Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 15:49
Előzmény: #25099  HPeter76
#25100
KÁR EZEN MEDITÁLNI UKRAJNA SE MAGÁVAL NÉZ SZEMBE,MÁR RÉGEN A TE TÁMOGATÁSOD ALATT HARCOLNAK. Eus vezetők bevontak bennünket is. na meg USA
 ELSŐNEK SZORGALMAZTA.
 
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 15:43
Előzmény: #25098  HPeter76
#25099
 -jó persze Zelinszki se hívta magára(Csak Ő fog harcolni) az oroszokat minden bizonnyal.
 Áhh Fehérorsz.  kiállító térbe van az oroszoknak, az is olyan vagy bent van, vagy nincs.
    KETTŐJÜKNEK KELLETT VOLNA EZT ELINTÉZNI. háborús hadüzenet KÖVETELÉSEK
    ELNAGYOLVA.
  Francba köztük lévő  háborút felügyelni. HÁBORÚS Felügyelet semleges országra bízni.
 Ennek fizetését 2-tőnek állni. Na ez a kontrorált háború.
 -akkor ez már csak ideállis gondolat.
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 15:32
Előzmény: #25095  duraczell
#25098
Ez jó ENSZ Felhatalmazás nélkül..::))) Egyik kutyább,mint a másik..::))) Amcsik::)) -Ok nélkül megtámadta az Orosz Ukránokat Ezt mondják, perssze eze nem mosolyogni kellene.Elején feb. 24. Előtt mennyit hezitáltak az orozok.. Kívülről nézve komolly ez? ja igen Megtámadásról Zelinszki úgy tett tudomást sem vesz. Hiszen nyeregbe ült, nevezett ország USA-val egyeztetett. jöjjönek,ha akarnak. hallgatás`=beleegyezés. Nézd már Joe Biden papa, megtaláltak az oroszok.. ÍTT A FELSZÓLÍTÁS, KEZDÉS MÉG ÍDŐPONT
 LÍMITÁLVA VAN. Adanak nekem gondolkodási ídőt. Állj bele öcsém.. mi küldünk fegyvert. no meg Eusok se maradnak ki ebből.. Micsoda alkalom,
Most felejtettük el Afganisztánt.
Törölt felhasználó 2022. 11. 19. 15:26
Előzmény: #25095  duraczell
#25097
Csak óvatosan, nem szabad őt kihozni a sodrából, mert megen' háború-relativizáló kisregényre vetemedik, abba meg mindannyian belegebedünk... 
📚✍🏻⏳🛋️📖😩😴💤
berlini
berlini 2022. 11. 19. 15:26
Előzmény: #25095  duraczell
#25096
Igen és az indiánok szisztematikus kiirtását se felejtsd el a 18.-19. században Amerikában.
Azt is elitéli minden normális ember.
De mi köze van ennek a mai Ukrán háborúhoz?
Láttál már olyan sorozatgyilkost aki az ügyvédje tanácásra azzal védekezett, hogy a megölt pár tucat áldozata semmi ahhoz a sokszor sokszázezer áldozathoz képest,  amit egy-egy háborús hadúr már évezredek óta büntetlenül megengedhetett magának?
duraczell 2022. 11. 19. 14:59
Előzmény: #25090  berlini
#25095
Ha jól értem, akkor kutya kötelessege lett volna minden országnak támogatnia pl. Jugoszláviát, amikor USA megtámadta Ensz felhatalmazás nélkül, és elkezdte bombázni a hidakat, infrastruktúrát, esetleg kórházat, stb.?!
Csak mert ha ez általanos felvetésed, akkor ennek is igaznak kellene lennie
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 14:44
Előzmény: #25093  HPeter76
#25094
Másik mi Önöket megtámadjuk AZT CSAK Usa láthata(OROSZ FELSZÓLÍTÁST) harci FELSZÓLÍTÁST KAPOTT UKRAJNA Zelikének címezve.Állandóan az megy lerohanták az ukránokat.(OROSZOKNAK FELTÉTEL KISZABÁSÁT SZERETNÉM ÉN LÁTNI. NA MEG KÖVETELÉSEIKET ENSZ-ek elküldhették letétbe. Fontos szervekhez.
 Meg voltak az okok az Oroszoknak is hozzá. Hadüzenet nélkül el se tudom képzelni. 
 Emberek agyába megsem fordul. Óhh mért kellett ebbe bele állni. Vigye azt a Területet amit megjelölt az orosz (én a népemet ezért nem pusztitom) Sok ítt az bujtatott,eltitkolt tény megnevezés.
.
Ne gondoljuk már egész Ukrajnára számítanának az Oroszok.Nemesebben nem tudtak volna megegyezni, dehogynem. Zelinszki kijelenti melyik az a terület amelyik Orosz
 födeációba akar tartozni, na ennyi a lényeg. Nem a nép pusztitás. Eus+Usa pénzeken.
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 14:27
Előzmény: #25092  HPeter76
#25093
 jó persze értem én ezt Zelike KIKÉRTE A NYUGAT+USA BELEEGYEZÉSÉT IS ELŐRE, ÚGYE ERRŐL KEVESET ÁRÚLNAK EL. HISZEN MÁR FEBR. 24. ELŐTT ELÁRULTA Joe Biden
 papa LESZ HÁBORÚ. Le lett ez előre tárgyalva Ne gondoljuk azt magától belemert volna
 állni ZELIKE se Eus belegyezés, se Usa belegyezés nélkül.
 MINDKETTŐNEK KOMOLY ANYAGI ÉRDEKELTSÉGEI VANNAK UKRÁNOKNÁL! GAZDASÁGÁBAN. Komoly vasérc, Földek vásárlása stb.
 Habokra meg ki támogat, manapság senki.
 Okozott károk Hozzánk fognak begyűrüzni. Legfőkép Eusok isszák meg ennek is a levét.
 Egész Zelinek olyan már lasssan MEGRENDELEM HARCI FELSZERELÉSEKET.
 MEG SE KELL SZAVAZNI. Igaz ország saját döntése.Hu nnagyon jó lenne már BEFEJEZNI. NA MEG MINEK KÖTNEK BENNÜKET BE EGY HÁBORÓBA. KÉRTEM ÉN EZT.
 
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 14:10
Előzmény: #25090  berlini
#25092
jó kis írás grát.
vigkrisz 2022. 11. 19. 13:59
Előzmény: #25089  berlini
#25091
klasszikus "minekmentoda" 
berlini
berlini 2022. 11. 19. 13:58
Előzmény: #25020  duraczell
#25090
Tudod, hogy marhaságot irsz.
Egy milliós hadsereg (állitólag a 2. legerősebb a világon) megtámad egy negyedakkora ország tizedakkora hadseregét.
Mindenki.
Te és én is arra számitottunk, hogy pár hét múlva elfoglalják Kijevet és a legtöbb nyugat-ukrajnai nagyvárost és megalakul egy orosz barát ukrán kormány, miközben Zelenszkij már a háború első hetében elfelejt visszatérni egy nyugat-európai hivatalos látogatásról és onnan ugat már gyakorlati támogatás és hatalom nélkül.
Mi lett ehelyett?
Nem irom le mindannyian tudjuk.
Csak pár léneyeges apróság.
A bohócról kiderült, hogy nagyobb államférfi mint Putyin, aki azóta ki sem mer mozdulni a bunkerjából. (A G20-ra sem mert elmenni Indonéziába)
Ott maradt kijevben, látogatja és buzditja a fronton harcolókat.
Az ukránokról kiderült, hogy az egyértelmű haditechnikai és létszámhátrány ellenére felveszik a harcot az oroszokkal.
Az hogy ezt tartósan nyugati támogatással birják?
Ki az a marha, aki ezt nem tartja természetesnek?
A világ minden iratlan és leirt játékszabálya szerint ez a megtámadott természetes joga és a világ legtermészetesebb kötelessége.
Az agresszor ellen támogatni a hazáját védelmező hadsereget, kormányt.
Az összes többi süketelésed csak annak az elkendőzésére szolgál, hogy nagy bajban vagytok.
Te és a gazdád.
berlini
berlini 2022. 11. 19. 13:48
Előzmény: #25067  Törölt felhasználó
#25089
ne erőlködj.
nagyon izzadságszaga van ennek a sztorinak.
Fogalalkozz inkább azzal, hogy mi a fenének mászkálnak orosz katonák ukrán földön.
ha erre megtalálod a választ akkor sokminden megvilágosodik.
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 13:36
Előzmény: #25087  HPeter76
#25088
Nem beszélve summás MŰHOLDAS KÖLTSÉGEK  kezdi megelégelni USA.
 Eusoktól erre is költségfedezetet kérnek. (jó persze hallgatnak erről is)
HPeter76
HPeter76 2022. 11. 19. 13:25
#25087
Szerintem nekem az a meglátádom amerikai műhold felvételek(műhodas térkép,kép) SEGÍTIK az ukránokat Dehiszen Zelinke ebbe elárúlta magát nem akarnak Télen harcolni, télbeállta előtt szeretnék befejezeni Korábban így nyilatkozott.
 Drónokat mihez koordinálnák Télen! nagy  távolságban létező katonai objektumokat nehéz műholdas felvételeket,fix célpontok meghatározását megadni. 
 MŰHOLDRÓL KÉSZÍTET FELVÉTEK MÁR RÉGEN ALAPOT ADTAK ARRA, USA A VILÁG ÚRA LESZ. Na most szembesülünk ezzel is.
duraczell 2022. 11. 19. 12:56
Előzmény: #25080  Törölt felhasználó
#25086
Amit tények szintjén tudunk, hogy a hozzánk eljutó hírek és a média szűrt. A tényalapú független hírközlés szerintem kvázi nincs és sok az ilyen-olyan szintű manipuláció is, elsősorban az ukrán álláspontot képviseli a (nyugati)sajtó. Én úgy gondolom, ahogyan az oroszokról nem hiszem el, hogy szándékos tömeggyilkosságokat követnének el, úgy ezen eset alapján sem hiszem, hogy az ukránok tervszerűen és általánosan ölnék a hadifoglyokat (nem is gondolnám racionálisnak). Egyedi esetek persze lehetnek, de ezeket kivetíteni mindenkire nem szabad, még akkor sem ha háború van, és a mi kis "békés" állapotunkban nem tudjuk elképzelni, hogy a frontvonalban szolgálók lelkében mekkora törés és torzulás következik be a folyamatos stressz és szörnyűségek láttán, pláne az egy-egy szituációban fellépő harag és adrenalin esetén.
Ezzel a felvétellel kapcsolatosan mint írtam, vannak számomra érdekességek:
- egy hosszabb felvételen lehet látni, hogy hevederes géppuskával is biztosítják a magukat megadó oroszok kivonulását, ráadásul jobb szögben (rálátással), mint a kamerás van. Ez alapján én azt mondanám, hogy esélye sem kellett volna lennie, hogy fegyverrel kivonulva célzott lövést adhasson le.
 - valszeg kézikamerával, vagy telefonnal csinálták a felvételt, de miért pont ott ér véget, ahol ... (megj. mintha lenne 1-2 vágás/pause ebben a rövid cca. 50 sec-es felvételben is). Ha reagálnod kell, nem azzal szórakozol, hogy kikapcsold a felvételt, hanem max eldobod és nyúlsz a fegyverért (apropó, miért nem testkamera? nem ismerem a pontos protokolt, de szerintem több haszna van egy fegyveres biztosításnak az első vonalban, mint egy kameraman-nek). 
- a fekvő katonák/emberek leölésére nem látok indokot. Mint írtam, ha a gépfegyveres, aki jó szögből biztosít, el is mélázott, és késve tüzelt, akkor sem nagyon kerülhet a többi 10 fekvő ember a tűzvonalba. Márpedig a halottak kb ugyanott vannak ahova lefeküdtek, uh nem nagyon volt lehetőségük ugrálni
janosvitez 2022. 11. 19. 12:42
Előzmény: #25080  Törölt felhasználó
#25085
Az oroszok
Shortelek 2022. 11. 19. 12:20
Előzmény: #25083  Sehmet
#25084
Mindig találni koholmányokat, az arra rezonálók be is veszik, így kezelik a normálisabbak ezeket!!
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 19. 11:58
#25083
„Ukrajna távolról sem demokratikus-kapitalista modell és ellenállhatatlan vonzerő az orosz nemzetiségű tömegek számára. A valóság borzasztóbb és aggasztóbb: Ukrajna régóta a legkorruptabb országok közé tartozik a nemzetközi rendszerben. A Transparency International 2022 januárjában közzétett éves jelentésében  Ukrajnát a 123. helyre sorolta az általa vizsgált 180 ország közül, egytől 100-ig terjedő skálán 32-vel. Összehasonlításképpen, a köztudottan korrupt Oroszország csak szerényen lejjebb, a 139. helyen végzett 29-es eredménnyel.
Ukrajna teljesítménye a demokrácia és a polgári szabadságjogok védelmében nem sokkal jobb, mint a korrupció elleni teljesítménye. A Freedom Hause 2002-es jelentéséen Ukrajna a „részben szabad” kategóriában szerepel, 61 ponttal a lehetséges 100-ból. Más országok ebben a kategóriában a liberális demokrácia olyan bástyáit tartalmazzák, mint Rodrigo Duterte Fülöp-szigetei (55), Szerbia (62). ), Magyarország (59) és Szingapúr (47). Érdekes módon Magyarország – amelyet Orbán Viktor miniszterelnök konzervatív szociálpolitikája miatt vitriolos bírálatok ért a nyugati progresszívek körében – nyolc ponttal előrébb áll, mint Ukrajna, amely ugyanazon nyugati ideológiai frakciók kritikátlan dicséretében részesül.
Már a háború kirobbanása előtt is voltak csúnya példák a tekitélyelvűségre  Ukrajna politikai kormányzásában. Alig néhány hónappal a 2014-es Majdan téri forradalom után a hazai kritikusok elfojtására törekedtek, ami az évek múlásával felgyorsult. Ukrán tisztviselők zaklatták a politikai disszidenseket, cenzúrát vevezettek be , és kitiltották azokat a külföldi újságírókat, akiket az ukrán kormány és annak politikája bírálóinak tekintettek. Az ilyen támadó akciókat  az Amnesty International, a Human Rights Watch, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet és más, független megfigyelők bírálták. A neonáci Azov zászlóalj szerves része volt Petro Porosenko elnök katonai és biztonsági apparátusának, és ezt a szerepet Zelenszkij elnöksége alatt is megőrizte.
Valójában Zelenszkij alatt néhány elnyomó intézkedés még az Oroszországgal folytatott háború kitörése előtt is elmélyült. 2021 februárjában az ukrán kormány bezárt  több (többnyire, de nem teljesen Oroszországbarát) független médiát. Ezt teljesen homályos, nyílt végű normák alapján tették. Zelenszkij most a háborút igazolta a 11 ellenzéki párt törvényen kívül helyezésére  és több médium államosítására. Ezek aligha megfelelő intézkedések egy demokráciában, még háború idején sem.”
https://www.cato.org/commentary/whitewashing-ukraines-corruption#
Törölt felhasználó 2022. 11. 19. 11:48
Előzmény: #25078  Traktoros
#25082
Ehehe, várd ki a végét 😏
Törölt felhasználó 2022. 11. 19. 11:46
Előzmény: #25080  Törölt felhasználó
#25081
Sok videó van, de a hohol háborús bűnösök a nyugati médiában oroszok. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek