Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maveryck 2016. 06. 21. 15:59
Előzmény: #3359  maveryck
#3360
maveryck 2016. 06. 21. 15:59
Előzmény: #3294  maveryck
#3359
És lám, most javult a BAMOSZon látható árfolyamlink és ugranak a részvényre.

lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 20. 22:02
Előzmény: #3357  mage
#3358
Először azt hittem pomperj eltévesztette a topikot...

Engedjétek meg, hogy fizessem a söreiteket:-)
Lszi majd egy beszámolóval tiszteljetek meg bennünket és egy közös fotóval.

PS: ma is vettem pár darab Plotinust
mage 2016. 06. 20. 20:54
Előzmény: #3335  pomperj
#3357
Újabb pomperj klasszikus születik, megy a többi mellé. Eddig a kedvencem a szeptemberben otp-t kell venni az alapkezelőkhöz érkező pénz miatt, januártól meg short-ba állni (aki lekövette a megjelenés után 1 év alatt minden befektetett pénzét bukta...), de ez lehet még annál is viccesebb.

Escapist rátapintott a lényegre, akkor ezek szerint te se tudod felülteljesíteni a piacot (mondjuk ezt eddig is sejtettem) saját véleményed szerint, mivel "alpha-decay" mindenkire vonatkozik. Vagy te a gyíkemberekhez tartozol és így rád természetesen ez se vonatkozik :)?

Egy_kezdo felajánlott neked anno egy fogadást igen csinos összegben amit meg se akartál hallani. Aztán meg steakben és üveg borban akartál fogadni. Hát én hajlandó vagyok felmenni a nagy faluba azért, hogy egyek egy jót és élőben is lássalak. Tehát mehet a fogadás?
X9Z5 2016. 06. 20. 15:23
Törölt hozzászólás
#3356
X9Z5 2016. 06. 20. 15:14
Törölt hozzászólás
#3355
exmnbs1 2016. 06. 20. 13:40
Előzmény: #3348  Sumerolog
#3354
Veletlen sem
Szvsz megmondta hogy kicsoda.
pomperj
pomperj 2016. 06. 20. 13:26
Előzmény: #3351  pomperj
#3353
fico=foci
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 13:20
Előzmény: #3335  pomperj
#3352
A saját vagyonod várható alakulását is hasonló elvek alapján értékeled? Primary C hullámot hová várod? Jobb lehet a saját befektetéseiddel felhagynod, hiszen semmi se nőhet az égig... a C hullám meg ütős!

5200-300 körül a cég abszolút a jelen értékénél lesz/van árazva - piaci áron számolható BVSP + reál befektetések diszkontált jelenértéke. A kis értékeltségi buborékot leeresztette az árfolyam. Innen lejjebb a pesszimizmus még maximum 5-10%-ot viheti. Ne feledjük, mintegy 4800 Ft/részvény azonnal készpénzé tehető formában áll rendelkezésre. BVPS -5-10%-nál a cég régebben folyamatos árjegyzőként állt, és a készpénz állomány miatt, ezen az áron képes minden egyes részvényét visszavenni és még pénze is marad... (Szeretném ha ez bekövetkezne és enyém lenne az utolsó darab forgalomban lévő részvény!) Tehát a hiszti nem viheti 2800-ra le.

Ahhoz, hogy még lejjebb menjen az árfolyam nagy hibák és balszerencse kell a BVPS amortizálása mellett, amit persze nem lehet 100%-ban kizárni, de azért picurka a valószínűsége az alkalmazott kockázatkezelés miatt. Elég alacsony ennek a valószínűsége ahhoz, hogy 2800-as célárfolyammal értelmes ember ne blamálja magát nyilvános fórumon. Sokkal nagyobb annak a valószínűsége, hogy 2800 legkorábban 10 év múlva lesz az árfolyam egy tizedelés hatására.

Jelenleg az Enefi részesedés jelent leginkább látható kockázatot, ám a szerződés tartalmának ismerete nélkül ezt nem tudjuk valószínűségi skálán elhelyezni. Ugyanakkor, ennek a teljes értékvesztésekor bekövetkező vagyonvesztés könnyen számolható és az se mutat közel 2800-ra se :)

Komolyan nem értem, hogy mi vezethet valakit arra, hogy mások megalapozatlan rémisztgetésében lelje folyton az örömét.
pomperj
pomperj 2016. 06. 20. 13:05
Előzmény: #3346  Tibi0002
#3351
Egy aktualis, analog tortenet. A fico erzelmek es az invesztori erzelmek relativ ertekenek viszonyarol.

1)2016 juniusaban a negyeddontoban van a Magyar csapat. A Spanyolokkal jatsznak, es kikapnak 2:1-re.
Az egesz Magyar sajto, minden lap cimlapon hozza a fantasztikus sikert. Az edzo maga az isten, a golt rugo jatekos vizen tud jarni. A Kossuth Lajos teren, nemzeti katonazenekaros himnusszal fogadjak oket, a miniszterelnok diadalbeszedet mond.

2)Jo 40 evvel korabban, Madridban a Magyar csapat a negyeddontoben kikap a spanyoloktol 2:1-re.

A csapat maga a kudarc. Minden sajtocikk katasztrofarol szol. Albert Flori "elkenyeztetett primadonna", akinek el kene mennie vegre dolgozni. Tichy Lajos, a legjobb rugotechnikaju Magyar focista, mostantol "falabu".
Es a csapat sunnyugva, ejszka kozepen erkezik, taxival egyenkent mennek haza.

Na, melyik az igaz tortenet?
maveryck 2016. 06. 20. 12:20
Előzmény: #3348  Sumerolog
#3350
Nem, én vagyok.:)
lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 20. 12:16
Előzmény: #3348  Sumerolog
#3349
ez meg viccnek is rossz...
Sumerolog 2016. 06. 20. 10:27
Előzmény: #3344  pomperj
#3348
Csak nem te vagy Enefi Soós Csaba?:)

Elkezdtél dolgozni a Plotinusban?:)

Mert akkor nekünk meszeltek, irány az 50 Ft. Úgy mint az E-STAR-nál...
Törölt felhasználó 2016. 06. 20. 10:04
Előzmény: #3345  maveryck
#3347
meg kell venni legalabb 10 evre ezt a reszvenyt. Zsiday profi
Tibi0002 2016. 06. 20. 10:02
Előzmény: #3344  pomperj
#3346
Emlékeztetőt írtam be magamnak 2017. július elsejére. :)
maveryck 2016. 06. 20. 09:34
Előzmény: #3344  pomperj
#3345
Ha folyamatosan emelkedik egy részvény, azt hiszik, hogy örökké tart a szárnyalás. Ha zuhan, akkor meg rögtön temetni kezdik.
Graham Mr. Market figurája örökérvényű.

pomperj
pomperj 2016. 06. 20. 09:27
Előzmény: #3340  pacilaci
#3344
1)Zsiday tehetseges; a menedzser csapat is az. Kivanom, hogy bar az orszag vezetese is ilyen tehetseges emberek kezeben lenne; vitathatatlan, hogy Mo sokkal jobb hely lenne, ha 160 feletti IQ-szintu vezetese lenne mint pl. Plotinusnak.

(Akkor is, ha Zsiday utolso blog bejegyzese olyan platitude, hogy 800.000 magyar paraszt ugyanigy tudja. Sot, nala is jobban, hogy EU penzbol elnek. Igaz, a kormany a 100 alatti szintjen, de 200-as elbizakodottsagaban mar tagadni is meri az evidenciat; ami ellen Zsiday fellep, helyesen.)
Ez egy dolog.

2)A lufira tulertekelt Plotinus reszveny-ar meg egy masik dolog.
Azt nem a tehetseges csapat, hanem az egymast-masolo, a aremelkedesre rarepulo invesztori csorda-magatartas okozza, hogy nagy lufiban van.
Igy hat, a Plotinus arnak (jesszus, most jon valami elkepeszto!), bizony semmi koze Zsiday tehetsegehez; bar ugy laszik feluletesen nezve. De az ar egy masik rendszer, arvereses es most euforias invesztori rendszernek az outputja, es nem Zsisday-e.

3)Es van meg egy tenyezo: az alpha-decay.
Az a tendencia, hogy a legjobb trading rendszerek, es hedgefund menedzserek is,
idovel egyre veszitenek a piachoz kepesti elonyukbol.
Es lassan besimulnak az atlagba: az kiugro profitabilitas csokken az idovel.
Szabad a jelensegrol utana olvasni, ajanlanek egy konyvet, Trading on Sentiment.

4)Megnezzuk majd par honap, de inkabb 1 ev mulva, jo-e a 2800-as ar projekcio. Valoszinuleg nem, joval ala fog menni; legkozelebb amarra lendul tul.
Addig viszont, mivel mindenki itt erzelmi alapon is, a velemenyemmel szemben all egyontetu super-bullkent, nos,
meg inkabb megerosit a velemenyemben.

Addig reszemrol off. Sok szerencset.

lukskypoker
lukskypoker 2016. 06. 20. 09:00
#3343
akkor
nezzuk:-)
Tibi0002 2016. 06. 20. 08:36
Előzmény: #3339  pomperj
#3342
1) Itt a saját részvény vásárlásokra gondoltam, a cég mindig alááll, ha a saját tőkéhez képest bizonyos szint alá esik (a menedzsment folyamatosan tart egy viszonylag nagy tömegű részesedést). Persze ez is a menedzsmenttől függ, tehát nem kőbe vésett, de szerintem a továbbiakban is jó eséllyel ez várható. A részvényeseknek azzal is számolniuk kell, hogy ez nem történik meg.
2) Rendszeresen felhívom a figyelmet a topicban, hogy a ROE mértéke egyáltalán nem biztos, hogy tartható. Lehet, hogy 20 év távlatában 20%-ot mutat fel. Lehet, hogy 2%-ot. Vagy mínusz 5-öt. Csak utólag tudjuk meg.
xmann 2016. 06. 20. 08:33
Előzmény: #3339  pomperj
#3341
Mint más topikokban, itt is féligazságok és tévinformációk alapján alkotsz jellemzően téves fundamentális véleményt.

1) A részvényeket nem 1580 Ft-on 4 éve adta el a menedzsment, hanem folyamatosan voltak eladások az elmúlt években

2) Az első 3 évben sokszor volt saját RV visszavásárlás is, most nincs kedvem többet is kikeresgélni hirtelen erre akadtam rá:

link

3) Az első 3 évben folyamatosan volt "árjegyzés"-szerűség, és volt hogy a vételi volt hogy az eladási oldalt ütötték meg

4) 5500-as ár felett több menedzsment figyelmeztetés is volt hogy túlértékelt a részvény, de az hogy visszaáll egy reálisnak tekinthető árazásba még nem jelenti automatikusan azt hogy összeomlik, ahhoz valószínűleg az kell, hogy a mögöttes vagyon jelentősen csökkenjen

Ettől függetlenül az ár lehet 2800 meg 800 is akár, de a helyzet abszolút nem az mint amit te leírtál

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek