ML papírokban és nem hagyta magát lebeszélni/dobta az mára vagyonos emberré vált. Ez az év is kifárasztással kezdődik, de a story idén is adott. A tét a HH hotels buli a büntetőrugó csajokkal ;)
zsoltee77
zsoltee77 2018. 06. 19. 10:37
Előzmény: #61534  HARDCORETERROR
#61543
Bluekban se jó ülni most. Ha pénzt ajarunk idén csinálni, aktívan kell kereskednünk. Mindenben. Már eddig szerintem 2x annyi kötésem volt, mibt tavaly összesen.
Metwolf
Metwolf 2018. 06. 19. 10:04
Előzmény: #61540  Metwolf
#61542
3200, sírásnak vége! :D
ohnetatto 2018. 06. 19. 10:02
Előzmény: #61539  ohnetatto
#61541
eladó
1043.190
1503.195
7403.200
213.220
1003.230

Topik gazda

aktív fórumozók