Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 13:13
Törölt hozzászólás
#58420
lukepek 2018. 05. 16. 13:07
Előzmény: #58417  zsoltee77
#58419
Igazából nem, mert el is tudja költségelni... van ott annyi cég, egyik beszámláz Konzum kifizeti, ennyi volt a pforit, na én ezért nem bízom 
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 13:02
Előzmény: #58417  zsoltee77
#58418
Teljesen igazad van. De tudjuk, hogy máshogy is lehet hivatalos úton kivenni profitot. De ne gyertek azzal, hogy "akkor adjam el azonnal, ha nincs bizodalmam", mert nem erről beszélek. bízok én ennek a cégnek a teljesítményében, de a profit megosztásában egyenlőre nem. de ez az én véleményem és nem kell ezzel egyetérteni, de én emlékszem az SCD-s évekre, nem volt az olyan régen.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 05. 16. 12:58
Előzmény: #58416  Törölt felhasználó
#58417
Nincsenek osztalékelsőbbségi részvények, jogilag egyenértékű tulajok vagyunk ML családjával. Pénzt csak osztalékkal tudnak kivenni, ha nem akarják lerombolni a bizalmat.
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 12:47
Előzmény: #58415  Clint
#58416
Én nagyon ML barátnak érzem magamat, kormánypárti szavazó vagyok. Az osztalékfizetéssel kapcsolatban azért engem még meg kell győzzenek. Azt, hogy a cég profitjából a kisbefektetőket is részesülhessenek még képtelen vagyok elhinni. majd meglátjuk, hagyom magam meggyőzni.
Clint
Clint 2018. 05. 16. 12:35
Előzmény: #58414  Clint
#58415
Jövőre én számítok már osztalékra is,  minden adott lesz hozzá + ML-ék is így tudják a legpiacbarátabb, átláthatóbb módon kivenni a pénzt.
Clint
Clint 2018. 05. 16. 12:33
Előzmény: #58411  Törölt felhasználó
#58414
Na látod, ezért lesz jó a felaprózás, jönnek majd új érdeklődök, mert nem 3250 Ft, hanem pl. 325 Ft lesz az árfolyam.
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 12:30
Előzmény: #58412  Törölt felhasználó
#58413
Piaci vételre gondoltál! :) remélem. :) (na pont ezért nem moccan az árfolyam, mert más is erre vár, mint amire én)
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 12:27
Előzmény: #58411  Törölt felhasználó
#58412
de lehetne kereskedni vele. el kell adni, aztán visszavenni. mindenki ül a babérjain akkor valóban nem lesz semmi.
a végén még lölöék bedobnak 300k-t piacira :)
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 12:23
Előzmény: #58410  HARDCORETERROR
#58411
Pf cikkből és a trup által feltett vg cikkből nekem egyértelműen az jön le, hogy mi akik részvényesek vagyunk nagyon ráültünk a papírokra, és ezért nem megy se le, sem fel az árfolyam, van egy kis tityi-totyi, akik próbálnak forintozgatni 20-30 darabos eladásokkal,vásárlásokkal, és néhány nagyobb pakkos, akik átmenne máshová, illetve kell a pénz az szja-ra. Az éves jelentésben azt olvastuk, hogy kb 3000 konzi részvényes volt dec 31-én. utána jött a választási szarzozás, szóval lehet, hogy jóval kevesebben maradtunk, mint 3000. Hát ha így van, ahogy fejtegetem, akkor nem is csoda, hogy nem megy a papír sehová sem 4-5 hónapja!
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 05. 16. 12:18
#58410
a mai nap is nihil eddig, 3255, nagyon kell készülnie valaminek.
Coralie
Coralie 2018. 05. 16. 12:12
Előzmény: #58406  Wuff
#58409
Jo celok, de kerdes, hogy mennyiert adnanak reszvenyt az uj befektetoknek, azert ennek projectnek a megvalosulasa az ev vege elott nem nagyon varhato, elobb meg esetleg restoltes, es oldalazas, aztan majd kialakul, csak turelem!
KNZilium 2018. 05. 16. 11:58
Előzmény: #58402  Clint
#58408
Visszatérhet Zeller Éva is végre :DDD
hibaz 2018. 05. 16. 11:36
Előzmény: #58406  Wuff
#58407
Órás chartot vizslatva, remélhetőleg 03.27-nél vagyunk....
Wuff
Wuff 2018. 05. 16. 11:24
#58406
Intézményi befektetők csalogatása, MSCI-be kerülés célként és mégsincs egy kis rally. Fura. A PF pedig már megint másfelé hangolja a közvéleményt (legalábbis a címadással).
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 11:11
Előzmény: #58403  slrd
#58404
Felaprózás
A közgyűlés arról is dönt, hogy felaprózzák a Konzum részvényeit, ezzel kapcsolatos kérdéseinkre Fekete Péter, a Konzum vezérigazgató-helyettese válaszolt.
Mi a cél a részvények felaprózásával? 
A csoport érdekeltségébe tartozó tőzsdei társaságok közül a Konzum Nyrt.-nél a legalacsonyabb a forgalomban lévő részvények, illetve a részvényesek száma, ami rövid távon gátja lehet a likviditás további növelésének. A részvényfelaprózás több technikai és pszichikai tulajdonsága révén forgalomélénkítő hatással jár, amit korábban több hazai blue chip esetében is megfigyelhettünk. A splitteléstől tehát egyértelműen azt várjuk, hogy tovább élénküljön a Konzum napi forgalma és bővítsük a befektetői bázisunkat. A kisbefektetői, illetve piaci visszajelzések már most kedvezőek.
Az Opus már több MSCI indexbe is bekerült, a Konzumnál is ez a cél? 
A féléves globális index felülvizsgálat eredményeként június 1-től az OPUS Global részvényei már az MSCI Hungary Small Cap, MSCI Emerging Markets Small Cap, valamint az MSCI ACWI Small Cap indexek részévé válnak. Fontos lépés ez az OPUS életében, mert a társaság részvényei ezt követően egy teljesen új, globális befektetői kör számára is célpontot jelentenek. Természetesen a Konzum esetében is szeretnénk ezt elérni. Azon dolgozunk, hogy a tőzsdei kapitalizáció és a napi likviditás alapján itt is mielőbb teljesítsük az MSCI indexek kritériumait. Úgy vélem, hogy ennek a célnak az eléréséhez a részvényfelaprózás is jelentős támogatást nyújt majd.
A részvényfelaprózás azért is fontos, hogy az intézményi befektetők fókuszába kerüljön a Konzum? 
A Konzumnál közel vagyunk ahhoz, hogy lezárjuk azt a tavaly decemberben bejelentett tőkeemelési és akvizíciós folyamatot, amelyet követően a társaság - a megerősödött tőkehelyzetnek, illetve átlátható vállalati struktúrának köszönhetően - vonzó befektetési lehetőséget nyújt majd a hazai, illetve a nemzetközi intézményi befektetők számára. Állandó résztvevői vagyunk az európai befektetési roadshowknak és a pozitív visszajelzések, illetve az érdeklődés alapján úgy gondolom, hogyakár már az idei évben reális lehetne a Konzum első, elsősorban intézményi befektetőket célzó tőkeemelése. Ennek kapcsán pedig azt is meg kell vizsgálnunk, hogy a kisrészvényesek milyen módon vehetnének részt az új részvények jegyzésben, mert úgy gondolom, hogy egy ilyen lehetőségnél róluk sem feledkezhetnénk meg. A részvénykibocsátásából befolyó tőkét további akvizíciókra, fejlesztésekre és adósság törlesztésére lehetne fordítani, ezzel kihasználva a társaság előtt álló hazai és régiós növekedési lehetőségeket.
Több lépcsős tőkeemelés a Konzumnál
A Konzumnál egyébként már zajlik egy tőkeemelés, tavaly decemberben jelentette be a társaság, hogy 30 milliárd forintos tőkeemelést hajt végre, ennek részeként már több vagyonelem is bekerült a társaságba. A több lépcsőben megvalósításra kerülő tőkeemelés része a BLT Group Zrt.-ben történő tulajdonszerzés, amely a Balatontourist csoportot, illetve három balatoni ingatlant tulajdonol, továbbá a Hunguest által üzemeltetett Bál Resort hotel megszerzése is. 
A tranzakciósorozat része volt, hogy május elején a Konzum alaptőkéjének megemeléséről döntött az igazgatóság, a zárt körben forgalomba hozott részvényeket a Konzum PE Magántőkealap jegyezheti le, a Konzum és a magántőkealap között május 8-án létrejött apportszerződés alapján 1,5 millió darab, 25 forint névértékű törzsrészvényt hoznak zárt körben forgalomba, amelyeket az alap jegyez le. 
slrd
slrd 2018. 05. 16. 11:00
Előzmény: #58402  Clint
#58403
Egy biztos, jobban forognának a részvények, nagyobb darabszám cserélne gazdát napi szinten, többen kereskednének vele. Az árfolyam tekintetében nem vagyok bennne biztos, hogy rövid-közép távon komolyabbat emelkedne, persze ha jönnek az apportok, hírek, akkor igen, de én az "átlagos" kereskedésre gondoltam. Az OTP-nél anno ez nagyon bejött, a MOL-nál már nem igazán. Összességében pozitív lenne véleményem szerint.
Clint
Clint 2018. 05. 16. 10:06
Előzmény: #58394  Törölt felhasználó
#58402
Ha van egy csepp eszük (ami, azért bőven igaz), akkor a tizedelés mellett fognak dönteni, nem ötödölnek és főleg nyolcadolás stb. Felfog pezsdülni a forgalom jelentősen, illetve jelenleg jóval több érték van benne, mint a többi ML-ben és tizedelés után simán hasonló értékre lehet húzni 330->700
slrd
slrd 2018. 05. 16. 10:01
Előzmény: #58399  kaszahegy
#58401
Pont akartalak kérdezni Kasza, hogy mit érzel mára? :-)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek