Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kata726
Kata726 szerda, 18:40
Előzmény: #97299  Getup
#97300
Holnapi zárótipp 1820.
Getup
Getup szerda, 18:35
Előzmény: #97297  Kata726
#97299
Koszonjük kata az infot🙂 akkor holnap 1700 vagy 1900? Like 1900...kivancsi leszek👌
Jocek szerda, 18:31
#97298
Kata726
Kata726 szerda, 18:30
Előzmény: #97295  HunSuccess
#97297
Nekem kb ez jött le. A visszaszerzés szót kerülte, de látszik, hogy piszkálja a csőrét a 4ig kivételezett helyzete.
Kata726
Kata726 szerda, 18:29
Előzmény: #97293  TomJerry86
#97296
Félve mondom, hogy igen, én is így gondolom. Árfolyam szempontból ez az interjú szerintem semleges, nagyobb sírhelyet nem ásott most. Egyébként meg a 4ig nem csak a védelmi iparról szól. Ha ez a láb zúzódásokkal megússza, a telkó meg a többi rendben lesz, akkor elhiszem év végére a 3k-t.
HunSuccess szerda, 18:26
#97295
Este meghallgatom! De ahogy Kata leírta, akkor ez már egy érett nyilatkozat volt, amiben sok pozitívum hangzott el. Pl.: kellenek a fejlesztések, ami lehetőleg magyar legyen. Lehet, hogy Jogilag rendben van. Hogy ezt kimondta, nagyon fontos, illetve korábban a visszaszerzésrol volt szó, de az ilyen jellegű kifejezéseket kerülte, hogyha jól értem?
HunSuccess szerda, 18:26
#97294
Este meghallgatom! De ahogy Kata leírta, akkor ez már egy érett nyilatkozat volt, amiben sok pozitívum hangzott el. Pl.: kellenek a fejlesztések, ami lehetőleg magyar legyen. Lehet, hogy Jogilag rendben van. Hogy ezt kimondta, nagyon fontos, illetve korábban a visszaszerzésrol volt szó, de az ilyen jellegű kifejezéseket kerülte, hogyha jól értem?
TomJerry86 szerda, 18:23
Előzmény: #97292  Kata726
#97293
Ez mondjuk jo hir, mert mas nem nagyon van rajtunk kivul. Csak ne barmoljak szet a ceget...
Kata726
Kata726 szerda, 18:17
#97292
Lehetőleg magyar beszerzés legyen!
Kata726
Kata726 szerda, 18:15
Előzmény: #97289  jofej
#97291
Várja a vizsgálatok eredményét, addig nem akar ítélkezni. Jó vagy rossz nekünk? Nekem nem egyértelmű.
Kata726
Kata726 szerda, 18:14
Előzmény: #97287  Kata726
#97290
Most meg azt mondta, hogy a védelmi ipar magánkézbe kerülése necces. Jogilag lehet hogy rendben van, de erkölcsileg nem. A védelmi kiadások 5%-ra növelésénél most van fontosabb is.
jofej szerda, 18:13
Előzmény: #97287  Kata726
#97289
Akkor ez most mi, jó vagy rossz?
HunSuccess szerda, 18:11
Előzmény: #97287  Kata726
#97288
Akkor ez most pozitív nekünk??
Kata726
Kata726 szerda, 18:11
#97287
Hát hamar lerendezte a 4iget Ruszin. A szerződések egy része szükséges fejlesztésekre megy, az 5000mrd évekre előre elosztva értendő, az pedig hogy miért onnan és miért annyiért, na azokat vizsgálják, de még időbe telik.
jofej szerda, 18:01
Előzmény: #97283  Sehmet
#97286
Állandóan a nemzetbiztonsági kockázatot mantrázza, de mi a nemzetbiztonsági kockázat? 
TomJerry86 szerda, 17:58
#97285
Akkor most holnap beszakadunk fekezhetetlenul? Es mi ez a baromsag ? Amerikai vagy nemet vagy cseh vedelmiipari cegek allami kezben vannak? Ahogy nezem teljesen mindegy, hogy csak a One tobbet er az arfolyam mai allasanal, zuhan ez a mocsok a vegtelensegig. Nalam is elszakadt a cerna.
scalad2 szerda, 17:50
Előzmény: #97271  Audax1
#97284
Megnéztem én is, - nos, nem vagyok feldobva. Ajánlom másoknak is, érdemes végig nézni, már csak a szemlélet érzékelése miatt is.
Több mint izgalmas helyzet alakul ki, bizonytalan időtávon. 
Sehmet
Sehmet szerda, 17:49
Előzmény: #97281  Sehmet
#97283
Állítólag a vizsgálatok valódi célpontja és Ruszin-Szendi Romulusz kritikája és a „Tisztítótűz művelet” kifejezetten a hadi- és űrtechnológiai divízióra a 4iG-Rába-N7  ügyletekre fókuszál. de ez a szegmens a vállalat bevételeinek mindössze 11,1%-át adja, és a vizsgálat kimenetele nem a cég felszámolása lesz, hanem a hadiipari szektor visszaállamosítása, vagy a magántulajdonosi struktúra kényszerű átalakítása nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva.
Marina5
Marina5 szerda, 17:45
#97282
Piaci információk
Napi min1,762 HUF5 napos vált.-3.37%
Napi max1,894 HUF13 hetes vált.-33.60%
Nyitó ár1,865 HUF26 hetes vált.-54.42%
Utolsó kötés1,784 HUF52 hetes vált.6.73%
Utolsó kötés ideje2026.06.24. 17:07YTD árfolyam vált.-53.98%
Napi változás (HUF)-76.0000052 heti min. záró1,600 HUF
Napi változás (%)-4.09%52 heti min. dátuma2026.05.15.
Előző záró1,860 HUF52 heti max. záró4,965 HUF
Forgalom (db)108,56752 heti max. dátuma2025.11.12.
Forgalom (HUF)198,429,16510 napos átl. forg.98 e db
Piaci kapitalizáció574 Mrd HUF3 havi átl. forg.4,713 M db
PiacBÉTBéta (S&P500-hoz mérten)0.63
Sehmet
Sehmet szerda, 17:40
#97281
Azt mondja, hogy felülvizsgálják az állammal kötött szerződéseit, nemzetbiztonsági kockázatnak tartja a 4iG-Rába-N7 szerződéseket, és szerintem a lényeg a tulajdonosi struktúra változtatására vonatkozik, ugyanis korábban, a 4iG védelmi ipari terjeszkedésekor a cég azt kommunikálta, hogy az állam kezében marad a kontroll a fizikai infrastruktúra felett. Ruszin-Szendi szerint azonban a védelmi ipar kiszervezése és a fideszes kötődésű gazdasági szereplők (mint például a 4iG) ilyen mértékű bevonása alapvetően destabilizálja a szektort. A cég már akkora és olyan szerződései vannak, hogy nem lehet a földbe döngölni és Remus testvérének sem, aki elől Remus elszívta a tejet. :)

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek