Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2011. 03. 02. 22:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#520
Bocsi,de ha valakitől idézel lehetőleg idézőjelet használj:)))
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:20
Előzmény: #514  tokos.
#519
Mégegy:

"Nem tudom, hogy ki emlekszikra, de mikor megjelentel, azzal indokoltad, hogy foggal korommel veded a szocikat, hogy itt mindenki oket, szegenyeket szidta csak, es a te hihetetlen kiegyensulyozottsagod vedeti veled az oly jo Gyurcsany elvtarsat szinte eron folul.

Fordult a kocka elvtars, mindenki a fideszt szapulja, vedeni kellene oket. Nehezedre esik mi?"

1. Nem vagyok elvtárs.
2. Megintcsak pátokban gondolkozol, ahogy itt a legtöbben. Focihasonlattal: én nézem a focit és értékelem a játékot. Nincs kedven csapatom. Ti focidrukkerkedtek. Na pl. Csendest igazítottam ki, a másik topucban meg valakit aki számonkérte Orbánon miért nem a nevét viseli a csomag. Mindkét hozzászólásom Fidesz "melletti". De engem NEM ÉRDEKELNEK a pártok, fogd már fel. Te (meg a hozzád hasonlóak) játhatsz rajongósdit, szerelmesdit, meg focidrukkeresdit, de ne gondold azt, hogy mindenki ilyen.
Sigorszky 2011. 03. 02. 22:13
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#518
Ezt a részegen írtál dumát már én is megkaptam tőled egyszer. Utólag jelzem, hogy utoljára 20 évvel ezelőtt egy esküvő alkalmával voltam enyhén spicces, de akkor még nem írtam a pfre. Amúgy távcsöved van? Sajnos torzít, lehet vakotázs, ne használd!
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#517
"--- Téves. Ha és amennyiben kiegyensúlyozzák (nem fogják, szerintem. legkésőbb a komenyisták viszzaintézik szavazatvásárlás gyanánt) a nyugdíj bevételi és kiadási lábát, akkor 0 ft tartozás vállalunk effektíve"

Na ez nagy hülyeség.

2600 mrd MNYP vagyon az MNYP-k nyugdíjkötelezettsége volt. Ezt a részt az állam nem fizette volna ki az MNYP tagoknak. Ezt most az állam átvette, sőt egyéni számlát ígért. Azaz az állam ígéretet tett (jelen áron) 2600 mrd kifizetésre, amit eddig nem kellett kifizessen. Ez de facto 2600 mrd tartozásnövekedés. Magyarázhatod, ahogy akarod, ez az.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:08
Előzmény: #514  tokos.
#516
A stílusod viszont folyamatosan egyre gázosabb, nyilván megint részegen írtál. Megkérlek rá, hogy ne sértegess. Érvelj.

A helyzet az, hogy jelen állás szerint az van, amit írtam. 1500 adósságcsökkentésért 2600 mrd tartozást vállal az állam. (mindkét szám jelen infók alapján írt kb. tipp)
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 22:01
Előzmény: #514  tokos.
#515
Tokos:

1. 3000 mrd.

3000 mrd-ról 100%-os visszalépést feltételezve írt mindenki. Ez egy kerekített szám, mindenki ezt használta. A visszalépési arányból most 2600 mrd az általánosan elfogadott tipp.

Ez nem hazugság, hanem egy időpont közmegegyezés szerinti tippje egy kérdésről.

2. 1500 mrd.

Az 1500 mrd az én tippem volt, a nyilatkozatok és a költségvetés alapján. Azóta ezt most MEGERŐSÍTETTÉK.

Teház ez nemhogy nem volt hazugság (egy vélemény ilyen értelemben amúgy se lehet az), hanem kiderült, hogy PONTOSAN az lesz, amit írtam.
tokos. 2011. 03. 02. 21:14
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#514
Bocsi, de nem szeretem,, ha velem kapcsolatban hazudozol.

Te 1500 mrd vs. 3000 mrd adossagrol beszeltel, ami hamuka volt, mint ez az esetedben mostanaban gyakorta elofordul. Ezt cafoltam.

A jelenlegi becslesek szerint kifizetnek kb 270 mrd realhozamot, ez nem general implicit adossagot, mint ahogy a 300 mrdnyi megmarado mnyp vagyon sem.

Az mnyp vagyonbol akarjak konszolidalni a mavot, ami gyakor.ati.ag (implicit) adossagcsokkentest jelent, kb 300 mrd ertekben.

Akkor ezek alapjan majd szamolgass hantakiraly...

Nem tudom, hogy ki emlekszikra, de mikor megjelentel, azzal indokoltad, hogy foggal korommel veded a szocikat, hogy itt mindenki oket, szegenyeket szidta csak, es a te hihetetlen kiegyensulyozottsagod vedeti veled az oly jo Gyurcsany elvtarsat szinte eron folul.

Fordult a kocka elvtars, mindenki a fideszt szapulja, vedeni kellene oket. Nehezedre esik mi?

Nullara amortizaltad magad te is, mint fretek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:36
Törölt hozzászólás
#513
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:31
Törölt hozzászólás
#512
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 18:28
Törölt hozzászólás
#511
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:34
Törölt hozzászólás
#510
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#509
Nem értem a kérdésed/problémádat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:25
Törölt hozzászólás
#508
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#507
Csendeske, ne értetlenkedj. Eddig évi 360 mrd az MNYP-kbe ment, azaz ennyivel növelte a hiányt. Most ez a tétel az államé lesz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:15
Törölt hozzászólás
#506
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 17:10
Előzmény: #504  mazda626
#505
"A kasszák eddig biztos vásárói voltak az állampapíroknak, vagyonuk, tehát a beérkező járulékok durván felét ebbe az eszközbe fektették. Most a járulékok elvonása miatt a pénztárak eltűnnek a vevői oldalról, miközben változatlan mértékű kibocsátásra lesz szükség."

Ez az, ami nem igaz. Ugyanis az MNYP-kbe nem kell
az államnak befizetnie már. Így ennyivel csökken a hiány. Ez persze csak akkor igaz, ha közben nem szórjuk el az MNYP helyett az államnál maradó járulékrészt.
mazda626 2011. 03. 02. 17:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#504
A kasszák eddig biztos vásárói voltak az állampapíroknak, vagyonuk, tehát a beérkező járulékok durván felét ebbe az eszközbe fektették. Most a járulékok elvonása miatt a pénztárak eltűnnek a vevői oldalról, miközben változatlan mértékű kibocsátásra lesz szükség.

Elemzők szerint ebből csak akkor lehet baj, ha tartósan rosszra fordul a befektetői hangulat, ebben az esetben ugyanis nem csak a kasszák tűnnének el a vevői oldalról, de más piaci szereplők sem akarnának állampapírokat lejegyezni.
A keresleti oldalról durván 200 milliárd forint hiányozni fog, miközben az állampapír kibocsátás változatlan lesz. Mivel nincsenek jelentős intézményi befektetők, így a hazai háztartások vagy külföldi piaci szereplők fogják megvenni a többletet, de csak ha minden jól megy – és jól megy?
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#503
1500 mrd adósságcsökkenésért 2600 mrd tartozást vállalunk.

Persze tudom, hogy erre se fogsz válaszolni. Drop se válaszol rá október óta. Tokos pl. válaszolt és felháborodott, hogy honnan veszem az 1500 mrd-t, szerinte közel az egész MNYP vagyont adósságcsökkentésre fordítják. Most már ismerjük a kormány számait: kb. 1500 mrd-ot terveznek erre, a vagyon kb. 60%-át. Tokos persze azóta nem válaszol.
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#502
tegnap kaptam 12e forint családi pótlékot, visszautaljam, mert emiatt nőtt az államadósság? menjen vissza a GYES/GYED is? de anno visszaigényeltem a lakáshitelem után is valamennyi pénzt, visszautaljam? vagy az állam majd azt is inkasszálja majd a bankszámlámról?

off: magad írod le, hogy rosszul, szakszerűtlenül fogalmaztál, majd pedig a másik direkt csinál úgy, mintha hülye lenne... ez már-már skizofrénia :-)
Törölt felhasználó 2011. 03. 02. 16:41
Törölt hozzászólás
#501

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek