Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mcemru 2022. 05. 30. 15:21
Előzmény: #13958  tanrek
#13960
2. őszödi beszéd... most lenne épp az ideje, és a helyzet is kb olyasmi!
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 13:20
#13959
A politika az intrikáról szól és nem az erkölcsösségről a politikusok nem hazafiak.A politikusok zöme hazudik ha a személyes érdekük úgy kívánja.Számomra Széchenyi hazafi volt és nem politikus.A politikáról gyerek korom óta azt mondom,hogy az egy mocskos dolog,és az a pár évtized élettapasztalat ami azóta lement csak megerősített ebben.
tanrek 2022. 05. 30. 13:10
#13958

Azon merengek, hogy mióta jelenti a jó politizálás azt, hogy a tömegek ostobaságát kihasználva, öncélú, fenntarthatatlan, matekot mellőző irányba terelem az országot...
Minek neveznétek, ha szembesítené az országot a valósággal, és nem látszat-megoldásokat keresne valódi problémákra? Rossz politikusnak?
Ez a baj a jogász-bagázs kormányokkal... hogy nincs a tagjaik között egy sem, aki egy másodfokú egyenletet képes lenne megoldani...
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 12:18
Előzmény: #13952  Törölt felhasználó
#13957

"És nem azért mert Obán erkölcsösebb lenne mint a többi EU-s vezető,sőt lehet nála sokkal erkölcsösebb is,de Orbán jól politizál és ez elvitathatatlan tőle."
.
Ebben igazat adok. Orbán jól politizál, de csak a saját csoportja érdekében.
Sorra követi el a gazdasági hibákat, ami miatt végül a emberek szívnak. Ezt jól el tudja simítani a politakai képességével.
pl.
Mi a véleményed arról hogy pénzt kér a MOL átalakítására, és közben rengeteg pluszt adót von el a MOL-tól mert extra profitja van.
Az élelmiszerláncok extra adójának számítása bevétel alapján történik. Tehát extra adót kell fizetni a bérnövekedés, az infláció után is.
És természetesen "nem lesz az extra adó miatt áremelkedés" mert az csak úgy a cégek ölébe pottyant.
Ha egy menetrendszerű repülőjáraton 5 ember utazik, akkor a légitársaság már extra profitra tesz szert.
És ezt Orbán meg tudja etetni az emberekkel.
makasipasztor 2022. 05. 30. 12:13
Előzmény: #13955  Törölt felhasználó
#13956
Úgy tűnik, nem is kapunk még jjóideig. Sajnos.1
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 12:09
Előzmény: #13953  makasipasztor
#13955
Nézőpont kérdése.De az tény,hogy egy Széchenyi alatt már felvirágozhatott volna a rendszerváltás óta Magyarország.Sajnos nem kaptunk egy Széchenyit sem miniszterelnöknek a kádári rendszer után.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 12:06
Előzmény: #13951  makasipasztor
#13954
Szerintem minden jóérzésű ember így gondolkozik.
makasipasztor 2022. 05. 30. 12:04
Előzmény: #13952  Törölt felhasználó
#13953
Teljesen igazad van, elképesztően jól politizál. A baj szerintem ott található, hogy ezt a tehetségét nem a Hazáért és a lakosságért kamatoztatja, hanem a saját, a családja, jóbatátai, és azok javára  használja, akik súlyos dolgokat tudnak róla. Kaya Ibrahim, Josip Tóth, stb.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 11:56
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13952
Van némi hasonlóság ,De Magyarország,EU-s tag ,Ukrajna meg nem.Az EU  vezetői meg közelről sem az erkölcs magaslatán levők,pont úgy mint Orbán.Ezért nem állítanám be úgy az EU-t,hogy van az oroszlán és van Magyarország.Eleve mi is az oroszlán részei vagyunk.És az EU-n belül gazdasági érdekek csapnak össze gazdasági érdekekkel.Vagy éppen rövid távú politikaiakkal.Mindenesetre míg az EU vezetői cserélődnek az erőviszonyok változnak,addig nálunk,stabilak,ez pedig azt mutatja,hogy Orbán ,hatékonyan politizál hatékonyabban mint a többi Eu-s vezető.Az,hogy Orbán ilyen sokáig hatalmon tudott maradni azt jelenti,hogy jól látja a jövőt és jól ismeri az embereket is.Az EU vezetőiről azért ezt már nem merném kijelenteni,abszolút hajlamosak maguk alatt vágni a fát én nagy jövőt nem jósolok a jelenlegi EU-s vezetőknek.Mindenesetre kevesebbet mint Orbánéknak.És nem azért mert Obán erkölcsösebb lenne mint a többi EU-s vezető,sőt lehet nála sokkal erkölcsösebb is,de Orbán jól politizál és ez elvitathatatlan tőle.
makasipasztor 2022. 05. 30. 11:43
Előzmény: #13945  Murdoch
#13951
Ha hiszed, ha nem,-hallottam róla. Embernek érzem magam, nem állatnak. Ezért elitélem azt az álláspontot, hogy elkövethetek erőszakot, (bármilyet bárki ellen,: ember, állat, csecsemő stb.) azért, mert erősebb vagyok, vagy annak hiszem magsm. A múltban történtek sem mentesítenek a most elkövetett gaztettekért.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 11:19
Előzmény: #13942  Törölt felhasználó
#13949

Orbán politikája nagyon hasonlít Zelenszkijére.
Mi is ráncigáljuk az oroszlán bajszát (EU) és nem kizárt hogy csúnya vége lesz.
Zsilinszkíj is hasonlókat művelt (gondolj a gázválságra , vagy amikor 2 millió ember elöl elzárta az ivóvizet stb).
Ezek az emberek meg vannak győződve a felsőbbrendűségükről, és biztosak benne hogy mindenkit meg tudnak szívatni. Ugyanúgy mint Putyin is.
Közben picit sem érdekli a saját népük sorsa. A háborúban pedig sajnos az addig semmi sem nezett emberek szenvednek, nem akik okozták.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 10:41
#13948
Azért jelenleg nem Ukrajna EU tag hanem Magyarország,ha pedig nem problémázik azon az EU,hogy az ukránok egy EU-s országot betámadnak akkor ritka nagy szarban van az EU,mindenesetre ha ez bekövetkezne akkor Magyarország minden Ukrajnát támogató döntést megvétózna  mindenhol.Ezenkívül az EU is elgondolkozhatna azon ,hogy ha nem kapja meg azt az EU-tól Zeleniszkij amit akar ,akkor az EU ellen fordulhat.Mondhatni,hogy ördögfiókát neveltek és etettek.Erre már utaltam,hogy míg az ukrán nép hősies honvédő harcot folytat az oroszok ellen addig a politikai vezetőik pont azok a mocskok akiknek vastagon benne van a keze a jelenlegi háború kirobbanásában.Nem véletlen testvérnép az orosz,ukrán.Egyik sem megbízható.
gazmber 2022. 05. 30. 10:30
Előzmény: #13939  Törölt felhasználó
#13947

az eu embargót, ha csak az ork-csatlós izé nem hajlandó megszavazni, akkor igazából csak neki zárják el az olajat, a többinek nem 'fáj'(?), és vszeg nem fog problémázni miatta, tehát mondhatni legitim döntés is lehet...izéke legfeljebb hadat üzen az ukiknak(?)- 'oszt jónapot'☺ szvsz
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 09:39
#13946
Na igen amikor a művelt fejlett nyugat gyarmatosította merő jó szándékból a barbár elmaradott népeket azokat rabszolga sorba téve és kirabolva.Sajnos a technikai fejlettség nem egyenlő az erkölcsi fejlettséggel.
Murdoch 2022. 05. 30. 09:00
Előzmény: #13943  makasipasztor
#13945
Bizonyára meglepő, de az elmúlt pár ezer év erről szólt, az erősebb diktál, nyugat-kelet tekintetében egyaránt. Ez nem feltétlenül katonai fölényt jelent, hanem gazdaságit is. Gondolom a gyarmatbirodalmakról sem hallottál.
Murdoch 2022. 05. 30. 08:56
Előzmény: #13938  janosvitez
#13944
Ezért is nyüzsgött ott még az oroszbarát ukrán kormány idejében is az Exxon, Shell stb...
https://climateinvestigations.org/does_exxon_love_putin_more_than_u_s/
makasipasztor 2022. 05. 30. 08:37
Előzmény: #13925  Törölt felhasználó
#13943
Én pl. megmondhatom Neked, hogy mit és hogyan csinálj? És megütögethetném mondjuk az arcod, ha nem fogadsz szót? Okfejtésed szerint megtehetném, mert "megmondtam" hogy ez,és ez legyen.   De: milyen jogon szólhatnék én bele a Te életedbe ? Azért, mert erősebb vagyok esetleg nálad? Badarság.
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 08:35
#13942
Egyébként számomra abszolút vissza tetsző,hogy Zelenszkijt a zongorás geggel minősítik,ez pont olyan,mint ha Atkinsont azzal minősítenék,amikor az orrát túrta majd a fikát megette,akkor ő meg a fika evő lenne gondolom és azt bírálnák a nagy művészeti szakértők.Ez a fajta nézőpont,számomra pont abban a kalapban van amikor a libsi megmondó emberek a maguk törpe kis értelmével zsírdisznónak minősítik Orbánt ,mert,elhízott.Jó,tudom,ezt csak azok a libsik művelik,akiknek  az IQ-juk a béka segge alatt van,az értelmesebb libsikre ez nem vonatkozik,Sajna belőlük van a kevesebb.A portfolion a tompa kések vannak túlsúlyban amit a temérdek klónjaikkal is növelnek.Könnyű öket felismerni,max pár szó írására képesek egy hozzászólás alatt amiből az egyik ooobááán kell,hogy legyen :))
Törölt felhasználó 2022. 05. 30. 08:21
Előzmény: #13932  Törölt felhasználó
#13941
Gondolom,pont annyi mint,hogy Amerikában egy színész elnök lehessen,mint pld, Ronald Reagen.Egyébként nem tudom,hogy mennyire ismered Zelenszkij munkásságát,de valószínűleg szinte az összeset láttad,pont úgy mint Atkinsonét ha párhuzamba tudod azokat állítani. Nekem mindenesetre mind a kettő munkássága tetszett a maga műfaján belül,de messze nem ismerem a teljes repertoárt.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek