" Az akkumulátoros tárolás nagyon rontja a megterulest a költség összevethető a szélerőmű parkokkal."
.
Miért, szerited nem kell majd akkus tárolás a szélerőművekhez?...Btw a geoakkutól biztosan jobb. :D
https://teslanorth.com/2025/11/21/tesla-wins-170m-megapack-order-for-australias-largest-wind-farm/
.
Ha nem fúj a szél akkor ugyan olyan bajban vagyunk, mintha nem sütne a nap és nem tudom láttál e már ilyen szélturbinát, de kicsit bonyolultabb szerkezet, mint egy napelem(park), ráadásul a turbinalapátokat folyton cserélni kell, ha nekirepül a madár sérül, ha erősebben fúj a szél és nincsenek megfelelően irányba állítva sérül rosszabb esetben tönkreteszi a turbinát is(kigyullad), az idő előrehaladtával elhasználódik a szerkezet, amik elég költségesek és nem lehet csak úgy lepuccantani egy teherautó platójáról, bekötni és voila már megy is, mitn a napelem esetében.
.
A németeknél mennek a perek a szélerőmű okozta zaj és fényhatások, környzeti károk miatt (kitakarja a lapát a napot, megöli a madarakat stb.) , kell neki egy hatalmas betonalap, komplett brigád, ami felhúzza a létesítményt stb.
.
Utána jött az ötlet, hogy telepítsék a tengerre, ami hasonló katasztrófával végződött, ráadásul telepíteni sem lehet egymás hegyére-hátára őket, mert akkor egymás elől fogják ki a szelet és a hatásfokuk durván csökenni kezd, nem beszélve a korrózió okozta problémákról, a sós tengervíz miatt, illetve a telepítés költségeiről + folyamatos karbantartás.
.
Magyarországon a Kisalföldre, Dunántúlra van (lenne) értelme ezeket letelepíteni, Keleten van, hogy hetekig meg sem moccan a levegő nyáron, pont amikor a leginkább kellene az áramtermelés.
-
A németeknek (siemens) ráadásul ilyen f@s 1.5-3 MW turbinái vannak, ami a lehető legrosszabb kiszerelés, már a kínaiak is belebuktak, ők már a partokra, tengerre, hegyekbe teszik, nem pazarolják erre a termőföldet és oda is a 27 MW és hasonló teljeítményű cuccokat telepítenek.
.
Bónusz, hogy az energiaigény évről évre növekszik és ezeket nem lehet a végtelenségig telepíteni, mint az újrahasznosító (üveg, papír, műenayag stb.) kukákat, mert akkor abból fog állni a ország...
.
Egy szó mint 100, nálunk az atom (ha nem akadályoznák a építést már több mint 15+ éve külföldről) és a gázos erőművek jók, ahogy eddig is, ha nagyon kell valami "zöld" akkor napelem is jó vagy szigetüzemben vagy betermelésnek a hálózatba szabályozható akkuparkokkal egybekötve, de a szélerőmű tök baromság jelen állapotában, az csak a siemensnek, a Dunántúlon földterülettel rendelkező külföldieknek, az építőiparnak (betonalap) és persze a háttérérdekeknek lesz jó.
.
Peresze lehet megint megpróbálnak majd francia vagy westinghouse fütőelemeket beleerőszakolni a Paksiba, most hogy itt a nagy fordulat...van is kéznél jódtabletta a svédországi és egyéb sikerekből okulva...
.
Az iparnak (főleg a kohászatnak-> szerecsére az már nekünk lassan nincsen is) , ahol csak úgy repkednek a megawattok, pont nem erre van szüksége, hanem a stabil áramellátásra, nem mondhatják, hogy bocs srácok, most nem fúj a szél és a nap se süt, meg ketten bekapcsolták a klímát otthon, a termelés leáll 10 percre.....de persze a sötétzöldek ezt sosem fogják megérteni, max. amikor a kórházban már a generátorok is leállnak vagy majd amikor az ipari létesítmények eloldalognak innen a kiszámíthatatlan áramellátás miatt (nézd meg hogy a TSMC-nél mit okoz egy váratlan áramszünet a gyártásban, volt amikor waferek garmadáját kellett kukázni miatta...)
https://www.tomshardware.com/tech-industry/semiconductors/tsmc-confirms-september-power-outage-at-fab-21-in-arizona-loss-of-wafers-and-financial-impact-unclear
-
Mi mindig a baromságokat majmoljuk, amikor a Blognai rendszer elbukott a nyugati oktatásban, akkor mi bevezettük, amikor már mindenhonnan kitiltják az elektromos rolleket, akkor mi bevezetjük, amikor a szélerőmű bizonyítottan bukás, akkor mi belevágunk..."megfontolt, mint a magyar"
.
Az atomenergiával kapcsolatban talán a legnagyobb probléma mostanság, hogy a vízhűtés eléri a határait, mert a folyók felmelegednek...
Előre is elnézést a vg cikkért, de innen ment gyorsan:
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2026/06/energiatermeles-hohullam-francia-atomeromu-leallas
.
Miért, szerited nem kell majd akkus tárolás a szélerőművekhez?...Btw a geoakkutól biztosan jobb. :D
https://teslanorth.com/2025/11/21/tesla-wins-170m-megapack-order-for-australias-largest-wind-farm/
.
Ha nem fúj a szél akkor ugyan olyan bajban vagyunk, mintha nem sütne a nap és nem tudom láttál e már ilyen szélturbinát, de kicsit bonyolultabb szerkezet, mint egy napelem(park), ráadásul a turbinalapátokat folyton cserélni kell, ha nekirepül a madár sérül, ha erősebben fúj a szél és nincsenek megfelelően irányba állítva sérül rosszabb esetben tönkreteszi a turbinát is(kigyullad), az idő előrehaladtával elhasználódik a szerkezet, amik elég költségesek és nem lehet csak úgy lepuccantani egy teherautó platójáról, bekötni és voila már megy is, mitn a napelem esetében.
.
A németeknél mennek a perek a szélerőmű okozta zaj és fényhatások, környzeti károk miatt (kitakarja a lapát a napot, megöli a madarakat stb.) , kell neki egy hatalmas betonalap, komplett brigád, ami felhúzza a létesítményt stb.
.
Utána jött az ötlet, hogy telepítsék a tengerre, ami hasonló katasztrófával végződött, ráadásul telepíteni sem lehet egymás hegyére-hátára őket, mert akkor egymás elől fogják ki a szelet és a hatásfokuk durván csökenni kezd, nem beszélve a korrózió okozta problémákról, a sós tengervíz miatt, illetve a telepítés költségeiről + folyamatos karbantartás.
.
Magyarországon a Kisalföldre, Dunántúlra van (lenne) értelme ezeket letelepíteni, Keleten van, hogy hetekig meg sem moccan a levegő nyáron, pont amikor a leginkább kellene az áramtermelés.
-
A németeknek (siemens) ráadásul ilyen f@s 1.5-3 MW turbinái vannak, ami a lehető legrosszabb kiszerelés, már a kínaiak is belebuktak, ők már a partokra, tengerre, hegyekbe teszik, nem pazarolják erre a termőföldet és oda is a 27 MW és hasonló teljeítményű cuccokat telepítenek.
.
Bónusz, hogy az energiaigény évről évre növekszik és ezeket nem lehet a végtelenségig telepíteni, mint az újrahasznosító (üveg, papír, műenayag stb.) kukákat, mert akkor abból fog állni a ország...
.
Egy szó mint 100, nálunk az atom (ha nem akadályoznák a építést már több mint 15+ éve külföldről) és a gázos erőművek jók, ahogy eddig is, ha nagyon kell valami "zöld" akkor napelem is jó vagy szigetüzemben vagy betermelésnek a hálózatba szabályozható akkuparkokkal egybekötve, de a szélerőmű tök baromság jelen állapotában, az csak a siemensnek, a Dunántúlon földterülettel rendelkező külföldieknek, az építőiparnak (betonalap) és persze a háttérérdekeknek lesz jó.
.
Peresze lehet megint megpróbálnak majd francia vagy westinghouse fütőelemeket beleerőszakolni a Paksiba, most hogy itt a nagy fordulat...van is kéznél jódtabletta a svédországi és egyéb sikerekből okulva...
.
Az iparnak (főleg a kohászatnak-> szerecsére az már nekünk lassan nincsen is) , ahol csak úgy repkednek a megawattok, pont nem erre van szüksége, hanem a stabil áramellátásra, nem mondhatják, hogy bocs srácok, most nem fúj a szél és a nap se süt, meg ketten bekapcsolták a klímát otthon, a termelés leáll 10 percre.....de persze a sötétzöldek ezt sosem fogják megérteni, max. amikor a kórházban már a generátorok is leállnak vagy majd amikor az ipari létesítmények eloldalognak innen a kiszámíthatatlan áramellátás miatt (nézd meg hogy a TSMC-nél mit okoz egy váratlan áramszünet a gyártásban, volt amikor waferek garmadáját kellett kukázni miatta...)
https://www.tomshardware.com/tech-industry/semiconductors/tsmc-confirms-september-power-outage-at-fab-21-in-arizona-loss-of-wafers-and-financial-impact-unclear
-
Mi mindig a baromságokat majmoljuk, amikor a Blognai rendszer elbukott a nyugati oktatásban, akkor mi bevezettük, amikor már mindenhonnan kitiltják az elektromos rolleket, akkor mi bevezetjük, amikor a szélerőmű bizonyítottan bukás, akkor mi belevágunk..."megfontolt, mint a magyar"
.
Az atomenergiával kapcsolatban talán a legnagyobb probléma mostanság, hogy a vízhűtés eléri a határait, mert a folyók felmelegednek...
Előre is elnézést a vg cikkért, de innen ment gyorsan:
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2026/06/energiatermeles-hohullam-francia-atomeromu-leallas
Ezüst
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)