Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
smith83
smith83 2020. 10. 10. 15:37
Előzmény: #84687  totoro
#84700
Igazad van, alapvetően nem szerencsés trend ellen menni, viszont mostanában nincs napi 10 forintos szakadás, viszont valóban gyengülő pályán vagyunk, az MNB sem megy ellene, sőt gyakran még segít is ebben és azon az időtávon ahol rajzoltam több forintot meg lehet fogni a korrekciókkal is. Egyelőre még nem érte el a céláram és nem is tört ki (bár az esélye növekszik, ahogy írtam), így még nincs long.
spqr69 2020. 10. 10. 14:45
Előzmény: #84684  smith83
#84699
Eurhufról még pár gondolat, Ad hozzászólása mentén is.
Én szinte kivétel nélkül az eurhuf longot nyitom( minek trenddel szembe menni, és a kamatok levitele megkönnyítette a pozi tartást) népi megfigyelésem, ha mást nem csinál az ember, mint augusztus első kettő hetében nyit egy longot kb november elejéig van rajta 10 ft, idén hamarabb lett rajta 22!!! És ez elgondolkoztatott: ez mi? Mondjuk a 344-et is csak 348 ig vártam max. Most nyitottam 365 ön eladást is, amit már zártam : célár 358 volt( nem szeretem azt az irányt) tegnap nyitottam egy kis eurhuf longot 356.6 on, de gyanús, hogy nem jó! Meglövöm még a 355 öt , és ha kell? a 352 is......
DE : mivel szoktam hamarabb lenni a piacnál fél évvel: elgondolkoztam azon, hogy vajon begyorsulunk 400 ig majd a jó kis gdp zuttyra( márciusban -6% jósoltam- tartom) , vagy lesz kamatemelés nem lesz és elkezd erősödni, ami nem mainstream gondolat ( még) ?
Naaaa arra jutottam teoretikusan egyelőre: hogy viktorka ( kisbetűvel) szeret nyerni😜
És vajon tud-e 400-zal? Sztem nem tud, és itt jön a képbe az elmúlt hetek hírei: a forintértékőrző műhely volt kegyes az idei!!!!! Gdp- t végre belőni a helyére( talán 5.1-6.7) sávba, hűha ehhez mennyi szakértő kellett szeptember végén október  elején kiszámolni hol tartunk? Bravo : esetleg egy bónusz vagy egy új alapítvány a megfejtőnek😊
Szóval ez bizony a karmelitáknál sem👏 , mert nem ezt ígérte!!! Leváltott valakit (NM) , úgy , hogy nem egyeztetett.......Varga PM - jében nem tudom maradt- e bárk aki gazdaságpolitikai ötletekkel is előrukkol-e, mert bizony mindenki elmonda valahány pontban, hogy mit kellene nekik csinálni. Aztán vannak híreim, hogy nincs olyan állami szerv , amelyiknek ne kellene ötletelni,hogy hogyan lehet beindítani a motort( 5% áfa is emiatt van....) és mindenki felett, mellett ott lebeg NM a tanácsadó!! És ha meggyőzi mininapóleont, hogy erősebb forinttal is lehetne haladni, nem beszélve az eddigi harács is többet érne.....plusz nyerni lehet vele, az importált infláció biztos eltűnne....
Szóval valami azt súgja belül, hogy most már olyan egyértelmű a trend( még a kofáknak is) , hogy jön a csavar és lesz bitang nagy ft-erő valamikor( előtte új csúcs, vagy már az sem🤔🙉, nemtudom, de izgatja az agyamat.
Az biztos, hogy most megyek és az eső előtt kiültetem az autumn gingko fámat, amit ma sikerült végre megvennem, mert nagyon hiánycikk és már nagyon várom a következő tíz évet, hogy milyen lesz a lombkoronája😊 
ppw
ppw 2020. 10. 10. 14:40
Előzmény: #84693  Drian875
#84698
"a befektetők többsége nem információkat használ a döntéseihez, hanem az érzelemvezérelt döntéseket racionalizálják információkkal, melyek alátámasztják döntéseiket."
Ez nagy találat. Tényleg így van! Persze ez inkább a kisbefektetőkre igaz.
spqr69 2020. 10. 10. 14:17
Előzmény: #84695  ppw
#84697
Teljesen igaz, ezért töröltem azokat a gondolatokat!
spqr69 2020. 10. 10. 14:16
Előzmény: #84684  smith83
#84696
Végre van egy kis szakmaiság is itt! 👌
Eurhuf - bux kapcsolat: nincs ! Van?
Nincs is van is, de nem ez mozgatja: két termék két külön út!
Huf gyengülés jó a richternek, huf erősödés jó az otpnek? Inkább igen
Mol? 40% downstream, 40 % upstream, 20% kisker ( ami ma már több, mert az a része jól megy most is..) Akkor jó neki, vagy rossz? Semleges inkább 
Tipikus rossz beidegződés, mert a bux nem attól megy , hogy a huf erősödik , hanem vannak időszakok , amikor a kockázatvállalasi kedv nő emiatt mind a bux erősödik, mind a fejlödő piaci devizák( dél afrikai rand, szlotyi, brazil real, .....)tudnak erősödni hátszélben.
A vezénylő tábornok és a nagy tudású forintgyengítő együtt átlagosan 8.5 ft- ot tudott minden évben csúszóleértékelni eddig az év elejéig( hasonló mérték , mint a nemzetrontó Bokros-Surányi) , de ebben az évben gyorsulunk( azaz kanyarban előzünk mindenkit kivéve a török lírát) , ha visszatekintesz az év elejére akkor volt a bux 40 k felett, miközben a forint gyengült: ergo nem együtt járnak!.....És nyolc évre visszamenőleg tavaszig🙈🙉 nem együtt 
járnak.
ppw
ppw 2020. 10. 10. 14:15
Előzmény: #84681  spqr69
#84695
Hát ezzel majdnem 100%-ban egyetértek. Nálam mondjuk kisebb a TF, tehát egy 1000 pontos kontra esést is megjátszok, de a big picture ugyanaz.
"kereskedési stratégia a nagy kaszálás reményében": Ezt leírni nem sok értelme van, mert ugyse tudják lemásolni, lekövetni. Más TF, más személyiséggel, más pénzügyi hátérrel tőzsdézőknek ezt lehetetlen lemásolni. Mindenkinek meg kell találni a saját stratégiáját.
Itt pl. majdnem mindenki rosszul alszik, ha van pár százezer Ft kockázata a poziján.
Ilyen beállítottsággal nem lehet lemásolni egy olyan stratégiát, ami már megnyitásakor a spread miatt több milla mínusszal indulhat. De már zárná is a pozit 1-2 milla nyerővel (miközben a potenciális nyereség több tízmillió)...
Foxtrader 2020. 10. 10. 11:29
Előzmény: #84690  Drian875
#84694
Üdv Drian! 
Már régen euróval kéne fizetni itthon, sokkal stabilabb lenne ezáltal a gazdaság, a társadalom érdeke mindenképp ez lenne!
Drian875
Drian875 2020. 10. 10. 11:11
Előzmény: #84691  Hathor
#84693

Bármikor felrajzolok egy ellentétes verziót, csak nem mindegy, hogy milyen kompromisszumok által. A sejtésem a long, egy komolyabb megerősítést azért várnék, de van egy piaci összhang, ami alátámasztja az elképzelést.
.Gondolod, hogy a trenddel szemben haladó korrekciós mozgás erősebb, meredekebb mint a trend irányba haladó impulzus?
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_051de825aa0951813b5aed0fb318777c.png
Persze van rá példa, főleg ékek esetében, de nem a valószínűbb helyzet.
.
Ha letörik hétfő kedden nagy erővel a jelzett szint, megfelelő belső szerkezettel, akkor váltok, de ezt a felfelé mozgást nem tudom flat-nek értékelni, annyira tipikus benne most (még) minden, ami félkész impulzusra utal (rsi értékek, méretek, korrekció nagyságok, váltakozás elve, mind-mind mellette szól).
https://invst.ly/sezkp
.
A sociomic azt mondja hogy a piac nem a hatékony piaci hipotézis szerint működik, azaz a befektetők többsége nem információkat használ a döntéseihez, hanem az érzelemvezérelt döntéseket racionalizálják információkkal, melyek alátámasztják döntéseiket.
Azt látom, hogy a fórumon megjelenő legtöbb Elliott számozás is tipikus példája ennek, azaz nem a chartról szednek le információt, hanem a chartra raknak rá érzelemvezérelt ötleteket és számozzák be Elliott alapon (ezáltal kicsit áltudományos megerősítést saját ötleteikhez). Nem látom a rajzok hátterében megbújó szakmaiságot, objektívitást, valószínűségi döntéshozatalt.
.
Rugalmasan alkalmazkodom, ha igaz a csatolt rajz, akkor hétfőn réssel lefelé kell nyitni a piacnak(3/3, min. 9800 vagy alatta), de még az sem kizárt, hogy 9500-9600 között, ha pedig nem igaz, akkor lehet egy minimális réssel, de felfelé fogja megtenni kb 9900-9940 környékén. Amíg az első esetben szinte elvárás a réssel nyitás, addig a másodikban csak lehetőség, még akkor is, ha hétfőn a magyar piac 11 előtt  az extrém "bolondok" időszaka.
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 10:44
Törölt hozzászólás
#84692
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 10:18
Előzmény: #84690  Drian875
#84691
Drian875
Drian875 2020. 10. 10. 10:00
Előzmény: #84681  spqr69
#84690

Remek! Tetszik, több ponton is kísértetiesen egyezünk!
.
Az időpontok nincsenek szinkronban - valószínűleg azért, mert míg te gondolkodsz a jövőn, én a chartról veszem az információt, amely késletetett adat - de pár napos késéssel (fordulópontok) hasonlóan látom - láttam - Elliott alapon.
.
USA: általános felfogás, ha Bidden nyer, akkor az nem jó a tőzsdének - Hathor által becsatolt chart mást mutat - illetve ott az aggodalom, hogy Trump nem adja át a hatalmat, ha veszít. Chart alapján (m15-d1 fraktál) belelátok egy csúcsot, majd egy erős pánik esést az USA-ban, ami elhozhatja a tőke ki és EU-ba beáramlás esetét. A kockázat - hozam arány USA le, EU -KKE fel.
.
OTP: szerintem jöhet egy up +13K+
MOL: egyértelmű up, már az srv előtt is, ezt vártam: 2000+ elég jó szint
Ha ez a kettő megy, a harmadik, a bux is fog menni.
Persze vannak kockázatok, kell egy megerősítés, főleg OTP esetében, de szerintem a Bear verzióba a 10K törése már nem fér bele.
Magyar piacon nem zárom ki a két blue esetén az ATH-t sem, de erre nincs elég adat jelenleg még!
.
EURHUF: Csavar lehet benne, kritikus szinten vagyunk, Matolcsy  -  az örök forintgyengítő - pozíciója a kormányzaton belül megingott (ezt neked független jegybank?!), lehet itt meglepetés is. Amikor az 5. hullám megnyúlik, és egyenlő mértékű a 3-kal, az első hullám pedig nagyon kicsi, egy kettes korrekcióval egyetemben, akkor menet közben nagyon nehéz (lehetetlen) megmondani, hogy impulzus fut, vagy ZZ. Ez állhat fent most a forintban. Ha impulzus, akkor bizony 340 nem elképzelhetetlen, ha ZZ, akkor pedig sokakat meg fog zavarni a chart, mert nem tudják a jövő héttől korrekciónak kezelni (Minor 4) a lefelé mozgást, mert első gondolatra szabályt sért, de csak elsőre! A fidesz 4 ciklusát éljük, az eddigi 3 esetében az utolsó 9-12 hónap forint csúcsot hozott (gyengeségben), majd a választásokig forint erősödés jött. Elliottilag nekem egy  380-400 (esetleg 373)-as csúccsal rendelkező hullám még hiányzik a szerkezetből, pont  erre az előttünk álló 2-9 hónapra, utána nekem teljes lenne egy kb.: 15 éves szerkezet. (kormányváltás vagy gazdaságpolitikai fordulat lesz?)
lea39
lea39 2020. 10. 10. 09:25
Előzmény: #84681  spqr69
#84689
Köszönöm szépen a leírást! Le is mentettem a hsz-t, forgatom majd, elemzem magamban a logikáját. Örülök, hogy van szerencsém ezen a fórumon nagy és ügyes kereskedőktől tanulni.
totoro
totoro 2020. 10. 10. 08:54
Előzmény: #84687  totoro
#84688
Bocs, a hufot tartja gyengülő pályán természetesen :D
totoro
totoro 2020. 10. 10. 08:53
Előzmény: #84684  smith83
#84687
EURHUF-ot a jegybank deklaráltan gyengülő pályán tartja, a short az trend ellen kereskedés. Nem biztosabb a trenddel együtt menni? (Én a héten long beszállókat is nézegettem, de végül nem vettem, valóban jöhet még kicsit lejjebb)
Bux robot: Szerintem itt nem megy robotkereskedés (egyediekben persze igen), a rajzodon egy szép szabályos kereskedési hullámzás van, ritka amikor ilyen tiszta, de én nem látok benne tudatosságot, csak az rajzolódik ki, hogy a hullámelmélet miért is ennyire elfogadott, nyilván a vételi erő elapadása, majd lejjebb visszatérése ilyen görbéket rajzol ki, ha trendszerű a pénzbeáramlás/kivonás akkor ilyen szép ismétlődőket.
Hathor
Hathor 2020. 10. 10. 08:20
#84686
Bux 2oras chart erdekes!
https://kepkuldes.com/image/bF6Rl0
Robot csinalja ezt a szabalyossagot?Beszelhetnek Buxban hogyan hat az automata, robot kereskedes. Ki alkalmazza? Van-e elore megirt forgatokonyv? Beteljesul-e?Talan SPQR a szinfalak mogul jobban belelat ebbe, hatha valaszol ra
smith83
smith83 2020. 10. 09. 23:19
Előzmény: #84684  smith83
#84685
á, valami mindig kimarad: a 4. pont alá értünk, szóval vége lehet a ciklusnak.
smith83
smith83 2020. 10. 09. 23:18
Előzmény: #84681  spqr69
#84684

Ha már szóba került a forint, akkor én még épp shortolom az EURHUF-ot. A certi hátránya a széles spreaden túl az, hogy nem lehet mindig zárni, mer' ugye nincs piac, vagy árjegyző. 353-ra vártam az A=C szabály alapján, de könnyen lehet, hogy nem tud addig elmenni ebben a körben, nagyon ékelődik, a CCI a short zárásra figyelmeztet + néhány indikátor divergál, vagy kezd, ami a trend végén szokott előfordulni. Ha innen kitör, az egy "jelentős" és hirtelen gyengülést okozhat, ez meg inkább a BUX long ellen kellene, hogy hasson.
A forint az elmúlt 11 napban majdnem 3%-ot erősödött (az devizánál nem olyan kevés), ugyanezen időszakban a BUX viszont csak fele ennyit tudott izmosodni.
Szóval vagy
- EURHUF kitör fel, de BUX-nak nem sikerül, vagy
- BUX tököl még pár napot, esetleg egy hetet is ezen a szinten, mire az EURHUF megcsinálja a maga korrekcióját (ez BUX-ban is okozhat valamekkora korrekciót), vagy
- az indikátorok ellenére az EURHUF a ritkább esetet választja és élesen letör, ez esetben BUX meg valszeg kitör, vagy...
- másnak jobb ötlet?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20201009v01twz577.jpeg
Törölt felhasználó 2020. 10. 09. 22:38
Előzmény: #84681  spqr69
#84683
Kellemes hétvégét, OTT1-ről, valami vélemény, amit megosztanál szívesen fogadnánk, rég jártál arra, köszi. 
meszics
meszics 2020. 10. 09. 22:21
Előzmény: #84681  spqr69
#84682
Köszi és kellenes hétvégét neked is. Meg persze a többieknek is.
spqr69 2020. 10. 09. 21:41
Előzmény: #84678  lea39
#84681
Harmadszor kezdek bele, kettőt kitöröltem, mert túl hosszúak lettek és az aktuális piacról még szó sem esett, szóval kereskedési stratégia a nagy kaszálás reményében felütés helyett a piac állapota szerintem: Big picture? amit figyelek sp500, nasdaq, dax, oil, eurusd, eurhuf, bux, nikkei, és a kínai adatok( tudom hogy nem biztos, de én hiszek benne, hogy a világgazdaság aktuális és jövőbeli állapotát jól jelzik) és mindig az aktuális kedvenceket: hol a rezet, hol a kriptot, van hogy a cds felárat, vagy ami épp hype(brics)....
Túl sok dolgot figyelni nem lehet és értelmetlen is, mert a korrelációk , ha vannak csak ideig-óráig ( napokig, negyedévekig) működnek és mire kitapasztal az ember valamit már ritmust is vált, de nem árt nézni, mert sokan mások viszont nézik és hiszik az összefüggest, ami nincs is csak rövid távon.A lényeges dolog amit nézni érdemes manapság az a tőkeáramlás : hová , milyen instrumentumokba....Fed mérlegfőösszeg és sp500 korreláció látványosan működik!!! Ecb mint mindig lemaradó és vékonyabb, de tervezik!!!! Ergo , ha lépnek( rá fognak kényszerülni) az európai részvénypiac elkezdi felülteljesiteni az amerikait: egyszerűbben fogalmazva valószínűleg a smartmoney jó része már megy ki a techből és keresi vagy fogja keresni a március óta aszétgyalázott szektorokat( pl bank, energy) 
Ezt lehetett is látni azon a héten , amikor a tesla vezetésével megvolt a riadalom és a dax azt a hetet nullásan átvészelte: ergo a tőkeallokáció elkezdődött.
Gyors becsatolás a buxunkra: én akkor ott shortban voltam, mert kínálta magát a 34400 letörése( harmadik-negyedik kísérlet volt) mol komoly eladói nyomás alatt volt, otp meg az srv abbahagyása után elindult lefele trendelni. Letört! A pozik 3/4 -t hamarabb zártam, ( de nyerőben) , mert az otp nem akart nagyot esni, aztán egy nap lejött a céláramhoz közel( 8800), de én már a longot kerestem felismerve az összefüggést, hogy kínálja magát a ritmusváltás. Jelenleg zajlik valami amit én felhalmozási szakasznak látok a nagyszereplők részéről( megveszegetik az esést) A céláram az esésben 32500 volt, az pipa és kb 31250 ig gondoltam,hogy leeshet még., tehát nálam is megkezdődött a felhalmozás, néha odahúzva a kt-t ahova való a pozitív tartományba.Egyedi részvényben a mol a favorit, egyrészt az iparági környezet ennél rosszabb nem nagyon lehet( olajár volt mínuszos, marginok negatívok, kereslet nagyon hiányos, és egy nagyobb szereplő nagy forgalmat generálva kijelölhette az alját 1531 talán, ami kettős alj is ( március). Energiaszektor annyira utálatos, hogy lassan jönnek a vevők,akik az aljat vadásszák: mennyiséget csak szisztematikus felhalmozással lehet kapni( sztem ez zajlik 1640-1680) ,olajár ( elliottosok is ezt erősítik) a héten fogott egy új lowt, amiből gyorsan felépült 40 dollárra: elkezdhet trendelni fel., finomítói marginok a héten feljöttek plusz nullába, mol srv bejelentés : gigahír!!! , ha nem veszik akkor is, de ha megvennék a 40milliót az minimum 15-35% up innen. A mol közkéz nem olyan nagy, a valós közkéz ami forog a tőzsdén nem olyan komoly mennyiség a netto 5%- hoz képest, tehát , ha fordul az utálat gyorsan kettessel kezdődhet. Mondjuk karácsonyfa alá? Komolyan gondolom, hogy nov4-ike után jönnek a vakcinák, noha normál körülmények között még nem lehetne, de annak a logisztikai megoldása majd( airbusok fent, kamionok lent) kisöpri a beragadt olajoskészleteket és rögtön megjavul a marzs is....
Szóval nálam mol folyamatos vétel( és sztem a srv alulról támaszt is ad, ergo kicsi a longkockázat) 
Jelenleg a buxokkal játszom , amit adok nyerőben 3-500 pont nyerővel már veszem is vissza, ha kapom, és közben növelem a mol kitettséget.
Később a gyorsabb otp- be tervezem a bővítést, de ahhoz előbb el kellene kezdeni a mol leépítést kb 1850 körül.
A koronavírus hírek lassan immunitást okoznak, noha az igazán rossz statisztikák még hátravannak , és minden bizonnyal lesznek Európában szigorítások, de egyrészt a vakcinahírek is jönnek folyamatosan, plusz a terápiás módok is javulnak, vannak lassan gyógyszerek is.....és , ha nagyon romlik a helyzet plusz a gazdaság  is köhög akkor jönni fog az ecb is és akkor indulunk komolyabban, a tőzsde nemsokára elkezdi árazni a márciusi kilábalást, amit minden vakcinahír erősíteni fog. A hazai piac árazása nyomott a többihez képest: lefele kevés a potenciál. És látható az is, hogy az ingatlanpiac mégsem este meg az elvártat( 30%) , tehát az árak relatíve magasak : nincs turista megy le az albérleti díj: megterülések 5 % alatt, a pénzek elindultak a részvénypiac fele és az netto cash , ami felfele hajtja az árakat: mit vesz a magyar ? Otp-mol-, és richter  a bux 85%-a !
A legjobb vételek akkor vannak amikor az úri közönség várja a rossz híreket és tele van szkepticizmussal........
Kockázat - hozam arány  alapján nálam 1-6 hónapra az ajánlás vétel!
Kellemes hétvégét!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek