Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 08. 11. 10:55
Előzmény: #4819  Tibi0002
#4820
Nalam mindket ALT. lehetseges.
link

Valoban, egyelore a szukulo csatorna kialakulhat, es korrekcios (4) hullam is lehet, piros valtozat.
Es, lehet 1-2 sorozat is, es ha leszakitja az aljat, akkor irany 1200. Ez a kek valtozat.

Azonban: a bull target ara a felfele menet eseten is leginkabb 1434 vagy 1500. Alig hinnem, hogy ennel nagyobb bull piac eleje volt az elmult 8 honap. Ahhoz tul keves volt a megrazkodtatas.

Valahogy a 2001-2011 kozotti 11 ev bull utan a 4 evnyi korrekcionak a merete is, az ideje is rovidnek tunik ahhoz, hogy ujabb nagyobb bull piac indulhasson. Szoval, szerintem lehet; de nem valoszinu.

Tibi0002 2016. 08. 11. 10:24
#4819
Aki akarja, írja le a tippjét, hogy az arany az előbb vizionált szűkülő csatornából melyik irányba fog kitörni. :)

Laikus tippem: lefelé :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 10. 14:39
Előzmény: #4816  eurocent
#4818
Nem mindenki felejtette el...
;)
nekem ceges szamlan es sajat szamlan is van belole, mint ahogy
SLW-bol
PAAS-bol
AG-bol
es CDE-bol is...
;)
van 1 olyan erzesem ezek mehetnek ma 1 picit...
nagy valoszinuseggel MUX is csatlakozik hozzajuk...

en nemesfem banyaszokat nem shortolnam, foleg nem az ezust banyaszokat!!!
bar a napokban lattam hogy mar ejtoernyo nelkul is ki lehet ugrani repulogepbol...
azert nem ajanlanam mindenkinek...
;)
magellan2214 2016. 08. 10. 14:34
Előzmény: #4815  Törölt felhasználó
#4817
Ag-m nincs.Nagyon zavar az AFA.Vaultok helyett jobban bizok a diofa alatt elásva.Ag technikai-ipari fem.1929-1933 valsag " vivmányai" :
szentermeles -42%,acél,nyersvas produkcio - 79%,135747 vallalati csod, stb. Ha majd eljon a kozponti bankok monetary policy csodje,nos en akkor fogok Ag barokat vasarolni.
eurocent 2016. 08. 10. 14:26
#4816
CDE 1M + Silver: link
Egy elfelejtett ezüst bányász cégre lettem figyelmes az az egyik nem figyelt figyelőlistámon: CDE. Januárban a földbe döngölték, azóta kb 9,5 szerezett.
Árfolyama jól leköveti ezüst árfolyam mozgását, esésben túlteljesít. A cég pénzügyileg stabilizálódott mostanra, jó Q3 jelentés várható.
Normál skálán rég kitört az eső csatornából, log skálán viszont max 1-2 hónapon belül elérheti ez eső csatorna tetejét ami 19,8x körül van. Ha innét lefordul, akkor jó lehet a charton vélelmezett ED alakzat, ezt követően CDE árfolyama új ATL-t üthet. Ha így lesz, D pont kiváló short belépési pont lesz. CD szalasz korrekció nélkülinek tűnik havi charton, de naposon nekem abc-nek tűnik, ami jellemző a D hullámokra.
Ha a log skálán kitör az eső csatornából, akkor az árfolyam tovább többszöröződhet.
Törölt felhasználó 2016. 08. 10. 09:32
#4815
Kicsit lassan kezdodik...; de annal erdekesebb...:

link
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 23:30
Előzmény: #4812  pitcairn2
#4814
goaspy1 pedig a dax topikban folyamatosan tamadjak a kulonbozo velemenye miatt...

amit erdekesnek talalok, hogy mennyien megvannak gyozodve arrol, hogy a tobbseg shortol ill. az egyre ritkabb esesek mogott shortosok allank...
;)

a mi kis kereskedoinknek eszebe sem jut hogy amikor o long poziciot nyit a kis MT4 szamlajan ahol is 50,100,200 es ki tudja mekkora tokeattetelt tesz neki lehetove a kis zugbroker, akkor eppen a kereskedes masik oldalan "nem biztos" sot az esetek nagy reszeben nem 1 shortos all, hanem lehet hogy valaki eppen a korabban nyitott longjait zarja....
lehetnek azok a longok 10100-rol, esetleg 9700-rol de akar 5k,6k esetleg 7238-rol is...
a tobbseg pedig el sem tud kepzelni egy 15,20, 25 esetleg ennel nagyobb korrekciot...
Na olyankor kiahal a topik, tele lesznek az also gatyak es fejletebb szemelyiseggel rendelkezok legalabb elkoszonnek a tobbsegtol..., persze sokan eltunnek a sulyesztoben ill. megallapitottak ill. fogjak megallapitani hogy ezt nem neki talatak ki es egyebkent is a szemet, fereg ...es szemet csalo brokerek...
;)
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 23:17
Előzmény: #4809  pitcairn2
#4813
valami hasonlot varok,de ez szerintem tobb mint tipp toled...

Mar a hetvenes evekben irt befektetesi klasszikus konyv is ugy jellemzi az aranyba valo befektetest mint almatlansagi rohamot okozo befektetes....
;)
eppen csak nem foglalkozik azzal az aprosaggal, hogyha az embernek 10%-a van fizikai aranyban, akkor milyen feszultseg es nyomas nehezedik a mi kis befektetokre???

Egy 40-50%-os korrekcio az aranynal komoly 4-5%-os DD-t eredmenyezhet, ha a mi kis befektetoknek 10% arany mellett ne adj isten van 5 esetleg 10% fizikai ezustje is...
akkor akar 11-12%-os DD-t is eredmenyezhet a portfolion belul a nemesfemek tartasa...

Na most a kerdesem milyen befekteto az aki nem kepes elviselni 4-12%-os DD-t???
Arrol nem beszelve hogy a legtobb befektetonek ill. portfolioban a nemesfemek mellett vannak rv-ek, kotvenyek es egyeb eszkozok, van 1 olyan erzesem, hogy amikor a nemesfemek rosszul szerepelnek akkor a portfolion belul rv-k hozamai, esetleg ingatlanok ill. alapokban levo befektetesek ill. a rv arfolyam emelkedese kepes ezt kompenzalni...

Tobbszor irtam mar, hogy akik nem kepesek 20-30%-os DD-t elviselni azoknak nem ajanlanam a kereskedest, 20% DD alatt pedig befektetest sem....
pitcairn2 2016. 08. 09. 23:13
Előzmény: #4811  Törölt felhasználó
#4812
jóval szélsőségesebb is lehet még ez a játék:)

link

Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 23:01
Előzmény: #4806  pitcairn2
#4811
Nem tudom hol vagyunk..., velemenyem szerint 1 emelkedo trend elejen...
Azt sem tudom, hogy meddig fog tartani a trend es milyen korrekciok lesznek...

link

azt nem tudom, hogy a take off resznel vagy eppen a medve csapdabol jovunk ki,de ha tippelnem kellene szerintem az utobbinal jarunk...
;)

Jelenleg 46 kulonbozo nyitott poziciom van kulonbozo sajat kereskedesi szamlakon....
es ebbol 22 nemesfemekkel kapcsolatos kereskedes...
(szoval azert nem sorolnam magam a buy and hold kategoriaba); raadasul nem hiszem hogy arany es ezust banyaszoknal ez kifizeto strategia lenne hosszabb tavon 5-10ev ill. az felett tartani egyes cegek rv-it....

Fizikai rudak, barok az mas kerdes, nem mondom hogy soha nem adom el oket, de valami extrem dolognak kellene tortennie ill. olyan helyzetnek amikor is erdemesebb a nemesfemek 1 reszetol megvalni mert az ingatlanpiacon esetleg mas eszkoz osztalyban olyan lehetoseg alakulnak ki amik csak generacionkent 1-szer adodnak...
Sot nem hogy nem adom oket, de tovabbi vasarlasokat fogok eszkozolni a jovoben ahogy a vagyonom no...

A legtobb banyasz pedig osztalekot is fizet, es jo nehanyban olyan bekerulesi aram van, hogy nem csak a 10 de a 30 eves amcsi treasury hozamat is veri nemelyik tobbszorosen...

Turelem rozsat ill. profitot terem...

Sok sikert a longosoknak, shortosoknak es a befektetoknek is.
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:46
Előzmény: #4808  Törölt felhasználó
#4810
ez nem lehet egy nyugodt piac, mindenképpen demonstrálni kell azt, hogy a nemesfémpiac maga az ELMEBAJ:)))

nehogy vki komolyan vegye ezeket a spekulatív fémeket a fiat money rendszer alternatívájaként...

gondolj bele a BGMI majdnem akkorát bukott 2011 és 2015 között mint a DJIA 1929 és 1932 között!!
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:43
Előzmény: #4808  Törölt felhasználó
#4809
én inkább arra tippelnék, hogy a Wall Street-i és a londoni fijjuk egy brutális ciklonvasútban érdekeltek, mondjuk 2 év felszáguldás után jön egy méretes korrekció (amikor kirabolják az újonnan érkezetteket), majd újabb néhány éves száguldás felfelé, majd újabb "szabadeséssel egybekötött" szabad rablás...

efféle játékok mentén - néhány évtized alatt - eszméletlenül magas aranyárakig is el lehet jutni

és persze a nagy bankok is halálra keresik magukat...

a ciklonvasútként működő nemesfém és bányászrészvényárak mellett (amik persze még vadabbul mennek jobbra balra)

persze ez csak tipp:)
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 22:37
Előzmény: #4802  pitcairn2
#4808
Szia,

Sokak szerint meg el sem kezdodott az emelkedo trend ill. nehnyan meg mindig az eses korrekciojarol beszelnek....
Az teny hogy az elmult 6-9 honaphoz valo emelkedest azert nem fogunk rendszeresen latni, es az is elofordulhat, hogy a kovetkezo evekben 2 elore 1-et hatra fog a trend folytatodni...
Nem varom se az aranytol sem az ezustol hogy eves szinten 20-30%-os emelkedest produkaljon minden evben, elegedett leszek ha 3,5-8%-os hozamot produkal atlagosan eves szinten a kovetkezo 10 evben.
Sot a tul gyors emelkedes szerintem sokkal nyugtalanitobb hosszutavon, mint a korrekciokkal tarkitott emelkedes.
Fizikai nemesfemeknel ill. rudaknal egyebkent sem az a cel, hogy elcsipjunk nehany szazalekot majd megvaljunk a baroktol....
Sokkal inkabb, hogy az ember a portfoliojan belul sikeruljon talalni 1 megfelelo egyensulyt es vedje magat es csaladjat ill. megtakaritasait 1 esetleges komolyabb gazdasagi valsagtol.
Frank Guistra es Elon Musk ( eppen tegnap hallgattam a konyvet) es az 5. fejezetben beszelt arrol, hogy a bankarok ill. barataik meg mindig 20,30,40 evvel ezelotti klasszikus portfolio elmelet ill. eszkoz allokacio mellett probalnak eredmenyeket elerni.
Frank az interjuaban megemliti, hogy a kotvenyeknel beallt valtozasok es alacsony kamat kornyezet elobb-utobb valtozasra kenyszeriti a menedzsereket es akar visszaterhet a regi 5-10%-os arany kitettseg a portfoliokba...
Ha teved en nem lesz az atlagos portfolioban 5-10%-os arany csak 2-3%-os az is olyan mennyiseg, amit a piac nem kepes kielegiteni komolyabb aremelkedes nelkul.
A banyaszcegek eredmenyeit segiti jelenleg az alacsonyabb olajar es az ev eleje ota latott emelkedes az arany araban.
Jo nehany ceg eredmenyei javulnak, emelkednek az osztalekok, sot nem eloszor merult fel, hogy nehany ceg az osztalekot akar aranyban is fizethetne (persze ez csak 1 lehetoseg) es a befektetok tobbsege ezt nem erolteti jelenleg, de meg ez is valtozhat....
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:31
Előzmény: #4789  Törölt felhasználó
#4807
ez is érdekes

link

pitcairn2 2016. 08. 09. 22:24
Előzmény: #4805  pitcairn2
#4806
vagyis pontosabban: azt fejeztük be?
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:23
Előzmény: #4789  Törölt felhasználó
#4805
lehet, hogy még csak az 1968-as "spike" reinkarnálódásánál tartunk?

link

pitcairn2 2016. 08. 09. 22:16
Előzmény: #4803  pitcairn2
#4804
a következő válságra szerintem sokkal nagyobb pénznyomtatással fognak reagálni (tipp)
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:15
Előzmény: #4789  Törölt felhasználó
#4803
és arról se feledkezzünk el hogy még nem láttunk olyan "helikopter money" fázist mint ami 1932-33-ban és a II. vh alatt volt

link

a kép különben csalóka, mivel az USD akkor igencsak privilegizált helyzetben volt, de akkor is elgondolkodtató

pitcairn2 2016. 08. 09. 22:08
Előzmény: #4789  Törölt felhasználó
#4802
ezekről se feledkezzünk meg

link

link

link
pitcairn2 2016. 08. 09. 22:02
Előzmény: #4800  pitcairn2
#4801
még az 1980-2000 közötti maci piacnál is durvább volt!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek