Topiknyitó: harlem 2020. 12. 14. 19:33

GYURCSÁNY TAKARODJ!!!  

Engem nem különösebben érdekel a politika, de adjunk esélyt az ellenzéki vezír megmérettetésének is egyenlő esélyek elvén.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2022. 04. 10. 10:02
Előzmény: #118  harlem
#120
Olyanra vam kiehezve a nep akkor  ski jelen körülmények között nem megvalósítható. Tisztességtelen versenykörülmények között, tisztességtelen és gátlástalan ellenféllel szemben tisztességes párt nem tud felemelkedni. 
Feltűnt már neked, hogy bárkit le tudnak járatni kb 2 hét alatt, a legócskabb hazugsággal? Amíg ez működik, addig reménytelen, amit írsz. 
harlem
harlem 2022. 04. 10. 09:27
Előzmény: #113  apocca
#119
harlem
harlem 2022. 04. 09. 19:30
Előzmény: #116  Dehogynincs
#118
Ettől tértek el - erre mondtam, H kijelölni az utat és becsületesen végig menni rajta.
Lehet kicsiket botlani, de nix ugra-bugra, bekapcsolva kell tartani a sávtartó automatikát és a tempomatot is.
Veszettül ki van már éhezve a 6 millió vidéki választó polgár is egy becsületes, értelmes és karakán vezetővel megáldott, profin manage-elt pártra, de ennek hiányában marad a "bevált" gyakorlatnál.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 09. 15:38
Előzmény: #116  Dehogynincs
#117

Javítok.
Jött a NOlimpával, jött az ep-választásokon és jött az önkormányzati választásokon.
Az országos választásokon külön indulva  is jöhetett volna legalább ennyire.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 09. 15:27
Előzmény: #104  signal2
#116
Jött más. A momentum.
Jött a NOlimpával, jött az ep-választásokon és jött az országos választásokon.
Országos középpárt lett.
Aztán szégyenszemre összeállt a dk-val és az mszp-vel.
Egy új párttól azt várnánk,hogy bebizonyítsa, hogy lehet más a pokitika. Az lmp után a momentum is bebizonyította, hogy velük sem lehetett más a politika.
https://momentum.hu/bocsanatot-kerunk/
Bocsánatot kérünk
Szerző: Donáth Anna | 2022 ápr 5. | Magyarország
"Éjt nappallá téve dolgoztunk, felszántottuk az egész országot – nem csak a kampányban, hanem a 2017-es alakulásunk óta folyamatosan. A legkisebb falvakban is voltunk, kopogtattunk, tettük a dolgunkat, amiről azt hittük, sikerre vezethet.
De ez nem volt elég. Mélyen át kell gondolnunk, miért nem, és hogy mit rontottunk el. Hogy mit tudunk másképp csinálni."
Anna! ott rontottátok el, hogy összeálltatok azokkal, akikkel nem kellett volna. Feladtátok és egy tál lencséért odaadtátok azt a tőkéteket, amit az összefogásig gyűjtöttetek.
Ezt rontottátok el. Nincs itt semmiféle mélység, amit át kellene gondolni.
A Momentumot azért alapítottátok meg 2015 tavaszán, hogy egy új politikai közösséget és kultúrát hozzatok létre. Ettől tértetek el.
harlem
harlem 2022. 04. 09. 15:17
Előzmény: #113  apocca
#115
Akárhogy csűri Fletó de amíg nem érti és nem akarja megtanulni hogyan kell széllel szemben.., addig marad a mohás oldalon.
https://24.hu/belfold/2022/04/09/valasztas-2022-gyurcsany-ferenc-dobrev-klara/
Két dudás is nehezen fér meg, nemhogy 6.
Ez nem lineáris algebra, H összead 6 számot és nagyobb lesz 2/3-adnál.
Az ellenzék alap problémája, H Fletó egy fotel tudós  puhapöcs, komolytalan ellenfél.
A vidék erre nem vevő.
Tolhat bárkit maga elé, pisszeghet, krákoghat a háttérből csak ront a helyzetén.
Ha ezt nem fejezi be tényleg jobb, ha visszavonul - nem akartam a topic címet felhasználni...
Ha tényező szeretne lenni 3 dolga lenne.
Vért pumpálni a szervébe  és nem bábozni tovább, rendet csinálni és élre állni.
Kijelölni az utat és becsületesen végig menni rajta.
Nekilátni dolgozni a meddő pofázás helyett, H 3 év múlva legyen miről pofázni, mikor meg kell téríteni a választóknak.
cintanyer 2022. 04. 09. 15:13
#114
https://www.facebook.com/gyurcsanyf/videos/1377350579382743
Ez már az elszabadult hajóágyú.
Feri!
61/4. 
Nem Te vagy a messiás!
apocca
apocca 2022. 04. 09. 14:10
Előzmény: #106  sanka
#113
a mandinerből:
"A Fidesz ezerszer jobban kutatja, érti a választói viselkedést, és reagál az emberek érzéseire. Ezt nevezhetjük profizmusnak is – fogalmazott Ujhelyi István
"óriási hibának tartja, hogy az ellenzéki oldalon néhány értelmiségi még mindig negatívan beszél a vidékiekről, és őket okolja a vereség miatt mutatott rá Ujhelyi István. Óriási hibának tartja a magyar emberek lebecsülését, lenézését vagy bármilyen jelzővel való címkézését. Kijelentette: A választókat meg kell érteni. Azt üzenem azoknak, akik szerint a szavazók tudatlanok, hogy jöjjenek, járják be velem az országot!'
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 09. 11:41
Előzmény: #111  signal2
#112
köszönöm, így már megy :)
signal2
signal2 2022. 04. 09. 09:49
Előzmény: #109  LappangSouchong
#111
signal2
signal2 2022. 04. 09. 09:49
Előzmény: #107  harlem
#110
Valóban az abtanulság, hogy a szavazókörökben minimalis visszaélés van. 
Egy kistelepülés szavazóköréből azonban értelemszerűen nem láthatta, hogy kihez, milyen média ér el. 
Abban pedig egeszen biztosan nincs igaza, hogy a 20.000 szavazatszámlaló elpazarolt erőforrás volt, és hogy őket elveszíti az ellenzék. Egyrészt nem az ellenzék toborozta őket, hanem civilek. Ezt Mérő pontosan tudja, mint jelentkező. Másrészt ezek az emberek más tevékenységet nem vállaltak volna, azert jelentkeztek, hogy biztosítsák a választás tisztaságát. A visszajelzéseikből pedig az látszik, hogy sokan csinálnának mást is, ha már ebbe bekerültek, azaz inkább egyfajta katalizáló ereje volt az egész projektnek. 
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 09. 09:03
Előzmény: #107  harlem
#109
Érdekelt volna, majdnem megböktem, aztán az utolsó pillanatban vettem észre, hogy  origo.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 09. 09:01
Előzmény: #106  sanka
#108
Pedig jól írja, a végtelen és teljes körű agymosás nagyon meggyőző kommunikációs forma. Így már igaz, nem? Kár, hogy a pénzünk és a média birtokában teljes monopóliuma van a kicsinek felette.
harlem
harlem 2022. 04. 09. 08:53
#107
sanka 2022. 04. 09. 07:21
Előzmény: #102  1valaki
#106

"A kérdés mindig az, hogy ki tud a választókkal meggyőzőbbeen kommunikálni."
Nem, ez a választás konkrétan arról szólt, hogy orbán hazugságaival becsapta a választókat!!!!!!
signal2
signal2 2022. 04. 09. 01:17
Előzmény: #102  1valaki
#105
Engem nem az érdekel, hogy ki hogy kommunikál, hanem az, hogy kivel van nagyobb esélye egy egészséges fejlődő, modern ország megteremtésére. Elég szomorú és baj, ha nem a tartalo, hanem a forma számít.
"Míg a Fidesz nem azt mondja, hogy a gyurcsány lop (bár mindenki tudja, hogy sokat lopott, arányaiban sokkal többet a 4 év alatt mint más, mivel az országot is sz@rrá zúzta gazdaságilag, akár elismeritek vagy nem), hanem azt mondja hogy fecó és bandája tőlünk az állampolgároktól fog elvenni és semmit nem fog adni stb.
"Veszed" a különbséget!?"
Veszem. Tén vs rágalmazás és gyűlöletkeltés. POnt ez a problémám. Jóérzésű ember nem kezd iel a másikat azzal mocskolni, hogy miylen rosszat FOG csinálni. Mert az szimpla rágalom.
.
"Arra a kérdésre pedig, hogy miért nem állt ki Orbán ezzel a kis nyálasszáju, amerikából szalajtott szuterénhuszárral arra 2 egyszerű válasz van: 
1. Olyan emberrel, aki tényszerű és számok nélküli gazdaságpolitikával úgy érvel, hogy csak azt hajtogatja, hogy majd Uniós pénzből mindent megoldunk az dilettáns és felesleges vele még az 1x1-el is próbálkozni!"
.
Nemcsak Orbán nem állt ki, hanem egyetlen fideszes jelölt sem! Pedig sok helyen nem a ideszes jelölt volt az élesebb kés a fiókban, de ott sem vállalták. De mégegyszer: ha MZP gyenge egy vitában ,akkor az Orbánnak csak előny lett volna, nemde? Nincs is jobb, mint egy genge vitapartnerrel vitázni. De valamiért nem történt meg. Továbbra is azt állítom, hogy azért, hogy a saját propagandájukon kívül minél kevesebb egyéb véleményt halljanak az emberek. 
signal2
signal2 2022. 04. 09. 01:10
Előzmény: #103  blackmirror
#104
MIlyen kurva könnyen dobáloszik mindenki azzal , hogy ha nem jön más. Aztán ki? Nem fog más jönni, mert kb. aki úgy gondolta, hogy vállalja azt az életformát, hogy politikus lesz, az már mind politikus. Vagy jönnek majd fiatalok, akik még szerencsételenebbek lesznek legalább 10-15 évig, amíg nem szereznek elég tapasztalatot.
Nem fog senki jönni. És a DK sem fog eltűnni. Azt tudom csk elképzelni, hogy a törpepártok teljesen jelentéketelenné válnak (lmp, pm, alán mszp). MSZP lehet, hogy beleolvad a DK-ba. Jobbikra tippem sincs, ők kapták a legnagyobb pofont. Erősösdést most csak a Momentumban és a Mi Hazánkban látok, de tömegpárttá/ néppárttá egyik sem tud válni mostani becslésem szerint.
Az arculköpést nem értem. Konkrétan mire gondolsz? 
"ilyen hülyéket nem a parlamentben, hanem a cirkuszban kellene mutogatni." - netán ismered azt a 70 embert, amelyik bent lesz a parlamentben? Van egy fogadásom, hogy IQ-ban átlagosan jobbak, mint a fideszes képviselők. 
Értem, hogy a képedbe tolták MZP támadható mondatait, de bármelik beszédét meghallgattad elejétől a végéig? Pl a március 15-it?
Meritokrácia felőlem jöhet, de ettől jelenleg a fidesz álla a legtávolabb. 
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 09. 00:24
Előzmény: #98  signal2
#103
Azért nem a kormánypárt bűnein és hibáin lovagolok mert részt vettem az ellenzéki előválasztáson és egy perc erejéig én is elhittem, hogy MZP lesz az a személy, aki méltó kihívója lehet Orbánnak és át lettem verve, meg amúgy is elkönyveltek itt már fideszesnek, illetve Orbán ekézését megteszik mások helyettem. Amikor MZP elkezdte a hülyeségeit az előválasztás 2. fordulójában, már akkor tudtam, hogy halott ügy és nem megyek el szavazni. Nem bántam meg. 
MZP csak felfelé szlogennel kampányolt? Persze, meg a meleg, kokainozó, orgiázó fideszes politikusokkal (akikről elhintette a pletykát de a mai napig nem tudjuk, hogy kicsodák), meg azzal, hogy csak az lehet keresztény, becsületes és tisztességes, aki rá szavaz, meg azt is mondta, hogy Orbán egy személyben felelős az ukrán-orosz háborúért, ami ez így egy baromság. Minden második szava Orbán volt, ami rohadt unalmas egy idő után. De ha akarsz látni durvábbat, ajánlom a nyugatifény ellenzéki oldalt, amely a fideszes szennymédia szintjén "tájékoztat" és kampányol. Amit meg most művel az ellenzék, azzal szerintem nyíltan beleköpnek a választók pofájába, de ahogy látom ez egyeseket egyáltalán nem zavar, sőt. Egyébként hajrá, ha úgy gondolják, hogy jó lesz ez, nyugodtan folytassák a kitaposott utat ezzel az inkompetens garnitúrával, megnézzük hova jutnak négy év múlva. Most szólok: EU választás bukta, önkori választás bukta, 2026 választás bukta az ellenzéknek, egészen addig, amíg nem jön valaki, aki elzavarja ezt a szánalmas pitiáner megélhetési bagázst. A vergődésükön meg jókat fogok röhögni mert ilyen hülyéket nem a parlamentben, hanem a cirkuszban kellene mutogatni. Ha nem jön más, könnyen lehet, hogy még a Mi Hazánk is lenyomja őket. 
                                         .
Különben leszarom ám, nekem teljesen mindegy mert nem szenvedek hiányt semmiben. Bárki is lesz kormányon, nem holmi kalandor krumplilóbáló politikusok és pártok, megvezetett szavazók határozzák meg az én életminőségemet, egzisztenciámat. A liberális demokráciában amúgy sem hiszek, mert a status quo fenntartásán kívül semmire nem való, meritokrácia vagy a meritokratikus technokrácia inkább való nekem ott legalább teljesítményhez van kötve az egyén pozícója, és nem lehet minden jöttment idiótából politikus. A demokráciát inkább meghagyom nektek.
1valaki
1valaki 2022. 04. 09. 00:01
Előzmény: #101  signal2
#102
Mindenek annyi oldala van ahonnan nézzük!
A te nezőpontodból is el lehet fogadni néhányat, de egy kampány már csak ilyen, az nem a hímes tojásról szól. 
Azért az ellenzék is bevetett jó néhány övön alulit, de ezt most hagyjuk.
A kérdés mindig az, hogy ki tud a választókkal meggyőzőbbeen kommunikálni.
Ez valamiért 12 éve nem megy a baloldalnak és tudod miért, mert fikarcnyi előre látas, vagy komplexitás sincs bennük, hogy aszerint, némi objektivitással próbáljanak látni vagy elképzelni dolgokat!
Ekkora pofára esés azert volt, mert elbízták magukat, hittek annak a néhány, magát tömegnek mutató hangadónak és nem akarták kb. sem tudni a valós helyzetet!
Valami olyan dejavu erzesem volt a koaliciótokkal, mikor egy női vezető úgy hajt ki a kereszteződésből mikor már kis ideje ott ál, hogy hirtelen elszánja magát, becsukja a szemét és kihajt, lesz ami lesz módon!
Így nem lehet politizálni!
Arra is rákéne jönnötök (de senki nem akar), hogy miért lehet még mindig gyurcsannyal riogatni!?
A legfontosabb és ezt még mindig nem értitek, hogy adni kéne a népnek is v.mit, nem csak a pozícióban ülőknek, de ezt ti soha semikor semilyen formában nem tettétek és tennétek  meg!
Lehetőségetek lett volna az elnyert önkormányzati pozíciókban is megtenni, de ti olyan mohók vagytok, hogy nektek mindent, a másnak meg semmit elvet valljátok!
Ti (mármint a politikusaitok) arra is képtelenek vagytok, hogy észrevegyétek mikor, higy és mit kéne tenni!
Hofi mesélte egyszer, hogy valaki megkérdezte tőle, hogy honnan jön az a sok téma amiből ennyi viccet tud csinálni, amire ő azt válaszolta, hogy a téma a földön hever, csak észre és fel kell venni! Vagyis ő észreveszi, míg a másik nem!
Pont ezért más és jobb a Fidesz mindenben mint az ellenzék!
További probléma nálatok, hogy ti unalmas és szánalmas módon folyamatosan csak azt kommunikáljátok, hogy Orban és holdudvara lop!
Míg a Fidesz nem azt mondja, hogy a gyurcsány lop (bár mindenki tudja, hogy sokat lopott, arányaiban sokkal többet a 4 év alatt mint más, mivel az országot is sz@rrá zúzta gazdaságilag, akár elismeritek vagy nem), hanem azt mondja hogy fecó és bandája tőlünk az állampolgároktól fog elvenni és semmit nem fog adni stb.
"Veszed" a különbséget!?
Arra a kérdésre pedig, hogy miért nem állt ki Orbán ezzel a kis nyálasszáju, amerikából szalajtott szuterénhuszárral arra 2 egyszerű válasz van: 
1. Olyan emberrel, aki tényszerű és számok nélküli gazdaságpolitikával úgy érvel, hogy csak azt hajtogatja, hogy majd Uniós pénzből mindent megoldunk az dilettáns és felesleges vele még az 1x1-el is próbálkozni!
Aki analfabétával leáll vitatkozni az magát is lejáratja!
Nézd meg a YouTube-on az mzp féle "okos rezsicsökkentés" című videót és tuti felröhögsz, hogy ez a birka elakarta hitetni a néppel, hogy minden házat beburkol, csak azt felejtette el ez a jámbor ember elmondani, hogy a polgárnak mennyivel kell majd beszállnia, vagy a balos kormány mennyivel járul majd ehhez hozzá és miböl!?
Lehetne még itt a "Fűtsön a polgár kevesebbet!" mzp féle szálló igét is elemezgetni, de nem teszem, mert felesleges mivel már a mondat is magáért beszél!
 
2. Azért sem allt ki Orbán ezzel a jópofa gyerekkel, mert nem akarta csak azt hallgatni és semmilyen más érvet, hogy ő es a slepje mennyit lopott stb.
Ez a fajta vita nem a valós hozzáértést tárta volna fel, hanem elment volna a vádaskodás irányába úgy mint amit ti is ott az ellenzéki oldalon még mindig folytattok (marmint a vádaskodást) ahelyett, hogy konstruktív együttműködésre készülnétek!
Felesleges tovább folytatnom, ugy is süket fülekre talál nálatok, ahol még a konzekvenciákat sem akarjátok levonni és tanulni belőle!
signal2
signal2 2022. 04. 08. 22:38
Előzmény: #99  1valaki
#101
Igen, csakhogy konkrétan nem azzal járatták le legfőképpen, amit mondott. A plakátokon az lábbiakat olvastam: 
"Veszélyes"
"Eltörölné a 13. havi nyugdíjat"
"Elvenné a családtámogatásokat"
"100% Gyurcsány"
A két szélső egy egyszerű állítás, amit nyilván sosem mondott magáról, a középső kettőnek meg pont az ellenkezőjét képviselte. Bárki lett volna a közös jelölt, pont ugyanezek a plakátok lettek volna, csak más fényképpel.
Ezen felül az is fő üzenet volt a fidesz részéről, hogy MZP háborúba vinné a magyarokat. Ezzel körbe is telefonáltak jó sok ember pénteken és szombaton. Valójában ilyet sem mondott.
Lentiekre:
1. Igen
2. ilyet nem tapasztaltam. Konkrétum. Mondj legalább 2 ilyet. (apropó az ilyen Orbánra viszont biztosan igaz, pl az állami hirdetéseket, az oroszokhoz, az EU-hoz vagy az egyházhoz való viszonyt tekintve.)
3. véleményes. Nem a társadalmi csoportot minősítette, hanem azt, hogy a kormány mit tett velük, minek tette ki őket. Tehát pl. a kormány "úgy tartja őket, mint a gombát". Biztos sokan magukra vették ezt az inget...
4. jogos, és szerintem is hiba volt az 1 közös lista. De nem kevés elemzéssel jutottak arra, hogy ez az optimális választási taktika.
6. Itt nyilván Gyurcsányra gondolsz. Nem tudok vele mit kezdeni. Meglátásom szerint 2006-ban vissza kellett volna vonulnia a politikától, és neki köszönhető minimum a 2010-es 2/3, de ugye még a mostani kampányban is ő volt a fő motívuma a fidesznek (MZP is így gondolja). Sajnos csak maga tud úgy dönteni, hogy visszavonul. 
Ami nekem viszont még lényeges, hogy Orbánt még Gyurcsánynál is rosszabbnak tartom. Ennyi hatalommal és pénzzel, ami neki megadatott az elmúlt 12 évben, csodát lehetett volna tenni. Ehelyett elsősorban arra koncentrált, hogy a hatalmát megerősítse, a kontrollokat leépítse maga körül, a klientúrát kitömje pénzzel, és bizonyos ágazatokban kulcspozíciókat építsen ki. A jogállami és demokratikus elemeket fokozatosan leépítette. EMellett elhanyagolt olyan kulcsfontosságú területeket, mint az oktatás, a környezetvédelem, versenyképesség. Törénelmi bűn! NEm élt, hanem visszaélt azzal a törénelmi lehetőséggel, amit a nagyon kedvező világgazdasági környezet, a kvázi korlátlan hatalom, és a rengeteg  EU-s pénz biztosított neki.
Az idei választásra elértünk oda, hogy az ellenzék gyakrolatilag nem tud megjelenni a TV-ben és a rádióban, és behozhatatlan hátrányban van plakáthelyeket és online hirdetéseket tekintve is. Kínosan ügyel arra, hogy az ellenzék valódi véleménye a lehetős legkevesebb helyen jusson el az emberekhez. Ezért lőtték le pl a DAB-ot, ezért nem vállaltak egyetlen egy nyilvános vitát sem, így nem kellett róla beszámolni. Észre kellene venni, hogy nincs demokratikus küzdelem, mert gyakorlatilag küzdelem sincs. Mitől fél Viktor? Úgy gondolj, hogy ha hasonló mennyiségben ismerik meg az emberek mások véleményét, akkor nem nyerne? Ha nem így gondolja, akkor miért nem vállaja a tisztességes, férfias küzdelmet?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek