Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 25. 13:14

Nem segít rajtunk a radikális magyar nyugdíjjavaslat, összeroppan a rendszer reform nélkül  

Ugrás a cikkhez
A magyar nyugdíjrendszer problémáit igyekezne javítani az új javaslat, amely figyelembe venné a gyermekszámot is a nyugdíjkifizetésnél. Ez azonban nem segíti a hosszú távú fenntarthatóságot, mi több, a javaslat annyi rejtett
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
peter_s 2018. 04. 26. 13:02
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
Azt mondjátok meg, hogy miért éri meg egy olyan országban magánnyugdíjpézntárral szórakozni, ahol ennyire nem lehet hosszútávra tervezni? Ti tudjátok, de szerintem sokkal jobban megéri utánajárni kicsit a dolgoknak és mondjuk egy amerikai, német, kanadai, svájci, luxemburgi, osztrák stb. befektetési számlát nyitni és ott összeállítani egy portfóliót. Nyugaton több évtizedes, évszázados múlttal rendelkező pénzügyi vállalatok kínálnak lehetőséget a nemzetközi ügyfeleknek, míg Mo-n bedől egy Questor vagy hoznak egy törvényt és huss, több évnyi megtakarításnak reszeltek.
peter_s 2018. 04. 26. 12:46
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Az ellenzék sem különb ám. Magyarországon kulisszademokrácia van, szépen a háttérben az ellenzéki és kormánypárti politikusok megegyeztek, elosztották egymás között a pozíciókat a bizottságokban, testületekben és kezdődhet megint a cirkusz ami tart évtizedek óta, amit szépen eladnak a népnek, a háttérben meg mennek a mutyik, pozíció osztogatások. Az egész ellenzék vs. kormánypártok közötti konfliktus csak színjáték. Sírnak a közönségnek, hogy mekkora választási csalás volt, visszaélések, törvénytelenség, közben elégedetten vették tudomásul a kiosztott bizottsági pozíciókat, 4 évig hátradőlnek és felveszik a tiszteletdíjat. Figyeld meg,  a következő az lesz, hogy megemelik a saját fizetésüket teljes egyetértésben. A fideszes és az ellenzéki fanatikus választók meg nyírják, püfölik egymást a nemzeti ünnepeken, vonulnak, tüntetnek miközben a parlamentben jót röhögnek rajtuk a politikusok.
.
Akinek van egy kis esze az nem tapsol ezeknek a megélhetési politikusoknak, hanem ott húzza le a magyar államot, ahol tudja. Kihasználni az összes (adó)kedvezményt, venni a magas hozamú államkötvényeket, spekulálni a forintra, Mészáros-részvényekre, ingatlanokra stb. Ez sem túl etikus dolog - nem is törvénytelen -, de tudomásul kell venni, hogy a magyar társadalom tök buta (ezt már Széchenyi is megmondta), a politikusok meg ingyenélő, pöffeszkedő, pökhendi senkiháziak, akiket újra és újra megválasztanak. Így hát nem is maradt más, mint hasznot húzni ebből.
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 12:41
Előzmény: #49  MetalHeart
#58
Ezt én már az önkéntes manyup-nál megértettem, olyannyira, hogy az alap 4%-ot kiegészítettem a lehetséges 10 %-ra. (Természetesen nem csak magamnak, hanem az alkalmazottaimnak is). Annyi lett az eredménye, hogy jóval több reálhozamot kaptunk vissza, amikor visszaléptünk, mert ugye meg lettünk fenyegetve, hogy nem fogunk állami nyugdíjat kapni. Minden tiszteletem egyébként annak a pár tízezer embernek, akik kitartanak, remélem ők járnak jól.
Még egy eredménye lett a dolognak: a több százezres reálhozamot megkapva senki nem hitte el, hogy eltőzsdézték a pénzünket. (Ezt a most még tagok is megerősítik, csak meg kell nézni a számokat).
(Nem akarom ezt a témát újranyitni, leírtam a saját tapasztalatomat, és látva, hogy most merre tartunk, nem vagyok vevő a hülyítésre, viszont tényleg beláttam, hogy az államot nem szabad beavatni az öngondoskodásba).
settevoltesette 2018. 04. 26. 12:40
Törölt hozzászólás
#57
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 12:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#56
Na és mi a gond ezzel? Azt sem írtad, hogy a gazdagoknak miért gond a megélhetésük ilyen etnográfiai megállapításoddal, amivel példálózol, akkor is ha nem te írtad!
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 12:30
Törölt hozzászólás
#55
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 12:15
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Nekem óriási szerencsém még négy évig, hogy nem a te szerencsétlen jövőképeddel kell szembesüljek!
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 12:11
Előzmény: #50  Vazsmegyei
#53
Igen Magyarországon nincs jövőkép, nem tudtak adni és most sem az készül, hanem további megosztottság, gyűlölködés és persze a pénz lesz megint a kérdés.
Hát örüljön a Fidesz tábor, mert engem rendesen sikerült maga ála gyűrnie és utálom őket! Mármint a Fideszes csürhe politikusokat!
MetalHeart
MetalHeart 2018. 04. 26. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#52
úgy fogalmaznék, hogy nem pontosan így történt, hogy a net elbírja a csúsztatásodat... feleslegesen vergődsz, legutóbb beírtad, hogy abszolút sötét vagy a TA és fundás dolgokhoz, csakis politizálni tudsz és gőzöd sincs a részvényekhez, a forexhez meg végképp semmi... csak a legutolsó 20 kommentedet kell megnézni és máris képben van bárki rólad... további jó baromságokat és ömlengést öregember !
:D
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 12:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#51

Te egy válogatott rasszista vagy! Túlzásba viszed a frusztrációdat, szeretnéd kivetíteni egy kisebbségre! Van még más kisebbség is Magyarországon foglalkozzál azokkal is, akinek a gazdagság okoz megélhetési problémákat!
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 12:05
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#50

Soha nem lehetsz már nostradamus! A követőid persze egyre többen legyenek, hogy egyre frusztráltabban követhessétek a számodra is érthetetlen jövőképeket!
MetalHeart
MetalHeart 2018. 04. 26. 12:04
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#49
Így van, világos jelzés volt, hogy ember vedd kézbe a sorsodat... aki felfogta az a körülményeihez képest megoldja majd saját megtakarítással, mert nincs már lehetősége
Törölt felhasználó 2018. 04. 26. 12:04
Törölt hozzászólás
#48
andare 2018. 04. 26. 12:03
Törölt hozzászólás
#47
Vazsmegyei 2018. 04. 26. 11:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
Valószínű, hogy ezért egyre többen is mennek majd a nyugat ölelő karjaiba!
MetalHeart
MetalHeart 2018. 04. 26. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
baromság 2.0
MetalHeart
MetalHeart 2018. 04. 26. 11:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
szokás szerint baromság...
kukutyinbenko 2018. 04. 26. 11:55
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#43
" Az én gyerekeim nem fogják ilyen légkörben leélni az életüket, mennek szépen nyelveket tanulni és boldogulnak ott, ahol lehet. Az adósságot meg fizesse vissza Mészáros, gyűlöljék egymást a politikusok..."
_
Ezt egyre többen gondolják így, sokan már léptek is. Ezért akadályozzák a kivándorlók szavazati jogának gyakorlását minden lehetséges módon.
A durva az lesz, ha esetleg a korábban kivándorlók idős korukra tömegesen jönnének vissza (érzelmi, anyagi okok miatt) . Az ellátó rendszerek garantáltan nem fogják bírni.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 04. 26. 11:55
Előzmény: #41  gyula1971
#42
sehogy... megy a levesbe... sőt, mindenki, akinek nem lesz min. pár 10 millás megtakarítása...
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 26. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
A foglalkozáshelyettesítő támogatás 22800 ft-hó, az egészségkárosodotti járadék 27070 ft-hó.
Ebből nincs nyugdíjjárulék levonás,ez netto,mivel szociális ellátások aktív korúaknak.
Aki ebből él az nem tud szülő tartást fizetni. De ezzel,hogy fog bekerülni egy nyugdíjas otthonba,ha egyedül élő?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek