Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 12. 21:24
Előzmény: #1019  exmnbs1
#1020
ahol fát vágnak, ott repül a forgács

de majd beküldenek hozzá egy koravén fejű fiatalkorú próbavásárlót és korrigálnak
exmnbs1 2013. 09. 12. 21:21
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1019
van egy ismerős enyhén szólva nem kormánypárti
de véletlen úgy hívják mint az egyik cba-s "prominens"-t és ő környezete csodálkozására megkapta))))))

Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 20:23
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1018
El is kéne törölni a népszavazást, mert, ha - a kampány során - az emberek felfogják, hogy a dohányboltok profitjáról és a dohányosok a saját kiadásukról szavaznak, akkor ez a kérdés elbukhatatlan.
rockmaster 2013. 09. 12. 19:43
Előzmény: #1015  szivacs
#1017
Egy olyan országban, ahol például a magántulajdonban lévő takarékszövetkezeteket az állam kisajátíthatja, ott ezt is meg lehet csinálni. Teszek rá h a mennyire reális..
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 19:07
Előzmény: #1013  szivacs
#1016
Nem! Ha nem lehet dohányárun kívül mást árulni,akkor nem egy nagy buli trafikot nyitni 3,3%-os árréssel.
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 19:01
Előzmény: #1011  rockmaster
#1015
Köszönöm a véleményedet!
Most nem is szállnék vitába vele.
Viszont nem hinném, hogy te mint pályázó ezt a pontot elfogadnád: "új pályázatok kiírását úgy h csak a jövő évi választásokig legyen érvényes a koncesszió." Nem tűnik üzletileg reálisnak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 12. 18:58
Előzmény: #1011  rockmaster
#1014
na igen, a liberalizált kereskedelemben a cigi becsábító kínálati elem, a bolt nem abból él, az inkább a többi termék forgalmát segíti. a mutyi óta a cigi önálló bevételi forrás, így több pénzt kell beszedni a zemberektől. csak a zemberek se hülyék, vesznek csempészárut meg leszoknak, úgyhogy lehet majd monopolizálni az alkoholt is, fogadjunk, hogy választás után az következik, hadd örüljenek a trafikos zemberek
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 18:57
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1013
Részvétem!

Akkor mint volt trafikra pályázó, a 3,3% árrés maximumos javaslatot megszvaznád?
Ha elfogadnák, pályáznál újra?
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 18:56
Előzmény: #1009  Bekre_Pal
#1012
Ebben egyetértünk.

Mindazonáltal továbbra is kérdés, hogy ki miként ítéli meg, hogy az árrés egy népszavazáson dőljön el úgy, hogy egy mértéket lehet választani.
Lehet, hogy ez remek ötlet és be fog válni és még az adóbevételt is növelni fogja.
rockmaster 2013. 09. 12. 18:54
Előzmény: #1000  szivacs
#1011
"te a lehetséges lépések közül mit javasolsz?" --> a sorozatos botrányok miatt új pályázatok kiírását úgy h csak a jövő évi választásokig legyen érvényes a koncesszió. Ha bebizonyosodik a mutyi, akkor a felelősök szigorú büntetését, hiszen emberéletekről van szó.
A népszavazási javaslattal egyetértek, azzal kiegészítve h jövőre, amikor új kormány alakul, akkor újra liberalizálni kell a piacot, ahogy Európában mindenhol van.
Az árrés pedig nyugodtan visszamehet akkor a régire, így mindenkinek jobb.
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 18:49
Előzmény: #1008  szivacs
#1010
Nem vagyok trafikos.
A pályázatomat visszaküldték úgy,hogy látszott rajta,hogy bele sem olvastak a mocskos csalók.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 12. 18:34
Előzmény: #1006  szivacs
#1009
nem követem szorosan a trafikmutyi topicot de látom, híres lettem, több idézet is van itt tőlem

szerintem a dohány árréssel az a fő baj, hogy egy adott szintjén pályáztattak, és amikor nyert a sok elvtárs, akkor utólag módosították a felállást. el volt ez előre döntve. és ezt szerintem aki nem nagyon lóellenzős, az látja, érti, felfogja.
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 18:32
Előzmény: #1007  Törölt felhasználó
#1008
Akkor mint trafikos, a 3,3% árrés maximumos javaslatot támogatod?
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 18:29
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1007
Mivel engem megszivattak a pályázatommal én biztosan fogok szavazni a családommal,rokonaimmal és barátaimmal egyetemben.
Menjenek csak csődbe a mutyis Fideszes trafikosok.
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 18:28
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1006
Az egyik kérdés:
"A dohánytermékek kereskedelmi árrése 10, hanem csak 3,3 százalék lehessen."

Lássuk, mi is volt erről a fórumozók véleménye (eddig):

Idézetek a bankkártyás topikból (link

"(#64) Re: Ingyenes készpénzfelvétel: a balgaság diadala
Értékelés: 0
előzmény (#13: minden6ó) | válasz erre | kedd, 12:19
ha ha ha méghogy 10% nyereség pl a buszjegyen.... 2-3%!!!!
na ebből adj oda 1,1-1,5%-ot a banknak!!!! (korábban még több volt a jutalék...)
alain"

"(#71) Re: hogy lehetséges a költségeket megfelezni?
Értékelés: 0
előzmény (#69: szivacs) | válasz erre | kedd, 14:39

3% lenne a buszjegy árrés?

ha ez igaz, az is hülye, aki forgalmazza
Bekre_Pal"

"(#84) Re: hogy lehetséges a költségeket megfelezni?
Értékelés: 0
előzmény (#75: szivacs) | válasz erre | Tegnap, 15:49

..A buszjegyes 3% extrém példa, de szerintem ha kp-sen adod akkor sem éri meg forgalmazni.

A ruházati termékeknél 30-50% körüli élelmiszernél 20-30% körüli az átlagos bruttó árrés (az akciósakat most kiszedtem belőle, mert nem lehet mindig akciósat venni)

A számtechnél lehet 5% körüli ezért is vannak internetes boltok, ha megfigyeled, mert így a többi- általam leírt költség csökken. .. jancsika"

"(#96) Re: hogy lehetséges a költségeket megfelezni?
Értékelés: 0
előzmény (#95: szivacs) | válasz erre | Tegnap, 18:36

..szerintem amúgy 20% kisker árrés átlagban reálisabb, mint a 10,.. Bekre_Pal"

"(#72) Re: hogy lehetséges a költségeket megfelezni?
Értékelés: 0
előzmény (#69: szivacs) | válasz erre | kedd, 14:43

..A buszjegyes példa azért jó, mert az árrést nem a kereskedő, hanem a BKK dönti el, talán ha nem éri meg senkinek ilyet forgalmazni, akkor majd ráébrednek, hogy kicsi az árrés,.. jancsika"

u.i.: nem dohányzom és nem üzemeltetek trafikot, viszont érdeklődéssel kísérem a piac barátainak megnyilvánulását a diktált árréssel kapcsolatban
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 17:54
Előzmény: #1001  szivacs
#1005
Nos, eddig egyetlen kötekedőnek sem volt semmi épkézláb javaslata :-(
Ez pedig így nem több öncélú fikázásnál!
Konstruktivitásnak semmiképp nem nevezhető.
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 17:49
#1004
Megkezdődhet az aláírásgyűjtés a trafikos népszavazásokról, miután a Kúria helybenhagyta az Országos Választási Bizottság (OVB) döntéseit a dohánytermékek árusításával kapcsolatos népszavazási kezdeményezésekről.

Korábban az OVB két kérdést hitelesített azzal kapcsolatban, hogy

A dohánytermékek kereskedelmi árrése 10, hanem csak 3,3 százalék lehessen.
A trafikokban csak dohányárút lehessen árulni.
Az OVB e határozatai ellen – csaknem azonos tartalommal – négy kifogás érkezett a Kúriához, ezekben egyebek mellett felvetették, hogy a kérdés alapján megalkotandó törvény ellentétes lenne az alaptörvénnyel. A Kúria a kifogásokat nem tartotta megalapozottnak, és helybenhagyta az OVB határozatait.

link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 12. 14:27
Előzmény: #990  rockmaster
#1003
sztem bőven megérte :)
a földmutyival együtt ez már jelentős támogatottság-csökkenés lesz, ha végre kinyitják a zemberek a szemüket, és elmennek szavazni (ha nem mennek, akkor szinte mindegy, mert a birka az birka marad)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 12. 14:23
Előzmény: #996  Bekre_Pal
#1002
"a szlovák meg idejön és nekiáll nálunk költeni, "

ez amúgy igaz, ti. a kurmány úgy beb..ta a forintot, hogy a szlovákok idejárnak bevásárolni a szinte folyton erős EUR miatt :)
szivacs
szivacs 2013. 09. 12. 14:10
Előzmény: #998  kardkovacsi
#1001
"Európában Magyarországon (!) " - ez simán hülyeség" - OK, továbbítom a hvg cikkírójának.
OK, akceptálom, amiket írtál. A kérdés, hogy mi a javaslatod?
A bankkártyás topikban lehülyézték azt, aki 3% árréssel árul és én is megkaptam, hogy miért számolok csak 10% árréssel, holott annál jóval nagyobb árrés az indokolt a kiskereskedelemben.
Jó lenne végre eldönteni, hogy a 10% árrés akkor most horror magas, amit csökkenteni kell vagy túl kevés, mert még a kisker átlagtól is jóval lemarad!
Nekem mindegy és egyiket sem pártolom, csak jussatok dűlőre egymással, hogy akkor most növelni lenne indokolt vagy csökkenteni!?
Ugyanez a kérdés a jövedéki adóra is: sok most vagy kevés? Növeljék vagy csökkentsék? Mi lenne a helyes?

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek