Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 09. 06. 22:21
Előzmény: #87997  berlini
#88000
Köszi, azt hiszem ilyen sajnos nincs benne, viszont nincs olyan kikötés sem, hogy külön kéne kezelni őket, ők egyben a bérlő, csak mindketten megadták az adataikat/aláírták mindketten. Nem tudom, hogy ez így vajon jogilag mennyire helytálló, de legközelebb benne lesz az is, amit most javasoltál, köszi még egyszer!
berlini
berlini 2020. 09. 06. 22:21
Előzmény: #87986  Törölt felhasználó
#87999
Mi a válaszotok arra, hogy a regisztrációnál változtatni kellene?
Attól még lehetne továbbra is anonim módon irni a topicokba, hogy a regisztrációnál valós és ellenőrzött személyi adatokat adnánk meg.
Szerintem ez elvenné a kedvét (és lehetőségét)  azoknak, akik többszörös regisztrációval trollkodnak.
A másik javaslatomat is meg kellene fontolni, hogy először kb 2 héttel a regisztráció után lehessen hozzászólni.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 06. 22:18
Előzmény: #87988  impudent
#87998
Impu, én téged soha nem jelentettelek de azért elég gáz amit itt előadsz ebben a mű stílusban! Mondanivaló NULLA, tartalom NULLA, minden a felét se éri EGY. Ne haragudj, de annyira semmitmondó minden kommented hogy még feljelentésre sem érdemes.
***
Nekem eleve jóval magasabb a tűréshatárom mint a nagy átlagnak és ezért csak akkor jelentek valakit ha 'k' anyázik, g**cizik és társai. Még ezeket is csak akkor ha órák telnek el a post óta és még mindig ott a komment vagy mert mások nem jelentik (mert ugye panelcsászárként megérdemlem hogy kapjam az ívet ahogy berini is rávilágított és kötelességem némán tűrni) vagy mert a modiknak nem volt még idejük még törölni. ezerszer bebizonyosodott már ha nekem címezve mocskolódó komment volt akkor jöttek a like-ok és happy volt sok mindenki. Na ha ez nem meríti ki a fórum szabályzatának megsértését akkor semmi! Akkor is ha nem a like-oló írta hanem csak egyetértett vele.
***
Igen, beismerem, régebben talán volt PÁR olyan kommentem ami megérdemelte hogy felfüggesszenek és ezt el is fogadtam volna, de az hogy minden kicsit is határozottabb véleményre jöjjön a feljelentéscunami és mivel a modi is ember megunja az ezekkel való foglalkozást és az egyszerűbb utat választja azt nem tudom elfogadni. Sok lúd disznót győz esete áll fenn. Többször volt hogy hónapokra távolmaradtam a fórumtól és lőn, nem jött el csak ettől az árcsökkenés... próbálok nem részrehajló lenni, de szerintem kevesen tettek annyit hozzá a fórumhoz mint én még ha a többség ellenszenvét sikerült is kivívnom ezzel! Sajnálom mert nem ez volt a cél!
***
Az biztos, hogy a lakásár téma rengeteg embert érint (kit így kit úgy) és hatalmas érzelmeket generál minden hozzászólás a témához. Eddig is tudtam, de a modik visszajelzse alapján most már bárki biztos lehet benne.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 22:16
Előzmény: #87989  infin
#87997
Utólag abból az esetből én azt a következtetést vonam le, hogy bele kellett volna irni az egyetemleges felelősséget.
Azaz mindketten felelősek a másik által fizetendő lakbér részért, egészen addig ameddig a szerződés érvényben van.
infin 2020. 09. 06. 22:15
Előzmény: #87991  guildenstern
#87996
Értem, köszi, hát remélem, hogy nem lesznek törölve a hozzászólások a legrosszabb esetben sem. Sok jó információ is van ebben a topicban szerintem. Kár lenne, ha ez elveszne néhány rosszindulatú emberke miatt.
infin 2020. 09. 06. 22:13
Előzmény: #87992  Vortex
#87995
Köszi. Ezt a lakást is ugyanabban az évtizedben építették, mint a linkeden hirdetettet. :) (Újszerűként hirdettük emiatt, az új építésű sztem az a tényleg full új frissen elkészült) De mondjuk a linken hirdetett néhány nm-rel nagyobb
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 22:09
Előzmény: #87992  Vortex
#87994
Persze, ùj építésű... volt vmikor a 2000es èvekben... :)
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 22:07
Törölt hozzászólás
#87993
Vortex 2020. 09. 06. 22:04
Előzmény: #87981  infin
#87992
Jól adta ki az ismerősöd a lakást.
140-ért új építésú két szobás lakást lehet bérelni. És akkor még nem is alkudtak a bérlők.
pl.
https://ingatlan.com/xiii-ker/kiado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31719086
guildenstern
guildenstern 2020. 09. 06. 22:02
Előzmény: #87990  infin
#87991
attól függ, hogy csak zárjuk vagy töröljük a topikot, ez döntés kérdése. valószínűleg a moderátoraink szavaznak róla, ha erre sor kerülne  :) 
infin 2020. 09. 06. 21:55
Előzmény: #87986  Törölt felhasználó
#87990
Nagyon remélem, jobb lesz a színvonal. Ha bezárjátok mégis a topicot, a korábbi hozzászólások megmaradnak?
infin 2020. 09. 06. 21:53
Előzmény: #87984  berlini
#87989
Köszi a hozzászólásod a témához. Szerencsére ők testvérek, nem romantikus a kapcsolat :). De gyanítom, h másik bérlőpárnál (egyik garzonomnál), akik tényleg egy párként vették ki, mintha már nem nagyon lennének jóban... De szerencsére eszükbe nem jutott ilyen alkudozósdi, pedig ők is külön aláírták a szerződést mindketten. Eleve úgy volt megcsinálva. A mostani is. A szerződés amúgy igen, elég részletes és alapos (a kaució a szokásos 2 havi), de nem tudom, te mire gondolsz konkrétan, mit érdemes belerakni az ilyen húzások kivédése ellen, ez érdekelne és megköszönném, ha tudsz írni erről még. Amúgy nekem se nagyon tetszett, h így bepróbálkozott, de nem én adom ki ezt a lakást, szóval nem szóltam bele a dologba. Én nem is találkoztam velük személyesen.
impudent 2020. 09. 06. 21:52
Előzmény: #87986  Törölt felhasználó
#87988
Az hogy mi műtájszólás vagy mi nem né más döntse él.
A másik dolog igaz, tudtam túl sok itt a fáljelentgető
infin 2020. 09. 06. 21:48
#87987
Gondolkoztam kicsit azon, h engem mi zavar legjobban a fórumon (és egyáltalán nem feltétlen erre a topicra gondolok, általánosságban írom). Az zavar de még épp belefér ha néha elszáll kicsit az ember agya (akár nyílt akár passzív aggresszív stílusban), amennyiben hajlandó a vitában az eszmecserét/érvelést még folytatni a másikkal, és ha csak átmeneti az agyelszállás :). Két dolog van, ami nem ok. 1) Az extrém alacsony színvonal az öööö, "vélemény" kifejtésekor, ezt nyilván nem is kell fejtegetni tovább. 2) És még azt különösen nem szeretem, ha totál falat húz fel az illető amellett, hogy még az agya is elszállt és elkezdett személyeskedni :) Mert az szerintem már nagyon arrogáns és semmi értelme nincsen. +1) Ez már túlmegy a stílus kérdésén, de releváns sajnos: az igazi rosszindulatú hozzáállás (megint nemcsak erre a topicra gondolok).
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 21:47
#87986
Murdoch: sokkal kevesebb, mert a fő moderálási elvünk továbbra is a személyeskedés tiltása. ez pedig messze itt a legsúlyosabb. a feljelentések legalább 40%-a ebből a topikból érkezik. ebben benne van az is, hogy amint egy kitiltott ember beregisztrál újra, egy másik nyit 20 új reget, csak hogy mind a 20-ról feljelenthesse azt az egyet. (és egyébként amikor a klónokat következetesen tiltottuk, akkor érkezett a kérés, hogy ne csináljuk inkább, mert úgy jobb. és amikor nem csináltuk, a topik másik fele háborgott.)
És benne van az is, hogy ha valaki egy dedós humorával ízléstelenül műtájszóláskodik, akkor ez egy másikat annyira ingerel, hogy ahelyett, hogy egyszerűen továbbgörgetne, napi 10-szer feljelent. Na erre a Portfolio moderátorainak nincs ideje. Ez ovi szint, már bocs.  Mi szeretnénk egy kulturált fórumot, ahol értelmes emberek tudnak beszélgetni egymást tiszteletben tartva. Ha ehhez az ingatlanpiac területén több energia kell a részünkről, mint egy polidili topikban, akkor inkább leállítjuk az egészet. Nem büntiből, hanem mert  részünkről nincs kapacitás arra, hogy ezt nívót próbáljuk emelgeti moderációs lépésekkel. Ezt kérjük, értsétek meg, vagy ha ez nem is megy, fogadjátok el. 
berlini
berlini 2020. 09. 06. 21:44
Előzmény: #87983  infin
#87985
Ő az aki szét akarja verni a topicot.
Ahogy nézem sikerülni fog neki.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 21:39
Előzmény: #87982  infin
#87984
Remélem a szerződés jó és a kaució magas (3 hónap)
Ugyanis ilyen kezdés után én ezektől még más húzásra is számitanék.
Egy külföldi (holland fiú, Guatamalai lány) diákpár pld ragaszkodott ahhoz hogy mindketten benne legyenek a szerződésben önálló bérlőként.
Miután a béreleti viszony kezedete után pár hónap múlva összevesztek és a lány elment, a fiú nem volt hajlandó fizetni csak a "ráeső" részt utána. Miután az egy nappali + egy hálószobás lakásba mellé egy idegen másik bérlőt találni igencsak nehéz lett volna, 
Kezdődött az alkudozás, hogy vagy fizesse a teljes bérleti dijat, vagy lépjen le Eltartott pár hónapot amig lelépett.
infin 2020. 09. 06. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#87983
Az ilyen beszólások teszik olvashatatlanná a fórumot. Ha téged zavar a vitázó stílus, akkor te miért mész még alacsonyabb szintre a te stílusoddal?
infin 2020. 09. 06. 21:31
Előzmény: #87981  infin
#87982
De a 135 végleges, aláírták a szerződést meg be is költöztek már a hétvégén.
infin 2020. 09. 06. 21:31
#87981
Jah albérlet téma. Írtam, hogy 140-ért egyeztek meg a múltkor családtag 13. ker angyalföld ~50nm 2szobás lakására. A végén az lett h ugyan már megegyeztek de a szerződést csak néhány nap múlva írták alá most hétvége elején, addig pedig az élelmes kis külföldi csaj meg a testvére találtak másikat ami tetszett még nekik, és az alapján bepróbálkoztak 135-tel, az (idősebb) családtag meg belement mert nem akart futkosni a vírushelyzetben. Így végül is a 145 hirdetési ár helyett 135-ért adta ki nekik. Amúgy ingatlan.com-os hirdetésre jelentkeztek (bár máshol is hirdettük), ingatlanos közvetítése nélkül. Ez nem is rossz a mostani helyzetben, 11 nap alatt adta ki, a (2 hetes) hirdetés még nem járt le. :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek