Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bpali
Bpali 2023. 01. 09. 13:56
Előzmény: #6398  Paja1975
#6400
George Soros: A lényeg az : a tőke mozogjon.. az hogy fel vagy le, másodlagos..
Palko79 2023. 01. 09. 13:46
Előzmény: #6395  O1Gci
#6399
Istenem, hogy lehet valakinek annyi esze, hogy egyes önjelölt elemzőpróféták beírásaira kereskedik, pláne olyanokéra, akik jóslatai kb. 50-50%-ban igazolódnak be? Ennyi erővel feldobhatna egy érmet, és ha fej, akkor long, ha írás short. O1Gci.. Frappáns! Pffff :-)
Paja1975 2023. 01. 09. 13:44
Előzmény: #6396  rice2
#6398
Ez tok hulyeseg amit irsz,. Miert ne orulhetne valaki az esesnek? A shortosok se mondjak, hogy szomoru, hogy valaki annak orul, hogy a papir felefele megy. A tozsde ilyen, Kepzeld, ha csak mindig felfele menne. Mekkora infla lenne? Ezenkivul lehet ezer oka , hogy valaki annak orul, ha esnek a piacok. Lehet, csak en vagyok ilyen maradi, az uj divat, hogy zarjuk be, aki az otp, illetve Magyarorszag ellen fogad. Vicc 
Bpali
Bpali 2023. 01. 09. 13:40
#6397
R : 10960 és csipegetik ..hm ..
rice2 2023. 01. 09. 13:30
Előzmény: #6394  kpem
#6396

Sok elemző eltűnik ha nem jönnek az elemzéseik,de sokan azért mert komoly bukásuk lett.
Sajnos az utóbbi a szomorú,mert sok kicsinek a megtakarítása lemorzsolódik,vagy ha határidőzik,vagy certifikátokat tart elbukja az összes pénzét.
(Hányan írták,hogy összeomlik a hazai gazdaság,meg 450-500ft-os dollár és EUR jön,éhezés,stb. és sokan 4e-es OTPét vártak,de a legtöbben az OTPét már 12-16e közt zsákolták.)
Sokan kereskedési kényszerben szenvednek és többségében csak a nyerő stratégiát osztják meg.
Páran írják meg,hogy buktak,pedig az is a tőzsde velejárója. Nagy tisztelet nekik az őszinteségükért.
Az pedig szomorú,hogy mennyi károgó van,akik csak az eséseknek örülnek. Természetesen aki shortol,nála természetes,hogy örül az esésnek,de most a sok papír nélküli károgóra gondoltam.
O1Gci 2023. 01. 09. 13:22
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6395
Èn több,mint fèl milla nyeresègtől estem el amikor kb. 2 hònapja Jànos beìrta,hogy az "emelkedèsre fogadòk inkàbb ne olvassàk most ezt",mert ez bizony esni fog.
Mivel elötte voltak jò meglàtàsai,ki is szàlltam a kicsit nyeresèges rèszemmel.
Màsnap mèg örültem is mert 1-2%-ot esett de utàna napokig-hetekig emelkedett 10-15%-ot ès csak szàmolgattam a meg nem nyert hasznot.Ez persze nem ugyan az az èrzès,mint a tőkèből veszteni,de azèrt biztos csuklott pàrat a Jani.
A baj szerintem nàlam is az volt,hogy 100%-os meggyőződèssel tette közzè a gondolatait ès ez ìgy könnyen befojàsolja az arra hajlamosakat.
Voltunk biztos egy pàran mert màs is hangot adott a csalòdàsànak (èn nem làttam èrtelmèt,hisz èn voltam a balga-ezt is most csak neked ìrom inkàbb).
Tanùlsàg:ne bìzz senkiben ès akkor csak magadat okolhatod a tetteidèrt!
Szerintem ezèrt ne hagyd el a tőzsdèt,plàne hogy idèn mèg vissza is tudnàd szerezni azt a pènzt,ami ha jòl èrzem azèrt neked sem befolyàsolja az èleted.A covid alatt èn voltam közel 40% mìnuszban a teljes vagyonomra vetìtve.Kiültem,visszajött.Hàborù miatt most csak 10% körüli a mìnusz.Nem kellemes,de mit tegyek?Kivàrom ezt is!
Kitartàs!
kpem 2023. 01. 09. 13:07
#6394
Remélem nem riasztották el pomperj-t. Lassan csak Ő marad  (és még néhányan) elemzések és chartok készítésére. 
A tavalyi évhez képest most úgy tűnik az elemzők fele eltűnt a fórumról. 
Bízom benne, hogy inkább a károgók tűnnek el.
gyula1971
gyula1971 2023. 01. 09. 13:00
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6393

-mindig lefele várta pomperj-ezt észrevettem,de hasznosak az elemzései.- és jók is,csak én mindig a pozitív verzióját figyelem!
Két lehetőséget tesz be a technikai képbe.-
Ha csak a pozítív legetőséget nézed a grafikonján,úgy oké.
DMolnar
DMolnar 2023. 01. 09. 12:36
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6392
bupszi a nemet nyelvteruleten a fingast jelenti. kb ennyit ert a fikazo onsajnalo kommented. egy ismeretlent kovettel es uristen 4% vesztesegesd lett? :D
jobb is, hogy ilyen figurabol itt mostantol eggyel kevesebb lesz
Beze
Beze 2023. 01. 09. 11:44
#6391
Minél több a negatív jellegű esést váró komment, annál inkább fog emelkedni, vagy teszem azt oldalazni csak. 7900 körül is armageddon volt, mindenki azt várta mikor szakad le végre a covid alj támasz, és mágis egy nagy felpattanás lett. Nem is akartam venni, mert féltem, hogy visszatölti a rést. Mindenki ezen pattogott, én is. Aztán végül nem töltötte. Mire beszálltam már majdnem 10ezernél voltunk...
Én azért járok ide mert nézem a fórum hangulatát, grafikon elemzéssel csak minimálisan szoktam foglalkozni, tudom nagyjából a támaszok meg ellenállások hol vannak, meg a betett chartokat mindig megnézem, kb ennyi. De ezeken túl inkább a hangulatot nézem, és azt hogy ha heteken át csorog-oldalazik, akkor várható valami nagy elmozdulás, mivel 10k alatt bőven alulértékelt funda alapján ezért vettem is még tavly 10.300-tól lefele, meg hétfőn is még 9900nál is. Nem kell beijedni, legyen külön elképzelésed, amikor a fórumra hagyatkoztam sokszor tévútra vitt, pl. EURUSD-nél is a fórumra hagyatkozva szálltam ki vastag nyerőben, de én még maradtam volna, de a technikai elemzők stb. fordulást vártak, én nem, de kiszálltam rájuk hagyatkozva és rosszul döntöttem egyébként...Ez csak egy példa volt, saját gondolat és elképzelés mindig legyen, és az alapján kell cselekedni.
alma131313 2023. 01. 09. 11:42
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6390
Önnek tényleg nem való a tőzsde , de a fórum sem ! PÁ-pá !
Ender
Ender 2023. 01. 09. 11:41
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6389
Én is kezdő vagyok, de az teljesen nyilvánvaló számomra, hogy a forumon előforduló, egymásnak ellentmondó bármilyen magabiztosságú vélemények egyike sem lehet oka önmagában az én döntésemnek. Sőt olyan a világon nincs, hogy mindenkinek nyeresége van és vesztesége senkinek, szóval a bosszantó igazság az, hogy a többség veszteségesen tözsdézik és a pénzük a kevés sikeresen tözsdézőnél köt ki. Ennek tudatában érdemes zsonglőrködni, nem érdemes a vagyon jelentpős részét kockáztatni. Most az általad említett részvénymennyiség alapján te vagy elképesztően gazdag vagy vagy elképesztően vakmerő. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 09. 10:47
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6388
Buktál 4%-ot egy tőzsdei deal-en, szerintem ez bárkivel bármikor előfordulhat, ilyen a tőzsde.
A hozzászólók egy része erősebb kommunikációs erővel bír, mint a másik része, egy fórum már csak ilyen. Te pénzed, te nyomod a gombot, te veszteséged vagy nyereséged lesz.
Egy bizonyos összeg felett érdemes kialakítani egy olyan portfólió stratégiát, ami megment a nagy buktáktól és a túl nagy nyereségtől is, de a nyugalmadat is biztosítja. Én a lustaport alapjain próbálok befektetni, egy adott egyedi részvénybe egyszerre a vagyon 2%-nál többet nem teszek, egyedi részvényekbe 10%-nál többet nem teszek, ezért a Covid zakót is sztoikus nyugalommal ültem végig.
Törölt felhasználó 2023. 01. 09. 10:40
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6387
Azért pomperj-t így ekézni, mikor a 6000-es célára miatt is már kapta rendesen, nem semmi. Ha egy emberre figyelsz, akkor viszont figyelj rá folyamatosan. 9000 környékén már vásárlásra buzdított, ott volt a lehetőség visszaszerezni a bukót.
Na mind1, sok sikert az élet többi oldalán!
Törölt felhasználó 2023. 01. 09. 10:36
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6386
Szia. János is csak találgat. Van ALT 1-ALT2 stb. Gyakran bejön az elképzelése. Elismerem. ( valamelyik biztos). Napi kereskedésre gondol gyakrabban nem a hosszú trendre. Erre sokan nem gondolnak. Néha a stop mértékét nem értem nála. Néha 1000 pontot téved de az irány bejön. Én nem hibáztatom érte. Soha nem kereskedek az itt beírt találgatások alapján. Ne hibáztass mást szerintem. Magadban keresd a hibát mindig. Ez a tőzsde. Lehet semmit nem keresel hónapokig vagy nagyot buksz. Lehet keresel jól és magabiztos vagy majd orrba vág a piac. Remélem írásommal nem bántottalak meg sem téged sem a Jánost. Sok nyerőt mindenkinek erre az évre bármiben legyen érdekeltsége. Neked talán az Állampapír jobb választás lett volna. Nagyon görcsölve nehéz kereskedni. 
UI: Ez az én véleményem csak!! :  USA SP 3000-3200 közé várom az első 4 hónapban. Usa cégek profit alapon min 10% -al kevesebbet prognosztizálok ! SP esése miatt pedig az európai piacok is szenvedni fognak. Az év második felében viszont fellendülést és főleg az év végére 3900 SP-t tartok valószínűnek. Sok nyerőt mindenkinek
Hathor
Hathor 2023. 01. 09. 10:33
#6385
A forum egyik szabalya, minden hozzaszolas egy velemeny, ne ez alapjan kereskedj, mast ne hibaztassal.
A tozsde osszetett. Bukhatsz Orban szavai miatt, bukhatsz egy berepulo raketa miatt, vagy eppen egy spekulacios tamadas miatt.
De egyebkent barm miatt is. 
A gombot Te nyomod meg, a masik nem ker meg ra.
Bpali
Bpali 2023. 01. 09. 10:31
Előzmény: #6383  Bpali
#6384
Summa summárum mindenkinek van vagy kell lennie saját elgondolásának stratégiájának..ha elbizonytalanodsz  biztos, hogy találsz a tiedhez hasonló véleményeket, illetve annak elelntmondót is ezer darabot.. Egy embert hibáztatni végső soron a saját döntésünkért...balgaság..
Bpali
Bpali 2023. 01. 09. 10:27
#6383
huhh ez kemény beírás volt. Nem nekem szánták közöm kb semmi. megtudnám védeni Jánost. Én sokat vitáztam nálam ezerszer tapasztaltabbakkal akik szintén esést vizionálnak. Viszont a védelmébe: az hogy sokan hallgatnak rá azt jelenti a  szakmaiságát elismerik... 2 csak chartok alapján nem lehet  kereskedni,de van amikor támpontot jelentenek.. adott esetben befolyásolhatják a piac gondolkodását is ha sokan nézegetik....tehát "működhetnek".. viszont egyet nem értek. rajta kívül és az Ő gondolkodását osztó embereken kívül van egy másik csoport. Mi meg mást se írtunk hetekig hogy emelkedik, alulértékelt stb..
csendben 2023. 01. 09. 10:26
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6382
Jó vastag a bőr az orcádon!!!!:"A brokereknek fogalmuk sincs merre megy az arfolyam!! En csak tudom! Bejegyzett tozsdei uzletkoto (broker) voltam 2,5 evig…"
kotelb 2023. 01. 09. 10:23
Előzmény: #6380  Bupszi01
#6381
Jánosnál nagyon kevés nagyobb tudású ember van itt! Mondjuk az igaz nem jövőbelátó ő sem! Mást okolni saját hülyeséged miatt elég gáz. Biztos János is bukott 3 M egy hét alatt, de nem rinyált, hanem keresett utána 30Milliót helyette..... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók