Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 08:34
Előzmény: #10899  Drian875
#10900
Múlt héten olvastam, hogy ma lesz a "nagy nap"! Tudja valaki mikor lesz valami érdemi döntés brüsszeléknél?
Drian875
Drian875 2023. 11. 21. 08:32
Előzmény: #10896  Puma12
#10899

700-930 közötti mozgást gondolok
napos rsi 50 körül, a piaci szereplők bull / bear várakozása kb 50-50.
Mindkét irányba vannak jelek, egyelőre a shortot várókat látom idegesebbnek, de ez adódhat ebből a felfelé reszelő mozgásból, ami időről időre kirázza őket, ez az emelkedés lehet egy rosszul időzített short kirázás, ahol az emelkedést a zárások hozzák
Sp-ben viszont annyira túlshortolták a piacot, hogy az emelkedés egyértelműen, legalábbis az eleje, a short zárásoknak tulajdonítható (valamelyik Hold After Hours-ban podcastban volt is róla szó), utána talán már annak, hogy csökkenhetnek a kamatok az USA-ban, ami jó az rv piacoknak, az US10y lefordult, ez is rv rallyt mutatott (ami lehet bear piaci is, mindenesetre szépet emelkedett, de ez a része már funda)
balentum 2023. 11. 21. 08:22
Törölt hozzászólás
#10898
balentum 2023. 11. 21. 08:19
Törölt hozzászólás
#10897
Puma12 2023. 11. 21. 08:18
Előzmény: #10887  Drian875
#10896
Drian! Szerinted mi várható a következő időszakban? OTP-t kérdem.....
stoky 2023. 11. 21. 08:16
Törölt hozzászólás
#10895
stoky 2023. 11. 21. 08:15
Törölt hozzászólás
#10894
balentum 2023. 11. 21. 08:14
Törölt hozzászólás
#10893
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 08:12
#10892
Tudunk menni tovább innen OTP témával tovább?
Ma minden további fórumosokról írt téma törölve lesz. Csak az Otpre irányuló téma nem.
Köszi. Üdv.
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 08:09
Előzmény: #10890  stoky
#10891
Nincs elfogultság, most is nyomod. Ott van, le van írva. Nem tudom hányszor írjatok még le.. ezzel telnek a napok, és nem törlöm. Pont ezt mondja János nem törlöm.
Elképesztő már
stoky 2023. 11. 21. 08:06
Előzmény: #10885  pomperj
#10890

Te soha, de soha nem írtál az OTP-ől egy jót szót se. SOHA! Mit vársz akkor? Mindig csak a ferdsítésk vannak.
Itt vannak az idei jelentések, tessék. De Te ezt is negatív tényként kezeled. Mert képtelen vagy belekötni a számokba. Ráadásul politikai elemzésbe bonyolodik bele. Aztán jönnek a "ködös" napok beírása.
Ez elemzés? Nem, nem az.
Ettől függetlenül igen a piacnak mindig két iránya van.
DE AKKOR IS! Nincs jogod így viselkedni.
Amíg nem változol addig ez lesz a reakció.
Fogadd el, vagy változzál meg.
Ja és ne a elfogult topicgazdához fordulj segítségért.
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 08:02
Előzmény: #10887  Drian875
#10889
Azért Jánost is meg lehet érteni.
Leírja szakmai véleményét. Nem a semmit jön mondani, elemez, chartol.
Minek mondja, hogy ez nem jött be, ezt többiek kérik és Te
 Ő mindig elemzèst tett fel.
Azt sem mondta emlékeim szerint minden nap, hogy ez meg bejött.
Nemhogy minden nap, én egy ilyet nem láttam tőle, hogy bejött a chart.
Minek kell kiírni hogy nem jött be, és tévedett. Elemez ugyanúgy ahogy Te.
Kiteszi szakmai észrevételét, gondolatát. Nem egyet, többet. Minek kell utólag bocsánatot kérnie. Tegye ki más is a szakmai chartját, akár felfele mutatva és haladjunk.
Próbáljunk újra ezek mentén haladni itt, mert itt se nem az a cél hogy valaki beírja akár fel, akár le, hogy gyííí, essèèél..
Hanem tegye fel OTP elemzését, hírét, meglátását. Ne a másik személy elemzését.
Lássuk
Üdv
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 07:48
#10888
A tőzsdén az emberek 90%a vesztes.
Hiába hiszi, hogy most azt látja 37%ot emelkedett OTP idén. A tőzsde nem így működik, jogy megnézem mennyit emelkedett idén. Én sem azzal jövök minden nap, hogy 40%ot kell emelkednie a lassan kèt èvvel ezelőtti ATHhoz, és hol van mèg a duplázodó triplázodó èlelmiszer ár, 16,18%os infláció az elmúlt két èvre, de közben azt szajózzák ugyanezen emberek, jóval nagyobb volt az èves infla.
Mindegy is.
Itt őrjöngenek mindig, de szakmai hozzátétel nincs, csak a ráolvasás srra, aki elemez, hozzászól OTP várakozásával.
Ez a fel, 25ezer lesz OTP, rekord, csúcs, mindenki hülye aki esést vár, mert úgy is felfele megy OTP, meg kèrfőre vonás mi van velünk, hogy lefele varjuk, nem egy nagy valami. Csak a feszkót gerjeszti mindig. Ha törlöm, a kötekedést, az a bajuk nem lehet leírni az igazságot, akkor mocsok vagyok megint. 
Kitiltani a fél fórumot lehet, annak sincs értelme. 1hozzászólast törlök, már háborog, felfüggesztem, már őrjöng kitoltottam, pedig cdak felfüggesztve van pár napra, hátha lenyugszanak a kedélyek. Mindenkinek sérelme van. Nem csak a logereknek. Ha nekik olyan jó, mert 37%ot emelkedett nekik OTP, miért őrjöngenek? Tök jó nekik, èlvezzék.
Én sem írok már saját Állampapír topikomba. Kiutálták az "állampapír tulajok" topikból a tulajokat. Pedig elmondtuk van sima Állampapír topik, ahol minden szkeptikus, kormányt utáló írhat, szidhatja állampapírt. Törölgettem ott is őket, na ott aztán jött a troll cunami, mindennel bajuk lett az állampapír elleneseknek. Itt is nyomják milyen rossz, hajrá OTP. Az mindegy ott nem kell 40%ot emelkedni két évvel ezelőtti szintig, ès még fizet is tavalyi évre 16%ot, ideire fizetni fog 19%körül átlagos prèmiummal.
Mára nem maradt a saját állampapír tulaj topikjában egy állampapíros sem. Hiába kérnek segítséget, nincsenek már ott, akik segíteni tudnának. Mindig a kérés ne írjak, utálnak engem.
Jó nem írok. Így jártak
Drian875
Drian875 2023. 11. 21. 07:47
Előzmény: #10885  pomperj
#10887

A probléma szerintem itt más, de amíg a fától az erdőt, másban a szálkát.. és lehetne még sorolni a közmondásokat, a lényeg, mindenkinek mélyen magába kell néznie, elvetni azt, hogy csak azért ilyen a topik, mert személyeskedés és más nézőpont van a piacról, megkeresni a probléma valódi okait, legfőképpen azt, miért alakul ki a személyeskedés, mire érkezik az erős érzelmi reakció, ha nem egy nézőpont a kiváltó ok.
.
Mit vársz, ha aktuálisan például a vitapartneredet "habzoszaju"-nak titulálod?
.
Akkor működne a topik, ha mindenkiben több alázat és figyelem lenne a másik iránt, a moderáció következetes és semleges lenne, bocsánatot tudnának kérni az emberek és felvállalnák, ha hibáznak, amíg ez nincs meg, addig ilyen marad a topik.
Én így látom, lehet mások mást látnak problémaként és nem nekem van igazam, a hozzászólás csupán egy nézőpont közlése miatt van, a javulás reménye mellett.
gemes.bp 2023. 11. 21. 07:14
Előzmény: #10885  pomperj
#10886
Állítólag Isten szereti a hülyéket, azért vannak olyan sokan!
pomperj
pomperj 2023. 11. 21. 07:08
Előzmény: #10884  Hathor
#10885
Hathor,
ez a topik kezdetben masnak igerkezett, mint a tobbi OTP topik, amikban habzoszaju 97 lelkesedesen 
kivul jellemzoen 3 elemzesre hajlando kollega ir  az OTP temajarol. Csak azokat erdemes olvasni.
Mostanra ez a topik ugyanolyan. Sot rosszabb. Mert toleraltad a szemelyeskedest es pimaszkodast.
Mostanra olvahatatlan lett, idopazarlo szemelyeskedes gyujtohelye, azok ellen, aki tartalmat irnak
OTP-rol. Nem arrol van szo, hogy egyeterteni kellene; hanem hogy a beiras 97% resze nem OTP-tol szol
.
Nezz at az FF topikba. Legalabb ennyire ellentetesek a velemenyek, mint itt. Sokszinu, meglepoek.
De nincs szemelyeskedes es pimaszkodas. Mindenki megertette, hogy "three strikes and out" van.
A masodik agresszivkodas utan kap figyelmeztetest, es a harmadiknal orokre kitiltas a szabaly.
A topikban csak a temarol van szo. Lehet jot irni vagy tevedni, es nem egyeterteni; ez normalis
es batoritando hozzaallas.
Konnyu lenne kijavitani a hibat itt is.
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 00:37
Előzmény: #10883  Zöldbéla
#10884
Sok jóra ne számíts.
Bármit csinálsz cseszegetnek, mínuszolnak, kiutálnak.
Ebből is lehet tanulni.
Felraksz grafikont beléd rugnak
Zöldbéla
Zöldbéla 2023. 11. 21. 00:14
Előzmény: #10882  Hathor
#10883

Köszönöm! :)Nagyon gáláns társulatot látok itt.
Üdvözölni merészeltél, és mindjárt minuszolással "jutalmaztak".
Mit mondhatnék még?
Hathor
Hathor 2023. 11. 20. 23:39
Előzmény: #10876  Zöldbéla
#10882
😀
Űdv a klubban
Zöldbéla
Zöldbéla 2023. 11. 20. 23:18
Előzmény: #10879  Törölt felhasználó
#10881
A drawdown fogalmát tisztázni kellene!
Itt elég részletesen (pár másodperces videón is) megmutatják, hogy mi az:
https://www.investopedia.com/terms/d/drawdown.asp
Tehát: nincs "adatütközés"! :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek