Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 08. 22. 09:15
Előzmény: #10738  kukker
#10740
Az elkövetkezendő 20-50 év legfontosabb könyve, sőt bibliája lesz. Ha valaki nem olvasta, akkor nagyon melegen ajánlott. Én egy időben szóróajándékként osztogattam ismerőseimnek. Nem tudom hányan olvasták el...
https://bookline.hu/product/home.action?_v=D_Meadows_J_Randers_D_Meadows_A_noveke&type=22&id=6139
szieszta 2022. 08. 22. 09:10
Előzmény: #10735  szieszta
#10739

Ezt januárban írták :
https://pokolraveluk.info/2022/02/15/mesterseges-katasztrofak/
"Egy ilyen katasztrófa pénzügyi-gazdasági összeomlást okozott volna a nyugati világban, a FED központja Washingtonban, a new-yorki és londoni tőzsdék egyaránt viz alá kerültek volna. Kezdhették volna utána kiépiteni az orosz-kinai alapú NWO-t a “régi világ” romjain…"
kukker 2022. 08. 22. 09:10
Előzmény: #10733  Törölt felhasználó
#10738

"Hanem az igények annyira megnőttek (részben hála a pénznyomtatásnak, másrészt a szegény, de nagy népességű terültek felzárkózsának), hogy a Föld ezt egyszerűen nem bírja el."
Nekem tegnap este/ma reggel volt az a gondolatom, hogy sem a fosszilis, sem a lithium akksis - még a hidrogén sem a 700 baros tartályaival - sem megoldás.
(állítólag - nem kerestem utána - a lithium akkumulátor előállításához hatalmas mennyiségű édesvízre is szükség van, többek közt, az előállítása a lepárlásokkal meg szintén nem tűnik olyan hűűű de környezetkímélőnek, mert az a víz meg valahonnan ugyan úgy hiányozni fog...)
Hogy mi lehetne talán, az csak egy derengő gondolat, amit nem is feszegetek meg megyek bele, mert.....mert csak.. :D
Törölt felhasználó 2022. 08. 22. 09:09
Előzmény: #10735  szieszta
#10737
Szieszta. Sokat látott ember vagy.
Ne legyél naiv. Ezeket a politikusokat kilóra megvették az USA nagytőkések. Nem ingyen ilyen hülyék, ahogy Laci szokta volt mondani :)
Úgyhogy már megfizettek nekik a gazdáik.
Én konkrétan nem hittem el korábban, de ettől a hálózattól bármi kitelik. Egyszerűen minden szálat kézben tartanak, mindenhol ott az emberük. Csak meg kell nézni az egyes emberek életrajzát nyilvános oldalon, és mindenhol ott a származás. Tegnap néztem Jenet Yellent... LOL
emerald 2022. 08. 22. 09:06
Előzmény: #10735  szieszta
#10736
Az eu politikusai, nem az eu politikusai! Kizárólag az usa érdekeit képviselik!
Mocsok, áruló bagázs! 
szieszta 2022. 08. 22. 08:55
Előzmény: #10731  Törölt felhasználó
#10735
Azt nem tudom, hogy jövőre mennyi lesz a gabona ára, de hogy az EU -t letörlik a gazdasági térképről, az biztos. Az idióta politikusaink jól elbánnak velünk. Remélem, megfizetnek érte.
Már többször hivatkoztam a  https://pokolraveluk.info/ ; -ra, ahol kb 5 évvel ezelőtt olvastam, hogy Putyin, mint megváltó fog bevonulni Európába, ő lesz a következő antikrisztus.
A tél végén már könyörögni fogunk neki, hogy kerül amibe kerül, csak segítsen ki minket, ő meg majd bevonul fehér lovon.
szieszta 2022. 08. 22. 08:47
Előzmény: #10731  Törölt felhasználó
#10734

Most megint előmerészkednek a baktériumokat forgalmazók. Régebben azt hirdették, hogy a földet a gazdák teszik tönkre a műtrágyával, mert az intenzív termelés mindent kiöl a talajból. A bactofiles azt állította, hogy hektáronként 2-10 literrel az ő anyagából kiválthatja a műtrágyát, mert ezek a baktériumok nitrogént termelnek. A kísérleti parcellákon mindig szuper eredményt értek el. :-) Soha senki nem tudta, előtte mennyi műtrágyát szórtak szét. Azt még hozzátenném, hogy a filléres baktériumos löttyüket annyiért adták, mint 2-3 mázsa műtrágyát.
Az sem mindegy, hogy milyen a föld minősége, mert ha a szerves anyag kevés, ott nincs miből nitrogén keletkezzen. A magyar gazdák tapsolva adták oda  fillérekért a szalmájukat az osztrákoknak, hogy legyen mivel tüzelniük, ezzel kizsarolva   a földet. Az osztrák meg a hamut kihordta a földjeire, mert a nyomelemek nem égnek el. Láttam, mikor a kukorica maradékát bálázták és hordták több száz kilométerre a biogázüzemekbe. Most az is nagyon hiányzik. Nem beszélve az istállótrágyáról.
Törölt felhasználó 2022. 08. 22. 08:40
Előzmény: #10731  Törölt felhasználó
#10733
Ezért mondom, hogy az energia és az élelmiszerválság egy tőről fakad. Egyik a másiknak az oka és okozata is egyben.
És azt mutatja, hogy súlyosan strukturálisan rossz ez a társadalmi-gazdasági berendezkedés. 
Itt már nem arról van, szó, hogy keveset fúrtunk, vagy háború van, és ideig-óráig drágák a fosszilisek.
Hanem az igények annyira megnőttek (részben hála a pénznyomtatásnak, másrészt a szegény, de nagy népességű terültek felzárkózsának), hogy a Föld ezt egyszerűen nem bírja el.
Törölt felhasználó 2022. 08. 22. 07:36
Előzmény: #10714  yooio
#10732
Főni még horvátban nyaral.
Törölt felhasználó 2022. 08. 22. 07:24
#10731
Placi82 2022. 08. 21. 23:46
Előzmény: #10720  Törölt felhasználó
#10730
Erdekes a cikk amit belinkeltel. Kicsit optimista. De majd kiderul.
Placi82 2022. 08. 21. 23:32
Előzmény: #10722  Vodafonelive
#10729
Mit akarsz tudni?:) Mashol is feszegetted mar. Gyere vele elo nyugodtan.:) No, nem rolam, hanem altalanossagban a sajat dolgodban. Mar nem dolgozok az iparban. De meg ralatok.De ha kedvem lesz visszamegyek a "balettba tancolni".:). Majd. Lehet. Amugy vezettem, iranyitottam. Muszaki ellenorzest soha nem vegeztem.En  a szervezesben,es iranyitas teruleten vagyok jo.  Az anomaiak felfedezese es az atlatasi,vezetoi kepesegeim jok. Voltak muszaki ellenőreim, meg beton szakmernokeim, muszaki elokeszitoim, etc... 
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 21. 23:24
Előzmény: #10727  Orsos_Gyorgy
#10728
Nagy kár, hogy idén április 1-én teljesen átalakították 10+ év után az EGÉSZ jogosultságok megszerzését (ahol szakirányhoz kötött az MV-ÉG). De a google már lejáróban ami valami ősrégi linket mutathatott neked, ajánlom a duckduckgo-t.
Orsos_Gyorgy
Orsos_Gyorgy 2022. 08. 21. 22:27
Előzmény: #10722  Vodafonelive
#10727
FMV jogosultság követelmények:
"Épületgépészeti szakterületen „ÉG” kategória tevékenységi körében okleveles
gépészmérnöki végzettség, gépészmérnöki, gépész üzemmérnöki vagy felsőfokú technikusi,
illetve gépésztechnikusi végzettség, valamint korlátozott tevékenységi körben a szakmunka
szakágának megfelelő mesteri képesítés."
Google -t nem tanítják a zegyetemen/fősulin?
szieszta 2022. 08. 21. 22:11
Előzmény: #10723  Clint
#10726
Nem is tudom, melyik csatornán, mindig viccelnek az időjósok, valamelyik cég támogatásával. Eléggé gyenge a humoruk, de lehet, miattuk volt a félreértés.
szieszta 2022. 08. 21. 22:06
Előzmény: #10722  Vodafonelive
#10725

Én nem vagyok szakértő, de a házam átépítésekor nem tetszett, amit a tervező rajzolt, így egy kicsit átterveztem. Ez 2002-ben volt.
CorelDraw programmal rajzoltam meg, méretarányosan. Az építésvezető nem hitte el, hogy magam csináltam , mert minden milliméterre pontos volt, ami akkor nem volt jellemző a régi tervezőknél.
szisti 2022. 08. 21. 21:52
Előzmény: #10673  Törölt felhasználó
#10724
Nem tudom, de felejthető személyiség.
Egy példa: Tisza árterében szegedi oldalon(aki ismeri" FOKA) szabadidőpark létrehozását szerette volna elérni önkori pénzből padokkal napozókkal. Az első tavaszi vagy zöld árviz eltakaritja :(
Szerencsére időben felvilágositották :)
Clint
Clint 2022. 08. 21. 21:43
Előzmény: #10721  szieszta
#10723
A kommunizmusban azért vitték el az egyik időjóst, mert azt mondta, hogy kelet felől hidegfront tör az országba.
Azok a régi szép idők!
Kíváncsi vagyok, hogy most ki fog eltűnni. :)
Vodafonelive
Vodafonelive 2022. 08. 21. 21:34
Előzmény: #10696  Placi82
#10722
Köszönöm szépen válaszod. Akkor a sima gépésszel tudsz műszaki vezetést és műszaki ellenőrzést is vállalni, nem kell épületgépésznek lenned vagy keverem? Igen, én mindenképpen a BIM felé megyek el és nem itthon, hanem külföldön megyek tovább jövőre. Barátom volt 1 hónapja interjún a marketnél ilyen bim pozícióban de annyira lassan reagáltak az interjúja után, hogy nem várt és elfogadott mást. Nekem személyes tapasztalatom kissé érdekes a Bayer Constructal. Konkrétan azt mondták interjú után, hogy majd értesítenek amint lemegy az összes interjú stb aztán 5 hónap után felhívtak, hogy érdekel-e az állás... (gondolom 2 hónapos interjú, aztán valakit kirúgtak vagy felállt 3 hónap próbaidő alatt) Addig is, marad a minimális tapasztalatgyűjtés az építőipar másabb területén.
szieszta 2022. 08. 21. 21:33
Előzmény: #10717  Placi82
#10721

A három napos előrejelzés. :-)
Ma még csak magyarázkodnak, de holnap meg lesz a tettes, soros intézte így, ja meg gyurcsány. Visszatartották a vihart.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek