Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 23:34
Előzmény: #9978  almafa111
#9980
Meg egy kör kérdés aztán mára feladtam : honnan tudod kik azok akik nyomják a sosem adom el dumát de közben eladnak? Honnan tudod hogy vannak egyáltalán ilyenek? Honnan tudod hogy mennyien vannak? Meg tudod nevezni őket? Ha nem akkor csak talalgatod. Amúgy ők sem vicc kategória hanem a tudatosan a kicsiket (fórum alapján kereskedőket) kizsakmanyolo, kevésbé egyenes traderek. Nagyon is rafkosak... Sajnos a marineniknel sokkal jobban. Estben nem azért repültel mert lefelé vártad. Hanem ahogy panikoltal. Képzeld aki ott van az sem mind hurrá optimista de velük meg lehet beszélni pánikolas nélkül hogy miert lehet. Ja és Last csak egy moderátora a sok est fórum egyikének, nem a vezetőnk. Ha eladja hát eladja. Engem mit érdekel? A saját elgondolasaim alapján kereskedtek eddig is és ezután is. Ennyi csak. Na jó éjt. 
Törölt felhasználó 2018. 08. 23. 23:32
Előzmény: #9959  almafa111
#9979
Egyszeru matek: a meg egyszerubb erthetoseg miatt legyen most csak 300 millio reszveny, ennek 25%-a (23) kozkez, az 75 millio. Ha jon meg mondjuk csak 100 millio reszveny, ami kedvenc polihisztorunknal landol, akkor 400 millio reszveny lesz, amibol 75 millio van kozkezen -> a kozkez arany 19%-ra csokken. Ha 200 millio reszveny jon meg, akkor 500 millio reszveny lesz, ebbol a 75 millio kozkez -> 15%-os kozkez arany. Ez rontja az indexekben elfoglalt sulyt, bekerulesi/bennmaradasi felteteleket stb. Utobbi peldanal, hogy ujra 25%-os legyen a kozkez arany, 50 millio reszvenyt ki kell szorni.
Ami az erteket illeti: ha 200 millio reszveny erkezik (ugye fix 611 Ft-on szamolva), akkor a beapportalt vallalatokat kb. 120 mrd-ra ertekelik. Induljunk ki tavalyi evbol.. R-Kord 6,5mrd adozott eredmeny, Meszaros es meszaros 3,7mrd adozott eredmeny, Geosol 2 mrd, a Matrai Eromu az elmult 5-6 evben atlagosan 10 mrd adozott eredmenyt ert el evente, tavaly a kiszallas es egy egyszeri kar miatt kicsit veszteseges lett, de nem valoszinu, hogy ez iden is megtortenik, plane nem allami hatszellel, de szamoljunk most csak 5 mrd-dal. A Kall-ra ne szamoljunk egyelore semmit, meg csak most indul be, nem erdemes becsulni, csak a biztosra menjunk. Az Opus tavalyi eredmenye 6 mrd volt (ebbol elso felev 2 mrd, masodik felev 4 mrd), szamoljunk ujra 6-tal, mert volt, ami csak a masodik felevben indult be, de a media a valasztasi kampany miatt jobban meg lett tolva.. Tehat akkor osszesen (tulajdoni hanyad aranyaban): (6,5+3,7+2)*0,5 + 5 * 0,85 + 6 = 16 mrd. Ez reszvenyenkent 32 Ft adozott eredmeny, ami kb. 17-es P/E a mostani arfolyamhoz viszonyitva. Tekintve az emlitett cegek meses novekedesi utemet a jo politikai hatszelben, a mostani arfolyam nem tunik rossznak a beszallasra:) Ez az alulkalkulalt profitmennyiseg konnyen duplazhat is, raadasul azt is rebesgetik, hogy 51% helyett 100%-ban jon a legtobb ceg.
Kis utanajarassal es tobbfele becslo modszerrel ezt sokkal pontosabban is ki lehetne szamolni, ez elegge elnagyolt igy, de a lenyeg latszik.
almafa111 2018. 08. 23. 23:25
Előzmény: #9976  HoStrucc
#9978
Azokra gondoltam akik azt irjak, hogy longosok es sosem adjak kozben meg adjak ezerrel. Tisztelet a kivetelnek. Akinek nem inge ne vegye magara.
Ha elolvasod ujra mit irtam, akkor rajossz, hogy nem Teged soroltalak vicc kategoriaba hanem
aki lemepviseli, hogy soha nem adja, mert O longos es kozben 20-30% nyerot otthagy. Ezt irja, se kozben meg adja idoben. Na ez a gusztustalan. Igen van! Igy most valaszoltam is. Az Estet nem tamadasnak szantam, csak amikor nem a feldumat irtam be akkor szepen kiraktak. Roka-koma es tarsainak nem tetszett, hogy nem roszaszin kodos dolgokat irtam. Mi lett? Olvad a nyero es talalgatjatok, hogy a 170-es papirt miert adjak most 100 alatt. Kielott felreertened nem mas vesztesege ek orulok, hanem kitiltottatok mindenkit aki nem hurraoptimista volt. Most meg megy majd a siras-rivas. Kivancsi vagyok, hogy a vezetotok mikor lep le ahogyan a Nordbol is. :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 23:18
Előzmény: #9974  almafa111
#9977
Látod megint nem válaszoltál. Ehelyett esettel támadsz vissza. Köszi igen most épp csökken a nyerőm. Nekem van! ;) 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 23:16
Előzmény: #9973  almafa111
#9976
Köszönöm hogy a hatalmas tudásoddal vicc kategóriába merted sorolni a magam fajtát aki eldontotte az elején hol száll be illetve azt. Is hol szeretne kiszallni. Neked aztán van bőr a... Képzeld zsenikem (ez irónia, hisz egy év alatt nem tanultál semmit) vannak ilyen emberek akiknek ez így jó. Nem tradelnek folyamatosan. Megvettek és tartják. Magamon kívül tudok még jó párat aki így van vele. A helyzet az hogy mindenkinek meg van az oka rá. De ettől függetlenül értik is a céget és a papírt, annak a mozgását, a miertjeit. Mert veszik a fáradtságot hogy gondolkoznak ne csak másokat kerdezgessenek. Te vagy a legrosszabb itt mind közül akit valaha olvastam mert kerdezgetsz 1000et majd leviccezed azokat is akik hajlandóak voltak válaszolni neked. Tudod hova menj ezek után.. . (Legyen Mondjuk Ajka) .
Essence
Essence 2018. 08. 23. 23:16
Előzmény: #9973  almafa111
#9975
Tehát nem realizáltál veszteséget. Akkor még nem buktál! :)
Csak türelem kell...
almafa111 2018. 08. 23. 23:09
Előzmény: #9970  HoStrucc
#9974
Strucc! Szallj mar le rolam. Inkabb figyelj az Estre, mert Neked is csokken a nyerod.
almafa111 2018. 08. 23. 23:07
Előzmény: #9967  Törölt felhasználó
#9973
Szoval. Vegre egy korrekt valasz. A tanulopenzt eleg rendesen en is megfizettem. Olvass bele a masik topicba. Nem surun latsz olyat, hogy vki eladott volna. Mindenki tartja. Amit Tenirsz tok logikus. De itt inkorrekt modon szopatjak a kicsiket nehanyan, hogy Ok bizony nem adjak el tartjak. Jah es Ok longosoknak titulaljak magukat. Erted!? Longosok... Azert mert sokszor 20-30% nyerot hagynak veszni nehogy lemaradjanak. Szoval Ok eleg vicc kategoria. Ahogy szinten irod, hogy minden pakk annyit er amennyia reszveny arfolyama. Hat ez az! En ertem, hogy van egy-ket fanatikus, de attol, hogy lentrol van szar latni a tetemes virtualis bukot. Persze Ok sem adjak el soha. Egyebkent Te vagy mas tud arra valaszolni, hogy mi van ezzel az alportos reszvenyszammal es a kozkezzel, hogy egyesek szerint azert nincs meg apport, mert akkor veteli ajanlatot kellene tenniuk.
Essence
Essence 2018. 08. 23. 23:03
Előzmény: #9965  Istvan78
#9972

Szerintem Pompit a rossz hír hozójaként, a pajtásozásért és a nagy keddvel üzött provokációiért ekézik.
De hisz létezik a TA hívö típus, itt járnak közöttünk, látjuk. Persze nekik is egynél több erziójuk van arra, hogy mi várható (nem 2, akár 5, csak különbözö valószínüségüek).
Egyébként atöbbiben szerintem egyetértünk: igen, pont ez a potenciál OPIban, hogy annyi hír van a csöben, amiket már a Marinénik is fejböl vágnak, ..., csak azt nem tudja senki, mikor nyitják ki a zsák száját és jön akár egy ugyanolyan hírdömping, mint a választások elött fél évvel, amikor hajráztak egy nagyot a cégépítéssel, még tartva a választások kimenetelétöl. 
És természetesen bármikor bedobnak egy hírt, azzal megint új idöszámítás kezdödik, addigi elemzések landolnak a kukában, lesz egy új nulla pont. 
Nyilván a mostani "árfolyampolitika" mellett nem jön hír, de hogy mikor lesz a fordulópont, azt csak a bennfenntesek tudják. És ezért nem fogja egy hosszútávon gondolkodó részvényes most eladni, hogy majd lejjebb visszaveszi, mert ezen az alacsony szinten már nagy a rizikó. Szinte bárhol fordulhat az árfolyam. Lehet itt rekord leszúrás, de mi van, ha az csak 20 percig tart, onnan fordul és nem vagy gép elött? Vagy nem ismered fel, hogy az volt az alja? Ki mer belevenni egy zuhanás közben?
 
almafa111 2018. 08. 23. 23:02
Előzmény: #9967  Törölt felhasználó
#9971
Vegre valami korrekt valasz. A tanulopenzt a hulyesegem miatt eleg rendesen megfizettem
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 23:01
Előzmény: #9962  almafa111
#9970
Van pakkod? Kérdezték többen te pedig elsunnyogod. Ebből is látszik hogy valaki trollja vagy. 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 22:56
Előzmény: #9959  almafa111
#9969
4.itt vagyunk sokan csak nem fecserlunk túl sok időt a magadfajtara. 
HoStrucc
HoStrucc 2018. 08. 23. 22:54
Előzmény: #9957  almafa111
#9968
Ha megnyugtat : őt legalább tartom valamire :) 
Törölt felhasználó 2018. 08. 23. 22:45
Előzmény: #9957  almafa111
#9967
Mert nem tudtak.. akik a hurra hangulatban vettek 7-800-nal, azok akkor nem merlegeltek, hogy milyen aron is veszik. Nagyreszuk majd eldobja x% bukoban, rajtuk kerestek azok, akiktol ok vettek. A hurra hangulatban, tobb napos szignifikans emelkedes utan venni olyan, mintha most gyurnal arra, hogy bitcoint banyassz otthon.Akinek 3000 felettrol van Konzumja, az 10-20% bukoban ul, fuggetlenul a mennyisegtol. Ha a 15k a teljes tokejenek mondjuk 20-30%-a es magas a kockazatvallalasi hajlandosaga, akkor siman beleferhet egy ekkora ingadozas. Ha viszont a csalad osszes tagja jelzaloghitelt vett fel, hogy ezt a mennyiseget kikohogjek, az szimplan hulyeseg, kapzsisag es igy jart.Ez a "lentrol" van duma egyebkent csak lelekmelegito. Most annyit er mindenkinek a reszvenye, amennyi az aktualis arfolyam, fuggetlenul