Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BorisRgey 2024. 02. 22. 13:08
Törölt hozzászólás
#55220
Murdoch 2024. 02. 22. 12:32
Előzmény: #55218  Murdoch
#55219
+
https://www.politico.eu/article/ukraine-war-russia-why-west-is-losing/
"U.S. Republicans blocking aid. European right-wingers pushing to abandon Kyiv." Ők természetesen oroszbarátok. Vagy nem.
Murdoch 2024. 02. 22. 12:14
Előzmény: #55216  Istvan78
#55218
Na de miért propagálják a franciák az EU-s fegyvereket? Csak rontják a yenki bizniszt, példát kell venni a németekről, ők majd behúzzák az EB elnöki új ciklust is. 
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2024. 02. 22. 11:58
Előzmény: #55215  Sehmet
#55217
Nem most szavaztak meg 50 milliárdot? Most még 5 milliárd? "Békekeret" fegyverekre.
Hazaárulók. 
Istvan78 2024. 02. 22. 11:10
Előzmény: #55215  Sehmet
#55216
Ha elolvastad volna a cikket, tudnád, hogy nem Ukrajna támogatásával szemben van a dolog és nem a németek részéről. A franciák ragaszkodnának ahhoz, hogy EUs országból vegyenek fegyvert az ukránoknak adott pénzből.
Sehmet
Sehmet 2024. 02. 22. 10:59
#55215

Azta! Putyinbérencek lennének a németek is?
.
"Az uniós nagykövetek szerdai megbeszélésén patthelyzet alakult ki az Európai Békekeret (EPF) további 5 milliárd euróval történő kiegészítéséről és egy Ukrajnának külön erre a célra szánt ugyanekkora alap létrehozásáról. A „francia-német blokád” egyelőre megbénította az egyeztetéseket."
.
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20240222/felszinre-bukott-az-ukrajna-felfegyverzese-koruli-eu-s-konfliktus-670563
the_outsider 2024. 02. 22. 10:04
Előzmény: #55213  SBob
#55214

Semmi gond. Tetszeni valóban nem igazán tetszik amit írtál, mert nem tartom realitásnak, de azért ezt sem viszem túlzásba. Azt nem hinném, hogy főnyeremény lennék az említett pártnak , és szerintem egyik pártnak sem vagyok/lennék főnyeremény, mert egyikkel sem vagyok megelégedve. Bár nyilván van amelyikkel talán inkább, és van amelyikkel nagyon nem.    
A tettekben nyíltan putyinista FIDESZ ellen sem "harcolok", hanem leginkább az emberi hülyeség ellen harcolnék, ha lehetne, de nem igazán van erre kereslet.   
És akkor, még egyszer szerintem a lényeg (mielőtt teljesen elterelődne erről a figyelem): "akik kritika nélkül szemlélik bármelyik pártot, azok vagy értelmileg kifogásolható potenciális szavazók, vagy bűnösök (beleértve, ha mindkét eset egyszerre áll fenn)".
SBob 2024. 02. 22. 08:59
Előzmény: #55211  the_outsider
#55213
Tudom, hogy nagyon nem fog tetszeni, amit írni fogok, de leírom, mert ezt gondolom. Természetesen nem csupán neked szól, csak azért neked címzem, mivel éppen most olvastam bele a fórumba és a Te írásod volt az utolsók között.
Te főnyeremény vagy a FIDESZ-nek (mint Fleto is), akkor is, ha azt gondolod, hogy ellenük "harcolsz".
Shortelek 2024. 02. 22. 06:00
Előzmény: #55210  Istvan78
#55212
"hogy majd konstruktívabbak lesznek a nyugati országok, ha az oroszok megérkeznek a lengyel, szlovák, magyar határhoz"
Ezt nem javasolnám nekik, nagy meglepiben lenne részük. Amúgy mivel a T34- gyel?
the_outsider 2024. 02. 22. 01:33
Előzmény: #55210  Istvan78
#55211

A putyinisták annyira beleélik ebbe magukat, hogy talán már maguk is elhiszik a képzeletbeli védelmi várként felépített álomvilágukat.   
Hiszen nyilván azok a békepártiak akik a háború elindítását természetesnek veszik, és abban semmi bűnt nem találnak. Idegen területen történő többszöri támadó hadműveleteket (Bahmut, Avgyijivka, Robotine stb.) is a békepártiság konkrét bizonyítékainak tekintik. Láthatóan az OV és SzP monogramú békeharcosaik is folyamatosan ostromolják a putyini vezetést, hogy fejezzék már be a támadó hadműveleteket és az általuk elkezdett háborút.   
Egyébként pedig putyin hadseregének személyi vesztesége valószínűleg inkább a több százezer semmint a több tízezer nagyságrendet éri el.   
A háború előtt a világ nagy (v. inkább kulturáltabb esetleg(?) fejlettebb) része évtizedekig "elszenderedett", azt gondolván, hogy nagymértékű háborúk az emberiség józan megfontolásai alapján már kevésbé várhatóak.   
De a nagy hatalmú diktátorokkal ez a számítás úgy látszik nem számolt, vagy legalábbis a következő 3 feltételnek az egyidejű találkozásával egy konkrét személyben nem, úgy mint:   
- 1.diktátor személyiség   
- 2.a diktátor világtörténelmet lényegesen is befolyásolni képes hatalma    
- 3.a diktátor megtébolyodása    
Egyébként a kommunikációkból az is tisztán érzékelhető, hogy a putyinisták ukrofób rasszisták. Már a kommunikációs asszimmetriában is megjelenik a kettősség a "ruszofób" és az "ukrofób" szavak gyakoriságának látható különbségében, ami a putyinisták szándékos valóságtorzításának következménye. Azok számára akinek ez nem érthető (s láthatóan sokan vannak, akik még maguknak sem vallják ezt be): ha Ukrajna megtámadta volna Oroszországot, akkor akik(!) most Ukrajna pártján állnak, azok ezt a támadást akkor is kifogásolnák, és akkor ők Ukrajnát ítélnék el emiatt. A mostani putyinistáknak viszont nem szempont ki is támadta meg a másikat. A lényegi különbség ez.   
Ami a ruszofóbiát illeti: tudtommal Navalnij is orosz volt, és akkor őt is elítélték az említett "ruszofób" egyének, vagy csak a putyinistákat? Miért kell állandóan hazudni? Miért kell egybemosni nem egybetartozó dolgokat? Miért kell OV maffiakormánya elleni támadásokat Magyarország elleni támadásoknak nevezni (még ha OV bűnei a teljes lakosságon is csapódnak le)? Miért kell állandóan kifogásokat keresni valamire, amit nem lehet védeni?    
A háborút támogató, magukat "békepártinak" nevező személyek, mind bűnösök, mert egyetértőleg támogatják a háborúk kirobbantását, és ezen keresztül a diktátorokat legitimálják. Hasonló a helyzet a helyi maffiaállam kritika nélküli támogatásával, és itt a hangsúly a "kritika nélküli"-n van. Mert az egy dolog, hogy melyik párt van kormányon, de az meg egy másik, hogy az általa elkövetett bűnöket a "nép" képes kritika nélkül benyelni, tehát így semmilyen "erő" nem irányul a megtisztulás irányába. És számomra ez az igazi rendszerhiba, mert maradhatna akár a mostani erő is kormányon (és itt elnézést azoktól akik nem így látják!), ha láthatóan valami is hatna a megtisztulás irányába. De egyrészt nincs ilyen irányvonal, másrészt nem is várható, ha a hívek mindent benyelnek kritika nélkül. És itt a mondat második felén van a hangsúly: "a hívek mindent benyelnek kritika nélkül", Mészárost, Tiborczot és még sorolhatnánk. Ha ilyen könnyen lehet maffiaállamot üzemeltetni, mert a hívek vigyorognak éjjel-nappal, akkor miért is kellene feladni ezt az "üzlet"-et?
Istvan78 2024. 02. 21. 22:26
#55210
Az oroszbarát trollok állandóan azt szajkózzák, hogy a nyugat háborúpárti, az oroszok meg akkor biztosan a békepártiak. Ennek ellentmondani látszik, hogy ma is azt nyilatkozta valami orosz illetékes vezető, hogy majd konstruktívabbak lesznek a nyugati országok, ha az oroszok megérkeznek a lengyel, szlovák, magyar határhoz. Vagy ez is a békepártiság jele, csak én nem értem a helyzetet?
Istvan78 2024. 02. 21. 22:19
Előzmény: #55207  Sehmet
#55209
Én meg már azt hittem két éve elfoglalták Ukrajnát az oroszok, de nem. Most azt látom, hogy a 600 ezer négyzetkilométer ukrán területből nagy áldozatok árán sikerült vgagy 20-at elfoglalni, nem semmi, biztosan megérte Putyinnak az a10-20 ezer meghalt vagy megsérült ember. Azt mondja magában, sokan vagyunk, annyian mint az oroszok. Ha a nép nem bánja a dolgot, engem nem zavar.
Murdoch 2024. 02. 21. 20:11
Előzmény: #55205  Eisenburgprofesszor
#55208
Sehmet
Sehmet 2024. 02. 21. 19:38
Előzmény: #55196  ufo500
#55207
Hűha! Azt gondoltam, az ukránok már Moszkva alatt vannak!
Eisenburgprofesszor 2024. 02. 21. 19:35
Előzmény: #55203  Counterside
#55205
Addigra az USA légierő számára már újabb típusú  modernebb gépek lesznek. 
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2024. 02. 21. 19:33
Előzmény: #55203  Counterside
#55204
Jogos, köszi a korrekciót. 👍
Counterside 2024. 02. 21. 19:24
Előzmény: #55202  Eisenburgprofesszor
#55203

Nem is erről van szó. A gép az ötödik generációt célozza. Jelenleg ennyi a közös.
A török gépnek most volt az első nyilvános felszállása.
A null széria a gyártása a tervek szerint 2028-ban indulna(ha nincs csúszás)...s akkor még hol van a sorozatgyártás rendszeresítés...
Az F35 szűzfelszállása és rendszeresítése között majd nem 15 év telt el...s azóta is zajlik. Sokkal potensebb pénzügyi és ipari háttér mellett.
Szóval majd kb 10 év múlva lesz ebből katonai képesség. Jó esetben!!
Elég csak megnézni a törökök saját harckocsi fejlesztési programját...az se megy éppen simán.
Pedig az "csak" egy harckocsi, értsd azt azért többen gyártanak a világban(változó technikai színvonalon) mint egy ötödik generációs gépet.
Eisenburgprofesszor 2024. 02. 21. 19:15
Előzmény: #55200  Kvasztics_Fedor
#55202
Az a helyzet, hogy ez elképzelhetetlen, az USA hadiipar mindenki előtt van, elképesztő összegeket költenek, nagyságrenddel többet, mint bármely ország. 
Counterside 2024. 02. 21. 19:09
Előzmény: #55200  Kvasztics_Fedor
#55201
El ne hidd, h F35 szintű...

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek