Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2016. 06. 18. 11:36

A tőzsdei spekulációt 100 % forgalmi adóval kell sújtani!  

Már Keynes is megírta, milyen elképesztően káros a nemzetgazdaság működésére az, hogy a likvid eszközök túlnyomó része tőzsdejátékban - pontosabban rövidtávú tőzsdei ügyletekben - vesz részt, ahelyett, hogy a gazdaság élénkítését, a hibás döntések korrekcióját szolgálná.



Most megtudtuk: mennyi a magyar nemzetgazdaságtól önzően elvont eszközállomány:



link



Ez felháborító! Még ha egy jól funkcionáló, megfelelő szolgáltató-ágazattal rendelkező gazdaságról lenne szó, még akkor is tűrhetetlen lenne. De hogy egy végtelenül primitív szolgáltatású, hihetetlenül bűnközpontú (büntetlenül hazudozó) gazdaságot még ez is sújtja, ... nna, ezért nem gyarapodik a szegény ember Magyarországon.



Minden olyan tőzsdei eladást, amelynek az esetében az eladó nem várt ki minimum 2 (kettő) db éves osztalékfizetési közgyűlést, azt 100 %-os áfával kell sújtani. Ehhez a tőzsdének NAV-kapcsolatot kell kiépíteni és a tőzsdei kifizetésekből a NAV azonnal vonja el az összeg felét.



Ideje, hogy összhangot teremtsünk a Nemzet és az egyén érdeke között. A részvények birtoklása a hozamért történjék és ne azért, hogy másokat megkárosítson a tőzsdejátékos. KÖVESSÜK A BRITEKET!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 17:54
Előzmény: #138  Dezso_Laszlo
#140
"jaaa ... hogy Te bebuktál valamivel?"
ezt honnan sikerült kihámozni?:)
vagy csak próbálod félrevinni a beszélgetést, mert kezd összedőlni a sok badarság, amit összehordtál itt pár nap alatt:))))

csak példaképpen:élelmiszeriparban pl.kb 20-30 terméket kell bevezetni egy piacra, amiből talán 1-2 hosszú távon is sikeres lesz.
és ezt tapasztalatból mondom.
stock33
stock33 2016. 06. 20. 17:42
Előzmény: #132  Dezso_Laszlo
#139
dezső bácsi, árazza már be nekem mondjuk a magnet bankot. mennék befektetni. mennyiért vegyek 26 db részvényt?

tudja a mocskos spekulánsok által mozgatott otp-t még csak-csak látom, de hát a kőkemény befektetőknek való magnetről lövésem sincs. pedig lehet, hogy a befektetők álma lenne...

dezső bácsi, ha enyém a felsőmókládházi jegenyefahegyező zrt. 3,5%-a, és mint befektető el akarnám adni, akkor mi a teendő? mondjuk a jelenlegi tulajdonosok kiröhögnek, ha el akarnám nekik adni a részesedést. adjak fel hirdetést a hírmondó "befektető kerestetik" rovatában, spekulánsok kíméljenek" jeligére?
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 17:36
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
jaaa ... hogy Te bebuktál valamivel? Akkor tanulópénzt fizettél, igaz? Vagy nem Te finanszíroztad? Akkor a producer.

A siker titka: tessék sikeres dolgokat csinálni.
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 17:33
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
jaaa, hogy te olyan fejlesztéssel - próbálsz - példálózni, ami bejött?
gondolom annyira okos vagy, hogy ezt előre tudod....
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 17:31
Előzmény: #132  Dezso_Laszlo
#136
"Mitől lenne a fejlesztés speki? A kockázat ilyenkor rendszerint nulla körüli, igaz?"

nézegesd néhány biotech cég árfolyamát, akik a 0 kockázatú fejlesztésben voltak érdekeltek...
vagy kifejlesztesz vmit nyilván 0 % kockázattal, aztán mire piacra dobod, már nem kell a kutyának se...

stock33
stock33 2016. 06. 20. 17:30
Előzmény: #132  Dezso_Laszlo
#135
dezső bácsi, spekuláció az egész élet! vagy azt hitte, hogy orbán récsel szüzen ment férjhez?

dezső bácsi, azon még nem gondolkodott el, hogy a komolyan vett befektetési alapok miért kerülik el messziről a maga előtt álomként lebegő "csak befektetőknek" vállalkozásokat?

a fejlesztés meg kőkemény spekuláció. ha maga ezt nem tudja, akkor életében nem látott még igazi fejlesztést. vagy azt hitte, hogy a már bevált módszerek ellopása az fejlesztés?
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2016. 06. 20. 17:23
Előzmény: #133  Dezso_Laszlo
#134
Egyébként a fórumba való beírást is lehetne mondjuk nem 100%, hanem 100 Ft/db adóval sújtani. Annak garantáltan lenne haszna.
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 17:19
Előzmény: #132  Dezso_Laszlo
#133
kieg.

Persze, hogy erre is Kína fog lecsapni elsőnek, arra fogadni lehetne.
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 17:18
Előzmény: #131  stock33
#132
"... olyan eszközöket, szerkezeteket fejlesztek ki, amik korábban még nem léteztek és a már meglevőktől vehetik el a piac egy részét? tudod, én a spekuláns ..."

Hűha ... a topik a TŐZSDEI spekiről szól. Vagy rosszul emlékszem?

Mitől lenne a fejlesztés speki? A kockázat ilyenkor rendszerint nulla körüli, igaz? Például a metanolcella annyira kivételes eszköz, annyira a GW leállításához "lett kitalálva", hogy előbb-utóbb tömeggyártásban zúdítják a piacra, és minél korábban száll be valaki, annál nagyobb tortát hasít ki a piacból.
stock33
stock33 2016. 06. 20. 17:11
Előzmény: #75  Dezso_Laszlo
#131
hülyeség. a legcsapongóbb árfolyam pont, hogy a kiszáradt, érdektelen értékpapíroknál valósul meg. a spekulált értékpapírok szépen olajozottan mozognak.

nem értesz hozzá, ezért tiltsuk be vagy adóztassuk agyon?

dezső bácsi, mond csak, én mint fejlesztőmérnök, cégtulajdonos mekkora adót fizessek pluszban, amikor olyan eszközöket, szerkezeteket fejlesztek ki, amik korábban még nem léteztek és a már meglevőktől vehetik el a piac egy részét? tudod, én a spekuláns, aki azt a mocskos bűnt követem el, hogy nem a te agyad (1x1) szerint működök, működtetem a cégem?
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2016. 06. 20. 17:08
Előzmény: #114  Dezso_Laszlo
#130
Azon a távon, amin Te gondolkozol, a vállalkozás hozama mozgatja az árfolyamot így is, úgy is.
Ellenben a Te feltételeiddel beleülni egy vállalkozásba 2 évre, az maga lenne a szerencsejáték.
Nyitott kapukat döngetsz egyébként, mert amit Te szeretnél, az a zrt. Ha beengednek, fektess abba évekre, aztán kergesd a vevőt, ha kell a pénz.
stock33
stock33 2016. 06. 20. 17:06
Előzmény: #66  _pampa
#129
"akinek más a véleménye bármilyen témáról"

aki egetverő ordenáré marhaságot ír le, az buta. hülye.

még akkor is, ha az te vagy.
qpec 2016. 06. 20. 16:12
Előzmény: #112  Sarpac
#128
Félreértetted.Az árúzőzsde elsődleges célja a profit biztosítása termelő-kereskedő-feldolgozó részére normális menetben.Ez a hedge üzletelés,másnéven árbiztosítás.Ezt is tanítani kellene ,de ma nem zudok róla,hogy az aranykalászos gazdatanfolyamokon tantárgy lenne.
bigyula 2016. 06. 20. 15:59
Előzmény: #123  Dezso_Laszlo
#127
Te miért nem fizetsz több adót, mint amennyit kell? Jobban szolgálhatnád a "közérdeket", ha önként többet fizetnél be, mint az előírt... :)
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 15:26
Előzmény: #123  Dezso_Laszlo
#126
hmmm Egyedüli Bíró...
de érdekes egy portfóliós topikban..
voltak ugye a pénzváltók...a fia felborogatta a standjukat..rá is bsztt..
de az Egyedüli Bíró nem az alapján ítél, h mennyi és milyen bűne volt a halandónak (mer ugye ott vannak az EREDENDŐ..bűnök, hanem h mit bánt meg és mit nem.. sztm.de majdmeglátjuk..
a speki is adózik nem?
és a giganagyokat leszámítva kevésbbé is tudja elrejteni, elcsalni a pénzét, mint pl, egy evilági termelő v kereskedő..akik nem is kicsit kerülnek ugye adót..
nade én még mindíg leragadok ott, bár nem akarok demagóg és utópisztikuslenne h először, az alap, emberi "szolgáltatásokat"
rázzuk már gatyába: egészségügy, oktatás..
(köz)igazságszolgáltatás...
nem vagyok szélsőséges..!
de ha nem megy fejből (nembaj) keress légyszi rá pl a 12pontra..('48..nem a tescos) és jóérzéssel tegyél pipát oda ahol tényleg ül a mondat..aztán kérdezd meg magadtól h mit is ünneplünk márc 15.én?
h bzik vagyunk?
szóval a fontosság sorrendet HA betartjuk én veled vagyok! legyen 100%tax a spekikre!

hogy megfordultam...erre való a fórum :D
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 15:24
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
Jujuj.

Ezek nem vad dolgok, egyszerűen csak összemostad az árutózsdét az értéktőzsdei spekulációval.

Na de most tényleg. Ma Magyarországon van 42 ezer vagon gabonatárházi kapacitás, ehhez lehetne még építeni mondjuk 10-szer ennyit és akkor nem lenne tárolási probléma.

Mondvacsinált "problémák" ezek, gabonaüzérek érdekében, ha jól sejtem.
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 15:12
Előzmény: #121  Dezso_Laszlo
#124
nemtom mi volt a helyzet akkoriban '90es évek..drága Torgyán doktor biztos elméxik én sajna nem..
és azért, mert most jön ki a gabonatárolós pályázat 100-300 milliós támogatással :D
hja ezis pl EUs pézek..akár "magán" akár v méginkább közfelhasználása...
jó példa lehet ez is a csodálatos ésszerű közvagyon felhasználására..
de
Agyarország jobban teljesít (OViktor/ v??? Ibizai Árpi? )
de értem.. a 100%tax nem mennne hozzájuk..mert ki lenne az a fsz,(paraszt) aki ilyne feltételek mellett beszállna...
sztem ne is legyen tőzsde..
minek? a vállalat termelje meg saját növekedéséhez szükséges naftát, legyen zrt és örüljön neki..
csak a K+F szektor működjön "nyrt"ben..de azis kb mint a közösségi pénzgyűjtő oldalakon..és az általuk "feltalált" dolgokat megvehetik a zrtk..
na
én is tudok vad dolgokat kitalálni..:)
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 15:06
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
Nemár, tűllihegted. A spekuláns nem bűnöző. A tevékenysége nem veszélyezteti a közérdeket. Csak sokkal jobban is szolgálhatná a közérdeket és ezt elmulasztja, önös érdekből. Ez nem tiszteletre méltó dolog ugyan, de nem is bűn, legalábbis a Btk. szerint nem (hogy az Egyedüli Bíró előtt az-e, az nem ide tartozik).
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 15:01
Előzmény: #120  Dezso_Laszlo
#122
:)
nem a topk nem erre való..és persze nem szó szerint gondoltam, ha másért nem, mert 40felett kiforr az ember világképe vmivé, amit kizárt dolog h a tudata engedné meghazuttolni..még felülírni is nehezen, hisz már ő "bölcs"...úgyh a "kártyavárként összedönteni volt Woody Allentől..
sztem a topik arra való h lássa az ember miként vélekedik a "köz", h lásd h a köz, akiért "harcolsz" mégiscsak másképp látja..
és amikor azt írom paraszt, tényleg a földművesre gondolok..
bár gyakran használom a "fogyasztó" szinonímájaként is..
bár "érdekes", vagy inkább természetszerű, h vhogy mégse ma gabonakereskedő sztorijára, avagy a megtermelt, beadózott közvagyon illogikus felhasználására reagált...
mondomén a tudat egy bizonyos kor után nem engedi be a "nem tetsző" dolgokat..
hja és igen..a shortot akkor ne tiltsuk be?
azis milyen szemét dolog már...csökkenésen kerseni..azis valaki kárára megy..
igazából a long is..csak máskor csattan...
aki ezzel "játszik"..vállalja..
"aki ugrik, néha bukik".... (Niel McCoughley, lehet helytelenül írtam, tilaj vagyok bocs..és ő sem közgazdász volt...hanem bankrabló..de honnan is idézzen egy bűnöző spekuláns..
Dezso_Laszlo 2016. 06. 20. 14:50
Előzmény: #120  Dezso_Laszlo
#121
kieg.

A gabonakereskedelem és a termelés viszonya, ez Amerikában megoldott. A farmerek közraktárba tárolják a gabonát és annyi. Csakhogy ehhez be kell vizsgáltatni, anélkül nem kapja meg a jegyet, amivel mehet a tőzsdére.

A magyar paraszt miért nem megy a tőzsdére?

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek