A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Már vagy 5* beszálltak ebbe a virtuális ponzi sémába és lesz ez 10 is. Te meg majd akkor fogsz a fejedhez kapni, hogy na ezt jól végignéztem, talán dolgozni se kéne már ha 15 éve belerakok egy hangyafasznyit. Az fog neked igazán fájni. De addig kellemes kontrózgatást..Ahogy nézema következő Ath még kb másfél év, lesz időd szórakoztatni a barátaid.
Szerintem most még olyan jó világ van, hogy akik nem hitelből szálltak bele a kriptobizniszbe, nem realizálják a veszteségüket. Inkább megpróbálják kiülni, bizakodva az emelkedésben (mit is tudnának tenni???) Csak azok szálltak ki, akik meg voltak szorulva, persze itt a beetetett kicsikről beszélek, spekik napi szinten is pöröghetnek. Éppen ezért nagyon fontos az árfolyam karbantartása, ezzel megelőzve a bepánikolt tömeg hitvesztését. Ha lassan lecsorog az ár, jobban fogadják. Hasonlóan, ha a békát beledobod a forró vízbe, kimenekül, de ha folyamatosan melegítjük a vizet, lassan megfől.
Éppen ezért kérdeztem Kisvuktól, mivel ő bátran kereskedik, hogy a két garázstőzsde különbözetre lehet-é spekulálni. Példa: most a bitstampon 3518,47 az ár a bitfinexen 3629,4 itt több mint 100 dollár a különbség de állítólag ez még nem is nagy Talán a kezelési költség miatt elolvadna az árfolyamkülönbség, de egy kamionnyi pénzzel talán ezzel is lehetne nyereséget elérni.
"...de addig is a kartelltőzsdék egyeztetett döntésétől függ, hogy nekimennek-e egy kamutether-által generált újabb csúcskísérletnek."
mivel sztem épeszű ember, aki felelősen gondolkodik a saját befektetéseiről és tájékozódni is igyekszik, nem fog még egyszer beszállni ebbe a virtuális Ponzi-sémába... (főleg ha már előtte alaposan megégette magát).
Ahány oldalt nézel, annyiféle számot látsz, amik végül köszönőviszonyban sincsenek egymással... épp erről szólt a kukker által linkelt cikk... a forgalom döntő része a nagyobb coinokban amúgy is nagy-nagy valószínűséggel tether manipuláció.
Most hogy picit alaposabban megkapargattam ezt a tether/bitfinex mutyit, erre a következtetésre jutottam:
1. A tether tkp. a kartellba tömörült nagyobb privát kriptotőzsdék jegybankjaként funkcionál. 2. Annyi fiat-tethert bocsát a privát kriptotőzsdék robotjainak a rendelkezésére, amennyit csak akar. Ennek természetesen gátat szab az, hogyha túlzottan elvetik a sulykot, akkor az állami törvényalkalmazó a teljes szigorával lecsaphat rájuk, ezért egyelőre óvatosan fiatolnak. 3. Ha Marinéni úgy dönt, hogy végre venne néhány bitcoint mongyuk a bitfinexen, akkor a beutalt dollárját vagy euróját azonnak USD₮-be vagy EUR₮-be konvertálják, a fiat-dollárt/eurót pedig állítólag letétbe helyezik (az erre vonatkozó audit meghiúsult), a valóságban vélhetően kimentik valamelyik távolkeleti árnyékbankba, tehát a privát kripto-tőzsdék célrobotjai tkp. zéró értékű tetherből wash-trédelik a kriptókat. 4. A cél a beutalt fiatdollár/euro stb. lenyúlása, mivel a legtöbb kriptovásárló marinéni úgyis azt hallotta, hogy ezt örökre kell megvenni, így rengetegen egyáltalán nem akarják visszaváltani dollárba a robotok által kamutetherből forgatott kriptókat. 5. Valamikor ennek nagyon hirtelenül lesz majd vége, de addig is a kartelltőzsdék egyeztetett döntésétől függ, hogy nekimennek-e egy kamutether-által generált újabb csúcskísérletnek.
Szerintem a legtöbb általános infot itt találod, rákattintva az egyes dolgokra listázni is tudsz, illetve szinte az összeset meg tudod nézni. https://coinmarketcap.com/
Az oldal adatai alapján a bitcoin napi tranzakciószáma jelenleg 300ezer körül van...:))... összevetésként: egy közepes nagyságú Közép-Európai banknak, mint az OTP-csoport, van jelenleg 13 millió ügyfele... ha azok átlag 10%-a végez naponta csak 1 tranzakciót, akkor az 1.3millió tranzakció per nap, csak az OTP-csoporton belül...
A tether lassan megelőzi még a bitcoint a forgalomban. Már 24 óráson több mint 2x megfordult az összes, 4,5 milliárdos forgalmat generálva 1,9 milliós alaptőkével, míg a BTC a 62 milliárdos tőkéjével 6 milliárdnál jár. Mondtam én, hogy a jövő pénze a tether lesz, akkora igény van rá! :-) Az első 20 ban a forgalom szerint még mindig ott vannak a 6880 -as hozzászólásomban említett theter klónok.
Vajon mennyi lehetett a wash-trade + spoofing + layering aránya a tavalyi nagy felfutás alatt??
Tipp: 90++% :))
Az se semmi, hogy a kimutatás alapján a Tetherrel "összenőtt" Bitfin(g)ex nevű privát kriptotőzsdén "nincsen semmi látnivaló, lehet továbbmenni" helyzetet találtak, azaz minden "forgalmi adat" valódi, ergo zéró a wash-tradek aránya...:)))))))
Ez az egész egy hazugság! csak olcsón akarnak venni.....vagyis drágán.....várjunk csak.....azért akarnak drágábban venni, hogy aztán olcsóbban jussanak hozzá..........jaj már belekeveredtem. Egy szó mint száz, csak az a kérdés, hogy az eddig fillérekből összekalapált óriási vagyont, hajlandóak-e feláldozni a játékszerük menedzselésére.
Már dolgoznak rajta, elkezdték eszeveszetten pumpálni az árfolyamot. Még az is mérvadó, hol fogyasztják az áramot, mert vannak a világnak részei, ahol olcsóbban is hozzájutnak. Teljes cenrtalizáció felé haladunk, a törpebányászok már régen csődbementek, még egy-két hónap és 1 cég lesz a domináns. Persze ha nem durrantják be a rakétákat és új csúcsra viszik a semmit.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046