attol, hogy regebben mennyit invesztalt bele. Az mar mas kerdes, hogy ertelmes befekteto azert szintenkent, fokepp a hatalmas emelkedeseknel (amikor mar latod, hogy elindult a hurra hangulat, akkor jobb vigyazni es, ha nem is teljes mennyiseggel, de valamennyit odaadni nekik, had oruljenek meg jobban) realizal, fuggetlenul attol, hogy mit ir. Persze vannak ilyen meses tortenetek, hogy valaki az osszes reszvenybol, ami az elmult 1.5 evben 50-100-500X-ozott, vett 1-1m dbot es azota nem adott el belole egy darabot sem :)Pompi egyebkent erdekes, mert legalabb gondolkodik, bar furcsa ez a sok allando nev korulotte.. nevezhetjuk pompi vilaganak :D Szoval, ami mindenkepp karos az irasaiban, hogy csusztat.. pl. amikor TA alapon megmagyarazta, hogy pont a valasztasok utani napon varhato hatalmas elmozdulas valamelyik iranyba. Vagy, amikor a tavalyi profitot osztotta dupla annyi reszvenyszammal. Vagy, hogy az apportalas nyilvanvalo higitas.. es meg sok ehhez hasonlo.
Istvan78 2018. 08. 23. 22:39
Előzmény: #9964  szaferi
#9966
:)
Istvan78 2018. 08. 23. 22:36
Előzmény: #9960  Essence
#9965

Nem a rossz hír hozóját ekézik, hanem aki hamisat ír, ilyen-olyan okból. Te magad írod, hogy jó időkben is negatív, tehát nem a rossz hír hozóját ekézik, hanem a hamis hír hozóját.
És azért is, mert úgy tünteti fel magát, mint aki egyedül ért a részvényekhez és a TA-hoz. Miközben nem tűnik jobbnak a találati aránya, mint más tapasztaltaké. Persze, a másik verzió, hogy saját érdekből beszél mindig úgy, ahogy, akkor se fogható rá, hogy a rossz hír hozóját ekézik, hanem olyan valakit, aki át akarja verni az embereket. S az ilyeneket nem szeretik valamiért.
szaferi
szaferi 2018. 08. 23. 22:31
Előzmény: #9962  almafa111
#9964
Meg olyan is van, aki az ügyeletes hülyét játsza ;)
Istvan78 2018. 08. 23. 22:31
Előzmény: #9959  almafa111
#9963

A Pompi felvetéseinek többsége hamis. Ugyanis már két hónapja irányított a kereskedés és ő mégis TA alapon elemez.
Másrészt nem akar tudomást venni az ML részvények speciális helyzete. Az, hogy milyen nagy tervei vannak velük Viktornak, milyen erős támogatásuk van, mekkora nyereséget tudnak majd elérni - jövő árazása. Egy más részvény(ek) sincs ilyen helyzetben. Dogmatikusan TA-zik.
Megint kérdezed tőlem, mi a vonzó a papírban. Az előbb miért írtam le, hogy szerintem miért?
almafa111 2018. 08. 23. 22:27
Előzmény: #9961  Essence
#9962
Nem tudom ki az a lebeszelo es most olvastam amott, hogy olyan is van, hogy fizetett lebeszelo... Ugyanis ez 1500 lesz tavaszra. Ideztem amonnan. A masik kedvencem a troll. :)i
Essence
Essence 2018. 08. 23. 22:24
Előzmény: #9959  almafa111
#9961
Alma, de megvan még a pakkod nem, csak minuszban (mint sokaknak)?
És ez hozott olyan frusztrációt, hogy a keserüség beszél belöled, nem?
Te nem a lebeszélö vagy, hanem a csalódott, de reménykedö...

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek