Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
InvJonny 2024. 05. 07. 14:46
Előzmény: #3335  signal2
#3340
A Fideszt egyféleképpen lehet leváltani: ha jön egy párt, aki egyedül is képes egálra kihozni a meccset a Fidesszel, DK nélkül. Amíg a Fidesz+DK 50% felett van és a Fidesz pedig jelentős előnyben a mögötte második helyen lévő párttól (legyen az bárki is), addig a jelenlegi választási rendszerben teljesen esélytelen bármi. 
Az egyetlen út, ha a Fidesz bemegy 2026-ban 40%-alá, mellé pl. Tisza 40%, Dk 10% és a többi kispártok.
Teljesen nem értem, hogy miért nem eredmény az, ha most lenne a Tisza 25%-kal, a Fidesz pedig 45%-kal. A nem könnyű házi feladata a Tiszának pedig az innentől, hogy 2 év alatt kihozza egálra a meccset. 
Majd abban a két évben fog eldőlni, hogy a Tiszának milyen programja, szereplői, politikusai lesznek és ez mit eredményez: vissza 10-15%, stagnáló 20-30%, vagy átpártoló Fideszesekkel 35-40%.
Tényleg kíváncsi lennék, hogy mi tekinthető akkor eredménynek (azt hagyjuk, hogy a Tisza 50-60% két hónap alatt és azt is hagyjuk, hogy 2026-ban újabb összefogás kísérlet a DK vezetésével). Illetve lehet várni a messiást, aki konzervatív, liberális, vallásos, képernyőképes, nyelvet tud, beszélni tud, nem volt még a politikában, se a rokonai, se a nagyszülők, nem volt vállalkozó, nem volt állami szférában vezető, nem volt egy pártnak a tagja sem, stb.
Milyen más elméleti alternatíva lehet, mint hogy kell egy párt Gyurcsány nélkül, aki tud hozni 35-40%-ot egyedül?
Szerintem semmi más nincs. Akinek jobb egy Fidesz 50-60%-kal Orbánnal (akinek tudni minden előnyét és hátrányát), mögötte 5-15%-os kispártok, mint egy Fidesz 40-45%, Tisza 20-30%, de ismeretlen MP (és így a Tisza 20-30%-ka veszélyesebb, mint a Fidesz 50-60%-a), az nyugodtan szavazzon a Fideszre. De ezek a szavazók biztos nem akarnak váltást, vagy a világ legnagyobb álmodozói várva a messiást.
stolz
stolz 2024. 05. 07. 14:38
Előzmény: #3338  signal2
#3339
Kit érdekel Gyurcsány. Neki marad 20% a baloldali blokkjának. A Tiszának elég 35-40% a választási rendszer miatt. Pont az a lényeg, hogy a Fideszt ki kell szprítani a centrális erőtérből, mert a baloldali blokk és a fidesz között a legkisebb az átjárás. Így garantálható a Tisza győzelem...
signal2
signal2 2024. 05. 07. 14:25
Előzmény: #3337  stolz
#3338
Eddig nem úgy volt, hogy Gyurcsánnyal nem lehet legyözni a fideszt?
stolz
stolz 2024. 05. 07. 14:23
Előzmény: #3335  signal2
#3337
A DK, MSZP, PM egyesülni fog vagy maradnak ebben a mostani baloldali blokkban. Nem várom a megszűnésüket, mert mindig lesz kb 20% baloldali. LMP, JOBBIK, Momentum, Kétfarkú, stb...ezeknek lesz vége és ez egy nagyon helyes út, mert semmi politikai hasznot nem tudtak felmutatni az elmúlt 10 évben. A politikai kakofónia megszűnése pedig reálfeltétele egy egységes, világos ellenzéki választási kampány megindításának, ezzel pedig a Fidesz legyőzésének...
Heisenberg
Heisenberg 2024. 05. 07. 14:19
#3336
Amennyiben a legfrissebb kutarasok igazak, akkor Budapesten se biztos a Momentum, Mihazánk bejutása a közgyűlésbe. Kutyák, ballib koala, fityesz, Tisza es a Vitézy vezette lista kap várhatóan mandátumot. A Tisza akár a fityeszt is legyűrheti, többsége azonban nyilvan nem lesz. Kemény politikai küzdelem lesz a posztokért, nem kizárt a működésképtelenség, főképpen mivel nem a legnagyobb frakció (amelyikkel ráadásul senki sem akar majd együttműködni) fogja  várhatóan adni a főpolgármestert. Izgi helyzet....
signal2
signal2 2024. 05. 07. 14:14
Előzmény: #3334  stolz
#3335
A DK, MSZP, PM biztos nem szűnikeg, pedig sokan itt pont ezt szeretnék. A frissen alakult 2RK, Nép Pártján, Alternatíva Párt vagy a Mindenki Magyarorszaga meg ugyan miért tűnne el? Hisz csak most alakultak. 
Egyrészt tehát nem fog megtisztulni, másrészt semmivel nép vagyunk előrébb, ha a fidesz ugyanúgy 40% felett van.
stolz
stolz 2024. 05. 07. 13:58
Előzmény: #3331  signal2
#3334
Ezt a fajta szellemiséget leginkább a DK képviseli. Köszönjük, nem kérjük...a június 9.-i választás végre megtisztíthatja az ellenzéket. Megszabadulunk a sok felesleges 0,5%-os pártocskától és megszűnik az ellenzéki oldalon a politikai kakofónia...marad egy 15-20%- os baloldali blokk, mert annyi ballib szavazó mindig lesz, marad egy nagy nemzeti liberális párt 25-30% körül és, akkor majd neki lehet futni a Fidesz leváltásának.
stolz
stolz 2024. 05. 07. 13:55
Előzmény: #3331  signal2
#3333
Amiről beszél az a szociálliberális. A nemzeti liberalizmus szuverenista és ez így van helyén...
signal2
signal2 2024. 05. 07. 13:51
Előzmény: #3328  bronz
#3332
Még egyszer: az elmúlt 14 évben folyamatosan cserélödtek a pártok és személyek az ellenzékben ,tehát nincs olyan, hogy "14 éve ellenzék". Vannak közte persze polyanok, akik 14 éve ott vannak. De pont nem ök lsznek leváltva, nem igaz, hogy ez nem tünik fel. 
signal2
signal2 2024. 05. 07. 13:48
Előzmény: #3330  stolz
#3331
A 2RK nem pont ezt a nemzeti liebrális irányt viszi? 
A TISZÀ-n én még nem látok semmiylen liberalizmust. Többek között az egyik bejelentett polgijelöltjük mögül azonnal kihátráltak, amikor rájöttek, hogy LMBTQ aktivista. Az EU-val való viszonynál is inkább szuverenista, mint liberális. Teát szerintem egyelöre csak bele akarod látni a nemezti liberális értékeket, de én még nem látom ennek a kézzel fogható jeleit.
stolz
stolz 2024. 05. 07. 12:31
Előzmény: #3320  signal2
#3330
A Fideszen belül szerintem régebb óta van egy törés. Olyan ez mint amikor a ház elkezd süllyedni. Először csak egy vékony repedés jelenik meg, amit eltakar még egy festés (Orbán), aztán amikor már olyan mértékű a szerkezeti sérülés, hogy nincs mit tenni, akkor az a repedés majd szétszaggatja a festést, úgy mint az egész épületet. Így lesz vége az Orbán rendszernek is. Magyar helyesen érzett rá arra a nemzeti-liberális vonalra, amit én már évekkel ezelőtt javasoltam, mint a rendszerre egyetlen érdemben veszélyes politikai aspektust. A névválasztás lehetett volna Nemzeti Liberális Párt, de a liberális Magyarországon pejoratív értelmű, ezért valamilyen szinten érthető ennek a kerülése. Viszont a TISZA név hallatán elsősorban nem a folyóra asszociáltam, hanem Tisza Kálmánra és arra a 25 éves (azóta sem látott) fejlődésre, amit boldog békeidőknek nevezünk. Ha marad ez a nemzeti-liberális irány, vagyis a visszanyúlás a dualizmus kori politikai szellemiséghez, akkor a párt előtt nagy jövő áll és talán sikerül az országot is több mint 130 év tévút után újra a megfelelő irányba állítani. A haza minden előtt! És ha már Kölcsey, akkor jelszavaink valának: haza és haladás.
user01
user01 2024. 05. 07. 12:13
Előzmény: #3318  Istvan78
#3329
Erre írom azt, a 2026-ra előtekintésképp, hogy szerintem abban nagyon fontos a június 9, hogy MP-nek sikerül-e alaposan elintéznie a DK-t. Mert az egy fontos, szimbolikus esemény lenne, amit az tesz komoly jelentőségűvé, hogy Orbán 18 éve folyamatosan építi a Gyurcsány=sátán motívumot. A patásördög legyőzése nem csak ellenzéki oldalon hozhat változást, ne egydimenziósan gondolkodjunk. Persze vannak olyanok, akik egy 3 hónapos pártól 56% eredmény alatt kudarcot kiáltanak majd, de hát... 
Mit lát ekkor a még nem teljesen agymosott fideszes? Egy magyar zászlókat lobogtató, Kossuth nótát éneklő tömeget. Ja, meg a momentum is felvonul majd 100 fővel, akik lila zászlókat lengetnek, mert még mindig nem fejtették meg azt a kódot, amit a fidesz is évtizedek óta tol, miszerint ne pártzászlókkal tüntess, hanem nemzetivel.
Közben mehet a pártépítés, nem MP építi a szervezetet, tuti fix, hogy már összejött egy 100+ fős belső csapata, azok dolgozzanak ezen. Ha június 9-vel összejön egy jó eeredmény (nekem ez a DK jelentős legyőzése, valamint egy 25% fölötti eredmény a nagyobb városok átlagában, 20% fölötti eredmény országosan), akkor MP-nek, mint a mozgalom arcának feladata továbbra is a választók "etetése" lenne, programot csinálni nekik, ami egy őszi országos demonstrációba futna ki, sok helyszínnel egyidejűleg. Ezt alapozhatja arra, amit már ő is belengetett, az EP választások után orbánék megszorításokkal fognak előállni. Mert szarban van a költségvetés. Bármit is szednek elő orbánék, MP azt kell súlykolja, hogy az végül a magyar nép fizeti meg, és ezzel a mondandóval előszedni azt, hogy minden korábbi ilyet (kiskeradó, chipsadó, telekomadó, tranzakciós illeték,,stb.) A magyar családok fizettek meg. Ők fizetnek, míg a fideszes kitartottak a mindenféle alapítványokban dőzsölnek. 
Elébe kell menni a következő nemzeti konzultációnak is. Találgatni, hogy milyen alattomos álkérdéssel fog a fidesz tízmilliárdokat elszórni, miközben az oktatás, egészségügy romokban. Meg üzenni azoknak, akik ezt kitöltik, hogy mennyire semmibe nézi őket a fidesz, alatommos játékban startisztaként bánik velük, és hogy nemet kell mondani erre, le kell szokni arról, hogy a fidesz aljas játékában részt vegyenek.  Ezzel is az emberekben fenntartani a figyelmet, érdeklődést.
Stb. Ezer ilyen dolgot lehet futtani, látgatólag MP -nek ehhez van tehetsége.
A legfontosabb az lenne, hogy próbáljon a fidesz előtt járni egy lépéssel. Ami nem olyan nehéz, ha még vannak beépített emberei orbán környezetében. Játsza el MP is a jóst. Nem véletlen, hogy orbán is ezt csinálja.
Stb.
bronz 2024. 05. 07. 12:10
Előzmény: #3326  user01
#3328
Az, hogy majd 2026-ban újra megpróbálják, hátha.
Ellenzékváltó hangulat is van. Értem, hogy ez nem tetszik a 14 éve 2/3-ot biztosító ellenzéknek, de a pedofilmosdató demokraták eltakarításának első lépcsőfoka az ellenzêk cseréje.
euler 2024. 05. 07. 11:56
Előzmény: #3321  euler
#3327
"Az emberek hőseikre (vagy antihőseikre), nem a saját életüket befolyásoló ügyekre figyelnek. Sajnos ez így nem politizálás. (...)
Magyarországon valóban példátlan, egyedi dolog történt a közmédia és a sajtószabadság törvénybe iktatott, sokszintű felszámolásával. Az a demokráciahiány, az a torzult társadalmi tudat, a kontrollálhatatlan hatalom azért alakulhatott ki, mert itt és ezzel kezdődött a NER kiépítése. 
Magyar Péter többször panaszkodott arra, hogy a közmédia az ő rendezvényeiről, megjelenéseiről nem tájékoztat. De még egyszer sem követelte egyértelműen, pontosan, jogszabályra lefordítható módon azt, hogy Magyarországon a tömegtájékoztatás (!), az információhoz való jutás alapjoga biztosított legyen. Ha ugyanis lenne Magyarországon közmédia, mint ahogy nincs, akkor senki sem szerezhetne különböző kommunikációs trükkökkel hatalmat magának. Sem NER, sem az ellenzéke, ideértve Magyar Pétert is. (...)
.
És a legteljesebb aggodalommal azt javaslom, szálljunk le a személyi kultuszok újabb és újabb hullámáról, és tényleg, kezdjünk el a saját bőrünkre menő ügyekkel foglalkozni." 
https://www.facebook.com/paraszka/posts/pfbid028vackB5EcjU3i1vK83poGtQkGgXCbVsQ2XXQ1pWWB1Faxp5ntZi5KNHjphTRV2Qzl
user01
user01 2024. 05. 07. 11:56
Előzmény: #3325  signal2
#3326
Mi volt a momentum backup scenario-ja arra az esetre, ha 2022-ben nem jön össze a kormányváltás? Vagy még rosszabb, újra 2/3-a lesz a fidesznek? Vagy ami még annál is rosszabb, hogy a fidesz 2/3 mellett a mihazánk is bejut?
Mi most a momentum programja, amivel leváltaná a fideszt?
Életképesnek tartod azt?
signal2
signal2 2024. 05. 07. 11:46
Előzmény: #3324  Vali
#3325
Ha viszont nem fogja, akkor rohadtul nem mindegy, milyen színü. 
Mi a backup scenario?
Vali 2024. 05. 07. 11:31
Előzmény: #3320  signal2
#3324
Mindegy hogy milyen színű a macska, ha megfogja az egeret (pontatlan idézet).
dexter 2024. 05. 07. 10:18
Előzmény: #3279  Sony123
#3323

"FIDESZ szerintem jól csinálja! Szidja MP-t, de nem annyira erősen, mint a DK."
 
De, nagyon erősen. 100-as nagyságrendű közösségi média oldal tolja a hazugságokat, a lejáratást napi több bejegyzéssel. A discordon van egy szoba, ahova gyűjtik az emberek ezeket az oldalakat.
Bandi_ujonc 2024. 05. 07. 10:08
Előzmény: #3320  signal2
#3322
Hogy honnan jött, miben szocializálódott, az sajnos jól látszik a gazdaságról előadott fideszes kamu-csúsztatás mantrázásában is. Ezt tudja, jelenleg, de állítólag fejlődik. 
Kérdeztem itt, amikor ez aktuális volt, hogy nincs senki az önkéntesek körében, aki segítene neki kigyógyulni ebből?
Én értem, hogy a jogászok mindenhez is értenek, de talán valaki suttoghatná a fülébe, hogy ez is kamu Péter, ahogy majdnem minden, amit a ner vetít 14 éve a propagandával. 
Biztos szar az ébredés, gyakorlatilag amiben élt és hitt, annak a 90% kamu.
euler 2024. 05. 07. 10:08
Előzmény: #3315  Istvan78
#3321
Miért túlhaladott?
Adott rá egy sumák magyarázatot az oroszokkal kapcsolatban a tegnapi lengyel interjúban, de hol változott Európával, az Unióval és a jogállamisággal kapcsolatos álláspontja?
Nem véletlenül mondta Manfred Weber a Néppárt nevében: 
"- Három alapvető feltételünk van, amelyet mindenkinek, aki hozzánk akar tartozni, be kell tartania: Európa, Ukrajna és a jogállamiság pártján kell állnia." Ezt április 24-én mondta, a klubrádiós interjú után talán 10 nappal. Változott azóta Magyar álláspontja?
Érdemes elolvasni válaszként a feltétel nélkül Magyarban bízóknak a tegnapi 444-es írást a lengyel interjújáról. (Korrekt írás, csak a tárgyi tévedéseit korrigálták.)
.
Nekem aztán nem "fájdalmas" ami a kis pártokkal történik, és pont a közös célra fókuszálok. De nem hívőként, hanem bírálva. Talán jobban érthető ha azt mondom, olyan hadházys módra.
Nem mindegy kinek adunk felhatalmazást egy ország vezetésére. Különösen ebben a tragikus helyzetben amiben vagyunk, és különösen kétharmaddal, ahogy ő kéri. Jobban szeretnék egy kontrollált koalíciós kormányt és örökre elfelejteni a kétharmadot.
 

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek