Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 22:44
Előzmény: #8091  Phylaxa
#8100
Páran annyit látnak az egészből, hogy majd ők kifizetik az 50%-al nagyobb rezsijüket. Agyrém
OFF 
Páran annyit látnak az egészből, hogy 479 a benzin juhú, de azt nem hogy hány kutas megy ebbe tönkre, meg hány ember veszti el a munkahelyét.
Páran annyit látnak, hogy szja visszatérítés juhú, de azt nem hogy mitől ennyi az EUR.
Páran annyit látnak, hogy nem emelkedtek a gázárak juhú, de azt nem hogy 700ft egy franciakrémes.
Ingyen pénzöntés csak az álomvilágban létezik
janosvitez 2022. 03. 21. 22:43
Előzmény: #8090  Törölt felhasználó
#8099
El kell ítélni a gazembereket akik a saját népük és a szomszédaik ellen vonulnak...
A háborus büntett nem BtK-ba ütköző??? -((
8193 2022. 03. 21. 22:37
Előzmény: #8091  Phylaxa
#8098
Az a baj, hogy orosz szemüveggel nézve nincs olyan, hogy semlegesség, ezt kéne mindenkinek megérteni.
Oroszországnak barátai vannak és ellenségei. E kettő közül kell választani a környezetében mindenkinek.
Az egy nagyon naiv elképzelés, hogy megtűrtek volna egy semleges Ukrajnát maguk mellett, ami nyilván a nyugati értékek szerint próbálta definiálni magát. Hogyan is nézett volna az ki, hogy 20-30 éven belül Ukrajna összehoz mondjuk egy Lengyelország szintű jólétet? Hogy magyaráznák ezt ki otthon az elvtársak a csóró vidéki ruszkiknak, hogy a szomszédban a testvérnépnél dúl a demokrata fertő, és emellett nem nyomorognak?
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 22:37
Előzmény: #8085  LVN
#8097
Ahogy mondod, nem véletlenül akarja visszaállítani a ‘97-es állapotot.
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 22:35
Előzmény: #8090  Törölt felhasználó
#8096
Ma inkább a pincében alszom, még a végén lebombáznak engem is
tokos. 2022. 03. 21. 22:04
Előzmény: #8093  gilmour
#8094
Mintha nem lenne szín józan a videón.
Istvan78 2022. 03. 21. 21:47
Előzmény: #8083  Istvan78
#8092
A NATO nem hívta meg tagnak Ukrajnát. Tárgyalásokkal lehetett volna kizárni, hogy Ukrajnában se legyen nukleáris erő, mint ahogy nincs a legtöbb EU tagországban. Szóval, zömmel csak ürügy volt a NATO terjeszkedés. Az orosz nyelvvel kapcsolatos ukrán politikával szembeni orosz felháborodás már sokkal indokoltabbnak látszik, ezt elcseszték az ukránok, de ez nem elégséges ok egy háborúra.
Phylaxa 2022. 03. 21. 21:44
Előzmény: #8077  8193
#8091
Már sokkal korábban tárgyalni kellett volna. Megegyezni, hogy Ukrajna nemcsak, hogy NATO tag nem lesz, de semlegességet kell garantálni. Az orosz lakta területeknek pedig autonómiát. Erről kellett volna tárgyalni. Ma is erről tárgyalnak szerintem és nem arról, hogy Oroszország megtámadja-e a NATO-t. Szartak bele, ez lett belőle. Most pedig ahelyett, hogy megegyeznének, hazavágják a kontinenst. Páran annyit látnak az egészből, hogy majd ők kifizetik az 50%-al nagyobb rezsijüket. Agyrém.
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 21:42
Előzmény: #8058  Törölt felhasználó
#8090
csak szolok hogy nyilt haborus propagandat folytatsz itt
lassan a Btk-ba ütközik
nem lenne baj ha lehiggadnal egy kicsit
Istvan78 2022. 03. 21. 21:41
Előzmény: #8087  Murdoch
#8089
Úgy tűnik, elavult ez az ismeretem, tényleg van.
________
________ 2022. 03. 21. 21:36
Előzmény: #8086  Istvan78
#8088
Bábkormány már M.o.n is van.
Aki eddig nem látta az h.lye
Murdoch 2022. 03. 21. 21:34
Előzmény: #8083  Istvan78
#8087
Istvan78 2022. 03. 21. 21:33
Előzmény: #8085  LVN
#8086
Tételezzük csak fel, hogy a volt szocialista országok Európában nem NATO tagok és a mostani háborúban a nyugat nem segíti Ukrajnát. Ukrajna hamarább elesik, aztán jön Putyin sorban ezekben az országokban, kikényszeríti, hogy katonai szövetségre lépjünk vele, majd jön a bábkormány, ha kell katonai erővel. Lenne olyan politikai erő amelyik behívná az oroszokat, láttunk már ilyet. Tudjuk, hogy a történelem ismétli önmagát.
LVN 2022. 03. 21. 21:27
Előzmény: #8082  realmadrid
#8085
Kicsit visszább olvass, írtam, hogy az a mákunk, hogy NATO tagok vagyunk, azon kívül persze, hogy megszívta Ukrajnát, de nagyon. Nem véletlenül követeli, hogy a kelet-európai országok lépjenek ki a NATO-ból. Másnap megnézhetnénk magunkat...
LVN 2022. 03. 21. 21:26
Előzmény: #8081  Murdoch
#8084
Azt nem tudom, milyen sorrend van a kis vörös noteszkéjében, de nyilván látszik, hogy a keleti területek felől (hátország körül ütközőzónát kialakítani) ment nyugat felé az "érdeklődése". Ukrajna biztosítása nélkül meg elképzelhetetlen a további terjeszkedés, stratégiai fekvése miatt, meg mert olyan hosszú a határszakasza az orosz anyafölddel, védhetetlen síkságokon át Moszkváig. Ezért baromi nagy szerencsénk, hogy beletört a rozsdás bicskája. Ukrajna után, ha nem lennénk NATO tag, simán lendületből ment volna át egész Kelet-Európán. Baltikumra rég fáj a foga, kell az összeköttetés Kalinyingráddal, aztán akár jöhetett volna Finnország és Svédország. Nem véletlenül kezdtek el kapálózni ők kézzel-lábbal, hogy NATO tagok legyenek inkább mostmár.
Istvan78 2022. 03. 21. 21:25
Előzmény: #8080  Murdoch
#8083
A NATO terjeszkedése szerintem túl van tolva, mint ok a háborúra. A NATO védelmi szövetség. Amerikának majdhogynem jelképes mennyiségű katonája van Európában és nukleáris rakétái nincsenek. Ha Ukrajna is egy olyan tag lett volna, mint például Magyarország, ez mennyiben fenyegette volna Oroszországot? Egyébként vannak most is NATO tagok határosan az oroszokkal. Inkább csak nem tetszett Putyinnak, hogy a nyugat mellé áll Ukrajna és nem oroszbarát akar lenni, ennyiről van szó. Ill. ezen túl arról, hogy ha nincs egy oroszbarát bábkormány Ukrajnában, akkor kebelezze be és legyen ő egy hódító vezető, így vonuljon be a történelembe. Állítsanak Nagy Péter szobra mellé egy Putyint.
realmadrid 2022. 03. 21. 21:23
Előzmény: #8079  LVN
#8082
Persze, neki ment volna az összes közép kelet európai nato tagországnak. Ekkora baklövést ne feltételezzünk már putyintól. A nato mind katonailag, mind gazdaságilag messze felülmúlja oroszországot. 
Murdoch 2022. 03. 21. 20:58
Előzmény: #8079  LVN
#8081
Valahogy csak nem rohanta le korábban Finnországot a hagymázas teoriád ellenére.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek