Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 24. 00:53

Az EU-ból való kihátrálásról lamentált Kövér  

Ugrás a cikkhez
Moszkvára emlékezteti Kövér Lászlót Brüsszel, ahonnan szélsőbaloldali kritikák érkeznek. Az Országgyűlés elnöke szerint ha ez EU jövője, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogyan lehet kihátrálni. Azért Kövér úgy gondolja, hogy nem lehet ez az EU...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=205460
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2014. 10. 25. 10:47
Előzmény: #78  kukutyinbenko
#80
neked van még forint eszközöd v. magyar részvényed?
kukutyinbenko 2014. 10. 25. 10:28
Előzmény: #77  _pampa
#79
Az írásaid alapján tulajdonképpen tök mindegy mikor kellene válaszolnod, mindig találtál volna érvet a nyugati orientáció ellen.

"szvsz"
kukutyinbenko 2014. 10. 25. 10:23
Előzmény: #70  bobi74
#78
" a valós egyenleg mit mutat, amibe a korábbi (most már kieső) vámbevételek is beletartoztak."

1. A vámokat nem csak nekünk fizették/fizetnék, hanem mi is fizettünk/fizetnénk mindenre amit máshová szállítottunk/szállítanánk.
2. Magyarország egy kicsi export érzékeny ország, amely többet szállít külföldre mint amennyit vásárol onnan.

A fentiekből következik, hogy az egyenlegünk csak pozitív lehet. Különösen ha figyelembe vesszük azt a nem elhanyagolható tényt, miszerint a mai iparunk jelentős része ide sem települt volna, ha nem csatlakoztunk volna az Eu-hoz, így a deviza hatásokon túl még vámokkal is bajlódnia kellene a beruházóknak. Ezen felül figyelmedbe ajánlom azt -a kitiltás ügy miatt kissé elsikkadt hírt-, miszerint az Audi nyár végén tartott egy 3 hetes előre be nem jelentett leállást, és az ipari teljesítményünk abban a hónapban -5.7% lett. Pedig csak a motorgyártó gépsorokat állították le az autógyár üzemelt. A fantáziádra bízom mi történt volna, ha az akcióhoz csatlakozott volna a Mercedes, a Bosch, a Continental, a Knorr-Bremse, a ZF, hogy csak a német szekcióból említsünk néhány kisebb szereplőt.
Egy esetleges Eu kilépés esetén pedig az iparunk jelentős része hónapokon belül köddé válna valószínűleg, és nem 3 hétre...
Ez nem okozna nagy fennakadást, mivel megmaradna nekünk a baráti orosz, kínai, azeri, türkmén, iráni beruházókhoz köthető munkahelyek garmadája. Segíts már ki hányan is vannak szám szerint, mert nekem nem ugrik be! Igaz így legalább lenne ideje a lakosságnak birkamenetekkel szórakoztatni magát, illetve lakossági fórumokon álmodozni a rabszolgamunka mentes szebb magyar jövőről, illetve megvitatni a nagy ívű terveket a fakocka és tökmag exportunk felvirágoztatásáról. Nem mellékesen így valószínűleg a külföldi bankok is eltakarodnának végre, sőt talán még a multinacionális kereskedelmi láncok is követnék őket. Még több szabadidő, még több szabad, kreatív ember. Oly közel van a lehetőség, csak merni kell nagyot álmodni!
_pampa 2014. 10. 25. 09:54
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#77
Szerinted értelmezhető 11 év "történelem" után egy 2003-as döntés?

Amennyiben most kellene szavaznom a kilépés vagy maradás mellett eléggé döntetlenre áll a véleményem.

szvsz
Tibi0002 2014. 10. 25. 09:14
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
Egyelőre Spain a befutó, a legmelegebb vidékein is lehet találni 300€ alatt bérleményt. :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 24. 23:47
Előzmény: #72  Tibi0002
#75
hát ha itt nem félsz tőle, ott is kibírod :)
Tibi0002 2014. 10. 24. 21:49
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Akkor feltétlen utánanézek a Szicíliai ingatlanhelyzetnek :) Köszi az ötletet :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 21:43
Előzmény: #72  Tibi0002
#73
Haha.:) Nem,amúgy nekem is ez volt az első kérdésem, de a helyiek azt mondták, hogy a mafffia a csak intézményeket közműveket fenyeget, vagy védelmi pénzt kér, de évről évre jobb a helyzet, pl. asszem most számoltak fel egy Calabriai klánt ami nagy eredmény volt. Igazából az ilyen kérdésekre csak unottan válaszolgat a legtöbb ember, ami náluk maffia az itthon intézm3nyesített korrupcio/bünszervezetben elkövetett cuccos.
Bejártam egész Olaszországot, sok helyütt van szegénység ha délebre mész, Nápolyban elég komoly slumok vannak, olyan nyolcker fíling, csak egzodikusabb élőbb és vidámabb.:) Amúgy ha szegénységről is beszélek azért ez abban a dimenzióban azt jelenti, hogy tisztesen megélnek és összetartanak, segítenek egymáson az emberek a familia, nem hagyják el magukat.
Tibi0002 2014. 10. 24. 21:15
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#72
nem kell ott félni a maffiától?
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 20:04
#71
Az EU csatlakozással kapcsolatban mire szavaztál annak idején (2003 talán)? Igen vagy nem?
bobi74 2014. 10. 24. 20:02
Előzmény: #56  pomperj
#70
Én arra lennék kiváncsi, hogy a valós egyenleg mit mutat, amibe a korábbi (most már kieső) vámbevételek is beletartoztak. Ahhoz képest pozitív vagy negatív a szaldó?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 24. 19:55
Előzmény: #1  Portfolio
#69
Alig várom b+,két éve ez az álmom,és akkor jöhet egy jó kis elzavarás,merthogy azt elhiszem ,hogy akik kint vannak azok akárhová mehetnek,de az UNIO-n és Amerikán na meg Ausztrálián kívül hová éri meg elmenni?Esetleg DUBAI,de hát az meg kicsit necces,a többi meg szigorúan vízumköteles.Na gondoltad ezt át Lacikám,le fogják vágni a fejeteket ,remélem!
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 18:57
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Bp-i agglomeráció nyugat minden 10. házban kikapcsolva a gáz. Kell ennél durvább helyzetelemzés?
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 18:47
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Ahogy itt olvaslak titeket, állati depresszióssá váltam ...
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 17:58
Előzmény: #60  Tibi0002
#66
Nem tudom, hogy lesz e jövedelmed, de ha igen, akkor nagyon tudom ajánlani Szicíliát. Kb egy az egyben olyan árak vannak mint itthon, viszont az ingatlanok akár olcsóbbak is lehetnek. Tavaj előtt jártam ott utoljára Agrigento környékén. 10 milláért már faja családi házat lehet venni, de sok helyen ahol az önkormányzatok felvásárolták a kihalt falvak ingatlanjait 1 euroért vásárolhatsz vidéki kúriát, csak fel kell újítanod (rá kell költeni 30e eurot). A klíma szuper, kevés a túrista azok is főleg olaszok, a kaja isteni az emberek kedvesek. Ha fontos a klíma, akkor szerintem az egyik legjobb vidék...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 10. 24. 17:18
Előzmény: #60  Tibi0002
#65
szerintem ha az ember random választ egy helyet, akkor se járhat rosszabbul, mint ha itt marad
tberki 2014. 10. 24. 12:00
Előzmény: #63  Tibi0002
#64
Hidegnek nem mondanam inkabb nedvesnek... :) Kontinentalis eghajlat ha jol emlekszem boldogult ifjukoromra, nem tul meleg nyaron, nem tul hideg telen, sok esovel, meg alapvetoen a magyarnal magasabb paratartalommal.
Tibi0002 2014. 10. 24. 11:53
Előzmény: #62  tberki
#63
:) ezek hideg helyek? :)
tberki 2014. 10. 24. 11:40
Előzmény: #57  Tibi0002
#62
www.immobilienscout24.de lesz a baratod :)

En fent nagyon jol ereztem magam. A dan/sved vonal zsakutca ha olcsot keresel :). A nemeteknel attol fuggoen hol mennyi munka van lesz olcso vagy draga, raadasul a fizetesek kozott is nagy kulonbseg van orszagreszenkent. A legolcsobb reszek Drezda es kornyeke, de a keleti reszre en meg mindig nem mennek...
tberki 2014. 10. 24. 11:37
Előzmény: #56  pomperj
#61
Teljesen igazad van Janos! Ez nekem is nagy szivfajdalmam es amit te ugye kintrol nem latsz (csak talan olvastad)

- az unios penz legalabb egyharmada ha nem tobb zsebekbe vandorolt
- a penz felhasznalasara palyazni lehetett, es megint csak magyar sajatossag hogy nem a palyazatban leirtak hanem az alatta levo nev volt a lenyeg, igy eletre sikerult hivni egy palyazatiro uzletagat ami tovabbi 10%ot vitt el a lovebol
- a penzbol tobbet koltottek kulcsinre mint hasznos dolgokra. Pl: nem emlekszem melyik Ozd melletti faluban epitettek szokokutat es ujitottak fel a mellette levo nemesi kuriat ugy hogy ket utcaval arrebb nincs vezetekes ivoviz (es ezt bizony egy zurichi ujsagban kellett olvasni).
- a penz tovabbi jelentos resze elment "munkahelyteremto" beruhazasokra, amelyek alatt olyan osszeszerelo uzemeket kell erteni ahol 20-30 eves technologiakkal, kb 5% white collar munkaerovel 5 perc alatt osszepakolhato gyarak letesultek, ezek nagy resze ma mar nem letezik. Csodalatos peldaja ennek a nokia: a valsag alatt kapott egy rakas penzt a nemet allamtol hogy megtartsa a nemet munkahelyeket, kozben kapott egy rakas penzt a roman allamtol (szinten eus penz) epitett belole egy uzemet Kolozsvaron, majd bezarta a nemetet, es egy evvel kesobb bezarta a Kolozsvarit is. ma pedig mar Komaromban sincs semmi, holott a 90es evek vegen a komaromi ipari park a magyar GDP 15%at allitotta elo.
- Autopalyaepites olyan helyeken amire nincs szukseg, es olyan helyeken nem amire lenne szukseg. raadasul 10x aron.

Sorolhatnam meg napestig. Sajnos rengeteg peldaja van a dilettantizmusnak es a populizmusnak, partallastol, evszamtol fuggetlenul. A valasztasokrol meg mindig Hofi Geza jut eszembe:

Jézus fent van a keresztfán, és a sebéből folyik a vér, a seben különböző bogarak meg legyek ott... A katona, aki ott áll őrséget, megsajnálja Jézust, és a dárdájával elhessegeti a legyeket meg a bogarakat. Azt mondja neki Jézus: "Hagyjad, fiam. Csak éhesebbek jönnek."

Nem tudom minek kell tortennie a valtozashoz. De lehet hogy eloszor ossze kell teljesen szakadni, es akkor ertelmet nyernek a te EWT elemzesid is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek