Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 20:06
Előzmény: #6718  Tazsomaru
#6720
Kicsit lemaradt 6-10 éves korában. 😂
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 19:48
Előzmény: #6710  Törölt felhasználó
#6719
"...Azért furcsa, hogy 7 számjegyű dollárnyereséget tettél zsebre a spekulációval és sajnálod a 30 dollárt. .."
 
:))))))
 
(ez csontig hatolt..)...:)
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 19:47
Előzmény: #6717  Tazsomaru
#6718
Kíváncsiságból megkérdeztem 14 éves fiamat, mit tud a bitcoinról, mire jó. Válasz: Darkweb-en tudok vele fizetni. 
:DDDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 19:31
Előzmény: #6716  Törölt felhasználó
#6717
Érdekel engem is hogy és hol tudok spórolni, kényelmesebben vásárolni, de BTC és társai számomra semmi előnyt nem jelentenek egyelőre. Talán a CBDC-k megjelenése meghozza az áttörést a kriptópiacon. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 19:19
Előzmény: #6713  Tazsomaru
#6716
es milyen arfolyamon valtottak at penzt?
Elhiszem hogy europan belul ill. mo-on belul el lehet lenni.
Figyelmedbe ajanlanam hogy Eu-n kivul el 7milliard ember!
Nem allitom, hogy a legjobb legelonyosebb banki szolgaltatasokat kapom, en arrol beszelek ami szamomra hozza ferheto.(nem ismerem pontosan a mo-i viszonyokat de van 1 olyan erzesem, hogy ami szamomra elerheto az a mo-i emberek 90%-nak nem elerheto, persze lehet hogy 96-98% kellett volna irnom.)
2017-ben jartam mo-on utoljara, sajnos tobbszor be kellett mennem a bankba; nem kivanom senkinek azt az elmenyt...mar aki elt 1 normalisabb orszagban, ahol a bankok versenyeznek az ugyfelekert.
(soha nem felejtem el hogy a fiatal ugyintezo holgynek 5 kulonbozo pecsetje volt, meg is kerdeztem ot hogy azok mire valok).
;000000)))))
Mi jelentosege annak hogy 45 napig hiteleznek, nekem van olyan kartyam ahol 55napig, ez a lenyegen nem valtoztat.
Nem kivanlak meggyozni a kryptokkal kapcsolatban de en a helyedben vennem a fardsagot hogy az altalam belinkelt videokat megnezzem; ne adj isten meg valami uj dologrol tanulnal.(valoszinuleg tul nagy karod nem lehet belole).
Tvedes jogat mint mindig fenntartom!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 19:11
Előzmény: #6707  Törölt felhasználó
#6715
Nem értem, mit kell figyelni BSV-n? BTC-nek is hatalmas a volatilitása, de BCH, BSV-nek 2x, 3x akkora. Ki akar ezekkel fizetni? Lehet egyáltalán ezekkel fizetni valahol? Most BTC -5%, BSV -10%, BCH -15%!
https://www.screencast.com/t/l5umGmaP
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 19:08
Előzmény: #6710  Törölt felhasználó
#6714
Kerlek figyelj oda jobban!
En 6 szamjegyu nyeresegrol irtam ($-ban) amit kivettem, csak kozben a trollok ossze kevertek a hsz-mat.
Azt is irtam, hogy valoszinuleg akkor fogok nagyobb mennyisegben megvalni a fennmarado kryptoimtol amikor 7szamjegyu nyereseget leszek kepes kivenni.
Ismered a szolanc jatekot, hogy valaki elolvas 1 szoveget, vagy szavakat majd anelkul hogy ujbol megnezhetne el kell mondania egy masik gyereknek vagy embernek kb. a 10.-ik embernel mar jo ha van 1-2 eredeti szo az eredeti szovegbol a tobbi csak emberek altal felre ertelmezett ill. uj szavak.Na ez megy itt is a portfolion, aztan az emberek eleg jo kis vitakat csinalnak a felre ertelmezett hsz-bol.
Mi a furcsa abban hogy nem szivesen fizetek 30$-t ha fizethetnek mondjuk 0,5$-t?
(nem ezust kanallal a szamban szulettem) es emlekszem a 90-es evek elejere amikor 90forintos oraberert dolgoztam a Coca Cola-nak mint diak ejjel es a fonokom kikuldott az onos esobe hogy valogassam szet az osszedolt uvegeket, papirt es neylont, megkerdeztem hogy esetleg 1 kesztyu lenne, erre azt a valaszt akptam hogy figyelj oda.Vagy amikor a Rondo-ban az Ikeaban 1forintot kaptam 1 olyan fiokos doboz legyartasra csomagolasara amit az Ikea 800ft-ert ertekesitett.
Ne erts felre szivesen fizetek azert, ha mondjuk a Borkonyhaba olyan minosegu etelt eszek ami muveszetnek felel meg; ha valami erteket kapok a penzemert; de minek fizetnek valamiert 30$-t ha ez megoldhato lenne 3.-ik fel kozre mukodese nelkul akar 0,5$-ert?!
Aki nem erti miert van szukseg kryptokra, annak figyelmebe ajananam az internetet a 90-es evekben, majd a jelenlegi helyzetet; hasonlo dolgok fognak torteni 1-2 evtizedes idotavon.
(ez nem jelenti azt hogy a BTC arfolyama 1M$ lesz; de azt se hogy nem lehet annyi; egyebkent en tovabbra is a BSV-re teszem a voksom).
A mindenfele talalgatasokra, meg az a valaszom, hogy a belinkelt videokat illene megnezni mielott az ember velemenyt formal honapok ill. evekkel ezelotti dolgokrol.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 19:06
Előzmény: #6707  Törölt felhasználó
#6713
Egyedül nemzetközi utalásoknál lehet előny. De ki a fene utal rendszeresen külföldre? 100-ból 1 átlag polgár? Szerintem még annyi se. Még IB-nek is van magyaroszági számlája. Egy sima belföldi utalás és oda-vissza megy a pénz pár óra alatt ingyen.Külföldi vásárlásokat ugyanazzal a kártyával fizetem, 1-3%-ot írnak jóvá minden külföldi vásárlásom után is és ingyenes, nincs tranzakciósdíj. Ali-n, Banggood-on többször vásároltam 10USD alatti összeggel és azzal sem volt semmi gond. Számomra és szerintem a többség számára ezek a problémák ismeretlenek. Hozzáteszem 45 napig a bank meg is hitelezi a vásárlásom kamatmentessen.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 19:05
Előzmény: #6709  zotyó
#6712
Én biztos vagyok benne, hogy ennek az adósságnak egy része tartja fenn a bitcoin árfolyamát, de az ingatlanlufi, tőzsdelufi meg sok más ettől az adósságtól keletkezett. Ha ezt elkezdenék "törleszteni", az ár visszatérne az értékhez. Semmi nem változna, csak a virtuális térből leszállnánk a földre. Csak a tizedes vesszőt kellene arrébtolni.
gyula1971
gyula1971 2018. 12. 14. 18:35
#6711
Ismét támadjuk a támaszt.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 18:24
Előzmény: #6706  Törölt felhasználó
#6710

Teljesen igazad van. Meg kellett volna büntetni az eladót, hogy nem fogadja el a bitcoint, egyszerűen nem kellett volna megvenni a termékét.
Biztosan meg van ennek is az oka.
2011-ben a bitcoinhívők egymást bíztatták, hogy követeljék az üzltekben a bitcoin elfogadását, sarokba szorítva a tulajokat. Aztán ráugrottak a spekulánsok, egekbe verték az árfolyamot és ezzel vége a csodának. Azért furcsa, hogy 7 számjegyű dollárnyereséget tettél zsebre a spekulációval és sajnálod a 30 dollárt. Valamiből nekik is meg kell élni, ha már a belföldi utalások ingyenesek.
A coinbányászokat is meg kell fizetni, a rendszer fenntartása sem ingyenes, csak eddig az árfolyam emelkedés, amit a manipulációval összehoztak megteremtette rá az anyagiakat.
Ha az "aktív" felhasználók tényleg annyian lennének, olyan erőt képviselhetnének, hogy bármilyen céget térdre kényszeríthetnének, hogy fogadják el a bitcoinjukat. Csakhogy az aktív felhasználók, akik fizetnek a bitcoinnal, csak egy maroknyi emberke, a többi speka, vagy alvó számla.
zotyó 2018. 12. 14. 18:11
Előzmény: #6706  Törölt felhasználó
#6709

Mai hír itt a Pf-n:
"Az IMF honlapján közölt adatok szerint az állami és magánszféra együttes adóssága 190 országot figyelembe véve 184 ezer milliárd dollár volt a múlt év végén."
Csak játékból átkonvertáltam ezt az összeget BTC-be (21 millió darabbal számoltam).
184 000.000.000.000 USD : 21 000.000 = 8 761.905 USD
Tehát, ha a teljes adósságot BTC-re kellene váltanunk, akkor 1 BTC-nek az értéke 8 761.905 USD lenne.
Vicces.
Üdv
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 18:04
Előzmény: #6669  Törölt felhasználó
#6708
Nem allitottam hogy nem igaz; sot egyetertek veled abban hogy az extra munka es megtakaritas, takarekossag vezet hosszabb tavon az anyagi fuggetlenseghez.Aki nem kepes megtakaritani a jovedelme (min.) 10%-at az berrabszolga!!!
Azonban azt is hozza kell tenni, hogy nem mindenki kepes a jovedelmenek 60-80%-at megtakaritani!
Legalabbis nem az elete elejen, hiszen nem mindenki rendelkezik megelelo csaladi hatterrel.
Mi van ha valakinek nincsen lakasa, nem elnek a szulei stb.stb.?
Esetleg gondoskodnia kell masokrol? 
Nyilvan a jovedelem minnel nagyobb reszet kepes az ember megtakaritani; majd azt befektetni valamibe aminek kozep es hosszutavon pozitiv hozama van annal gyorsabban hamarabb kepes anyagilag fuggetlenne valni.
Ez teny;de ez nem jelenti azt hogy csak ingatlan befektetessel lehet penzt keresni ill. anyagilag fuggetlenne valni.
Ingatlan befektetes szerintem 25-35%-ban vezet a sikeres uthoz, rv befektetes joval likvidebb, vallalkozas ugyancsak egy jarhato ut.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 17:55
Előzmény: #6678  Tazsomaru
#6707
Probalj kicsiket globalisabban gondolkodni, en is ingyen utalok au-n belul es a vasarlasaimra ha esetleg a hitelkartyamat hasznalom 3%-os jutalmat kapok.Magyarul a kartya eves dija (amire nem emlekszem 300-500$ lehet), de evente 1200-1800$-nyi jovairast kapok a szamlara.
Nem ezzel van a problema hanem a nemzetkozi atutalasokkal es vasarlasokkal, ill. a kisebb 10$ alatti tranzakciokkal.
BTC-s tranzakcionak is vannak dijai (amik joval alacsonyabbak, nagysagrendileg alacsonyabbak mint a kartyas fizetesnek) es nem kell telefonalgatni, meg senkitol jovahagyast kerni.
Ne BTC-t figyeld inkabb BSV-t ott zajlanak most az esemenyek.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 17:44
#6706
Tenyekkel kapcsolatban, ha valaki rendszeresen vegez nemzetkozi atutalast es rendszeresen vasarol kulonbozo orszagokbol dolgokat, akkor tudja ill. lathatja; hogy a tranzakcioinak milyen koltsegei vannak.
Kevesebb mint 24 oraja vasaroltam UK-bol valamit; a tranzakcios dij 30$ volt; es meg a kartya tarsasagomat is fel kellett hivni, hogy hagyjak jova a tranzakciomat.(most deviza arfolyambol levo kulonbsegrol nem beszeltunk);
(ha BTC-t elfogadott volna a merchant akkor ennek dija; meg a jelenleg korulmenyes es nagyon sz@r BTC-vel 0,05-0,30$ lett volna attol fuggoen milyen dijat valasztok.Arrol nem beszeve hogy meg kimeltek volna egy 15 perces telefon beszelgetestol.
Ertem en azt hogyha valaki el a kis burkaban; annak nincs jelentosege hogy 1 adott tranzakcional 30$ tranzakcios dijat fizett a visanak valaki mas aki nem eppen a sarki fuszeres vagy a legkozelebbi tescoba ment el vasarolni.
Elnezest, de nekem szamit 30$; mert eleg jol meg lehet belole reggelizni meg itt Sydneyben is.
Mobil fizetessel kapcsolatban  legtobb ceg kisebb volumenu vasarlasoknal nem fogadja el, mert a szolgaltato aki a mobil fizetest rendelkezesre bocsatja kulonbozo dijakat szamol fel (nalunk mondjuk 0,3-0,55$/tranzakcio) igy a legtobb helyen extra dijat szamolnak fel ha valaki mondjuk 10$ alatti vasarlast szeretne elektronikusan fizetni.
Na ezek a tenyek, szoval sokra mennek azzal ha x vagy y bankban mar ingyenesen lehet atutalni z bankba.(csak en nekem erre eppen nincs szuksegem).
;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 17:13
Előzmény: #6704  Törölt felhasználó
#6705
Ja és ugye jön a hétvége..
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 17:07
Előzmény: #6703  Törölt felhasználó
#6704
Lehet ma szemtanúi leszünk egy nagy zöld gyertyának, ha a 3200-as 200 hetes még megfogja 1*2* akkor durván belevesznek szerintem, majd lecsordogál újra az átlagra, de akkor talán ma lesz meg az alja.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 11:30
Előzmény: #6702  Törölt felhasználó
#6703
Voltam az illemhelyen, méregtelenítettem ezzel, így képes vagyok még ezen utolsó toxikus dolgaid befogadni. Már ha értelmes választ tudsz kisajtolni magadból. :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 11:21
Előzmény: #6701  Törölt felhasználó
#6702
Előtte 2 perccel még azt írtad nincs több kérdésed...:))... mi történt közben (hirtelen)??
 
))
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:40
Előzmény: #6699  Törölt felhasználó
#6701
Te amúgy mi az amit elfogadsz ténynek? Csak úgy érdekességképpen? Mutatnál pár példát rá? Vagy csak ami a kis buksidban van azt?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek