Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Missiopossible 2023. 11. 21. 13:50
Előzmény: #10932  Törölt felhasználó
#10940
Innentől meg akár eshet is, én megvárom az alacsonyabb alj megjelenését!  - na végre! Köszönöm szépen!
Missiopossible 2023. 11. 21. 13:49
Előzmény: #10933  Hathor
#10939
Bux 3. napja esik!
tchongee
tchongee 2023. 11. 21. 13:34
Előzmény: #10934  Hathor
#10938
Mészáros Bankot mi lelte?
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 13:23
#10937
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 12:51
Előzmény: #10934  Hathor
#10936
Szia. "allampapirom csod lesz." AHAM..😁. Jól tetted hogy mindent oda raktál. Lésd posvány BET megtűzdelve a ro***dt politikai bejelentésekkel, meg konzultációval...!! Nekem több pénzt hoz most februárban mint sokaknak a tőzsde évekre visszamenőleg. Jövőre pedig rátesz egy lapáttal még!!! Sok nyerőt
UI: Már sajnálom néha hogy az OTP-MOL részvények maradék értékét nem oda raktam. 
Most 80 % PMÁP-20 % OTP-MOL
Sok nyerőt
Lujoska 2023. 11. 21. 12:44
Előzmény: #10932  Törölt felhasználó
#10935

Egy hónap alatt emelkedezz +4%-t, nem fog minden hónapban ennyit emelkedni, mert akkor egy év múlva 20e felett volna.
Megjegyzem az kb az eredménye után nem is elképzelhetettlen számomra.
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 12:40
#10934
Sosem mondom nem tevedhetek. Itt is irtam kiviszi fel 14100feletti reszt erovel, es kimegy 15.000feletti csucs fole, longos lesz a kep.
Nem en iranyitom OTPt, miert is kene igazamnak lenni. Irom amit latok, gondolok,mint mas.
Amugy is minden nap minden topikban ott van luzer vagyok, nem ertek tozsdehez, allampapirom csod lesz.
Miert is kene bejojjon valami egy luzertol?
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 12:36
Előzmény: #10932  Törölt felhasználó
#10933
Mondtam nincs változás a charton. Itt kerdezgettek mire vagyunk pesszimistak. Otp ugyanaz.
Bux ment fentebb a jobb vall reszben, de ugyanugy ma is letores hataran
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 12:28
Előzmény: #10931  Hathor
#10932

"A TÉNYEK NEM ÉRDEKLIK ŐKET, PEDIG AMIT LEÍRTÁL AZOK TÉNYEK." - ezt neveztem kárhoztatásnak, most éppen így történt, korábban meg nem voltak "realisták" stb.
Nem írtam 15000-es csúcsokat, csak a múltbeli tényeket, hogy az elmúlt 8 hétben a longosok számítása jött be a chart szerint.
-
Csak a múlt heti tető óta esik, korábban voltak az esés előrejelzések:
https://postimg.cc/0rQzS00w
https://postimg.cc/YvDs8nzc
Nincs bajom azzal, ha egy elemzés nem jön össze, előfordul.
Innentől meg akár eshet is, én megvárom az alacsonyabb alj megjelenését!
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 11:49
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10931
Nincs senki karhoztatva.Orulok leirtad pozitiv velemenyed.Ezt megint Te talalod ki, kárhoztatva vagy. Irj nyugodtan 15ezerre emelkedo tetoket, nincs vele baj. Nalam azota esik.Es az is napos:Kb 15.000tol le, de 19500tol plane le.8000tol fel igen. De 15000es teto alatt vagyunk naposon
https://kepkuldes.com/image/DNmmAq
Lujoska 2023. 11. 21. 11:49
#10930

1 Month: +4.34%, YTD: +36.75%
Üdv! )))
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 11:24
Előzmény: #10927  Missiopossible
#10929

Egy ideje megy itt a short várakozás, sok abc-t is láttuk már, ami után jött egy másik abc, meg sokféleképpen megrajzolt éket, ami fölé került  a piac.
A tényeket mindig a chart adja, az elmúlt 8 hétben az emelkedés volt a tény (12770-14185), a múlt hétre egy piros gyertya érkezett, de a hét közben 8 hetes csúcsán is járt a piac. Ezek  tények!
A jövőt majd a következő időszaki gyertyák adják, eddig a longnak volt igaza, a következő hetekben lehet a shortosoknak lesz.
A legalapvetőbb technikai közelítés, a trend felismerésére, azonosítására a magasabb tetők, vagy az alacsonyabb aljak megjelenése. Naposon még nincs alacsonyabb alj, de a magasabb tetők folyamatosan megjelentek magasabb aljakkal, ez is tény, long irányt jeleztek. 
A long várakozókat felesleges kárhoztatni, mert eddig IGAZUK volt, a jövő pedig kiszámíthatatlan.
Missiopossible 2023. 11. 21. 11:06
Előzmény: #10927  Missiopossible
#10928
Mindjárt javítom az arányt 0:12 -ről 1:12 re!!!
Missiopossible 2023. 11. 21. 11:05
Előzmény: #10922  Hathor
#10927
Na bezzeg erre  a bejegyzésedre csak minuszt ad mindenki, ezért mondom hogy hurráoptimizmus van. A TÉNYEK NEM ÉRDEKLIK ŐKET, PEDIG AMIT LEÍRTÁL AZOK TÉNYEK. csak a pozitiv híreket veszik észre, a negativ hireket negligálják és személyeskednek! Pedig a híreket összességében kell nézni.
Missiopossible 2023. 11. 21. 10:57
Előzmény: #10925  Hathor
#10926
Indulhat a short, Hathor? :D
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 10:25
#10925
Bux és Otp napos chartom. 1 képre raktam:
https://kepkuldes.com/image/DNTf1F
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 10:03
Előzmény: #10923  rookie654
#10924
Eddig csak panasz nap volt.
Mi tud ennél több panasz lenni?
Próbalok figyelni majd kérésre.
Szerintem tegnap is Missionpossible lefele várakozó kolléga több hozzászólása is törölve lett.
Oké a giga bírság lett kinevetve, más hozzáfűzni való nem volt. Nekem sem volt, addig. Ugorjunk
rookie654
rookie654 2023. 11. 21. 09:55
Előzmény: #10921  Hathor
#10923
Nyilvánvalóan nincs jól, de ahogy az 50 millára te is azt írtad, h senki nem mondta, h nagy összeg, ugyan úgy azt a tényt sem tagadta senki, h hibázott a bank, amiért megkapta a büntit. A kolléga a bünti mértékét minősítette csupán, nem téged, nem mást. Nem kell ebbe többet bele látni sztem. Megértem, h frusztráltabb vagy most topik gazdaként az elmúlt időszakban tapasztalható dolgok miatt és valóban "'kissé" elfajultak itt a dolgok, de te is próbálj meg nem minden megnyilvánulást magad ellen irányulónak venni! És, ha megengedsz egy utolsó tanácsot (nem muszáj megfogadni): Lehetne tartani egy "panasz napot" is akár, ahol mind2 oldal kifejthetné a meglátásait a topikkal kapcsolatban, h mit tart benne jónak és min változtatna. Aztán utána te le tudnád vonni a megfelelő konzekvenciákat és annak fényében, h hogy tervezted anno vinni a topikot, kiegészülve a használható észrevételekkel vinnéd tovább.
Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 09:45
#10922
Részletezi tovább. Most ez az aktuális egy órás OTP hír
  • "A hitelintézet egyes pénzmosásgyanús eseteket nem haladéktalanul jelentett be a NAV keretén belül működő pénzügyi információs egység felé, s több esetben nem teljesítette ismételt bejelentési kötelezettségét sem.
  • Több, jogszabály által előírt kötelező esetkör tekintetében is hiányosság merült fel a hitelintézet monitoring tevékenységével kapcsolatban, pl. a korábban bejelentett, pénzmosási szempontból fokozottan kockázatos ügyfelek, illetve az ügyleti megbízásokat rendszeresen adó ügyfélkör vonatkozásában.
  • A szűrőrendszer paramétereinek helytelen beállítása miatt szűrőrendszeri jelzés több esetben csak késedelemmel vagy időszakosan keletkezett a monitoring rendszerben, így a bank csak jelentős késéssel vizsgálta meg őket és tett adott esetben bejelentést.
  • A belső kockázatértékelés hibájának minősült, hogy több kockázatosnak számító ügyfélkör esetében (noha azokat azonosították) a feltárt kockázatok kezelése érdekében alkalmazott intézkedéseket helytelenül, nem a feltárt kockázatokkal arányosan határozták meg, és az ilyen ügyfélkörre nem végeztek el visszamenőleges szűrést. Előfordult olyan eset is, hogy a hitelintézet – belső kockázatértékelése keretében – nem vette figyelembe az MNB által közzétett földrajzi szempontú pénzmosási kockázatokat.
  • Az ügyfél-átvilágítások során az OTP Bank többször nem győződött meg megfelelően a pénzeszközök forrására vonatkozó információkról. Más ügyfeleknél nem bizonyosodott meg a tényleges tulajdonos személyéről ─ ideértve az ügyfél tulajdonosi és irányítási rendszerének megértését is ─ és egyes esetekben  a tényleges tulajdonosokról rendelkezésére álló adatok nem voltak naprakészek. Noha a hitelintézet egyes ügyfeleit magas kockázatba sorolta, mégsem végezte el haladéktalanul azoknál a fokozott ügyfél-átvilágítást. Esetenként az okmánymásolatok nem álltak rendelkezésre, illetve azok minősége nem volt megfelelő.
  • Az OTP egyes magas kockázatú ügyfelek esetében nem tudta bemutatni az üzleti kapcsolat létesítéséhez szükséges – értékelést és megfelelő dokumentációt is magába foglaló – vezetői döntést. Emellett több esetben nem tudta igazolni, hogy megtartotta munkatársainak a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás megelőzése tárgyú képzéseit."

Hathor
Hathor 2023. 11. 21. 09:39
Előzmény: #10920  rookie654
#10921
Oké, hagyjuk az összeget.Ez a további jól van úgy egy Nyilvánosan működő RT-nél. Semmi nem érdekes? Ez a büntetés előzménye. 
"A bank több pénzmosásgyanús ügyletet nem jelentett be haladéktalanul, nem volt megfelelő a belső ellenőrzési és információs rendszere és a monitoring tevékenysége, problémák merültek fel a belső kockázatértékelése, ügyfél-átvilágítási gyakorlata, kockázatcsökkentő intézkedései és a pénzmosás-megelőzési képzések kapcsán is."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek