Topiknyitó: Zsombéki 2022. 07. 14. 08:01

Mennyire szilárd a Rezsid?  

A kormány elvesztette a rezsiharcot, neked mennyibe fog ez kerülni, mi az alternatívád? A kapkodás és átgondolatlanság okozott álmatlan éjszakát? Átlag alatti fogyasztó vagy, esetleg egy központi gázfűtéses társasház egyik lakója? Minden ami rezsi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 18:06
Előzmény: #99  stolz
#100
Gondolom, ezt címlapon hozza majd a lakájmédia.
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:47
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Ja, 1 hónap alatt bebukják, amit 10 év alatt spóroltak. Majd fordul --ba a kimutatás.  
Törölt felhasználó 2022. 07. 15. 17:44
Előzmény: #97  signal2
#98
Remélem, hogy a szolgáltatók majd most is rányomják a számlára narancssárga alapon, hogy miért kerül ennyivel többe a szolgáltatás.
HA A KORMANY IGAZAT MONDOTT VOLNA, AKKOR 121900 FT-AL KEVESEBBETT KELLENE FIZETNIE.
signal2
signal2 2022. 07. 15. 17:35
Előzmény: #77  Peterbond
#97
Jól szóltál. A fidesz eddigi intezkedésein is TISZTÁN  látszott, hogy logikátlan  senkivel nem egyeztetett, gőgös, igazságtalan hosszútavon káros az országnak, fenntarthatatlan, megis a fél ország tapsikolt neki, és a nyilvanvalóan hazug  aljas, másokat alaptalanul lejárató propagandájának. Én sem tudok most együttérző lenni. Láthtó volt a következmény.
Most is FOLYAMATOSAN hazudoznak az okokról, de már nyilvánvalóan szánalmas. 
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:20
Előzmény: #87  Colas
#96
Azért az rohadt magy kérdés, hogy a piaci áradat ha idén megfizetem átalányba, akkor azt majd jövőre milyen piaci átlaggal adják vissza...
stolz
stolz 2022. 07. 15. 17:19
Előzmény: #89  forma1bt
#95
Ha megosztják az ingatlant majd oda bevezetik újra az áramot, akkor ez nem is elképzelhetetlen...
Bandi_ujonc 2022. 07. 15. 17:18
#94
Békamenet helyett éhségmenet lesz.
cintanyer 2022. 07. 15. 16:45
Előzmény: #92  cintanyer
#93
Ehhez kapcsolódva, a hőszivattyús fűtésnél szereltek fel új mérőórát és ennek tarifája a kapcsolt órához hasonlítható. Nos ők sem tudják, hogy hogyan alakul az új tarifa.
cintanyer 2022. 07. 15. 16:32
Előzmény: #89  forma1bt
#92
Csak iparűzés céllal kaphatsz új órát, azt meg fizetheted piaci áron.
Phylaxa 2022. 07. 15. 16:23
Előzmény: #89  forma1bt
#91
Két ingatlan és már meg is oldották. Télre átköltöznek. De nyilván ettől még tele lesznek a kórházak. Már látom előre, hogy mindenki "covidos" lesz. :)
Phylaxa 2022. 07. 15. 16:20
Előzmény: #85  Colas
#90
Igen, még csak találgatunk. De remélem, hogy el is mondják majd végre rendesen és nem a számláinkból tudjuk meg! :)
forma1bt
forma1bt 2022. 07. 15. 15:49
#89
Nem tudom, írták-e már itt, de úgy gondolom, az igazi nagyfogyasztók: fűtött medencével,  20 négyzetméteres üvegablakos bauhausban, ahol folyamatosan mennek az x megawattos légkondik, felszerelnek majd még egy-két új villanyórát, és máris meg van oldva a kis fogyasztás. Itt is majd jön a trükközés.
Colas 2022. 07. 15. 15:44
Előzmény: #86  Phylaxa
#88
Később vettem észre, hogy te havi diktálós vagy...azután írtam másik választ.
Colas 2022. 07. 15. 15:43
Előzmény: #80  Phylaxa
#87
Bár azt is látom lejjebb a régebbi fogyasztásodból, hogy te  sokat  fizetnél a részszámlákban előző évi fogyasztásból számolva is , havi átalányban. Az MVM-nél  gyűjtögetnél és egy év múlva sok pénzt kapnál vissza kamat nélkül. De a helyedben mindenképpen megpróbálnám náluk, hogy új rendszert vezettél be és ezért a jövőbeli fogyasztásod várhatóan sokkal kisebb lesz, ha nem havi elszámolású leszel.
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:36
Előzmény: #82  Colas
#86
"Lehet bojkottálgatni, meg atomenergia ellenesnek lenni, csak szívás."
     
Korrekt!
   
MI alapján számolnának részszámlákat? Havonta beolvasom a fogyasztást. Ez egy változó.
A havi 144 m3 pedig egy konstans. A különbséget elrakom egy "Fel_nem_használt" nevű változóba.
Amikor kisebb a havi beolvasásom mint 144 m3 akkor hozzáadom a különbséget a "Fnh" változóhaz, amikor pedig nagyobb (télen), akkor kivonom belőle. Amikor az FNM változó negatív lesz, akkor azt fizettetem ki a piaci áron és lenullázom. Ez egy pár soros progi bármely nyelven, sima középiskolás dogában egy könnyebb feleadat. :)
Colas 2022. 07. 15. 15:31
Előzmény: #80  Phylaxa
#85
Most látom , hogy te nem részszámlákat kapsz, hanem havi elszámoló vagy. Mint írtam , ahhoz ismerni kell majd a szabályozást. Persze ott is van éves elszámolás (havonta gondolom te diktálod az óraállást), csak lehet, hogy sokkal magasabb  részszámlát fizetsz télen , de remélem a számlázást göngyölítve nézed. Nem tudjuk, nincs értelme még találgatni. Előbb információt kell gyűjteni, azután információt kell gyűjteni , majd azután dönteni, hogy milyen elszámolást választasz. Felesleges előre hergelned magad, ezt 58 év alatt megtanultam. Ráérsz akkor, amikor ott az ideje...
Phylaxa 2022. 07. 15. 15:28
Előzmény: #79  Peterbond
#84
Én mindenkinek elismerem ha szerintem jól csinálja az adott dolgot és mindenkit megkritizálok, ha szerintem nem. Ezért nem is kedvelnek egyik oldalon sem. Nyilván nem minden érint, ebben igazad van. Alapvetően az oktatás és az egészségügy az amihez sűrűbben szólok hozzá, de most valóban a napi dolgaimba kavarnak bele és ez nemcsak engem érint, hanem a családomat is.
    
Cin jól írta, ő nem akarja megfinanszírozni előre az el nem fogyasztott dolgokat, de sokan vannak, akik nem is tudják megtenni. Ezért ez nem fog működni, csak, ha letarolják a természetet. Nagyon sok embert érint és nem hiszem, hogy ez értelmes dolog. Ez nem finanszírozás. EZ elmebaj. De megvárom, amíg valami konkrétum is megjelenik, mert ezzel nem a kevesebb fogyasztásra késztetik az embereket, hanem az egészségügyet teszik tönkre a tél folyamán. Úgy látom, hogy a COVID propagandára már nincs is szükség, megtalálták a módját, hogyan legyen beteg a fél ország télen.
bigyula 2022. 07. 15. 15:23
#83
kérdés a hívekhez: ez a megszorítás hányszorosa a "Bokros" csomagnak, ami ugye a fityeszes mantra szerint a valaha volt legnagyobb megszorítás volt, amit a családok ellen elkövettek?
Colas 2022. 07. 15. 15:21
Előzmény: #80  Phylaxa
#82
Nem akarat kérdése. Az elszámolás (ha nem havonta számoltad el a fogyasztásodat) eddig is így volt. Mi alapján számolnának részszámlákat. Csak új szerződésnél volt az a lehetőség, hogy be lehetett írni egy várható havi fogyasztást. Lehet választani a havi elszámolást, de az szerintem sokkal nagyobb kockázat, ahhoz pontosan látni kell, hogyan veszik figyelembe a limitet. Ugyanis mind a gáz , mind az áram hullámozhat télen és nyáron. Nekem a gáz magasabb télen , az áram pedig nyáron. De aki pl. árammal fűt annak nem így lesz. Mi lenne akkor , ha az egész fogyasztás piaci alapú lenne. Na az katasztrófa és tönkremenés a lakosság 90 %-nak. Lehet bojkottálgatni, meg atomenergia ellenesnek lenni, csak szívás.
bigyula 2022. 07. 15. 15:20
Előzmény: #80  Phylaxa
#81
"Kérdés: így lesz?"
.
Nem nem így lesz. Kurva gyorsan kell a lové, mert üres a (választási)kötségvetés...

Topik gazda

Zsombéki
4 1 5

aktív fórumozók