Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
keeper ma, 17:54
Előzmény: #40961  Acci
#40962
" Az akkumulátoros tárolás nagyon rontja a megterulest a költség összevethető a szélerőmű parkokkal."
.
Miért, szerited nem kell majd akkus tárolás a szélerőművekhez?...Btw a geoakkutól biztosan jobb. :D
https://teslanorth.com/2025/11/21/tesla-wins-170m-megapack-order-for-australias-largest-wind-farm/
.
Ha nem fúj a szél akkor ugyan olyan bajban vagyunk, mintha nem sütne a nap és nem tudom láttál e már ilyen szélturbinát, de kicsit bonyolultabb szerkezet, mint egy napelem(park), ráadásul a turbinalapátokat folyton cserélni kell, ha nekirepül a madár sérül, ha erősebben fúj a szél és nincsenek megfelelően irányba állítva sérül rosszabb esetben tönkreteszi a turbinát is(kigyullad),  az idő előrehaladtával elhasználódik a szerkezet, amik elég költségesek és nem lehet csak úgy lepuccantani egy teherautó platójáról, bekötni és voila már megy is, mitn a napelem esetében.
.
A németeknél mennek a perek a szélerőmű okozta zaj és fényhatások, környzeti károk miatt (kitakarja a lapát a napot, megöli a madarakat stb.) , kell neki egy hatalmas betonalap, komplett brigád, ami felhúzza a létesítményt stb.
.
Utána jött az ötlet, hogy telepítsék a tengerre, ami hasonló katasztrófával végződött, ráadásul telepíteni sem lehet egymás hegyére-hátára őket, mert akkor egymás elől fogják ki a szelet és a hatásfokuk durván csökenni kezd, nem beszélve a korrózió okozta problémákról, a sós tengervíz miatt, illetve a telepítés költségeiről + folyamatos karbantartás.
.
Magyarországon a Kisalföldre, Dunántúlra van (lenne) értelme ezeket letelepíteni, Keleten van, hogy hetekig meg sem moccan a levegő nyáron, pont amikor a leginkább kellene az áramtermelés.
-
A németeknek (siemens) ráadásul ilyen f@s 1.5-3 MW turbinái vannak, ami a lehető legrosszabb kiszerelés, már a kínaiak is belebuktak, ők már a partokra, tengerre, hegyekbe teszik, nem pazarolják erre a termőföldet és oda is a 27 MW és hasonló teljeítményű cuccokat telepítenek. 
.
Bónusz, hogy az energiaigény évről évre növekszik és ezeket nem lehet a végtelenségig telepíteni, mint az újrahasznosító (üveg, papír, műenayag stb.) kukákat, mert akkor abból fog állni a ország...
.
Egy szó mint 100, nálunk az atom (ha nem akadályoznák a építést már több mint 15+ éve külföldről) és a gázos erőművek jók, ahogy eddig is, ha nagyon kell valami "zöld" akkor napelem is jó vagy szigetüzemben vagy betermelésnek a hálózatba szabályozható akkuparkokkal egybekötve, de a szélerőmű tök baromság jelen állapotában, az csak a siemensnek, a Dunántúlon földterülettel rendelkező külföldieknek, az építőiparnak (betonalap) és persze a háttérérdekeknek lesz jó.
.
Peresze lehet megint megpróbálnak majd francia vagy westinghouse fütőelemeket beleerőszakolni a Paksiba, most hogy itt a nagy fordulat...van is kéznél jódtabletta a svédországi és egyéb sikerekből okulva...
.
Az iparnak (főleg a kohászatnak-> szerecsére az már nekünk lassan nincsen is) , ahol csak úgy repkednek a megawattok, pont nem erre van szüksége, hanem a stabil áramellátásra, nem mondhatják, hogy bocs srácok, most nem fúj a szél és a nap se süt, meg ketten bekapcsolták a klímát otthon, a termelés leáll 10 percre.....de persze a sötétzöldek ezt sosem fogják megérteni, max. amikor a kórházban már a generátorok is leállnak vagy majd amikor az ipari létesítmények eloldalognak innen a kiszámíthatatlan áramellátás miatt (nézd meg hogy a TSMC-nél mit okoz egy váratlan áramszünet a gyártásban, volt amikor waferek garmadáját kellett kukázni miatta...) 
https://www.tomshardware.com/tech-industry/semiconductors/tsmc-confirms-september-power-outage-at-fab-21-in-arizona-loss-of-wafers-and-financial-impact-unclear
-
Mi mindig a baromságokat majmoljuk, amikor a Blognai rendszer elbukott a nyugati oktatásban, akkor mi bevezettük, amikor már mindenhonnan kitiltják az elektromos rolleket, akkor mi bevezetjük, amikor a szélerőmű bizonyítottan bukás, akkor mi belevágunk..."megfontolt, mint a magyar" 
.
Az atomenergiával kapcsolatban talán a legnagyobb probléma mostanság, hogy a vízhűtés eléri a határait, mert a folyók felmelegednek...
Előre is elnézést a vg cikkért, de  innen ment gyorsan:
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2026/06/energiatermeles-hohullam-francia-atomeromu-leallas
Acci ma, 15:57
Előzmény: #40902  keeper
#40961
Szerintem nem ilyen egyszerű mégha elsőre rossznak is tűnik a szélerőmű. Mert akkor a napenergia meg annyira se nyerő és ebben az országban iszonyatos napelem kapacitást építettek ki kvázi semmi tárolási lehetőséggel. Az akkumulátoros tárolás nagyon rontja a megterulest a költség összevethető a szélerőmű parkokkal. A szél akkor erősebb amikor a nap gyengébb jellemzően ősszel télen tavasszal és kb ahogy közeledünk a nyarhoz egyre gyengül. Nem mellesleg a szél este is fúj. Tehát a szél az kiegyenlíti valamennyire a napelemet l, tehát kevesebb betarolasra lenne szükség és kevesebb kiegeszitő erőművekre. Sajnos nem ideális de a nap szél erőmuvektol nemtudok jobb megújulót. A víz korlátozott lehetősegű az atomenergia meg jelenleg csak 1%osan használja ki az urán "energiatartalmát" ami kevés, hogy mindent atomenergiával oldjunk meg. Persze ha ez 50 lenne akkor más tészta. De egyedül a szél és a nap kvázi korlátlan energiaforrás. Én 80 egység naperőműhőz 100-110 egység szélerőművet tennék. Szerintem ezt, hogy az elmúlt időszakban a szélerőműveket nem bővitettuk nagyon elvesztek itthon.
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:55
#40960

https://invst.ly/1id574
A fiamnak is regéltem anno nem egyszer, hogy 108 EZER, felette ajándék!
Nem fogadott szót, most ücsörög :))) (még egy darabig biztos)  
Nem nagy összeg , de minden összeg nagy, ha negatívban vagy !!
Tanulni  a magad kárán! :)))))))))))
 
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:46
#40959
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:06
Előzmény: #40953  Beze
#40958

Köszönöm kérdésed! Jól vagyok, remélem Ti is!
Nandi ma, 10:11
Előzmény: #40949  Bpali2
#40957
Köszönöm elismerő szavaid. Bátorkodom megjegyezni megjelent az aranyon a halálkereszt is.
Van esélye innen nem esik tovább, de a kép még nem tiszta.
Részemről az optimizmus még nem alátámasztható.
Nandi ma, 10:10
Előzmény: #40949  Bpali2
#40956

Beze
Beze ma, 07:31
Előzmény: #40954  Lolmachine
#40955
Én járok, topikgazda úr nem jár! :P
Lolmachine
Lolmachine ma, 00:45
#40954
Hello Skacok! :)
Régen jártatok erre! 😁
Beze
Beze péntek, 22:32
#40953
Bakter fibooooooo!! Hogy vagy tesóó?? :))))
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:25
#40952

https://invst.ly/1icvrw
Ezt mindig figyelni kell!
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:17
Előzmény: #40950  Bpali2
#40951
Nincs mit!
Bpali2 péntek, 21:16
Előzmény: #40947  Fibonacchi
#40950
Kösz Fibo 👍
Bpali2 péntek, 21:15
Előzmény: #40948  Placi82
#40949
Még lehet annyi . Nem mostanra vártuk . Nandi rövid távon összeszedte amit tudott . Szépen megtanulta a leckét . Talán a kockázatvállalási hajlandóságot , a váratlan húzásokat hiányolom tőle .  De mindenképpen el kell ismerni jó munkát végzett rövid távon. Eddig . Inkább arra leszek kíváncsi mikor lesz az a pont ahol bevállalja a bullos scenariot.  ASR-nek pedig minden beírása hasznos 👍 ja amúgy Forma-1-es hasonlatt élve körön vagyunk még..😂. Nekünk nem kell annyi beállítást variálni ..
Placi82 péntek, 21:03
Előzmény: #40943  Bpali2
#40948
Én 6500 nal mondtam volna csak hogy ugye hogy ezt is  megmondtam, de elbasztak nekem. 😀 
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:00
#40947
Placi82 péntek, 20:43
Előzmény: #40940  randomly
#40946
Mélyben valami már eltort, de a felszínen még semmi sincs. Mély kuss  van évek óta.  Neverteken a bovlit Ez véleményem. És tudom is hogy mi tört el, de lenyomták. Egyszerűen zseniálisak. Azt hittem ebből a szarból nem másznak ki. 
Ezért fogadtam az aranyra és energiára. Ez van.... Tévedni emberi dolog?!?! 
Placi82 péntek, 20:39
Előzmény: #40941  Nandi
#40945
Ezennel kijelentem, hogy megkövetlek  Nándi! 
Placi82 péntek, 20:38
Előzmény: #40942  ASR
#40944
Fizetek egy belga vagy ír sört is  ha elmondod:, mert én már elvesztettem a fonalat. :) 
Bpali2 péntek, 20:11
#40943
Mikor emelkedés van síri csend van . Semmi célár,—> “ megálló” . Érdekes módon nincs . Pedig a korrekciónak is van korrekciója 😂. De ha mínuszba lenne 10 Dollárral már röpködnének a célárak . ,,.😉 
ASR péntek, 12:47
Előzmény: #40938  Placi82
#40942
Azt gondolom, elég pontosan értem. :) A különböző faktorokat viszonylag egyszerűen össze lehet rakni egy kerek képpé.
Nandi péntek, 06:30
#40941
GLD ETF flow továbbra is negatív.
Mindenféle optimizmus korai.

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek