Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 14:26
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#260
"tettél egy megállapítást így nem értem az indulatod."

Indulat nélkül tettem egy megállapítást, ennyi történt. Gondolom, te ennek is örülsz, szerinted nyilván helyes, hogy a NAV sokkal kevésbé vizsgál (de azt persze nagyon célirányosan teszi - politikailag célirányosan), mint korábban.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 14:25
Előzmény: #257  bigyula
#259
Mi lett ebből az országból, komolyan... Központosították a feudális haveri seggnyalást.

A kontraszelekció extrém szintje már ez, amikor a szart a rendszer nem kidobja magáróból, hanem büszkén felemelve tálcán körbehorja és hősként ünnepelteti.

Innen már csak egy lépés az azeri baltás gyilkos esete, ami a minta ugyebár a mintaállamban.

Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 14:22
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#258
Most nézem a 249-et nem te írtad a 247-ben meg nem kérdeztél semmit, tettél egy megállapítást így nem értem az indulatod.
bigyula 2014. 11. 13. 13:58
#257
"Aláírást gyűjtenek Vida Ildikóért

A hvg.hu több forrásból is úgy értesült, hogy aláíró papírokat indítottak útjára a napokban több adóhivatali igazgaztóságon is. A hivatal munkatársai aláírásukkal biztosítják, hogy bíznak a NAV elnökében és kiállnak mellette.

A lap szerint azt egyelőre nem tudni, hogy felülről szervezett kezdeményezésről vagy alulról jövő buzgalomról van szó, de úgy tűnik, hogy nem elszeparált az akció, több megyei egységnél, regionális igazgatóságon is körbejár a papír.

A nyilatkozatot persze nem kötelező aláírni, elvileg önkéntes a csatlakozás. A NAV elnöke egy hete ismerte el, hogy rajta van az Egyesült Államokból kitiltottak hatfős listáján, és rajta kívül néhány kollégája is rajta van."

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 13:55
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#256
Reagálok, a vagyonosodásik számának lecsökkenése nyilván az ellenőrzések csökkenésére utal, ellenben pl. a számlaadási kötelezettség ellenőrzése nőtt mert sokat lehet olvasni hogy álcázzák magukat a NAV ellenőrök és adják ki magukat a szolgáltatás igénybevevőjének.Ill.a bekötött pénztárgépek is a forgalom ellenőrzésének növelését segítik.
Az üzletláncokat viszont szerintem nem vagyonosodási, pénzforgalmi vagy számlaadási ellenőrzés sémái alapján vizsgálják, ezért kérdeztem hogy vizsgálják és lehet-e ?
bigyula 2014. 11. 13. 13:37
Előzmény: #254  szivacs
#255
"Egy hétvége alatt mindent rendben is talált a saját korábbi működésében és most buzgón nekilát, hogy felszámolja korábbi gyakorlatának további lehetőségét. Nagyon hiteles lesz!"

Annyira biztos, mint a NAV elnöke. Aki egy hétvége alatt átvilágította az általa vezetett hivatalt, és mindent rendben talált... :)

Nem értem, hogy mi a problémád: ha tényleg Juncker csinálta a bulit, akkor pontosan tudja, hogy mit kell felszámolnia... :)
szivacs
szivacs 2014. 11. 13. 13:18
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#254
"Nem kérdés, hogy a luxemburgi „adómodell” csalás, mégpedig folytatólagosan elkövetett, minősített csalás. Érdekeltjei az ott bejegyzett cégek, a luxemburgi kormány és a magas életszínvonalon élő polgárok. Károsultjai pedig azok az államok, amelyeket a trükközéssel kizsebelnek. Az adócsalásért pedig a világ összes államában szigorú büntetés dukál, ráadásul az eltüntetett pénz vissza is jár.

Brüsszel nem tudja már eltussolni az ügyet – lépnie kell. A kín óriási. Az ügyet éppen annak a Jean-Claude Junckernek kellene felgöngyölítenie, akiről a leghatározottabb bizonyossággal állítható, hogy tudomása volt a hazai adóügyi eljárásrendről és gyakorlatról."
Egy hétvége alatt mindent rendben is talált a saját korábbi működésében és most buzgón nekilát, hogy felszámolja korábbi gyakorlatának további lehetőségét. Nagyon hiteles lesz!
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 13:17
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#253
Nem lep meg, hogy a #249-esre nem reagáltál. Megszoktam már, a jobbos hívek pont úgy viselkednek a tényekkel és kérdésekkel kapcsolatban, mint Vida Ildikó: kussolnak, terelnek és elmenekülnek.
zsaver 2014. 11. 13. 13:14
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#252
Az kellene, hogy vagyonosodási legyen a 100 vagy inkább az 1000 leggazdagabb magyarra,- visszamenőlegesen a rendszerváltásig.
Érdekes dolgok derülnének ki.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 13:11
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#251
Ok, de mintavételre vagy tételesre kimegy Nav egy hálózat pl.200 db üzletéhez egyenként vagy bekéreti egyszerre mindenhonnan az iratokat vagy az üzletlánc központjában található több mill.iratból vizsgálódik ? Nem tudom elképzelni hogy működhet / működhet-e? / egy ilyen vizsgálat, mekkora apparatussal és milyen időtávon.
csendben 2014. 11. 13. 13:02
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
3 millió él szegénységben élőt nem érdemes vizsgálni,a korruptakat meg nem szabad..
A maradéknál elég ez is! :-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 12:36
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#249
A vagyonosodási vizsgálatok száma pl. a 2007-es évi 11000-ről évi 2000-re csökkent.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 12:27
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#248
Hát ez az!! Ellenőrzést végez!!! A gyanú az, hogy szándékosan nem ellenőriztek több mint 1000 céget.

Hogy a kérdésre is válaszoljak véletlen mintavétel a megfelelő, kiegészítve egyes gyanús termékek esetében a tételes ellenőrzéssel. Persze, hogy ténylegesen mit csinálnak azt nem tudom mert nem ott dolgozom.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 12:07
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#247
Gondolom egy kereskedelmi üzletben évi több ezer,tízezer számla- szállítólevél keletkezik.Amennyiben pedig üzletláncról beszélünk, szorozzuk a papírok számát az üzletek számával.Milyen módszerrel végez a NAV egy ilyen szintű ellenőrzést, tételesen,szúrópróba szerűen ?
bigyula 2014. 11. 13. 11:57
#246
"DK: A külügy már biztos tudja, kiket tiltottak ki az USA-ból

Már a múlt csütörtökön átadták a Külügyminisztériumban az amerikai nagykövetség képviselői azokat az információkat, amelyek alapján beutazási tilalmi listára tettek hat vezető magyar kormánytisztviselőt – ezt Kerék-Bárczy Szabolcs, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja meg nem nevezett külügyminisztériumi forrásra hivatkozva közölte szerdán.

Azt nem tudja, hogy mi áll az átadott dokumentumokban. Szerinte a kormánynak egy hete biztos információi vannak az indokokról, ehhez képest a múlt héten is folyamatosan hazudott az ügyben. Kerék-Bárczy Szabolcs azt kérte, hogy vagy a múlt csütörtöki találkozó jegyzőkönyvét vagy az amerikaiak által átadott információkat hozzák nyilvánosságra, és hogy indított-e vizsgálatot a kormány az amerikaiak által átadott információk alapján."

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 11:51
Előzmény: #242  jumbo2
#245
Luxembourg esetében azért nincs hasonló, mert ez a szélsőséges adóoptimalizálás a legalitás/illegalitás határán van szerintem mondjuk az illegális oldalán de ez most mind1 is. Vida Ildikó pedig ha igaz Horváth András felvetése akkor nincsen semmiféle határon, maffiát üzemeltetni egyértelmű bűncselekmény.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 11:32
Előzmény: #243  jumbo2
#244
Az LMP-nek addig van kevés százaléka amíg kevesen szavaznak rá. Ha többen szavaznak rá több százaléka lesz. Nem kéne korrupt pártokra szavazni, nem lenne korrupt az ország. Csodálkozom, hogy idáig még nem jutott el az emberek többsége. Csak addig jutottak, hogy akkor nem szavaznak senkire, de az látjuk hova vezet. Ez a legnagyobb kamu szöveg, hogy azért nem mentek el szavazni mert nem volt kire. Depresszióba süllyed az ellenzék, hogy úgy se lehet csinálni semmit, de ez is nagy kamu. El kéne felejteni ezt a szavazzunk a győztesre mentalitást és arra kéne szavazni ami a legjobb az országnak. Persze ehhez arányos választási rendszer kéne ami tényleg tükrözi a szavazók akaratát. Aláírásgyűjtésbe kéne kezdeni az ellenzéknek és népszavazást kéne kezdeményezni a választási rendszerről. Az egyenlő szavazat elvét nehéz támadni de sokaknak tetszene szvsz.
jumbo2 2014. 11. 13. 10:57
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#243
Az LMP nem tényező a maga pár százalékával.
jumbo2 2014. 11. 13. 10:55
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
Részben igazad van, de csak részben.

Ennek a topiknak az elindítója az amerikaik lépése.

Felvetődik a kérdés, Luxembourg esetében miért nem történik hasonló? Az EU miért nem menti fel Junckert?

A magyar politika felett van sajnos egy hasonlóan korrupt európai politikai is. Ha nem lenne, akkor ez a szemet szúró magyar adócsalási eset sem fordulhatott volna elő. De sajnos a probléma túlnő Magyarországon. Nem ez az egyedi, hanem a morális válság.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 10:46
Előzmény: #237  pampa
#241
Ne off-old tele a topikot ha megkérhetlek.

A szélsőséges nemzetközi adóoptimalizálás az egy teljesen másik történet. Annyi közös azért van a két storyban, hogy Magyarország sajnos ebben is sáros. Egységesíteni kéne az adókulcsokat az EU-ban és akkor nem lenne ilyen persze akkor minden politikus sikítana hogy jáááájjjjjjj a szuverenitáááááásóóóóóóóóóm. Az meg teljes félreértése a helyzetnek, hogy ha azt gondolod, hogy az amcsi kormányzat ennek a jelenségnek örül. Mások korrupciójára mutogatni pedig terelés. Luxemburg engem nem érdekel én magyar vagyok, a magyar korrupció zavar a leginkább.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók