Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mereszZenesz 2018. 12. 15. 15:47
Előzmény: #6739  Törölt felhasználó
#6740
Menetelni fog tovább lefele szvsz :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 14:02
Előzmény: #6738  gyula1971
#6739
Sehogy? 😀
gyula1971
gyula1971 2018. 12. 15. 13:24
#6738
Hogy pattant fel a 3150-es szintről.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 10:06
Előzmény: #6735  Törölt felhasználó
#6737
Nem értem, miért ez a beteges rosszindulatú düh irántam. Én nem tehetek róla, hogy BCH-ba tett pénzed pár hónap alatt tizedelődött. A veszteség is velejárója a kereskedésnek. Ezt meg kell tanulni feldolgozni. Nem másokon levezetni.
Ez egy nyílt fórum. Jogomban áll a véleményt nyílvánítani, amíg a fórum szabályait betartom. Nem állítottam rólad valótlant és ezután sem fogok, ezért megkérlek Te se tedd!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 09:55
Előzmény: #6735  Törölt felhasználó
#6736
"Az hogy eladtam 4500$-on a tokeatteteles pozikat es egy jelentos reszet eladtam azoknak a BTC-nek amik papir penztarcakban voltak az minek mond ellent!"
Annak mond ellent, hogy én hazudtam. Azt írtam amit te egy régebbi hsz-ben. 
"az elozo kijelentes ellent mond annak, hogy adtam 10000$-on BTC-ket, vagy hogy 16500$-on???"
Nem mond ellent. Én ilyet nem is írtam. Ez csak a rosszindulatu, beteges fantáziád szüleménye.
"Ellent mond annak hogy 6szamjegyu profitott vettem ki???"
Nem mond ellent. Ilyet sem állítottam. Ez megint csak a rosszindulatú beteges fantáziád szüleménye.
"Mi az amit te bizonyitani akarsz????"
Semmit nem akarok bizonyítani. 
Szeretném leszögezni, hogy fogalmam sincs mekkora nyeresége vagy vesztesége van Vukinak ezt csak is Ő tudhatja. Semmi negatívot nem akarok kihozni a hozzászólásaiból. Egyszerű tényeket írok le. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 00:59
Előzmény: #6734  Tazsomaru
#6735
Az hogy eladtam 4500$-on a tokeatteteles pozikat es egy jelentos reszet eladtam azoknak a BTC-nek amik papir penztarcakban voltak az minek mond ellent!
az elozo kijelentes ellent mond annak, hogy adtam 10000$-on BTC-ket, vagy hogy 16500$-on???
Ellent mond annak hogy 6szamjegyu profitott vettem ki???
Mi az amit te bizonyitani akarsz????
Tazsomaru, a rosszindulatodon kivul en semmi mast nem veszek ki a hozzaszolasaidbol.
Az igazat megvallva probalsz rolam ill. a hsz-bol probalsz valami negativ dolgot kihozni, hogy mit akarsz elerni azt nem tudom.(mar ha egy egeszseges ember elmejevel gondolkozik valaki).Ha egy szelemileg serult, rosszindulatu internetes trollhoz nezuk akkor talan ez az egyetlen oromod az eletben.Na ezert sajnallak!
Van 1 ajanlatom, ha nem kommentalod a hozzaszolasaimat soha tobbet es elhuzol abbol a topikbol ahova en irok, es hajlando vagy erre irasban fogadalmat tenni, akkor elkuldom szamodra, azokat az atutalasokat amik bizonyitjak, hogy mennyi penzt vettem ki a BTC-bol!
Igazat megvallva nagyon elegem van beloled es jo parszor probaltam szep szoval elintezni az ugyet, de ugy nezem 1 rosszindulatu, hazug trollal allok szemben aki csak nem akar a szep szobol erteni.
Ha folytatod ellenem a negativ es rosszindulatu hadjaratot, akkor veszem a faradsagot es belinkelek toled 1-2 hsz-t amibol kiderul hogy egy hazug troll vagy es fogalmad sincs az egeszrol aztan majd josz megint 1 ujabb nickel tazsomaru vagy Tadzsomaru; mi lesz a kovetkezo?!
u.i.: egyebkent a forumra tettem fel a profitomrol kepet, ami utan magamutogatonak lettem titulalva 1 masik beteg trolltol.
Nekem nincs tobb idom olyan beteg, szellemileg serult, hazug trollokra mint te.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 23:43
Előzmény: #6733  Törölt felhasználó
#6734
Ezek szerint akkor ezt nem is te írtad, csak az én fantáziámban él?   "~4500$-nal szalltam ki a tokeatteteles pozikbol ill. adtam el 1 jelentos reszet a BTC-imnek...." 
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 22:49
Előzmény: #6730  Tazsomaru
#6733
Kerlek olvass figyelmesen, ha a hsz-mat kommentalod.
4500-on is adtam, mint ahogy 10000-en is; sot ha hiszed ha nem ~8500 peldaul vettem CFD szamlan amit talan nehany hettel kesobb 16500-on adtam (talan tavaly november-december) kozott volt nem emlekszem a pontos datumra mert eppen hajokaztam a csendes Oceanon.
es van olyan BTC-m amit 250$ es olyan is amit 500$-on vasaroltam olyan is amit 800$-on , sot a sort folytathatnam....
Egyebkent mint irtam nem 250 es nem is 500$-t tettem bele hanem 4szamjegyu osszeget $-ban.
Nem olyan nehez komoly profitot kivenni 1 termekbol amiben volt 7600%-os emelkedes 3ev alatt.
Sose allitottam hogy az aljan vettem es azt se hogy a tetejen adtam.
Gyakorlott kereskedok mosolyognak ill. rohognek azokon az amatorokon akik azt allitjak hogy valamit az aljan vettek es pont a tetejen adtak.
Ha kicsiket hasznalnad az eszed es nem a (negativumokra, rossz indulatu feltetelezesekre koncentralnal, bar toled mar megszoktam); hanem a tenyekre akkor tudnad ill. emlekeznel arra hogy irtam hogy a BTC ill. LTC-ben fevettem 1%-nyi kockazatot majd miutan megkerestem, a kockaztatot raduplaztam a poziciora, hiszen meg a kryptok sem esnek 50%-ot egy nap.
Mekkora hozamot ertel volna el ha mondjuk vettel volna 250$-ert 1 BTC, majd amikor az ar 500$ vettel volna ujabb 250$-ert 0,5BTC-t; majd nehany honappal kesobb mondjuk a 1,5BTC-bol eladtal volna mondjuk 0,8-1BTC-t 4500-on majd 10000-en megint majd 16000$-on eladtad volna a nagy reszet.
Van 1 olyan gyanum hogyha igy tettel volna sajat szamlan akkor az eredeti 250$-os befektetesedre amit kesobb 500$-ra noveltel tudtal volna minimum 7-10000$-os profitot elerni.
;0000
Szoval ha sikerult tobb mint 2000%-nal nagyobb hozamot elerned 1 befektetesen es a fennmarado befektetesed ami az adott termekben van esik 50-90%-ot; akkor tenyleg nagyon zavar hogy az adott termeken mondjuk osszesegeben nem 2000%-os hanem mondjuk 1700-1800%-os profitod van???
Szerintem konyebb ulni, vagy az altalad hasznalt "beragadni"; en konyeden uldogelek olyan pozikban amiben a korabbi tobb ezer%-os profit helyett most kicsivel kevesebb ezer%-os profit van; az osztalekokrol (hardforkokrol) ami jo nehany esetben nagyobb volt mint az eredeti befektetesem (lasd BTC amit 250-en ill. 500$-on vasaroltam {nem 1 volt ilyen egyebkent}) arra kaptam BCH-t aminek 1 reszet 600$-on,de volt olyan is amit 2000$-on ertekesitettem; iden meg BSV-t kaptam osztalekkent.
Szerintem kenyelmesebb ilyenekben ill. tobb ezer%-os profitban uldogelni, mint mondjuk 20,30,40,50%-os vesztesegben csak azert hogy az ember 3,4-5%-os osztalekot kapjon 1 cegtol.
Persze izlesek es pofonok.
Ha erdekel a velemenyem kerdezd meg de ne fantazialgass meg probald bizonyitani megfelelo informaciok nelkul az elmed szulemenyeit.Fantazia egy nagyon hasznos dolog segiti a legnemesebb szerved izmait karbantartani.
Viszont a fantazialgatasaidat ne probald szamomra tenykent beallitani, lehet hogy szamodra azok,de szamomra nem!!!
u.i.: nagyon sok mindenrol lemaradsz az miatt hogy kialakitottal rolam 1 negativ velemenyt es ezek alapjan probalsz bizonyitgatni tamadni, az helyett hogy az altalam kozlot informaciokra koncentralnal....
Amikor pedig igy teszel akkor szamomra 1 rosszindulatu, hazug troll vagy!!!
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 22:35
Előzmény: #6731  Törölt felhasználó
#6732

Ezekre garanciát??? Ugyanúgy lehet az irány a csillagos ég, mint a mocsár legalja. Csak attól függ, hogy a koinbárók mennyit hajlandóak áldozni rá, ők tudják, mi éri meg nekik.
Az előző hozzászólásomban elfeledkeztem arról, hogy az elágazásnál a régi tulajok kapnak az uj koinokból is. Jó kis prémium. Az a fontos, hogy a fehér papíron be van betonozva  a darabszám, de klónokat azért lehet alkotni. Ha így megy és évente eljátszák a szaporodást, jó kis család jön össze, érdemes lesz megalkotni a családfát, hiszen már az unokánál tartunk.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 22:16
Előzmény: #6729  Törölt felhasználó
#6731
Nem biztos hogy 60%-os bukoban ul; de elofordulhat; valalsz ra garanciat, hogy 1 nap a BTC erteke nem lesz 30-50000$???
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 22:13
Előzmény: #6729  Törölt felhasználó
#6730
Megint lemaradtam valamiről. Bennem még az él, hogy Vuki 4500-nál írta, hogy tőkeáttétes kriptopozikat zárta és Kriptoportfóliója jelentős részét eladta.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 22:08
Előzmény: #6727  Törölt felhasználó
#6729

Ez így van, de mikor realizáltad a bitcoin nyereségedet 16 ezernél, azt valaki kiadta és szegény most 60%-os bukóban ül, mert elhitte, hogy mostanra 100 ezret kap érte.
A BSV- d meg csak virtuáls nyereség, az még lehet veszteség is, amíg be nem váltod fiat-ra, illetve árura.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:54
Előzmény: #6726  Törölt felhasználó
#6728
4szamjegyu osszegbol lett 6 szamjegyu, hogy a tenyeknel maradjunk....
napjainkban pedig 5 szamjegyu osszegbol a cel 3-5 even belul 7szamjegyu...
(mar ha a kryptokrol beszelunk).
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:51
Előzmény: #6722  Törölt felhasználó
#6727
Tevedes!
Az hogy valaki eladott 39 vagy 40$-on BSV-t nem jelenti azt hogy azt a veszteseget szenvedte el amit en nyeresegkent elkonyvelek!!!!
Hiszen ha valaki vett 2-3 evvel ezelott BTC-t mint ahogy en is tettem, majd november 14.-e utan (mint 1 osztaleknal); nem vissza forgatta a BTC-be hanem csak eladta (mint ahogy sok befekteto az osztalekot nem fekteti vissza az adott cegbe) akkor szamara az ertekesitesbol szarmazo penz nyeresegnek szamit.
(nem pedig vesztesegnek; hiszen BSV-t nem vasarolt korabban).
Szoval milyen vesztesegrol beszelsz???
Szerintem ismerkedj meg a jelenlegi penzugyi rendszer mukodesevel!!!!
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:51
Előzmény: #6723  Törölt felhasználó
#6726
Kukacoskodok egy kicsit, nem gond elérni 7 számjegyű profitot, ha 10 számjegyű a befektetés :-)
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:47
Előzmény: #6723  Törölt felhasználó
#6725
Én továbbra is vallom, hogy az ember nem abból gazdagszik amit megkeres, hanem amit nem költ el.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:45
Előzmény: #6721  Törölt felhasználó
#6724
Semmi csoda, beállították a robotokat. Kíváncsi vagyok, a 400 ezer darabos januári vásárló már megszabadult coinjaitól, vagy csak árfolyammenedzselés volt a tranzakció.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:44
Előzmény: #6719  Törölt felhasználó
#6723
Azert mert kerestel a piacon (bocs tudom neked csak demod van) 6 szamjegyu profitot nem jelenti azt hogy most mar az eletedben tobbet ne kellenne esszeruen koltekezni.
;)
csontig majd az fog hatolni szamodra ha majd 1 nap a 6 szamjegyu profitot helyett elmondhatom hogy az altalad semminek tartott kryptokon 7 szamjegyu profitot erek el!
:)
hogy all a 13500-as terdhajlitos dax long pozi? (meg lesz a kovetkezo 5 evben a 14000-es celar; vagy varnunk kell ra egy evtizedet, hogy keres majdnem 3%-ot...
nagy bohoc vagy te...
;))))
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 21:41
Előzmény: #6714  Törölt felhasználó
#6722

Bocsánat, nem figyeltem, tényleg százezres tételt tettél zsebre a bitcoin spekulációval és ha jól figyelten a BSV vel is még most is 100%-os nyerőben vagy. Természetesen ezt valaki kifizette, aki nem ennyire büszke a bukójával.Nem bántani akartalak, illetve bosszantani, csak felhívni a figyelmedet, hogy itt most nem a fizetés egyszerűsége van előtérben, hanem a spekuláció.
Elején abban reménykedtem, hogy a "konkurencia" majd lenyomja a bankok árait, illetve a technológia( ripple) olcsóbbá tesz valamit. Itt most az történt, hogy a kriptoguruk megszedték magukat, a többiek meg tovább hisznek a független pénz csodájában. A pénz-hatalom és mint tudjuk, a hatalmat senki nem szívesen adja át, ezért mindent megtehetnek, hogy elsorvasszák a coinokat. Nyílt a piac és vannak bizony olyan szereplők, akik felvásárolhatnák az egész kriptopiacot és itt csak a magánszféráról beszélek. Sokkal nagyobb bankár lobbi van a háttérben, mint hogy egy maszek pénz érvényesülni tudjon. Nem háborút kell indítani, elég egy nagyobb tőkével manipulálni.
Nem a bankárokat védem, hiszen tudom, a 1-3-6%-os jóváírást a bankok behajtják másokon, az egyik kezükkel adnak, a másikkal elvesznek. Nekem is van vállalkozói számlám, az korántsem annyira előnyös.
A külföldi átutalásoknál biztosan előnyös, de a nagyhalak e nélkül is megoldják, a kicsik meg megfizetik, ennyi.
Én úgy érzem, a kriptopénz nem válotta be az elképzeléseket, akárhogy csűrik, csavarják, nem az igazi.
Hasonlíthatnám a viagrához, amit szívgyógyszernek szántak(értágító), de a kórterem, ahol ezzel kezelték a betegeket, sátortáborrá változott és a mellékhatás sokkal jövedelmezőbbé vált.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 20:15
Előzmény: #6720  Törölt felhasználó
#6721
Megállt az árfolyam, mehet a háttérben a nagy sakkozás..Izgi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek