Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pistu34 2016. 07. 20. 14:25
Előzmény: #4619  pistu34
#4620
hmm miért változik amit beírok?

Szóval 1300 , 1280 és 1370 volt a fenti három szám, dodóban.
pistu34 2016. 07. 20. 14:24
Előzmény: #4609  Törölt felhasználó
#4619
én is $1300 alatt, de inkább $1280 körül vennék megint fizikait, ezt várom $1370 óta. :)) Szerintem a rést be kell töltenie. Lehet ez lesz az ucsó lekör.
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 14:21
Előzmény: #4614  seri2
#4618
Az igaz hogy elmeletileg 2%-os infla lenne a cel ( a jegybankaroknak, de ezzel nem teszik rendbe a gazdasagot) eppen csak egy ember elet alatt a keszpenz vasarlo erteket teszik tonkre....
Belso fogyasztas novelese es a folyamatos gazdasagi erosodes is egy mese....
1 zart rendszerben nem lehet orokke novekedni...
az emberek nem csak termekekert de szolgaltatasokert is fizetnek....
nem folyamatos gazdasagi novekedesre van szukseg (ami egyebkent 1 gyonyoru mese), hanem folyamatos technologiai fejlodesre, arra hogy minden ember kepes legyen minnel jobb eletkorulmenyek kozott elni es mindenfele szolgaltatashoz es eszkozhoz, egeszsegugyhoz hozza juthasson es ez megfizetheto legyen szamukra....

inflaciora csak azert van szukseg hogy az allamok adosagat finanszirozni lehessen a jegybankok penzkibocsatasaval....
mindenfele fedezetlen kezpenz kibocsatas, hitelek melyek a tarsadalom egyes csoportjai szamara erhetok el, csak a tarsadalmi egyenlotlensegeket novelik...
es eppen ezert tortent a brexit ill. eppen ezert van jo eselye Trumpnak megnyerni az amcsi elnokvalasztast...
O eleg kemenyen az ingatlan uzletben ott van, nem hiszem hogy eroltetne a magas kamatokat es nem hiszem, hogy a barati korenek jol jonne ez, egyebkent az usa gazdasaga nem kepes finanszirozni magas kamatokat...

Lehet kamatemeles hat persze hogy lehet, de nem vagyok benne biztos hogy Helenkeek bemerik vallalni....
Ha kamatot emelnek akkor Kina leertekeli a reminbi-t megint amire Japanoknak kellene lepni, hogy versenykepes maradhasson....
erosebb dodo pedig meg jobban tulertekelte teszi az amcsi indiket...

FED sajat magat szoritotta a sarokba nem lesz konnyu onnan kijonni...

Nem vagyok biztos benne hogy a jegybankarok nem arra varnak hogy valamelyik masik orszagban legyen valami valsag, mert akkor azzal lehet elterelni a tomeg figyelmet a sajat orszagban kialakulo problemakrol...

BOE sem vagot kamatot, a brexit utan, mert tudjak hogy nincs tul sok valasztasuk 0,5%-rol...
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 14:19
Törölt hozzászólás
#4617
seri2 2016. 07. 20. 14:17
Előzmény: #4614  seri2
#4616
Még egy kis segítség,nem közgazdász szemmel kell nézni a dolgokat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 07. 20. 13:53
Előzmény: #4599  Törölt felhasználó
#4615
"magas osszegek nalad egyenlo a vagyoni helyzeteddel es nyilvan mivel pontos adatokat adtal meg onnan tudod hogy semmit nem ellenoriznek, a bocs abbol nem tudhatnad hogy tenyleg nem ellenoriztek le, ha viszont valotlan adatokat adtal meg akkor nem nehez rajonni hogy nem ellenoriznek semmit...
ja de ebben az esetben, finoman szolva loditottal, valotlansagot allitottal, esetleg hazudtal, mellebeszeltel....
a dehogy...."

gugliba beírod "IB számlanyitás", találsz pár leírást ahol ezt így leírják.
csak te egy rosszindulatú krapek vagy, ahelyett hogy segítettél volna Offshort-nak a számlanyitásban, akkor is csak kötekedtél vele.

"Tazso nagyon nem tudsz vesziteni, ebbol pedig kovetkezik hogy pocsek kereskedo vagy...
bar kotveny+rv portfolios okoskodasaidal nehanyakat meg tudsz vezetni, nyilvan azert jatszadozol fillerekkel opciokat, mert olyan hatalmas kereskedo vagy kozben pomperj-t meg engem kritizalod, hogy milyen gyenge kereskedok vagyunk... "

Soha nem írtam, hogy jó kereskedő vagyok. A részvény-kötvény okoskodás Graham-től származik. Soha nem írtam mennyi pénzel kereskedek és nem is fogok vele dicsekedni, mint te. Soha nem állítottam rólad, hogy gyenge kereskedő vagy, pmperj-ről írtam 1x egy rossz érzelmi döntése után.

Nem érdekelnek a céged adatai. Ezt csak a te hazugságod. Az alap ahol foglalkoztatva vagy, annak a weboldala érdekelt volna, de valamiért nagyon titkolod.

'Ne aggodj ha majd az opciokkal is porul jarsz akkor, majd talalsz valami ujat es akkor az lesz a kereskedes es kockazatkezeles csucs....
;)
kíváncsi leszek majd akkor is arról fogsz írni, hogy mindenki tisztában van a kepesegeivel.."

a rosszindulatú megjegyzéseidre nem is reagálok.
folytatjuk?
seri2 2016. 07. 20. 13:44
Előzmény: #4613  Törölt felhasználó
#4614
Csak jelzem,hogy 2% infla acél,hogy növekedési pályára álítsák a gazdaságot,de a probléma az,hogy hiába gyengítették a dollárt (pénznyomda) a suska nem a reàlgazdaságba àramlott hanem (ahogy várható volt) a tőzsdékre.
Most azt mondják,hogy a belső fogyasztással fogják megoldani a növekedést,ahhoz meg kamatemelésre lesz szükség.
A konklúziót még vonja le mindenki saját maga.😃
Ja és az,hogy nincs infla azt sejteti,hogy nincs belsô fogyasztás,tehát igen nagy szar van a palacsintába.😃
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 13:12
Előzmény: #4612  hellforceone
#4613
hogyan lehet a legegyszerubben inflaciot generalni???
le kell ertekelni a helyi fizeto eszkozt!!!
de ha minden allam nem tudja egymassal szemben egyszerre leertekelni a sajat fizetoeszkozet...
;)
mi az amit nem tudnak leertekelni???
aranyat nem lehet mert senki nem rendelkezik korlatlanul az eloallitasaval...
Nem allitom 100%-os valoszinuseggel, hogy az arany ara nem eshet 900$-ra,de azt se allithatom 100%-os valoszinuseggel hogy nem 1 virtualis valosagban vagy alomban vagyunk...

Ha a FED-nek valasztania kell, hogy usa dollar erosodes vagy gyengules legyen inkabb a gyengulest valasztanak, persze szeretnek ezt a sajat elkepzelesuk alapjan fokozatosan 2-3%-os inflacioval elerni, (annal nem zugolodik tulsagosan a tomeg)...
Egy kopmplex vilagban elunk es nem hiszem, hogy kepesek lennenek mindent kordaban tartani...

A kinai veztes pedig nem fogja konyen beadni a derakat, mert ok masfel milliard folotti tomegeket iranyitanak...
Szoval lesznek itt meg nagyon erdekes dolgok.
hellforceone 2016. 07. 20. 12:59
Előzmény: #4609  Törölt felhasználó
#4612
Kisvuk, en is ugy latom, hogy az aranyat nem nagyon fogjak beutni. Nem technikai alapot nezek most, hanem valahogy egy megerzesrol beszelnek. Ha azt nezzuk, hogy az 1050-es szintrol hogy elkezdtek venni es fel év alatt csupan hova huztak, elvileg beszelhetunk egy hyperol, ami ugyanugy le is engedhet, de szerintem egyszeruen nem akarjak - a piacot a hatterbol manipulalok -, hogy a kicsik mondjuk 800-900 USD korul beszalljanak. Tavaly meg ilyen arakrol lehetett hallani es en is ugy gondoltam, ha tenyleg ugy beutnek az aranyat, akkor nagyobb tetelben vennek fizikait is. Banyaszokbol elkezdtem mar januarban gyujtogetni, mert az aljat nem kapja el az ember, masreszt azt olvastam, hogy a banyaszok jo indikatorok, altalaban elobb fordulnak, mint maga az arany vagy ezust. Ami szamomra feltunt, hogy az arany a nagy emelkedest eppen akkor csinalta, mikor a Dollar igen jo eroben volt! Csak technikai korrekciora nem fognam az arany emelkedeset, a Dollar tovabbi erosodese gondot okozna az aamcsiknak... Ha gyengitenek, az csak meg jobb lehetne az aranynak. Ha pedig tovabbi honapokig maradna a Dollar ereje es az arany emelkedese, akkor bizony a hatterben nagyobb llehet a baj, mint gondolnank...
Keffer 2016. 07. 20. 12:27
Előzmény: #4609  Törölt felhasználó
#4611
Köszönöm mindkettőtök hozzászólását, logikus és elgondolkodtató, én is hasonlóképpen látom, ezért elsősorban dollárban és aranyban gondolkodom egy ideig. Van még egy csomó olajam is, azt rövidesen el kéne adnom, de várok benne még egy felkört.
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 12:00
Törölt hozzászólás
#4610
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 11:56
Előzmény: #4602  pomperj
#4609
En nem azt kereskedem amire a legnagyobb valoszinuseg van!!!
En azt kereskedem amiben a legnagyobb valoszinuseg van hogy penzt keresek vele hosszutavon....(mert a piacon a kereskedok rosszul itelik meg; tale risk-et ott valahogy nem ugy mukodnek a modellek ahogy kellene, ettol fuggetlenul a piac a matematikai modellek alapjan arazza ill. kereskedi)
;)
1-2SD elmozdulasokat tokeletesen lekereskedik az algoritmusokkal es olyan blackpoolokban ahol a likviditasert cserebe nem hogy tranzakcios dijat nem kell fizetni hanem meg neked fizetnek, hogy likviditast biztositasz a piacnak...

Nem kivanok versenyezni kereskedok 10 ill. 100ezreivel...

Ami a piacon megvaltozott az a likviditas...
(nem most hanem az elmult 5-8 evben).
A kereskedes nagy reszet mar nem a befektetok teszik ki hanem mindenfele programozott kereskedes ez jelenleg tobb mint 50%-a a forgalomnak..., majd ha ehez hozzaveszed, hogy a 20-50 legnagyobb ETF adja a forgalom masik 25-40%-at.

Nezz ra olyan cegek rv-re amik nincsennek benne az S&P500 indexben ill. Dow-ba...
es nezd meg hogyan tudsz vasarolni 100, 1000 ne adj isten 10000rv-t es nezd meg hogyan tudod ezeket eladni...

Ugyan ez volt az esza-kamerikai aranybanyaszokkal....
ha leirnam hol vettem ABX opciot nem hinned el....

Mit gondolsz Gyuri bacsiek a hasukra utottek majd elkezdtek vasarolni az ABX-t...

En hozzad kepest zold fulunek szamitok...,de mielott elkezdtem volna vasarolni beloluk, vettem nehany opciot GLD-bol, SLV-bol, SLW-bol es meg nehany masik forgalmasabb banyaszbol es nem csak ceges szamlara, hanem sajat szamlara is...
Majd elkezdtem vasarolni a cegek rv-t.
(nem hiszem hogy ezzel egyedul en lettem volna igy)...
Mit gondolsz a ~240%-bol mennyit fogok elveszteni ha az arany ara (amire kis valoszinuseget adok) visszaesne mondjuk 1050-1080-ra???
Ha viszaesk ra ujbol eljatszuk ezt...
;)

Eppen ilyen aprosagok miatt nem hiszem, hogy a banyaszok kepesek lenennek az emelkedes 50%-at visszadni (ha tippelnem kellene 15-30%-at fogjak visszaadni az emelkedesnek,de nem tobbet ennel)...

Irtal rola korabban hogy mennyire elrugaszkodott szamok talalhatok a COT reportban long oldalon...;de short oldalon is van am szepen poziciok...

Honnan tudjuk hogy a hataridos long pozik nem egy masik instrument short poziciojat fedezi...

Tudod rv-bol ha hatalmas a hangulat akkor meg tobbet bocsatanak ki, ez aranynal akadalyokba utkozhet, mert fizikalis aranyat nem tudsz csak ugy kibocsatani...; elmeletileg a kozeljovoben a kinalat csokkenesere lehet szamitani...

Nem varok 5000-10000USD arat az aranynal,de nem tudom 100-osan kizarni, hogy ez bizonyos valoszinuseggel nem fordulhat elo...

Deflacioval kapcsolatban az olajarnak esnie kell ha nem akarjuk, hogy Q4 ill. 2017Q1-ben az inflacio ne ugorjon meg....

A mi kis jegybankaraink pedig mindent megtesznek, hogy ezt elkeruljek (a deflaciot).

Nem hiszek a hivatalos adatoknak, mar magaban az inflacio szamitasa olyan torzitasokon ment keresztul amit nem lehet figyelmen kivul hagyni.

Elelmiszer arak, egeszseg biztositas nem eppen 2,4%-al dragultak...es igen nehany muszaki eszkozt es egyeb termeket olcsobban meg tudsz vasarolni mint korabban, sokszor mivel a kereskedok nem akarjak hogy a penzuk alljon benne inkabb beszerzesi aron neha az alatt is ertekesitik a termeket.
Ez nem jelenti azt hogy deflacio lenne, persze hulyitik ezzel a nepet, hogy az o erdekukben teszik azt amit.
A rv arak, ingatlanok, festmenyek luxuscikkek arainak extrem emelkedes semmi mast nem mutat csak azt hogy mindenki probalja minnel gyorsabb megszabadulni a penztol es valami erteket vasarolni.

A brexit tokeletes visszajelzes volt arrol hogy peldaul a britteknel az atlag hogyan eli meg ezt az egesz kiserletezest, es a buntetest igazan majd nyugdijas eveik elok fogjak kesobb mefizetni....
Ez az orult hozamvadaszat es ingyen penz olyan mertekben torzitja az ertekiteletet es vagyonokat, hogy azt a tobbseg jelenleg el sem tudja kepzelni...

Nem kivanok olyan jatekban reszt venni, hogy ki a nagyobb orult es ki mer nagyobb kockazatot vallalni szinte semmiert...

Ha azt szeretnem kereskedni amire a legnagyobb esely van, akkor TLT es amcsi Treasury-kat vennek, mert elmeletileg ezek hozama elobb-utobb megkozeliti majd az europai hozamokat ill. arfolyam magasagokat...
Mit szolnal US10YR-re 0,5%-os yieldel???
(pedig eleg jo esely van ra),de en ezt is kihagyom ill. meghagyom masoknak...

Egyebkent alig varom hogy az arany ara 1300$ ala essen, szerencsere a protfoliom es vagyonom iden is not es sajnos a fizikai aranykeszletem 7%-ra esett, szoval hamarosan bovitek...fizikai aranyat nem azert vasarlok hogy eladjam es remelem az unokaknak se kell majd eladni eletuk folyaman ha lesznek....
Banyaszokat se adom, okait leirtam korabban, viszont nehany opciot kulonbozo szamlakon zartam...
es en inflaciora szamitok eppen ezert vasarlom a nyersanyagokat amelyik nemelyike evtizedes melypontok kozeleben van....
van platinam,buzam, kukoricam, kavem, sajnos cukorbol kiraztak (szep penzt kerestunk vele) de ha az ar esne 10%-ot innen visszaugornek a robogo vonatra...

Egyebkent AMZN-t tervezem shortra megint, csak hogy a longjaimat fedezem...
(pokemonozni pedig nem pokemonozok)
;)
Attol fuggetlenul, hogy most ez az egyik legujabb orulet...
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 11:16
Előzmény: #4607  eurocent
#4608
off
ne etesd a trollt
nem kell olvasni a hozzászólásait
on
eurocent 2016. 07. 20. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#4607
off
A nyugalom helyreállírása érdekében...
Költői kérdés: Megtennéd, hogy legalább 1 hónapig nem írsz ebbe és az ázsia topikba?
.. ha már a moderátor b....k tenni a dolgát.
on
pomperj
pomperj 2016. 07. 20. 10:48
Előzmény: #4603  Keffer
#4606
Szerintem:
1)Nem lesz helicopter penz. Deflacios depresszio a valoszinubb. Amikor mindennek esik az ara.
Nem ezt latjuk minden nap? Dragabb ma barmi fonotos dolog, mint 2007-ben volt?
Annak ellenere is, hogy a kozponti bank pumpal mint az eszelos?
Ha amikor a lufi bond piac beszakad, azonnal vege lesz a pumpalasnak, mert akkor mar az allamot kell megmenteni az adossag-osszeomlastol.... es akkor duhonghet igazan a deflacio korlat nelkul (meg a tozsden a zuhanas).

2)Igen. Deflacioban az aranynal is fontosabb a keszpenz. Akinek akkor lesz meg, az az URIEMBER.
A dollar a legjobb penz 240 ev ota, mind a 4 deflacios deperesszioban igy volt.
A deflacios melyponton keves dollaert is igen jo dolgokat lehet majd venni.
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 10:48
Törölt hozzászólás
#4605
Keffer 2016. 07. 20. 10:29
Előzmény: #4603  Keffer
#4604
Viszont van egy ellentmondás, miszerint a dow-gold chart alapján most pont, hogy gold erősödés, dow esés következne jelentős mértékben.

Azzal a verzióval nem számolsz, hogy bekövetkezik valami extrém dolog (nagy bumm), és a gold kitör az általad rajzolt chart eső csatornájából, és felmegy a hosszabb emelkedő csati tetejéig, valahol 2.200 körül mondjuk 3-4 éven belül, és addig beszakad a dow a nagy bumm miatt, és akkor teljesült a dow-gold ratio chartjan várható esés?

Vagy nem jól értelmezem ezt?
Keffer 2016. 07. 20. 10:22
Előzmény: #4602  pomperj
#4603
Ez egy nagyon jó bejegyzés!

És mi van, ha bejön a helikopter pénz? Egy ideig minden emelkedik, majd hiperinfláció, és akkor jött a 38 % (ALT2)?

Másik kérdés, hogy szerinted, ha az alt1 fut, akkor a c pontig dollár erősödés lesz arany eséssel párhuzamosan, tehát, ha valaki egy bizonyos összeget aranyban akarna tartani mondjuk 10 évig, akkor ezek szerint jobban járna, ha dollárban tartaná egy ideig (c), és csak akkor venne aranyat?

Válaszod köszönöm előre is!
pomperj
pomperj 2016. 07. 20. 10:00
Előzmény: #4582  Törölt felhasználó
#4602
Nagyon fontos kerdesekrol irsz. (!)
Tudnek ervelni abban az iranyban, ahogy te; szoval, adok is neki 38% eselyt (nalam ALT2.), hogy ugy lesz, ahogy irod.

De megprobalom leirni hogy miert adok 62% eselyt a masik alternativanak (ALT1.)

1)DOW/GOLD ratio, es kovetkezmenyei.
A D/G valoban meghatarozo covekeket ver le a kilatasok becslesere.
Itt van a DOW/GOLD chart 50 evre.

link

Abban egyetertunk, hogy csak logaritmikus chartnak van ertelme ekkora idotavban es mozgasi tartomanyban.

A chartbol 3 dolog kovetkezik.

Elsore az, hogy a parallel emelkedo csatorna alapjan a realisan varhato legalacsonyabb DOW/GOLD aranyszam kb. 3.0 korul van. Tehat, target 3.0; de ennel tobb lehetseges, de legalabbis 6.0-ig le kellene essen, a 2011 evi alj szintig Elliott alapokon is.

A masodik az, hogy az aranyszam, ami most 13.9, az 13.9/3.0=4.6,
azaz maximum a mostani 1/4.6 reszere eshet le.

Egy DOW/GOLD tort-szam akkor eshet le ennyit, ha vagy a szamlalo csokken ennyit es a nevezo valtozatlan, vagy a nevezo novekszik ennyit es a szamlalo valtozatlan.
Vagy mindketto mozog. A kozeparanyos eseten a szamlalo is esik 2.2-vel, es a nevezo no 2.2-szeresre. (negyzetgyok 4.6=2.2)

Ehhez tehat az kell, hogy egyszerre kovetkezzen be az, hogy DOW essen a mostani 18.500-rol 8400ra, es GOLD ara emelkedjen 2900-ra.

A harmadik allitas az, hogy idoben a chart alapjan ez legkorabban 2022-ben (C) pont kovetkezhet be. De inkabb kesobb valoszinubb, hiszen 2038-ban van a masik metszespont a csatornakban. Az idoben tehat egy timeframe-al biztosan magasabb szinten vagyunk, mint megelozo (freddynek irt kiindulo) gondolatmenet.

3)A kovetkeztetesek?
1))Lehet-e DOW essen addigra a 8400 szintre?
Nos, most PE=25 korul van; eshet PE=10 szintre? Persze, igen sokszor volt mar ez alatt is.
Lehet az, hogy az E nagyjabol stabil, es kozben DOW leesik 8400-ra?
Persze. Eppen 7 eve volt, hogy DOW 14.000-rol 6.500-ra esett, az eppen 2.2.
Szoval, ujabb 10 eves idotavon boven megtortenhet ekkora zuhanas.

2))Lehet, hogy arany felmegy a kovetkezo 10 evben valamikor 2900 szintre, a mostani 2.2-szeresere?
Persze. 2001-2011 kozott felment 7x mertekben. Erre is van sok mas pelda is.

Osszefoglalva.
1)Sokkal valoszinubbnek latom ezt az itt leirt ALT1. scenariot, mint az altalad vart ALT2-t.
Ez a chart mutatja a lenyegi elterest:

link

A ketto kozott a fo kulonbseg az idotavban, mozgas dinamikaban, es rizikoban van.
Szerintem sokkal tobb ido kell ahhoz, hogy arany a mostani arhoz kepest 2.2-szeresre emelkedjen. A te ALT1. scenariod, a 10 ev alatt 2.2x hozam nem kiemelkedo eredmenyt hoz, es az max. atlagos teljesitmeny.
Szerintem ezert nem erdemes ekkora rizikokat vallalni.

A masodik kulonbseg az, ahogy az arak mozgasat varoom. Nekem az a durva becslesem, hogy addig meg lesz GOLD-ban egy eros BEAR es egy eros BULL piac.

Azt gondolom, hogy 10 even belul:
-GOLD eloszor eleri valahol 1375-1500 savot, az csak nehany honap tavlat. Ez a (B) csucs.
-Aztan elindul a (C) hullam lefele, ami C=A=900 eseten megtesztelheti par ev tavlatban a 600-900 savot.
-Es aztan elindulhat egy uj BULL ciklus, ami elviszi 600-rol 2900 szintre. (1) hullam.

De kerdem en: erdemes ekkora beszakadason at vegig tartani, nagy bukoban egy poziciot?

4)Azt irod,
"Addig pedig maradok a konzervativ 2400-2700$-os arnal 2024-ig."

OK. a vegeredmeny azonos nagyjabol: az ALT1. nalam 2900 USD es 2022-2038 ev. Majdnem ugyanaz, mint a tied, ALT.2.

En viszont nem egyeletes, szep emelkedest varok kozben 10-17 even at GOLD-ban. Hanem eros hullamzast; mert egyebkent is az jellemzo ra.
A hullamzason pedig addig sokkal tobb penzt lehet keresni, mint siman GOLD tartassal.
Törölt felhasználó 2016. 07. 20. 09:40
Törölt hozzászólás
#4601

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek